"Platforma obła, meduzowata", "żal patrzeć" [PUBLICYŚCI]

- Za Gibałą mogą pójść inni - powiedział w TOK FM prof. Wiesław Władyka. - W całej PO opadł duch, posłowie są rozmazani, komentują odejście tak urzędowo, że po prostu żal patrzeć - opisywał. - Stała się meduzowata, bezkształtna. Wszystko się w niej toczy siłą bezwładu - zgodził się Tomasz Lis. - Po wygranych wyborach, trzy lata przed kolejnymi, tempo słabnie - bagatelizował Tomasz Wołek. Publicyści komentowali w "Poranku Radia TOK FM" ostatnie kłopoty Platformy.
W ostatnim sondażu TNS OBOP Platforma zanotowała 29 proc. poparcia. Większość w Sejmie to 231 głosów. Po odejściu Łukasza Gibały do Ruchu Palikota koalicja ma 234 posłów.. Czy Platforma słabnie na stałe?

- Przed odejściem Gibały ta większość też nie była przesadna - zwrócił uwagę Tomasz Wołek. - Można sobie spokojnie wyobrazić sytuację, że grypa kładzie pięciu posłów i już jest kłopot z głosowaniem - dodał publicysta.Janusz Palikot chwalił się, że transfer Łukasza Gibały to "bomba", ale zdaniem Wołka to co najwyżej "petarda". - Jednak to dość prestiżowy uszczerbek - nie zgodził się prof. Wiesław Władyka z "Polityki". Zwracał uwagę na szerszy problem Platformy: czy mamy do czynienia z zachwianiem koalicji i większości? - Po pierwsze - Gibała, ale też PSL stawia swoje warunki, napięcia wewnątrz PO. Grupę konserwatywną liczy się na 60 szabel - wyliczał publicysta.

Tusk nadrabia miną - czytaj komentarz [BLOG] >>>

- Ta tektonika PO wygląda niepokojąco z punktu widzenia lidera tej formacji. Mogą zacząć się jakieś targi. Wyjście Gibały może sygnalizować, że to jest w ogóle możliwe. Za nim mogą pójść inni, niekoniecznie do Palikota, ale trochę w bok, mogą zacząć stawiać warunki. Do tego jeszcze w całej PO duch opadł, ta energia. Posłowie są rozmazani, komentują odejście Gibały tak urzędowo, że po prostu żal patrzeć - opisywał prof. Władyka.

- Trudno się teraz o PO wypowiadać, bo stało się z nią coś takiego meduzowatego. Jest obła, bezkształtna, jakby pozbawiona wewnętrznej energii. Wszystko się toczy siłą bezwładu - zgodził się Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka".

Premier szaleje, pracuje... i jest zmęczony

- Spadek poparcia jest wynikiem zmęczenia, błędów, katastrofy kolejowej i tej agresji wobec rządu, która nie znika na moment. Od stycznia wizerunek premiera jest taki podmyty. Jest w tym chyba i osobista wina premiera. Chyba się pogubił - ocenia prof. Władyka. - Cała sprawa z ACTA, kiedy premier jest na początku silnym piłkarzem, a potem koncyliacyjnym sędzią - mówił publicysta. - Widać zmęczenie Tuska. On szaleje, pracuje, cały czas jest na pierwszej linii - dodał.

- Tylko że to częściowo jego wina - uważa Lis. - Sam stworzył wrażenie, że jest Tusk i nikt więcej. Jak się nie deleguje, jak się nie ma solidnych partnerów, którzy mają poczucie odpowiedzialności, a nie są tylko zderzakami, to wszystko spada na własne plecy. A ponieważ młotkowanie, po części uzasadnione, a po części skrajnie demagogiczne, trwa dzień po dniu, to wszystko się kumuluje - mówił dziennikarz.

- Zużycie władzy jest w pewnym stopniu nieuniknione - bagatelizował Tomasz Wołek. - Nie można piąty rok z rzędu sprawiać wrażenia ludzi, których rozpiera energia, którzy przebierają nogami, machają rękami. Ale może sprawy po prostu toczą się w takim rytmie, po wygranych wyborach, trzy lata przed kolejnymi, tempo słabnie - mówił publicysta.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (45)
"Platforma obła, meduzowata", "żal patrzeć" [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • jedrek490

  Oceniono 31 razy 19

  Oj jak ci "niezależni i obiektywni" publicyści się martwią. Chyba się też popłaczę.

 • jbest3

  Oceniono 23 razy 17

  Buahahahha...piękny widok. Nawet Towarzystwo Wzajemnej Adoracji nie jest już wstanie się adorować

 • venus99

  Oceniono 22 razy 14

  to partia impotentów politycznych.przez pierwsze cztery lata nic nie zrobili i teraz nic nie zrobią.

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 25 razy 13

  No to niech te meduzy popatrzą na
  - głód władzy u "lewicy",
  - nieszczęsne niedojdy w pisuarze olewane ciepłym moczem kaczora,
  - miotanie się Palikota w poszukiwaniu złotego środka.
  I się skonsolidują, bo mają obraz co ich czeka po sececji.
  Jedyną formacją sytą, pewną siebie do granic buty jest guminiakowaty PSL.

 • solardragon

  Oceniono 20 razy 12

  PO straciło tempo? Nigdy go nie miało - mija piąty rok ich władzy - pamiętamy jak zbierali głosy 3xTAK w 2007 - referendum miało być i co? Wszystko poszło przez niszczarkę a Morozowski, który zrobił w tej sprawie śledztwo dziennikarskie zdołał nagrać jak na pytanie o te kwestie Nowak i Schetyna uciekają jak TCHÓRZE

 • amanasunta

  Oceniono 13 razy 11

  Spoko spoko.To szanowne gremium bedzie wzywac , już za trzy lata, do głosowania na PO albo innego nominata sanhedrynu z Czerskiej ,bo....PIS( lub i Ziobro ) U BRAM-:)))))Ciekawe czy debilne polactwo kupi? Kupi.... bo debilne, jak zawsze -:)))

 • brat_kumoter

  Oceniono 19 razy 11

  o matko demolka666

  ale zes polecial
  No wiadomo ze krwawe hordy siepaczy Kaczynskiego juz przebierqaja nozkami.
  Straszenie Kaczorem juz dawno nic nie daje. Sie wysil z deka

 • turnier

  Oceniono 10 razy 8

  Sami zdrajcy i kolaboranci, jak długo jeszcze III RP wytrzymie. Historia znowu się powtarza.

 • abba2010

  Oceniono 12 razy 8

  Profesorze dajcie na msze za Donalda i jego platformę/obłą/. Msze odprawi w czasie rekolekcji PO ich kapelan kardynał Dziwisz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX