Grzywny za "Donald matole". Wróbel: mieli prawo do krytyki rządu, zwłaszcza, że była ona dość dowcipna

Jak donosi "Gazeta Polska Codziennie" sąd skazał kibiców Jagielloni Białystok na masowe grzywny za okrzyki "Tusk matole, Twój rząd obalą kibole". - Ci ludzie prawo do krytyki rządu, zwłaszcza, że była ona dość dowcipna i zawoalowana. Ale ten rząd nawet tak delikatnej krytyki nie są w stanie znieść - mówiła w programie Ranni Politycy Marzena Wróbel, posłanka Solidarnje Polski.
Jak donosi "Gazeta Polska Codziennie" sąd skazał na masowe grzywny za okrzyki "Tusk matole, Twój rząd obalą kibole". Kibice Jagiellonii Białystok byli oskarżeni o zakłócanie spokoju i porządku publicznego oraz o lekceważenie konstytucyjnych organów Rzeczypospolitej Polskiej po zamknięciu stadionu ich drużyny w maju 2011 roku. - Były też okrzyki antysemickie - może to za to kara? - pytała prowadząca program "Ranni Politycy" Dominika Wielowieyska. - W kontekście skazania Roberta Frycza, założyciela strony antykomor.pl, na prace społeczne rodzi się pytanie: jaki sens mają kary za słowa. Czy przypisy chroniące najważniejsze osoby w państwie powinny dalej obowiązywać? - zastanawiała się dziennikarka.

Jak się ktoś czuje obrażony...

Przemysław Wipler z PiS uważa, że ważniejsza jest wolność słowa. - Należy znieść penalizację w tym zakresie i zostawić ochronę w zakresie prawa cywilnego - obrażony mógłby złożyć pozew - mówił polityk z programie "Ranni Politycy".

Sławomir Kopyciński z Ruchu Palikota cieszy się z zapowiedzi PiS, który ma szykować projekt, bo jego partia już występowała z podobną inicjatywą ustawodawczą. Wyraził nadzieję, że oba projekty uda się "zblokować".

Ja nie słyszałam

Marzena Wróbel, posłanka Solidarnej Polski, uważa, że "ucieczką i manipulacją" jest sugerowanie, że w przypadku ekscesów na stadionie chodziło o okrzyki antysemickie, a nie o atak na władzę. - Nie słyszałam okrzyków antysemickich. Ci ludzie mieli prawo krytykować rząd, zwłaszcza, że była ona dość dowcipna i zawoalowana. Ale ten rząd nawet tak delikatnej krytyki nie są w stanie znieść. Wątek antysemicki w sposób sztuczny jest doczepiany - uważa Marzena Wróbel.

Był telefon: Tu mówi Donald?

Pani poseł sugeruje, że premier zadzwonił do sędziego i powiedział: Tu mówi Donald. Proszę ich skazać, bo mnie nazwali matole - ironizowała Dominika Wielowieyska. - Wiemy jak spolegliwe są sądy w odniesieniu do władzy. Być może mamy do czynienia z superpoprawnością sędziowską - stwierdziła Wróbel.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (209)
Grzywny za "Donald matole". Wróbel: mieli prawo do krytyki rządu, zwłaszcza, że była ona dość dowcipna
Zaloguj się
 • al48

  Oceniono 40 razy 24

  Czy to jest obraza : "Jarosław matole twój PiS to mohery i kibole " ?

 • cunt_destroyer

  Oceniono 44 razy 24

  "Tusk matole, Twój rząd obalą kibole" No bardzo to zawoalowane :D ciekawe, że nikt nie mówi tak głośno o wolności słowa jak ktoś jest oskarżony o obrazę uczuć religijnych. Hipokryci pieprzeni.

 • krzywelustro

  Oceniono 25 razy 19

  Czy jeśli do Jarosława Zbawiciela będę się publicznie zwracał "ty matole", to też będzie dowcipnie?

 • krzywelustro

  Oceniono 22 razy 14

  "... ten rząd nawet tak delikatnej krytyki nie jest w stanie znieść" - stwierdziła Marzena Wróbel.

  Zapomniała, który to ekspremier chodził wiecznie obrażony na wszystkich za wszystko i co chwila publicznie(także przy pomocy sądów i prawników) domagał się oficjalnych przeprosin.

 • cree-is-me

  Oceniono 31 razy 13

  "Dowcipna krytyka" według Wróblowej, hy hy. Jaka inteligencja, takie dowcipy, zwłaszcza głoszone publicznie.

 • rakowiakk

  Oceniono 43 razy 13

  wróbel matole, twój elektorat kibole.

 • kiki_pawelek

  Oceniono 45 razy 13

  Jak slysze to larum podnoszone przez GP i srodowiwsko PISowskie ws kar za "Tusk matole..." to przypomina mi sie porownanie Kaczynskiego do kartofla i konflikt miedzynarodowy, do ktorego malo nie doszlo jak sie kaczorek obrazil.

 • bibelotx77

  Oceniono 22 razy 12

  Marzanna wie co mowi .Caly PIS to jeden wielki kabaret. ''Dowcipnisiow ''w nim co niemiara.

 • munkela

  Oceniono 32 razy 12

  Wrobel, matole! Wynos sie z Sejmu, pracuj w stodole!

  W Sejmie zasiada Wrobel-lokomotywa,
  tlusta, ogromna i pot z niej splywa.

  Te grafomanskie haselka to probka "dowcipnej i zawoalowanej" krytyki poslanki, Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, Marzeny Wrobel.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX