Mucha zostaje. Stankiewicz: Znam ministrów, którzy powinni odejść wcześniej

Krystyna Szumilas, Bartosz Arłukowicz i Michał Boni - ci ministrowie, zdaniem Andrzeja Stankiewicza, powinni zniknąć z rządu szybciej niż Joanna Mucha. Zdaniem dziennikarza "Wprost" informacja o "oddaniu się do dyspozycji premiera" przez minister sportu była jedynie spektaklem.
Premier Donald Tusk nie przyjął dymisji Joanny Muchy z funkcji ministra sportu. We wtorek Mucha podała się do dyspozycji premiera w związku z kontrolą w NCS i aferą z niezamykającym się dachem Stadionu Narodowego. Informował o tym na Twitterze rzecznik rządu Paweł Graś.

"To jego twittowanie jest po prostu irytujące", czyli jak dziennikarz od rzecznika rządu komentarz uzyskuje >>

- To był spektakl. Media się emocjonowały, czy premier odwoła Muchę czy nie, a było pewne, że tego nie zrobi - ocenia Andrzej Stankiewicz z "Wprost". - Gdyby chciał ją odwołać, to wcześniej były znacznie poważniejsze sygnały. Naprawdę, akurat to nie minister otwiera dach. Na Boga, nie popadajmy w szaleństwo - dodaje.

Zdaniem Stankiewicza cała sytuacja była zagrywką, która miała odciągnąć uwagę od realnych problemów.

Mucha sama zrobiła sobie krzywdę

Stankiewicz uważa, że Joanna Mucha "zrobiła sobie krzywdę", zgadzając się na nominację w dziedzinie, na której się nie zna. Ale naprawdę znam ministrów, którzy powinni odejść o wiele wcześniej. Mam na myśli Bartosza Arłukowicza, Michała Boniego i Krystynę Szumilas - wylicza dziennikarz.

- Boni był bardzo dobrym szefem doradców Tuska, ale po prostu nie jest dobrym ministrem. W ogóle nie zorganizował resortu, to ministerstwo nie ma jednej siedziby, nie wprowadził żadnego dużego przetargu, nie wdrożył żadnego dużego projektu informatycznego - krytykuje Stankiewicz.

- Część projektów informatycznych została mu odebrana i po cichu przeniesiona do MSW. To nie jest dobry minister, tylko my na co dzień tego nie widzimy, bo służba zdrowia i edukacja są bardziej dotkliwe. Ale jeśli chodzi o rozwój cywilizacyjny kraju, to Boni jest kompletną porażką - mówi ostro.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (12)
Mucha zostaje. Stankiewicz: Znam ministrów, którzy powinni odejść wcześniej
Zaloguj się
 • halinnka.beauty

  Oceniono 14 razy 4

  Stankiewiczowi wydaje się, że zjadł wszystkie rozumy, do pięt Boniemu nie dorasta

 • sammler

  Oceniono 12 razy 4

  O, przepraszam... Boni na pewno ma kwalifikacje na ministra cyfryzacji. Zna cyfry, mimo, iż jest humanistą.

  S.

 • martin933

  Oceniono 11 razy 3

  Stankiewicz to on!!! To ten geniusz i najlepiej poinformowany dziennikarz o tym co się ma zdarzyć. To on jest krok przed wszystkimi dziennikarzami, To on jest niezależny! A tak na prawdę to „pisalek” (czeska obraźliwa forma dla gadającego pseudodzienikarza) To osoba która chce pokazać Swoją niezależność (często nasilnie) i podejmujący działanie podkreślające jego pseudorację. On chce pokazać Polsce ze nie jest za Kaczyńskim ani za Tuskiem. Tylko jest w tym bardzo nie umiejętnym. Może Was przekonuje. Mnie nie!!!!

 • xenon.c

  Oceniono 2 razy 2

  A któż to jest pan StankIewicz ? I jakim prawem zamiast relacjonować fakty próbuje je kreować - sugerować, którzy ministrowie są do zmiany ? A wara panie redaktorze, pomylił pan role !

 • ekomorda

  Oceniono 10 razy 2

  kolejny wszystkowiedzący dziennikarz wyjaśnia nam maluczkim rzeczywistość...

 • cillian1

  Oceniono 3 razy 1

  spektakl - to in vitro!
  2 tygodnie kopałem się z debilami - moherami!
  I dalej jestem na zero! Choć wielu "zabiłem" - moherów!

  Mucha, choć kretynka (premie za spieprzoną robotę - może rozdawać tylko debil. ew. budżetowiec)!
  To nie jest winna akcji - "dach"

 • brenda11b

  0

  co za kiepski pismak, bo trudno go nazwać dziennikarzem, uważa sie za dziennikarza niezależnego a wszyscy widzą że jest stronniczy i jest za Pisem. Dosyć tej kreatury, czy on to ktoś związany z tą kobietą z Solidarni 2010 Stankiewicz Taki sam poziom inteligencji

 • 2-julita

  0

  nieudacznik do czasu będzie pływał aż zatonie
  szkoda że Mucha nie jest ministrem zdrowia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX