Biedroń: PO podała rękę PiS i gra w homofobiczną grę

- Projekty, które zaproponowały SLD i Ruch Palikota, były procedowane w ubiegłej kadencji, nie budziły wtedy żadnych wątpliwości konstytucyjnych, Platforma nad nimi pracowała - krytykował w TOK FM Robert Biedroń. Co się zmieniło? Zdaniem posła Ruchu Palikota jedynie perspektywa polityczna. - PO podała rękę PiS i gra w grę homofobiczną, żerując na niewiedzy i stereotypach - mówił.
Pierwsze czytanie zgłoszonych przez SLD i Ruch Palikota projektów ustaw o związkach partnerskich nie odbędzie się. Głosami posłów PiS, Solidarnej Polski i większości posłów PO projekty zdjęto z porządku obrad.

Posłowie odwołali debatę. My nie. [PODYSKUTUJ] >>>

Zobacz jak głosowali posłowie. [LISTA] >>>

- To smutny dzień dla polskiej demokracji. Dzisiaj się tak dużo mówiło się o Konstytucji. Ubolewam, że zapominamy, że w preambule jest taki zapis, że Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli. Także tych, którzy żyją w związkach partnerskich i chcieliby po prostu, po ludzku, normalnie, tak jak w wielu innych krajach, wreszcie to uregulować - mówił w TOK FM Robert Biedroń.

- Nie dano nam szansy nawet o tym podyskutować. To jest dla mnie, jako nowego posła, duże rozczarowanie - przyznał poseł Ruchu Palikota.

Poglądy posłów na związki partnerskie. [ANKIETA TOK FM] >>>

Robert Biedroń był bardzo krytyczny wobec postawy posłów Platformy Obywatelskiej. - Jeżeli dajemy na sztandary hasło obywatelskości, to trzeba pamiętać, że osoby pozostające w tych związkach to też obywatele - mówił. - Platforma mówi, że szykuje własny projekt - zwrócił uwagę prowadzący "Komentarze Radia TOK FM" Maciej Głogowski. - Ale tego projektu nie widzimy, nie znamy go. Poza tym te projekty, które zaproponowały SLD i Ruch Palikota, były procedowane w ubiegłej kadencji, one nie budziły wtedy żadnych wątpliwości konstytucyjnych, Platforma nad nimi pracowała. Nie zmieniły się konstytucja ani porządek prawny. Obecna sytuacja jest kompletnie niezrozumiała - mówił.

- Zmieniła się widocznie perspektywa polityczna. PO podała rękę PiS i gra w grę homofobiczną, żerując na niewiedzy i stereotypach. Nie wiedząc, że te decyzje realnie szkodzą obywatelom - podsumował.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (46)
Biedroń: PO podała rękę PiS i gra w homofobiczną grę
Zaloguj się
 • tygrysiewicz

  Oceniono 23 razy 13

  Panie Biedroń, Pan się nie boi!
  Bo racja po Pana stronie stoi... :-)))
  A zatem:
  Tęczą do góry i do przodu!
  A beton, no cóż: topi się powoli.

 • hart5

  Oceniono 20 razy 12

  PO skompromitowała się, po raz kolejny. I tym razem odwrócenie uwagi od taśm i tolerowania kolesiostwa, też się nie powiodło. Te późniejsze tłumaczenia , to zupełna żenada. Może to niewiele, ale głosy moje i mojej rodziny, są już nie do odzyskania.

 • kat-kk

  Oceniono 26 razy 12

  PO 208 posłów -150 ukrytych PISowców.PIS 157 członków+ 150 od Tuska.To państwo należy już do kościoła.Nie łudźcie się,że tu będzie normalnie.Już nawet Don Kichot Palikot nic sam nie poradzi jak się Polacy nie obudzą,po wyborach na ulicach zapłoną stosy inkwizycji.

 • kadykianus

  Oceniono 13 razy 9

  Nie chce mi się nawet tego wszystkiego komentować.

  Mamy takich polityków, którzy od 20 lat robią z Polski gó...land w środku Europy. Katoliban.

  Miliard dolarów na miesiąc piłki niczego tu nie zmienia. 1000 km autostrad też. Bo EURO 2012 to ciekawostka a drogi szybkiego ruchu to oczywistość. Komentować można jedynie ich brak a nie to, że powstały. Premier myśli, że to uczyni z naszego kraju miejsce do życia?
  Nie. Dalej jesteśmy ciemnogrodem tyle, że z kilkoma autostradami.

  O tym, jak bardzo nasi politycy są ciemni i oderwani od świata świadczy to, że czasem można usłyszeć jełopa z Wiejskiej, który ogłasza akcję "Wracajcie" - do Polaków, którzy wyjechali.
  Nasi politycy autentycznie nie rozumieją, że ludzie nie wrócą z powodów finansowych bo problemy finansowe są zawsze od czasu do czasu i wszędzie na świecie. Nie wrócą bo nie chcą żyć w gó...landzie. Nie wrócą z powodów estetycznych.

 • kat-kk

  Oceniono 16 razy 8

  Na większości forum jest taka zasada:Swołocz kościelna,emeryci i renciści, kościelni,seminarzyści, bezrobotne guano ,ci co liczą,że przyjdzie Kaczyński i zwiększy renty i zarobki,a zmniejszy podatki w swej głupocie, minusują posty do woli.Jak przychodzą ludzie z pracy ok.godz 15-18 te minusy diametralnie się zmieniają na plusy.Cóż katolik mocno wierzący to po prostu idiota.Wierzy,że jak da minusa to kościół zapewni mu niebiański byt, a ten co każe pracować to diabeł z piekła.Ludzie kościoła nie możecie nic nie robić jak ksiądz i żyć na poziomie.Nawet stary Józef ojciec Jezusa zapier***dalał na rodzinę.

 • vomitorium1

  Oceniono 8 razy 4

  panie biedroń
  pan ma pecha
  (urodził się pan
  w niewłaściwym
  czasie
  i miejscu)

 • louisciffer

  Oceniono 3 razy 1

  Krystyno Pawłowicz z PIS, gdzie jest moher, a może "gdzie jest krzyż"? (

 • zigzaur

  Oceniono 3 razy 1

  "Po" to po niemiecku pieszczotliwie "pupa". A z czym się kojarzy "PiS", to chyba nie muszę pisać.

 • demolka666

  Oceniono 8 razy 0

  zastanawiam sie, jak liczną jest grupa obywateli naszego kraju, którzy sa osobiście zainteresowani sprawą związków partnerskich - czy jest to 10 tysięcy? sto tysięcy? 2 miliony?... czy były jakise badania statystyczne robione na ten temat? czy w ogóle sa jakieś statystyki na ten temat???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX