Współpraca Ścibora-Rylskiego z bezpieką? "Niech IPN lepiej kupi sobie siedzibę"

- To nie przypadek - powiedziała Janina Paradowska w "Poranku Radia TOK FM" o dzisiejszym artykule w "Rzeczpospolitej". Dziennik pisze, że IPN zapowiada przeanalizowanie dokumentów dotyczących współpracy gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego z bezpieką. Prezes Związku Powstańców Warszawskich miał współpracować jako TW "Zdzisławski".
Według Paradowskiej opisanie sprawy współpracy gen. Ścibora-Rylskiego niedługi czas po incydencie na Powązkach nie jest przypadkowe. - Gen. Ścibor-Rylski był jednym z nielicznych, który miał odwagę powiedzieć, że to jest skandal - podkreśliła Paradowska, komentując sprawę buczących pod pomnikiem Gloria Victis.

"Rzeczpospolita" napisała, że IPN zajmie się sprawą teczek gen. Ścibora-Rylskiego. Nie ma w nich podpisanej deklaracji, a generał sam tłumaczy, że robił to po to, aby uzyskać informacje od drugiej strony. W teczce są tylko służbowe notatki oficerów bezpieki po rozmowach z TW "Zdzisławskim".

Janina Paradowska uznała całą sprawę lustracji gen. Ścibora-Rylskiego za niepotrzebną. - Może warto ograniczyć w IPN zatrudnienie tych 2200 osób, ograniczyć wydatki i kupić za to siedzibę, jeśli mają się zajmować ściganiem gen. Ścibora-Rylskiego? - pytała Paradowska.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (189)
Współpraca Ścibora-Rylskiego z bezpieką? "Niech IPN lepiej kupi sobie siedzibę"
Zaloguj się
 • adamiakadam1

  Oceniono 57 razy 51

  Skrytykował buczenie "prawdziwych patriotów" podczas uroczystości, to mu teraz ci sami "prawdziwi patrioci" udowodnią niechlubną przeszłość.
  A mógł się przecież nie wychylać, miałby dzisiaj wyczyszczone teczki niczym pewien były premier któremu jako jedynemu bezpieka podrzuciła do teczki fałszywe lojalki i który był tak wielkim opozycjonistą, że aparat represji jako jedynego bał się go w 1981 roku internować.
  Generał nie potrafi "patriotycznie" myśleć, to teraz niech cierpi, jak będzie podskakiwał, to jeszcze mu się żydowskich przodków wynajdzie

 • karo80.0

  Oceniono 71 razy 49

  Ścibor-Rylski powiedział PiSowskim chamom na Powązkach że są chamami. Więc zakłamana hołota z PiSu (utrzymywana za pieniądze podatników, bo te pajace nie są w stanie na nic sami zarobić) uruchomiła swoją piątą kolumnę, czyli IPN, oczywiście też utrzymywany z pieniędzy podatników. Rozgonić tych oszołomów na cztery wiatry, najwyższy czas.

 • taunus68

  Oceniono 46 razy 40

  IPN czyli jeszcze jedno zbrojne ramię jedynie słusznej partii,mamy teraz drugą super aferę wykrytą przez ich śledczych (pierwsza to była jak Wałęsa sikał do chrzscielnicy) nie wiem jakie są koszty utrzymania tych służb,zgaduję,że pewnie niemałe,moim zdaniem to pieniądze wyrzucone w błoto,nasze pieniądze podatników...

 • kliwia-tylko

  Oceniono 40 razy 28

  Oto do czego potrzebny IPN. W instytucji tej pracuje wielu uczciwych historyków. Ale pracują też szuje, które dorabiają gębę instytutowi.
  Generał podpadł tym szujom na Powązkach ???

 • biesczad1

  Oceniono 42 razy 26

  Sprzeciwił się na Powązkach PiSowskieh hołocie i PiSowska "Rzeczpospolita" przy pomocy PiSowskiego IPNu wzięły odwet... A wszystko to w katolickiej Polsce... To co, moralne karły, teraz zabierzecie się za Karola Wojtyłę???...

 • krwawy_krolik

  Oceniono 35 razy 25

  No no, lustruja powstancow warszawskich. Zostaja jeszcze styczniowi!

 • mordred

  Oceniono 38 razy 24

  Sprawa generała jest tak idiotyczna, że nawet nie chce się tego komentować. IPN, który od pewnego czasu jest zbrojnym ramieniem Pislamistów, znalazłby nawet coś na rotmistrza Pileckiego, gdyby zaszła taka potrzeba.

 • vibhisana

  Oceniono 35 razy 23

  Pełna zgoda z Panią Paradowską! IPN chodzi na pasku PiS, bo PiSowska ośmiornica swego czasu zrobiła desant na IPN. Brak równowagi partyjnej w IPN przekłada się na nieobiektywny opis najnowszej historii Polski i wykorzystywanie jej do dzielenia Polaków na godnych i niegodnych rządzenia czy pobierania wynagrodzeń z tych synekur państwowych, które muszą istnieć.

 • puzonik48

  Oceniono 24 razy 20

  Pani redaktor ,a po co kupować siedzibę ?Czy te dokumenty nie zmieszczą się w archiwach państwowych ?Czy poza tymi 2200 historykami ,nierzadko bardzo dyspozycyjnymi inni historycy są mniej wiarygodni?Czy mniej dyspozycyjni ?Kto i na jakiej podstawie ma prawo tak sądzić ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX