Komentarze (116)
Łętowska ostro o PSL: Ostentacyjnie wprowadzali w błąd. Cynizm, niekompetencja
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • cheshire

  Oceniono 8 razy 8

  brawo Pani Profesor! Jak zwykle pozostają pytania bez odpowiedzi, a matacze polityczni robią swoje... Cała nadzieja, że może wreszcie te wieśniaki nie przejdą progu wyborczego

 • esada

  Oceniono 8 razy 8

  Pytanie brzmi: czy możemy się jakoś zorganizować i coś wspólnie przeprowadzić oraz dlaczego urzędnik państwowy nie ponosi konsekwencji za wydanie rozporządzenia będącego sprzecznym z obowiązującym prawem? Przecież to oznacza, że dozwolona jest totalna samowola urzędnicza - jeżeli mogą sobie wydawać rozporządzenia stojące w przeczności z prawem i nie ponoszą z tego tytułu odpowiedzialności, to mogą absolutnie wszytsko, a społeczeństwo jest ich zakładnikiem....

 • czemrok

  Oceniono 8 razy 8

  Jak w polityce nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze. Oczywiście DLA POLITYKÓW

 • maxymus1

  Oceniono 10 razy 8

  Proszę Pani, dziękuję, Pani ma wpływ na środowisko Sędziowskie, bo to idzie wyczuć, Prawa nie trzeba, żeby być człowiekiem Pani Sędzio Ewo Łętowska, proszę, bardzo proszę, o wpłynięcie na mniejszych kolegów, żeby nie dawali za znęcanie się nad zwierzętgami śmiesznych kar, i udawanie skruchy przez zwyrodnialców, uważam że znęcanie się nad zwierzętami wymaga dla tych niestety ludzi, kar bardziej dotkliwych, nie grzywny, czasami nieściągalnej, nie powiedziałem bydła, bo bydło kocham, krowę, lub trzodę w postaci świni, tak świnia to świnia nikomu krzywdy nie zrobiła jeszcze, w przeciwieństwie do człolwieka.

 • thegosc

  Oceniono 8 razy 8

  Ciekawe ile trzeba wybulić za taką pslowską kuwrę.

 • kenzoo3

  Oceniono 10 razy 8

  Buraki z PSLu

 • gen-ko

  Oceniono 12 razy 8

  psl - banda ćwoków

 • thorngorn

  Oceniono 20 razy 8

  Szkoda, że GW tak gorąco nie interweniowała jak cichaczem przepychano przepisy o GMO.

 • bozenasta

  Oceniono 7 razy 7

  ...już Orwell pisał,ze "wszystkie zwierzęta są równe...ale niektóre są równiejsze" ....widocznie kolesie z PSL-u jak te orwellowskie świnie stoją ponad prawem....Szanowni politycy...czy zdajecie sobie sprawę, ze właśnie przyzwalacie na łamanie prawa...?! Nie oczekujcie od obywateli żeby szanowali prawo....skoro sami PRAWO LEKCEWAŻYCIE.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 7 razy 7

  Powtórzę i rozwinę. A jeżeli wspólnota religijna wykaże taka potrzebę, to w ramach zaspokojenia tejże Unia "pobłogosławi" rytualne bicie żony (i dzieci)? Bo w końcu co za różnica:'... żony bliźniego swego ani wołu, ani osła, ani ..."

 • shago0

  Oceniono 7 razy 7

  podobno uprawa i handel marychy się bardzo opłacalna, heroiny i kokainy również. dlaczego tego peeselowski minister rolnictwa nie chce uregulować? zalalibyśmy europę i świat tanim i dobrym narkotykiem. psia mać mało rozumiem.

 • tygrys102

  Oceniono 7 razy 7

  no to te świnie z pslu, które są za rytualnym też tak załatwić...po gardle, niech zdychają HIENY !

 • jans0091

  Oceniono 7 razy 7

  jaka tam niekompetencja , ludzie którzy z mlekiem matki wysysają nigdy niezaspokojony pęd do pieniądza , po trupach i za wszelką cenę zrobią każde świństwo dla mamony , takie czasy .Przykładem świeci nawet KK. vide Norbertanki

 • ciotka_ltd

  Oceniono 11 razy 7

  Znajac prawo Unii, bedac urodzona, wychowana i zyjac w panstwach starej Unii i znajac to prawo w praktyce, nie od dzis was uprzedzam, ze rzad z pomoca czolowych mediow was prawem Unii dyma, bowiem - niestety - narod polski zna i wie, ze ten na stronice Unii nie wejdzie, by te rzadowe klamstwa z unijna rzeczywistosca skonfrontowac.
  I potrzeba dopiero wypowiedzi :Letowskiej (zreszta - obawiam sie - spoznionej), by ta prawda zaczela do Polakow docierac.
  Zrozumcie w koncu, barany, ze nie istnieje wladza dobra lub zla, bo kazda pozwala sobie dokladnie na tyle, na ile zgadza sie dany narod. A wam - niestety - mozna na leb srac.
  I bynajmniej nie tylko o ten rytualny uboj tu chodzi, ale o sprawy, co o wiele bardziej dotykaja na codzien kazdego z was.
  Bo - co powtarzam jak mantre - wyscie sie jeszcze, Polacy, z demokracja Zachodu nawet przez sciane nie macali.

 • bonzo99_9

  Oceniono 6 razy 6

  Nikt nie wspomina o tym, że po uboju rytualnym tylko przednia część zwierzęcia trafia na eksport-reszta nieoznakowana trafia do obrotu, a konsument nie może zagłosować portfelem, bo nie wie, że wsuwa halal albo koszerne... I to jest skandal, tak samo jak barbarzyńskie praktyki uboju.

 • kazimierz111

  Oceniono 6 razy 6

  Dobrze byłoby poznać nazwiska PSLowców maczających paluchy w tym szwindlu. Wcale nie muszą być bezkarni.

 • legrange

  Oceniono 6 razy 6

  Taka jest ta polska obłuda. Od 8 lat krowy i owce są zarzynane w okrutny sposób.( Po oglądnięciu w internecie widok długo nie schodzi z oczu). A prokurator generalny czym się zajął? Tylko KARPIAMI, nic karpiom nie ujmując, ale skala rzezi nie ma porównania.

 • notyes

  Oceniono 6 razy 6

  od dziecinstwa mozgi ludzi na wsi polskiej są zakaodowane na mordowanie zwierzat, sa do tego wykorzystywane przez rodziców - tu powinien być stosowny zakaz wykorzystywania dzieci do prac przy zabijaniu zwierząt; "poslowie" wiejscy z PSL traktują mord rytualny zwierząt tak jakby to było coś "oczywistego" ; nota bene ilosc zabojstw rodzinnych i plaga bicia dzieci na polskiej wsi jest nadal ogromna, - zaczyna sie od handlowego zabijania zwierząt ; maja mozgi zarazone mordem zwierzat.

 • asr1

  Oceniono 5 razy 5

  Sprawa jest bardzo prosta: chcesz spożywać mięsko ze zwierząt rytualnie zabijanych/czytaj w cierpieniu/ to się stąd wyprowadź !!!! tak samo nie je się u nas psów bo to są nasi bracia !!!

 • mariner4

  Oceniono 5 razy 5

  "Chłop zywemu nie przepuści, jak się zywe napatocy, nie pozyje se a juści!"
  A jak chłopy traktują psy.

 • cillian1

  Oceniono 5 razy 5

  Ja się zastanawiam, jak te religijne oszołomy wiedzą, że mięso jest - dobrze "zabite".
  Pytają się kawałka gnata "te, gnat, a ty na pewno nie byłeś ogłuszony".

  Bo nie zakładam, że są takimi idiotami, że wierzą sprzedawcy!

 • otworz_umysl

  Oceniono 7 razy 5

  Za chwilę ci łapówkarze z PSL będą zbierać podpisy po cichu za przepchnięciem GMO.

 • zolza111

  Oceniono 7 razy 5

  Z tego co sie orientuje, to taki uboj jest na reke Zydom. Musza odpowiednio poderznac gardlo zwierzeciu, zeby jedzenie bylo koszerne. W zeszlym roku byla afera bo ludzie karpie ze sklepu przynosili w reklamowkach, a ponoc ryby maja wrazliwa skore i takie noszenie je boli, a tu uboje rytualne?! Strasznie smierdzi!

 • konkretna.informacja

  Oceniono 11 razy 5

  Każdy kto ma jakiś problem z ubojem rytualnym jest podłym ANTYSEMITĄ, faszystą i naziolem !!~!


  Tak wyborcza kazała mi myśleć.

  Wam też ?

 • toxicbotoxic

  Oceniono 6 razy 4

  Żydzi w Polsce będą musieli nauczyć się jeść tzw. niekoszerne mięso. Ja jestem obrońcą zwierząt i wg mnie nie powinni politycy słuchać się żydowskiego lobby w tej kwestii.

 • gtpress

  Oceniono 4 razy 4

  sprzedawczyki ze sprzedanej Grzybowskiej......

 • tobi.as

  Oceniono 3 razy 3

  jak im się uda do końca tego roku po cichu zmienić tą ustawę, to ja przestaję wierzyć w taki twór jak demokratyczna Polska,
  to jest sposób działania PSL - wprowadzać w błąd obywatela, kłamać, mamić , i my musimy płacić podatki na pensje, dodatki, samochody, diety, telefony, bilety i inne wydatki tych niekompetentnych, egoistycznych małych ludzi

 • lord_viadro

  Oceniono 3 razy 3

  Jan K. , tak sie wieczorem
  siekierom" zamachnął, że
  uboju r. na żonie swej Zofii dokonał...
  .
  amen

 • michalomega

  Oceniono 2 razy 2

  Nie wiem co napisać o PSLu. Z szacunku do tego radia określę to delikatnie jako kupa gó..na. Ta partia koryta, kolesiostwa, średniowiecznego myślenia. Wspólnych interesów wąskiej grupy ludzi. I muszę na to płacić podatki. Jakby tak nie rozdawali pieniędzy swoim kolegom to może nie trzeba by było tak podnosić podatków dla nas WSZYSTKICH. panie pawlak swoją droga My tu w kraju też mamy matki i rodziny, NA KTÓRE CODZIENNIE CHARUJEMY bo nie możemy załatwić posadki na koszt innych ludzi.
  Jak myślę o donku i pslu i innych politykach to nogawek wypadaja mi siekiery, z rękawa tasaki a kieszenie pełne noży, budzą się podłe instykty bolszewicko-nazistoswko-faszystowskie, krew zalewa człowieka.

 • amadeusz191

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawa jest też argumentacja hodowców i rzeźników protestujących przeciwko zakazowi tego uboju (przeczytałem w przedwczorajszej Rzeczpospolotej): Ze względu na to , że do państw arabskich i Izraela eksportujemy ok.15-20 % krajowej wołowiny, zaprzestanie tego eksportu spowodowałoby znaczną obniżkę cen mięsa wołowego na polskim rynku , bo byłoby jej na tym rynku znacznie więcej. A więc konsument polski by skorzystał, ale straciliby hodowcy i rzeźnicy. I o to tu chodzi. Jak zawsze zresztą.

 • marl57

  Oceniono 1 raz 1

  a tak to wygląda z bliska - opis.
  rytualny.pl/data/uploads/pdf/wasilij-rozanow-buboj-rytualnyr-ertwiennyj-ubojr.pdf
  -podaj dalej

 • artaxerxes

  Oceniono 3 razy 1

  Tak, a potem tylko krok do szariatu - prawa muzulumanskiego.

 • zebonka5

  0

  Jesteśmy cywilizowanym państwem europejskim i to nas do czegoś zobowiązuje !
  Zarobek to nie wszystko.

 • gburiaifuria

  0

  Pamietajmy bo krzyk jest tylko o PSL, ze sprawe zalatwil czlowiek SLD, Olejniczak, ktory nie mogl spokojnie spac, tak bardzo przejal sie ze 2 male wspolnoty muzulanska i zydowska nie beda moglby uprawiac swego barbarzynskiego zwyczaju podcinania zywym zwierzetom gardel i w koncu by im to umozliwic postanowil swym rozporzadzeniem zlamac Konstytucje. Ta sprawa i Olejniczakiem powinna zajac sie prokuratura, ktos tu wzial kase by ten przepis po cichu wszedl w zycie i umozliwil lobby miesnemu, wszelkiej masci oprawcom z PSL, bo oni sa wlascicielami ubojni uprawiac ten ohydny proceder by krecic szmal na miesie wysylanym do krajow islamskich i Izraela. Pamietajmy komuchy z SLD nie maja zadnych zahamowan moralnych, etyk ani nic innego: organizowali w naszym kraju lewe wiezienia CIA, upieprzyli nasz kraj w 2 wojny, Irak i Afganistan, zaczeli placic klechom za lekcje religii a teraz ich czlowiek zlamal Konstytucje i od 2004 roku po cichu sprawil by w rzezniach zadawano zwierzetom jeszcze wieksze cierpienia.

 • marl57

  0

  a tak to wygląda z bliska - rytualny.pl/data/uploads/pdf/wasilij-rozanow-buboj-rytualnyr-ertwiennyj-ubojr.pdf

  przeczytać i przesłać dalej...

 • kkryg

  0

  Prof. Łętowska: Albo niekompetentni, albo cyniczni

  jedno i drugie plus jeszcze pazerność i parę innych, nie mniej zaszczytnych cech.

 • czarekinho

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Marku, ja to siedzę przed komputerem w samych majteczkach. Nie muszę pracować. Nie muszę robić niczego, na co nie mam ochoty. Praca? Wpisz sobie "system dukersona" w google, dlatego mam to daleko gdzieś.

 • alkana11

  0

  Dokonania Pani profesor jako prawnika (te które znam ), dowodziły i dowodzą , o wielkim autorytecie zasługującym wówczs ale i dzisiaj na wielki szacunek.
  Na kanwie rytualnego uboju o któym eraz tak wiele się mówi i o troskliwej szlachetności wobec zwierząt pozbawianych życia w ten okruny sposób, chcę powiadomic pania profesor o wręcz niehumanitarnym uboju przedstawicieli handlowych,jakie w Polsce dopuściły sie i nadal dopuszczają korporacje biznesowe, któe do Polski pojawiły się ze swymi produkami w początku lat 90-tych ubiegłego stuleica. PRoszę spojrzeć na Księgę XXII "Umowa Agencyjna " KC i porównać z zapisami Dyekywy RAdy 86/653, by o " zamorodowaniu ( bankructwa wymuszone)dorobku wielu przedstawicieli handlowych działających na własny rachunek?
  Prosze zauważyc,że w tym "wdrażaniu "(niby Implementacji, lobbyści i profesorowie prawa,współnie i w porozumieniu( wszystko na to pośrednio wskazuje), zrobili dziwnym trafem niezamierzonym przypadkiem, czy planowym działaniem za kasę"dobrze a nawet bardzo dobrz e, tym zleceniodawcom. Wiem o czym piszę,ale nikt nie chce sie anażować bo nie wypada "swoim profesorom" pokazać ,że są szubrawcami na stanowiskach,którzy "za przekrt" sprzedali swoje autorytety,.Oczywiście siłą pieniądza zlcniodwcó swoje uczyniła. Dzisiaj sędziowie udają,że nie widzą ,zę "Umowa Agencyjna to zapisy prawne ,które nijak nie mają sie z wspomnianą dyurektyą. Zden sędzia nie odważy sie odrzucić prawo krajowe ,by użyxć obowiązującego prawa europejskiego? Tylko w Polsce zleceniodawca może rozwiązać w każdym momencie umowę długoterminową ciągłą, w dowolnym czasie bez ponoszenia kosztów swej ecyzji, jeżeli tylko zachował terminy wypowiedzenia. Tylko w Polsce świadczenie wyrównawcze o którym stanowi art, 764[3]KC, z mocy prawa uznane zostało za roszczenie(SN w swoich wyrokach też świadczenie wyrównawcze uznaje jako roszczenie?Niewielka zmiana słów wypacza sensu obowiązywania art.17 dyrektywy? gdzie"...przedstawicielowi handlowemu przsługuje świadczenie wyrównawcze..."ile...." a art 764[3]par. "...agent może żądaćod dającego zlecenie ,świadczenia wyrównawczego...."? Mówiąc językiem potocznym agenta traktuje się jak głupka,który ot tak sobie z miłości do zleceniodawcy zrezygnuje z należengo świadczenia ,któe wynosi bagatela roczne wynagrodzenie?: ZLeceniodawca zwolniony został z naliczenia i wypłącenia świadczenia jeżeli agent sie nie upomni. Jeżeli weźmie siępod uwagę fakt, że np. zleceniodawca ukrył przed swym przedstawicielem informacje o prawie do świadczenia( i nie tylko do świadczenia ), i lekką ręką zatrzymuje dla siebie ogromne pieniądze należne agentom. Nie znam ,przypadku,aby zleceniodawca holenderski dobrowolnie naliczył i wypłacił jakiemukolwiek swemu przedstawicielowi świadczenia wyrównawczego. Z kolei skierowanie sprawy o świadczenie wyrównacze do sądu, skutkuje upodleniem ego agenta ,zdyskredytowaniem zleceniodawca nie przebiera w środkach posługuje sie kłamstwem i nieścisłością prawa polskiego. Uczynili to nasi polscy profesorowie prawa. Żadnemu agentowi ,któremu nie wypłacono świadczenia( wynagrodzenia ) na dzień zakończenia współpracy ,żąden sędzia nie zastosuje prawa ,któe nakłada surówsze dolegliości np. zwiększone o 8 punktów procentowych ustawowych odsetek? Wszyscy ,bronią zleceniodawców ,którzy zapraszają panów profsorów ,dziennikarzy na różnego rodzaju sympozja na których obdarowywują ich prezentami np. laptopami tak jak to miało miejsce w 1999r,kiedy laptop był wart ponad 10000zł? Pani profesor, niech pani zabierze w tej sprawie głos. Posłowie z którymi rozmawiamy ( my poszkodowani przez tę holenderską korporację), zainteresowaliśmy HRPCz. i inne instytucje, z nikąd nie otrzymaliśmy kompleksowej pomocy. Poszkodowanych jest ponad 100 tysięcy jak nie więcej ludzi ,których doprowadzono do bankructwa

 • klan_fan

  0

  A gdzie demonstracja jak w przypadku GMO? Gdzie Doda i reszta znanych wśród znanych? Co dzisiaj celebr(yt)ują?

 • topiramax

  0

  Tam gdzie w grę wchodzą pokaźne zyski tam przebiega granica wrażliwości, przyzwoitości , człowieczeństwa. Kasując PSL z życia publicznego zyskalibyśmy jeszcze więcej ( i zaoszczędzili) jako kraj i nasz budżet.

 • leming666

  Oceniono 6 razy 0

  PSL nazywa to ubój rytualny a normalni wiedzą, że chodzi o tańsze zarzynanie zwierząt. Czyli większa kasa i mniejsze ryzyko dla PSL. Jakieś pytania?

  PS.
  Nie jestem wegetarianinem.

 • onepiotrek

  Oceniono 4 razy 0

  rytualny.pl/data/uploads/pdf/wasilij-rozanow-buboj-rytualnyr-ertwiennyj-ubojr.pdf
  przeczytać - przesłać dalej

 • artanek58

  Oceniono 1 raz -1

  Dajcie ludzie życ .Dosć już Smolenska i bzdur zamawianych na pożywke dla sekty smolenskiej i polityków psisu
  Żadnego zamachu nie było bo aby był zamach to musi byc powód a Lechu był takim małym politykiem że nie wadził nikomu .Nik nie odnióśł korzysci po jego smierci oprucz rodziny parti PIS.

 • von_seydlitz

  Oceniono 9 razy -3

  No i kto tu jest antysemitą?

  Zakazywać ludziom uboju na sposób jaki prowadzą to przez ponad dwa tysiące lat...

  to trzeba urodzić się.... właśnie - antysemitą.....

  ....

 • elbertson

  Oceniono 7 razy -5

  Niestety kazde zwierze chodowlane jest zabijane w ten czy inny sposób.
  Ubój przemysłowy - zwierzeta uspione dwutlenkiem wegla lub razone pradem sa wieszane na hakach głowa w dół i wtedy jest im przecinana arteria co prowadzi do smierci w wykrwawienia.
  Ubój rytualny polega na przecieciu JEDNYM ruchem arteri i krtani zwierzecia ktore podobnie jak i w poprzedniej metodzie umiera z wykrwawienia , dopuszczalne jest drugie ciecie , jesli jest wymagane trzecie mieso uznaje sie za nieczyste.
  W praktyce w uboju rytualnym jak i przemysłowym chodzi o pozbycie sie z miesa jak najwiekszej ilosci krwi która najszybciej sie psuje.
  Pomijam fakt iż przed ubojem rytualnym powinna byc zmówiona modlitwa , istotne jest JEDNO ciecie majace skrócic cierpienie zwierzeta.
  Zwierze traci przytomnosc z wykrwawienia , owca po 20 sek , bydło 2-2,5min , drob 2-3min.
  Niestety nam subtelnym konsumentom poledwicy ciezko pogodzic sie z mysla ze ten kawałek miesa kiedys żył i może nawet latał sobie po podwórku , staramy sie wyprzec z naszej swiadomosci fakt ze zwierze zostało zabite w mniej czy bardziej humanitarny sposób dla zaspokojenia naszego apetytu.
  Pytanie dla najgłosniej krzyczacych na forum - co jedliscie na sniadanie ? nie była to przypadkiem kanapeczka ?

 • admiral_0000

  Oceniono 9 razy -7

  Prawda jest taka, że przeciwnicy uboju kosher to nic innego niż zakamuflowana opcja antysemicka.

 • mariatg8

  Oceniono 12 razy -8

  Ktoś podrzucił do sejmu zdechłego szczura . I teraz posłowie mają się bać powiedzieć , że handlują z Arabami i starozakonnymi - mięsem . Przy okazji pytanie : dlaczego mamy pouczać ludzi o cywilizacjach starszych od naszej o 4000 lat , jak i co mają jeść ? Wiadomo , że ubój rytualny jest pochodną higieny żywienia w tamtych strefach klimatycznych . To kolejny , polski samobój .

 • st1111

  Oceniono 10 razy -8

  A po co nam pieniądze-niech se Francuzi sprzedają,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX