Żakowski: Jak żyć, skoro nawet z kancelarii premiera wyrzuca się bez powodu wybitne osoby?

- Wybitny specjalista, fotografik rządowy, specjalista od porterów. Zwolniono go, nie wiadomo dlaczego, w wieku 60 lat. Jak żyć, panie ministrze, skoro nawet z kancelarii premiera wyrzucają wybitnego człowieka tuż przed okresem ochronnym? - pytał Sławomira Nowaka Jacek Żakowski.
- Prasa donosi, że pan premier wyrzucił na chwilę przed okresem ochronnym fotografa rządowego Grzegorza Rogiońskiego. Powód jest niejasny. A właściwie nie ma specjalnego powodu. Nie wygląda to elegancko i byłoby pięknie, gdyby pan premier, słynący z elegancji i dobrych manier, jakoś ustosunkował się do tego - mówił w TOK FM Jacek Żakowski.

"Nieludzka twarz administracji''

I pytał o sprawę Sławomira Nowaka. - Jak żyć, panie ministrze? Skoro nawet w kancelarii premiera wyrzuca się wybitne osoby, tuż przed emerytalnym okresem ochronnym? To casus pokazujący nieludzką twarz administracji publicznej.

- Sprawa jest poważna, symboliczna. Natomiast nie robiłbym z tego manifestu politycznego. Z CIR-u w ciągu ostatnich kilku lat odeszło z pracy kilka osób w różnym wieku, dwudziestokilkulatków i ludzi starszych - mówił Nowak."Nie było złej intencji''

- W kancelarii premiera nie było złej intencji. Wszędzie dochodzi do redukcji etatów - zapewniał Nowak. - Ale co to za redukcja, jeśli zwalnia się człowieka, a tę samą pracę powierza się firmie zewnętrznej? - pytał Żakowski.

- Jest oczekiwanie, że państwo będzie tańsze i bardziej wydajne. Pod hasłem "wydajności" kryje się także redukcja etatów, zwalnianie. Tu wiek nie ma nic do rzeczy. Zawsze stawiam urzędnikom pytanie: czy praca ludzi, których zatrudniamy, jest wydajna. Jeśli nie, to trzeba pomyśleć, jak to zmienić. Po drugie - czy są usługi typu kierowcy, samochody - które może robić firma zewnętrzna. Dlaczego fotografik w kancelarii premiera ma być na etacie? Nie rozumiem tego - podsumował Nowak.

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Komentarze (170)
Żakowski: Jak żyć, skoro nawet z kancelarii premiera wyrzuca się bez powodu wybitne osoby?
Zaloguj się
 • flugufrelsarinn

  Oceniono 40 razy 32

  Nikt nie pisze o tym,że poziom bezrobocia w Polsce w grupie wiekowej 60+ wynosi 88,50%...

 • apas13

  Oceniono 37 razy 25

  "Dlaczego fotografik w kancelarii premiera ma być na etacie? Nie rozumiem tego - podsumował Nowak."

  A z jakiego powodu jakikolwiek minister ma być na etacie?! W US kilka miast przekazało zarządzanie firmom zewnętrznym, nie mają władz i sobie chwalą. Moze w Polsce zróbmy tak z rządem? Pan Tusk załozy firmę i zatrudni pana Nowaka. Da się wam zadanie, że za 3 lata ma byc dobrze - i jak nie będzie, zapłacicie kary umowne dwukrotnie wyzsze od otrzymywanych wynagrodzeń. Git?

  PS. Podpowiadam przy okazji: fotograf ma być w kancelarii na etacie choćby z powodów związanych z bezpieczeństwem. Tak przynajmniej jest w większości cywilizowanych krajów, że "za kulisy" nie wpuszcza się kogoś, kto się podaje za asystenta z firmy zewnętrznej...

 • walczmy_o_normalnosc

  Oceniono 26 razy 20

  wyrzucono 60latka z doswiadczeniem pracujacego na umowie o prace a zastapiono ... osoba na zlecenie tj. na umowe smieciowa a jednoczesnie mowi sie ze 67 letni czlowiek to mlody czlowiek

  polityk SLD nie wiedzial w ktorym roku wybuchl stan wojenny

  w ministerstwie rolnictwa sa najwyzsze srednie pensje gdzie tymczasem w ministerstwie kultury/szkolnictwa sa najnizsze.

  Jarek robi kolejna rocznice z krzyzem

  Palikot zas robi z siebie coraz wiekszego debila

  Chlop Pawlak jest glownym rozgrywajacym

  Premier Tusk zniknal zapewne szuka juz cieplego ku***dolka w brukseli (przeciez ktos musi rodzine utrzymac z panstwoej kasy)

  Polska 2012

 • mariuszdd

  Oceniono 25 razy 19

  Firmie zewnętrznej więcej zapłacili :)
  On zarabiał trzy tysiące ,firma zewnętrzna bierze około 5 tysięcy.
  Czyja to firma ?

 • swan_ganz

  Oceniono 24 razy 16

  nie wiem ile ten gościu zarabiał ale wiem, ze outsourcing w polskim wykonaniu oznacza zwielokrotnienie kosztów donkowych fotek... Juz abstrahuję od tego czy faktycznie premier czy tez prezydent powinien mieć swoich osobistych fotografów.... Przeciez równie dobrze Graś może Rudego cyknąć komórka jak go klepią...

 • bat_na_pisuary

  Oceniono 33 razy 15

  Nowak to szmata, taka sama jak Tusk... Przez tych pajaców Pisdzielcy dorwą się do władzy...

 • szarkama53

  Oceniono 16 razy 14

  pracodawca jak zwalnia pracownika przed emerytura,to tez nie ma "zlych intencji"!!!

 • calkiemserio

  Oceniono 13 razy 13

  proste pytanie którego nikt nie zadał: ILE?

  ile kosztował na etacie
  a ile robi firma zewnętrzna?

  i wszystko jasne

 • kamel_65

  Oceniono 23 razy 13

  Nie przepadam za Pisiorami, ale w tym momencie PO i premier mają u mnie dużą krechę.
  Możecie być pewni, że przy najbliższych wyborach nie będę Was popierał.
  Mówicie jedno, a robicie drugie.
  Pana Żakowskiego słuchałem wielokrotnie w TV i muszę przyznać, że dobrze gada.
  Pozdrawiam, panie Jacku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX