"Kaczyński wchodzi w buty Miloševicia", "Wcale nie myśli tego, co mówi" [PUBLICYŚCI]

- To jest dokładnie to samo, co robił Milošević, który pojechał do Kosowa i powiedział Serbom: "nikt was tu więcej bić nie będzie". Wiemy, jak to się skończyło - tak Wojciech Maziarski komentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o mniejszości niemieckiej. - Jestem zdumiony. powinien zdawać sobie sprawę, jak potwornie niebezpieczne są takie słowa - komentował Bartosz Węglarczyk.
Jarosław Kaczyński wykazuje się zwiększoną aktywnością. W ostatnich dniach powiedział między innymi o konieczności "repolonizacji banków i mediów", o ograniczeniu praw mniejszości niemieckiej w Polsce i o najbardziej od 1989 roku zagrożonej niepodległości. Szef PiS wyjaśniał także, że obce media są w stanie "odbierać część mózgu i systemu nerwowego".

Wypowiedzi o mniejszości

Do tego wszystkiego opolski PiS tworzy "Białą księgę nielojalności Mniejszości Niemieckiej wobec Rzeczpospolitej Polskiej". Prezes poparł tę inicjatywę, także propozycję organizowania w Opolu marszu "Tu jest Polska". Zapowiedział, że gdy PiS dojdzie do władzy przywileje mniejszości niemieckiej będą ograniczone.

Zdaniem Wojciecha Maziarskiego z "Gazety Wyborczej" takie wypowiedzi o mniejszościach narodowych są bardzo niebezpieczne. - To jest dokładnie to samo, co robił Milošević, który pojechał do Kosowa i powiedział Serbom: "nikt was tu więcej bić nie będzie". Wiemy, jak to się skończyło. Mówią takie rzeczy Kaczyński wchodzi w buty Miloševicia - ocenia.

- Myślę, że Kaczyński nie myśli tego, co mówi. Dostarcza swojej bazie politycznej, to co ta baza chce usłyszeć. To takie myślenie, że wszystko co się złego dzieje w kraju nie jest naszą winą, tylko "obcych", którzy rządzą w mediach i wchodzą w drogę. Jestem zdumiony, że opowiada takie rzeczy o mniejszości niemieckiej. Powinien zdawać sobie sprawę, jak potwornie niebezpieczne są takie słowa - komentował Bartosz Węglarczyk, wicenaczelny "Rzeczpospolitej".

Jacy spin doktorzy to wymyślają?

- Albo Jarosław Kaczyński daje wyraz swoim irracjonalnym obsesjom i mówi w sposób niekontrolowany; albo w sposób bardzo cyniczny, wykalkulowany na zimno, mobilizuje poparcie skrajnie prawicowego, populistycznego, niewykształconego elektoratu, który żywi się takimi resentymentami, fobiami - komentował Maziarski.

- Ja nie wiem, jacy spin doktorzy doradzają Kaczyńskiemu odwoływanie się do nienawiści wobec Niemców, bo jej w tej chwili w Polsce nie ma i na tym się nie da zbudować poważnego projektu politycznego. Wywoływanie kolejnej wojenki jest przeciwko ludziom, którzy w Niemczech pracują - ocenia Jarosław Gugała z Polsatu. - Jacy spin doktorzy? Panowie Brudziński i Błaszczak - uważa Węglarczyk.

"PiS to obóz komuchów"

- To co głosi PiS to jest program antysolidarnościowej kontrrewolucji. W sferze gospodarczej, gdzie PiS postuluje wstrzymanie prywatyzacji, nacjonalizację, poddanie pod kontrolę państwa, w sferze organizacji życia np. w sprawie służby zdrowia to jest powrót do PRL. W sferze personalnej głównym wrogiem są ludzie "Solidarności", tacy jak Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski. Jeżeli słowo "komuch" jeszcze dzisiaj coś znaczy, to Jarosław Kaczyński i jego obóz są w tej chwili obozem komuchów - dodał Maziarski.

- Nie potrafię się denerwować tym, co prezes wygaduje. Mam propozycję, niech codziennie mówi, która informacja na Plotku.pl jest propolska albo antypolska - rzucił się Węglarczyk.

Wymiana: Gmyz za Kaczyńskiego

Prezes Kaczyński zaapelował jeszcze, żeby przywrócić do pracy Cezarego Gmyza. - A ja do prezesa apeluję, żeby odszedł z polityki. Zrobię taki deal: Gmyz wróci do Rzeczpospolitej, jak Jarosław Kaczyński odejdzie z polityki - zażartował na to Bartosz Węglarczyk, wicenaczelny "Rz".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (78)
"Kaczyński wchodzi w buty Miloševicia", "Wcale nie myśli tego, co mówi" [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • jpjareck

  Oceniono 158 razy 144

  To że Kaczyński głosi swoje aberracje, to nie jest największy problem. Większość parlamentów ma swojego Kaczyńskiego. Czy to J.M. Le Pen we Francji, Żyrinowski w Rosji, Steinbach w Niemczech, A. Mussolini we Włoszech.
  Największy problem tkwi w tym, że jego dystopijne wizje kupuje, w porywach, 30 procent społeczeństwa.

 • ewa5.0

  Oceniono 145 razy 127

  Przecież ten tuman , nie myśli ,jakby myślał to by takich bredni nie opowiadał na -pęczki!!!

 • nebukadnezar

  Oceniono 100 razy 92

  Cała "merytoryczna" ofensywa PiS bierze w łeb.... w to całe słodkie pierdzenie o pomysłach na wszystko nie wierzy nawet prezes / z pełnym uszanowaniem /. A dał tego dowód nie uczestnicząc w ostatnim ...bo takiego niskiego "poziomu" ON się nie zniża / -300 metrów/...Teraz nadrabia stracony czas przypominając swoje fobie, które determinują całe jego działanie i filozofię na życie....
  "Dra­matem naszej epo­ki jest to, że głupo­ta zab­rała się do myślenia"...

 • piotr_kolec

  Oceniono 92 razy 80

  Jak człek czekiem, a świat światem
  Osobliwym jest wariatem
  O nim z mirem i atencją
  Mówią ludzie z elokwencją

  Ja, się posiliwszy winem
  Wziąłbym w kaftan, za czuprynę
  I z pomocą w kitlach zbirów
  Tam gdzie miejsce jest dla świrów

  Bo jak dalej będzie judził
  Jakiś Cyba znów się zbudzi
  Z Braunem miecze swe skrzyżują
  Jakieś bomby eksplodują

  I ojczyzna krzywdą spłynie
  Przez chorego po rycynie
  Który zamiast w lazarecie
  Sra stek bzdur po całym świecie

 • ciemnyludd

  Oceniono 88 razy 78

  Kaczyński opowiada podobne NACJONALISTYCZNE BREDNIE jak Slobodan Miloszewicz....Ale od Miloszewicza niego różni się tylko jednym... Brednie Kaczyńskiego JESZCZE nie doprowadziły do czegoś takiego jak....S R E B R E N I C A

 • lica79

  Oceniono 78 razy 72

  Szkoda tylko że tracimy czas i energie na wypociny tego niespełnionego 'bohatera" co to matce siedział pod spódnica kiedy odwaga była w cenie

 • zuk.w.trawie

  Oceniono 69 razy 67

  Szybciej mówi niż myśli, czy nie myśli jak (i o czym) mówi? Obie cechy go dyskwalifikują jako polityka.

 • kkryg

  Oceniono 70 razy 66

  " Albo Jarosław Kaczyński daje wyraz swoim irracjonalnym obsesjom i mówi w sposób niekontrolowany; albo w sposób bardzo cyniczny, wykalkulowany na zimno, mobilizuje poparcie skrajnie prawicowego, populistycznego, niewykształconego elektoratu, który żywi się takimi resentymentami, fobiami - komentował Maziarski."
  ...myślę, że jedno i drugie - każdy sposób dobry, byle się dorwać do władzy - ale niedoczekanie!!!

 • hans_close

  Oceniono 60 razy 58

  "Kaczyński wchodzi w buty Miloševicia", "Wcale nie myśli tego, co mówi"

  Ja zadałbym pytanie bardziej ogólne, czy Kaczyński kiedykolwiek mysli rozsądnie, czy jest regularnym szaleńcem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX