Kaczyński i Ziobro przed TS? Gugała: PO psuje państwo, to młócka polityczna

- Platforma robi potwornie złą rzecz i nie zostawiam na tym suchej nitki - ocenia Jarosław Gugała. Chodzi o wniosek PO o postawienie przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry. - Wyborcy dwa razy wydali już wyrok. Jeżeli było coś do osądzenia, to trzeba było to robić wcześniej - dodaje Wojciech Maziarski
Platforma Obywatelska złożyła w Sejmie wnioski o postawienie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu. Za "wykorzystywanie stanowisk państwowych dla korzyści politycznych". Czytaj więcej >>

Pomysł spotyka się z powszechną krytyką komentatorów.

- Minęło pięć lat, jest druga kadencja, wyborcy dwa razy wydali już wyrok. Jeżeli było coś do osądzenia, to trzeba było to robić wcześniej, a nie teraz, bo to po prostu źle wygląda - ocenia Wojciech Maziarski, komentator "Gazety Wyborczej" i Polsat News. - A co gorsza dzieje się to w tym samym tygodniu, kiedy uchylany jest immunitet Antoniego Macierewicza - zwracał uwagę.

TS używane do zwyczajnej młócki politycznej?

- Nie można tego skwitować, że to po prostu głupie. Ta sytuacja jest dużo groźniejsza - przestrzega Jarosław Gugała z Polsatu.

- Trybunał Stanu jest najpoważniejszą instytucją państwa i ma się zajmować sprawami, które są najważniejsze dla nas wszystkich. Rozgrywanie go do zwyczajnej młócki politycznej, jest po prostu psuciem państwa - irytował się dziennikarz. - To wielki skandal, Platforma robi potwornie złą rzecz i nie zostawiam na tym suchej nitki - podkreślił.

Skąd taki krytycyzm? Gugała jest przekonany, że przez takie działania ważny instrument państwa straci na prestiżu i przez to będzie bezużyteczny w przypadku rzeczywistej potrzeby. - Wtedy będziemy mieli do czynienia z instytucją użytą do doraźnych, paskudnych działań - tłumaczył.

Rozejdzie się po kościach?

Zdaniem Gugały z instytucji Trybunału Stanu "nie wolno robić sondy" politycznej. - To jest używanie bardzo poważnego instrumentu do rzeczy, do których używa się łopatki w piaskownicy - krytykował.

- To słaby pomysł - skomentował po prostu Bartosz Węglarczyk. Wicenaczelny "Rzeczpospolitej" jest przekonany, że do sprawy w Trybunale wcale nie dojdzie. - To wszystko się gdzieś rozmyje - przewiduje.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (17)
Kaczyński i Ziobro przed TS? Gugała: PO psuje państwo, to młócka polityczna
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 14 razy 10

  Trybunał Stanu jest w Polsce instytucją wyłącznie teoretyczną i obecny wniosek PO jest TYLKO pokazowym brzęknięciem szabelką, z którego nic nie wyjdzie - co zresztą zasygnalizował Premier swoim "zdziwieniem".

  Bo tzw. "elity", smażące się od 23 lat we własnym sosie NIC SOBIE na wzajem NIE ZROBIĄ , choćby dlatego by ta broń po przegranych wyborach nie obróciła się przeciwko nim samym. Bo każdy dorywajacych się do władzy ma "coś za skórą", w co wpakował się albo świadomie albo został wmanewrowany w czasie kiedy jeszcze nie miał doświadczenia politycznego (wystarczy że np. kupił "okazyjnie" leśniczówkę za jakieś symboliczne pieniądze). Dlatego WSZYSTKIE ujawniane przekręty od "laboratorium osocza" po "prywatyzację RSW" czy słynną "aferę hazardową", SZYBCIUTKO wyciszane i "zapominane" nawet przez najbardziej zajadłą opozycję.

  Nie jest to NIC NOWEGO, bo juz 2 tysiące lat temu Jezus zapytał: - kto jest bez winy niech sam pierwszy rzuci kamieniem.

 • ciemnyludd

  Oceniono 18 razy 10

  A GUGAŁA PSUJE TOK-FM... Co on tam robi razem z Siekiekskim,,, Nowe kierownictwo chce podnieść dochody z reklam wypróbowaną metodą pyskówek dla idiotów.....Ale mistrzem pozostaje TVN 24, który zaprosił ostatnio BŁASZCZAKA do wyrażenia opinii w sprawach ekonomicznych...

 • tokabout

  Oceniono 22 razy 6

  Wam wielkie pretensje do dziennikarzy , ze zamiast napietnowac PIS i Kaczyńskiego- tego który niszczyPolskę i demokrację , tego który sieje nienawiść i dzieli Polaków - jeszcze go bronią udając ze są obiektywni. Sieje nienawiść i dzieli Polaków tylko jedna partia -PIS. Obraza Prezydenta i Premiera tylko jedna partia- PIS. Dzieli Polaków tylkomjedna partia PIS.

 • saidakbar

  Oceniono 19 razy 5

  przecież i tak kaczor nie stanie przed trubunałem mimo że jest winny :) mimo wszystko politycy trzymają się razem zagłosują tak żeby nie przegłosować spoko swój swojego zawsze obroni a pozory trzeba stwarzać :):)

 • klara551

  Oceniono 6 razy 2

  Panu Gugale się całkiem pogugało. Może nich raczej zanalizuje wypowiedzi i działania PiSowców z okresu za który mają być oceniani. Do PO i reszty partii można mieć tylko pretensje,że to tak długo trwało. Albo po babsku,panie Gugała śmieci nie zmiata się pod dywan,bo to nie sprzątanie a udawanie. Pan we własnym domu może udawać ,że sprząta to pańska sprawa.

 • villk

  Oceniono 18 razy 2

  Trybunał wydaje mi sie słuszny dla tych Panów.. ja sprawe śp Blidy pamietam .... jesli jeszcze trybuynał mogłby skazuwac za --sianie nienawiści politycznej --to bylo by bardzo dobrze

  jedyne czego sie obawiam to tego aby rozprawa w Trybunale nie stała sie taką trybuna i trampoliną dla tych Panów, jaką stał sie proces sądowy Hitlera dla niemieckiego faszyzmu .....

 • wbka1

  Oceniono 1 raz 1

  Dla dobra Polski właściwy wyrok, to dożywotni zakaz pełnienia funkcji publicznych. W polityce ( bez takich decyzji ) oszołomstwo może się rozpleniać w sposób lawinowy. Powinni to zrobić wcześniej, ale lepiej późno niż wcale.

 • nuatu

  Oceniono 15 razy -1

  zazwyczaj Jarosław Gugała jest rozsądnym człowiekiem, którego szanuję, dzisiaj coś mu odbiło. W kwestii Trybunału Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry. Primo: wniosek był dawno, z komisji Kalisza i tylko PO broniąc swojego byłego czlowieka z Solidarności uwaliła tę możliwość (to leży na sumieniu Tuska i jego akolitów, ale oni sumienia nie mają); Secundo: czy delikt konstytucyjny był czy nie - jesli był to sprawa jest jasna. Tertio: czy w sprawie deliktu konstytucyjnego jest przedawnienie? Jeśli nie, to sprawa jest oczywista. I co tu się pultać, panie Węglarczyk albo Maziarski. Dla pana Gugały mam taki oto werset: nic nie zrobisz bracie mój, gdy mikrofon ma ch.j. Pozdro.

 • oghana7

  Oceniono 2 razy -2

  a tak wierzylam w madrosc gugaly -on tez uwaza ,ze kaczynski i ziobro powinni byc bezkarni?a te setki zgonow bez przeszczepow po aresztowaniu najlepszego chirurga ,a barbara blida ? nie wierze juz zadnemu dziennikarzowi .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX