Giertych adwokatem młodego Tuska? "To zabieg polityczny" [PUBLICYŚCI]

- Nie wierzę, że Roman Giertych został adwokatem Michała Tuska bez wiedzy ojca - mówiła w TOK FM Agata Nowakowska. - Jeśli tak było, to gest zupełnie niezrozumiały - skomentował Andrzej Stankiewicz. - To zmienia polską scenę polityczną w operę mydlaną - skwitował Piotr Semka.
Roman Giertych złożył w imieniu Michała Tuska pozew przeciwko gazecie "Fakt" i wnioski ugodowe wobec "Super Expressu" i tygodnika "Wprost".

- To zamienia polską scenę polityczną i historię Michała Tuska w operę mydlaną - komentował Piotr Semka z "Uważam Rze". Zdaniem publicysty Roman Giertych zmienia się w typ często spotykanych na Zachodzie adwokatów, którzy specjalizują się w podejmowaniu głośnych spraw. - To jest droga, którą poszedł Krzysztof Rutkowski, taka rola półcelebryty - mówił Semka.

Zdaniem publicysty Tusk junior sprawił ojcu "wspaniały prezent". - Dzięki wojnie z tabloidami nazwisko Tusk w kontekście sprawy Amber Gold będzie odmieniane przez wszystkie przypadki przez najbliższe pół roku, czego PR-owcy premiera chcieliby uniknąć - mówił. - Dla Tuska to, co piszą tabloidy, jest bardzo ważne - zgodził się Andrzej Stankiewicz z "Wprost".

"Politycy PO upodobali sobie Romana Giertycha"

- Nie wierzę, że Roman Giertych został adwokatem Michała Tuska bez wiedzy ojca. Dopatruję się w tym zabiegu politycznego - ocenia Agata Nowakowska z "Gazety Wyborczej". - Roman Giertych od dłuższego czasu usiłuje się uwiarygodnić. Przecież to on był adwokatem ministra Sikorskiego w sprawach dotyczących antysemickich wpisów na portalach internetowych. Nie wiem, dlaczego politycy Platformy upodobali sobie Romana Giertycha. Jeśli to jest pomysł, by budować skrzydło prawicowe i przyciągać wyborców do PO - wydaje mi się nietrafiony. Wyborcy dali się zmobilizować w 2007 roku, żeby dać odpór rządom Jarosława Kaczyńskiego, także ze względu na ministra edukacji Romana Giertycha, który chciał wyrzucać Gombrowicza ze szkoły - przypominała dziennikarka.

- Pełna perwersja - skomentował Piotr Semka. - Krótko mówiąc, kupiono Platformę razem z Giertychem - dodał.

Giertych wykorzystuje młodego Tuska

Andrzej Stankiewicz przyznał, że nie wie, czy Donald Tusk akceptował wybór prawnika przez swojego syna. - Ale jeśli tak było, to jest to dla mnie gest niezrozumiały. Mam raczej wrażenie, że młody Tusk stał się narzędziem promocyjnym. Najpierw dla OLT, a teraz Romana Giertycha - ocenia dziennikarz.

Jak mówił, z głośnych spraw prowadzonych przez byłego polityka LPR tylko sprawa ministra Sikorskiego doczekała się zakończenia (ugoda). - Wszystkie pozostałe sprawy Giertych rozkręca, istnieje medialnie i znika. Tak było w sprawach żony Palikota przeciwko Palikotowi. Sądzę, że Giertych zgłosił się do Michała Tuska i teraz go wykorzystuje - uważa Stankiewicz.

Dać odpór tabloidom - to wymaga odwagi

Agata Nowakowska rozumie potrzebę Michała Tuska na obronę dobrego imienia przed sądem. - Michał Tusk nie namawiał razem z Marcinem P. ludzi, żeby inwestowali w piramidę finansową. Tymczasem niektóre tabloidy tak to przedstawiały. Nie widzę nic złego w tym, żeby dać odpór tabloidom. To wymaga odwagi - mówiła.

- Sięganie akurat po Romana Giertycha świadczy o chęci bycia dalej w świetle kamer. Moim zdaniem Michał Tusk idzie w złym kierunku, ale to czas pokaże - skomentował Piotr Semka.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (80)
Giertych adwokatem młodego Tuska? "To zabieg polityczny" [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • 55_latek

  Oceniono 12 razy 8

  Jak można wybrać adwokata bez aprobaty publicystów?
  To karygodne i niedopuszczalne!

 • wmc-33

  Oceniono 18 razy 8

  Najwyższy czas, żeby Donald Tusk wynajął opiekunkę do dziecka.

 • iremus

  Oceniono 10 razy 8

  I po co ta jałowa dyskusja. Wrogami to oni są gdy spotykają się w studiach radiowo-telewizyjnych przy ciasteczku z kawą. A po wyjściu to jest jedna, wielka, posolidarnosciowa rodzina osierocona przez JP-2.

 • adalbert.13

  Oceniono 16 razy 8

  Semka i Nowakowska jak zawsze naginają rzeczywistość. Niewiedza jest błogosławieństwem.
  Wiele w tym temacie tłumaczy wywiad Giertycha w "GW" z 24.03.12 r. Gdzie między wierszami
  przyznaje się do przyjaźni z domem Tusk, Sikorski, Kamiński. Zasłaniając się jednocześnie
  stwierdzeniami, że o przyjaźniach nie rozmawia. Więc obrona "młodego debila" jest dla mnie
  naturalną koleją rzeczy. Stwierdzenie "Nie wiem, dlaczego politycy Platformy upodobali sobie
  Romana Giertycha." wynika więc z niewiedzy. Co dla tabloidowych środowisk prawicowych
  jest stanem naturalnym. Sformułowanie "Krótko mówiąc, kupiono Platformę razem z Giertychem"
  jest perwersją wynikającą z nadmiernego otłuszczenia resztek muzgó. Tyle jeśli o Semka idzie.

 • wandateresa1

  Oceniono 13 razy 7

  Ludzie POLSKA to WOLNY KRAJ i Michał Tusk ma prawo wybrać sobie adwokata jakiego chce i ma prawo dokopać paskudnym, oczerniającym,,przekłamującym pismom----tabloidom----------panu Semce podoba się wyłącznie Jego guru----prezes.

 • eldemon

  Oceniono 17 razy 7

  Zaufanie i dobre imię traci się tylko raz. Nie pomoże najlepszy adwokat!

 • grzegorzborucki

  Oceniono 21 razy 7

  Polska to jest dziwny kraj.......
  Wszystko co sie wydarzy komentowane jest tylko domyslami a czy ta jest prawda????
  Moge sie mylic ale :
  1. Pan Michal Tusk nie jest Premierem Donaldem Tuskiem
  2. Pan Giertych jest adwokatem z zawodu wiec moze reprezentowac kazdego kto wyrazi taka chec
  3. Prosze nie porownywac w domysle porazki politycznej adwokata z jego zawodowa, bo to nie jest to samo a nawet nikt nie wie czy sprawe wygra czy tez nie..
  4. Jak wczesniej juz czytalem .. Pan Michal jest dorosly i podejmuje decyzje zyciowe na swoj rachunek, wiec po co media snuja domysly rzekomo polityczne mieszajac polityke z Amber ,aferami i Premierem???
  !!!!!!!!!!!!! CZAS NAJWYZSZY BY MEDIA zajely sie, nie szukaniem dziury w calym a mobilizowaly ludzi do trzezwego spojrzenia na rzeczywistosc, do przekazywania faktycznych doniesien a nie domyslow, ktore najczesciej nie maja potem nic wspolnego z rzecywistoscia....
  Zanim ktokolwiek napisze o domyslach nie zada sobie choc odrobine trudu i zapyta wprost p. Giertycha czy M. Tuska o prawdziwe powody wzajemnej wspolpracy a nie wrzucanie wszystko do jednego worka, podpierajac sie tylko argumentem typu : co Giertych za swoich czasow ministrowania chcial do szkol wprowadzic a co wycofac , bo ten argument nie swiadczy o jego zlym wykonywaniu zawodu adwokata.
  Zacznijmy rzeczywistosc oceniac tak jak ona wyglada a nie jak bysmy chcieli w zaleznosci od pogladow politycznych, sianie dzieki temu zametu wypisujac brednie po gazetach i mieszajac w glowach tym najstarszym czy najmlodszym wyborcom, poniewaz to oni najbardziej wiarygodnie przyjmuja to co przeczytaja w prasie czy zobacza w telewizji.... Jaka jest ta Polska rzeczywistosc???? Bogu dziekuje ze pracuje poza nia, jednak mimo wszystko nie opluwam i nie patrze na nia jak na kraj w ktorym sa tylko nienawisc, dazenie do szukania sensacji na sile a w rezultacie przypominajaca dawna rozmowe miedzy wojtem panem a plebanem a moral zawsze pozostaje ten sam... przypomnijcie sobie... bo to Polska wlasnie. pozdrawiam

 • sdn

  Oceniono 19 razy 7

  Adwokat to adwokat. Może występować w imieniu każdego klienta, jeżeli wzajemnie przyjmą warunki.
  Wygląda na to, że teraz dziennikarze będą decydować kogo może reprezentować Giertych, a młodemu Tuskowi wybiorą pełnomocnika. Śmieszne.

 • cleryka

  Oceniono 8 razy 6

  Mam już sposób na wywalenie Premiera.Jeszcze tylko trzeba nie wiele,udowodnić przed Sądem Macierewicza,że Adamowicz wraz z Premierem założył spółkę Amber Gold,a potem tanie linie dla platformy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX