Komentarze (224)
"Nie czas na bezstronność, trzeba uczulać lemingi", "2 Polski? Jest trzecia, która ma to wszystko gdzieś"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • dryl1

  Oceniono 19 razy 13

  Ale przepraszam z kim pod Zachęte, Leszkiem Milerem, a może z posłem Palikotem ze świńskim ryjem i penisem. Są jakieś granice . Jak powiedział Nałęcz miernoty zawsze się wpychają na trybunę . Brakowało mi jeszcze do towarzystwa posła Niesiołowskiego Stefana profesora.

 • gniew7

  Oceniono 12 razy 12

  Żakowskiemu to ego coraz bardziej się rozrasta! Więcej pokory, panie dziennikarzu. Wstydź się pan za siebie. Innym pozwól cieszyć się życiem. Mam już dosyć wszystkowiedzących gadających głów przelewających z próżnego w puste.

 • belle.du.jour

  Oceniono 18 razy 12

  Nie jest mi to obojętne ale nie biorę udziału w marszach i wiecach ponieważ:
  1. W tygodniu pracuję, nie chodzę na wiece. Nie jestem emerytem, rencistą, bezrobotnym lub kibolem albo zawodowym politykiem, mam pracę, w której muszę byc.
  2. W weekendy zajmuję się rodziną, przyjaciółmi, domem, zakupami, hobby. Wszystkim tym, czym zajmuje się normalny człowiek.
  3. Normalni ludzie nie chodzą na każdą zadymę/obrzędek polityczny wymyślony przez różnej maści polityków/zadymiarzy by stworzyc hałas medialny wokół własnej osoby. W Polsce polityka i rocznice padły ofiarą oszołomów i zadymiarzy. Trzymam się od tego z daleka.
  4. Pracuję, odprowadzam podatki, wychowuję dzieci i.. GŁOSUJĘ w każdych wyborach. A to w demokracji jest najważniejsze. Brzydzę się powiewaniem flagą na pokaz. Nie tak okazuję swój patriotyzm.
  5. Nie ma w Polsce formacji politycznej, z którą mogłabym się identyfikowac. Dokąd nie będzie w Polsce lewicy z prawdziwego zdarzenia, nie mam zamiaru dac się wykorzystac w jakimś pochodzie ku czci lub innym happeningu.
  6. Jestem zmęczona i zobojętniała na marsze/obchody/wiece/protesty. Czasem mamy ich po kilka w tygodniu w W-wie. Proponuje by niektórzy politycy maszerowali u siebie w ogródku, będzie czyściej i spokojniej a my, "lemingi" czy jak tam zwiecie milczącą większośc, będziemy mieli chwilę spokoju i normalności w tym umęczonym mieście.
  Pozdrawiam milczącą większośc normalnych Polaków.

 • oloros

  Oceniono 12 razy 12

  Panie Zakowski - tej trzeciej Polsce ani PO ani PiS nie mmwiac juz o calej kanapowo-willowej reszcie nie ma NIC do zaoferowania poza wzajemnym sraniem na siebie bez konca
  i oni maja tych waszych idoli gdzies
  postarajcie sie troche - ruszcie waszymi solidarnosciowymi lbami - od tego gadania waszego tez juz niedobrze sie robi po prostu

 • red-akcja

  Oceniono 19 razy 11

  Żakowski proponował dół z wapnem dla Andrzeja Leppera. Sianie nienawiści to misja tego fanatyka.

 • rokis60

  Oceniono 14 razy 10

  Jestem lemingiem i mam Was w d..ie , pracy i chleba tego Polsce trzba. Walić polityków z ich rocznicami , liczy się kraj i dzieci....

 • wesus

  Oceniono 10 razy 10

  Ja nigdzie nie chodzę, bo wyjechałem z tego dziwnego państwa. Chcę żyć normalnie, mając pracę i mogąc się z niej utrzymać. Brakuje mi wiary w to, że jakakolwiek partia w Polsce jest zainteresowana tym by przeciętny Polak mógł żyć normalnie

 • gr_ub_y

  Oceniono 22 razy 10

  To jest już produkcja faktów w najczystszej, nieprzetworzonej postaci.

  Dlaczego w najczystszej? Bo wytworzonych w studiach bądź w redakcjach.

  Czy was ludzie naprawdę nie śmieszy śmieszność tych pajaców, którzy nazywają was lemingami?

  I ta bezradność i bezsilność, bo na Kaczyńskiego przyszły tłumy, a na zawłaszczonego Narutowicza przyszedł jeden.

  Rany... ha ah aha :)))))))))))

 • kermit.dolomit

  Oceniono 18 razy 10

  Pamiętaj lemingu że ci co nie siedzieli w stanie wojennym i nie łajdaczyli się z komunistycznymi zbrodniarzami przy okrągłym stole nie są godni miana Polaków Nie mają żadnego moralnego prawa mówić co jest dobre a co jest złe Aby zostać dobrym patriotą demokratą i obrońcą wolności należało najpierw sQrwić się przy stole zdrady narodowej dając dupy czerwonym pająkom Przepraszam ludziom honoru !

 • ksks3

  Oceniono 11 razy 9

  " nie ma "dwóch Polsk". Są trzy - Trzecia, największa, to ludzie, którzy mają to wszystko
  po prostu gdzieś "
  Diagnoza trafna.
  Tylko skąd ta choroba ?
  Ci którzy mają wszystko gdzieś, to zawiedzeni wyborcy PO. Głosowali za normalnym krajem, światłymi i odważnymi politykami.
  Co dostali ?
  Zapyziałe Państwo. Polityków bez wyrazu i własnego zdania , liżących tyłki biskupom, bojących się "nowego" tak bardzo że do dziś nie ratyfikowali "karty praw podstawowych". Buńczuczne wypowiedzi, obiecanki cacanki a potem zwalanie wszystkiego na kryzys.
  Czy władzy brak sił, chęci czy pomysłu jak przeciwstawić rodzącemu się faszyzmowi ?
  Czy władzy nie zależy na naprawie gnijącego wymiaru sprawiedliwości. ?
  Czy walka z nepotyzmem ma pozostać tylko w obszarze werbalnym ?
  Etc, etc, etc.....
  Tego nie można usprawiedliwiać kryzysem. A może po prostu pokładaliśmy zbyt duże nadzieje w PO i jej wodzu ?
  Chyba tak !
  Oni są tak samo miałcy jak większość klasy politycznej. Tak jak za komuny o władzy mówimy "ONI"
  To największa porażka rządzących !
  Dlatego nie podziałają na nas ckliwe spoty reklamowe z udziałem premiera. Na podlizywanie się wyborcom jest zbyt późno. Pański czas na boisku dobiega końca panie premierze. Pora grzać ławę !
  Na nas już proszę nie liczyć !

  obywatel trzeciej Polski

 • wielki_czarownik

  Oceniono 15 razy 9

  A ja to widzę inaczej i w obydwu przypadkach jest to na niekorzyść w/w publicystów.
  Opcja 1 - ludziom nie przeszkadza nacjonalizm a wręcz go popierają.
  Opcja 2 - ludzie nie mają czasu na pierdoły w stylu demonstracji antynacjonalistycznych, bo ledwo wiążą koniec z końcem. Kiedy ludzie ledwo wiążą koniec z końcem to z reguły skręcają w stronę nacjonalizmu.
  Ergo i tak na prawo i tak na prawo. Sami do tego doprowadziliście. Nie dziwcie się, że młody człowiek pracujący na śmieciówce woli pójść razem z tymi, którzy obiecają mu pracę i mieszkanie, a nie z tymi, którzy obiecają mu prawa gejów i liberalizację kodeksu pracy.
  Przegrywacie panowie i tyle. Polska skręca w prawo i to także dzięki wam.

 • kurtz71

  Oceniono 13 razy 9

  Faszysta:

  - z rodziny, w której wszyscy walczyli z faszyzmem i komunizmem,
  - wrogi wobec post-modernizmu, post-komunizmu, post-totalizmu
  - zwolennik społeczeństwa otwartego, dialogu społecznego (jego przeciwnicy uważają, że rząd wygrał raz n a cztery lata wybory, kłamstwem, więc ma legitymację do rządzenia, nie jest to prawda - nagminnie odmawia on dialogu społecznego w sprawach emerytur, reform, kształcenia, acta, przystąpienia do Eurozony etc)

  Faszysta i antysemita
  - zwolennik karania za zbrodnie antysemickich dyktatorów, pana Jaruzelskiego i Kiszczaka,

  Dodajmy
  Faszysta, antysemita i homofob,
  - jw. plus człowiek domagający się wyjaśnienia kulis i ukarania winnych akcji Hiacynt, oraz uregulowania zakresu inwigilacji obywateli, często bez nakazu prokuratorskiego,

  To mniej więcej wrażenie można odnieść czytając Gazetę Wyborczą

 • cool77

  Oceniono 9 razy 9

  Trzecia Polska to fakt a jaki jest wybór - między złodziejstwem biurokracji a tym samym+podłość i fundamentalizm religijny czyli żaden wybór.Nie ma nawet autorytetów które nie byłyby umoczone.
  Wierzyłem że kryzys to zmiecie i wrócimy do 1990r roku nadziei i wiary w lepsze jutro i sprawiedliwość.Niestety tym razem pasożyt nie odpuści

 • kuma1

  Oceniono 11 razy 9

  Jeżeli publicyści mają taką wiedzę to prasa sięgnęła już ostatnich pokładw bagna. Redakcje powinny ostro wietrzyć swoje redakcje bo niestety z takim spojżeniem na świat to żenada i szkoda pieniędzy i papieru.

 • vomitorium1

  Oceniono 9 razy 9

  ”Psychologia tłumu” Gustave Le Bon
  (uważam
  że warto przeczytać
  bo wyjaśnia
  mechanizmy tego
  co się u nas dzieje)
  pl.wikiquote.org/wiki/Psychologia_t%C5%82umu

 • na_grobli

  Oceniono 10 razy 8

  Gdy Seweryn Blumsztajn zachęcał do fizycznej walki z prawicowym marszem w 2011 i zapraszał niemieckich lewackich bandytów to jakoś ta ekipa siedziała cicho..
  Nie ma większych hipokrytów i kłamców niż lewacy....

 • politiko1976

  Oceniono 8 razy 8

  Kwiat ''niezależnego'' dziennikarstwa obradował jak kiedyś Komitet Centralny!

 • kurtz71

  Oceniono 18 razy 8

  Myślę że za cały komentarz wystarczy nastolatka, która wybrała się na Niepodległą z ojcem a następnie oglądała relację z tego wydarzenia w TV. Wyzwana od faszystów.

  Tato. Czy oni mówią o tym samym wydarzeniu? Przecież to wszystko nie tak?

  Nie ma to jak uczyć się historii na żywo.

  "Faszyści przyszłości będą nazywać siebie antyfaszystami" - Winston Churchill

 • xelene

  Oceniono 9 razy 7

  Zakowski chce sciagnac lemingi z wiecami poparcia dla Donalda "Amber" Tuska.Gratuluje bezstronnosci panie Zakowski , czasem sie zastanawiam czy dla kasy warto potem nie golic sie wogole z obawy staniecia przed lustrem.

 • kitikitik

  Oceniono 7 razy 7

  Wszystkie wpisy i cały ten artykuł, to tylko bełkot. Jeden wpis, o rodzinie pozbawionej dzieci, jest tylko wartościowy. Obecny system, zdominowany przez korporacje finansowe i gospodarcze oraz układy globalizacyjne okrada tylko nieludzko świat biedy. To teraz jest więcej totalitaryzmu, zabójstw, szantażu, samobójstw. Zacznijmy wreszcie domagać się logicznych reform. Zmienić przede wszystkim niedemokratyczne ordynacje wyborcze. Partyjne priorytety wyborcze nie mają nic wspólnego z demokracją. Jedynie okręgi jednomandatowe lub zwykłe systemy większościowe, to namiastka demokracji. Zróbmy, aby - na wzór niektórych stanów USA - radni, marszałkowie, prezydenci, burmistrzowie i wójtowie wykonywali tą służbę społecznie. Przede wszystkim zredukować sejm i senat, zlikwidować NFZ, IPN, rady nadzorcze w firmach (spółkach, córkach) państwowych oraz inne zbędne instytucje i ich struktury regionalne. Zastanowić się czy zlikwidować Urząd Prezydenta, albo wprowadzić system prezydencki i zlikwidować urząd premiera? Przywrócić normalne zasiłki rodzinne i podwyższyć kwotę wolną od podatku do wartości progu ubóstwa.

 • jasmil82

  Oceniono 9 razy 7

  Dobrze że pan Żakowski zorientował się że żyje w odrealnionym świecie. W świecie w którym ważna jest tylko jakaś śmieszna wojenka na polskiej prawicy, która nikogo oprócz wąskiej grupy ludzi podobnych do niego, z jednej i drugiej strony barykady, nikogo nie obchodzi. Szkoda tylko że zamiast samemu dać sobie spokój z tymi bzdurami, chciałby do niej wciągać ludzi żyjących rzeczywistym życiem. Coś co dla Pana jest ostatecznym starciem dobra ze złem, dla ludzi myślących rozsądnie jest tylko drobną polityczną przepychanką bez większego znaczenia, w wyniku której jeden czy dwa punkty procentowe zmienią właściciela w kolejnym sondażu. Na Pana miejscu bym się skontaktował z psychologiem, bo to co Pan mówi jest faktycznie niepokojące, ale jest to jedynie niepokój o stan pańskiej głowy.

 • disloyall

  Oceniono 17 razy 7

  Lemingi i Salon

  Salon i Lemingi
  __________________

  SALON - co SALON robi ZAWSZE ??

  Dazy do koryta
  Trwa przy korycie
  By trwac przy korycie - pluje na slabszych
  By trwac przy korycie - SALON - kopie slabszych
  Dla Salonu - jesli w Polsce jest zle - to winni sa slabsi - bo od Silniejszych ma Koryto
  A Koryto WIADOMO : ÜBER ALLES
  Salon - jak gowno - chetnie plynie z pradem
  Gwno - nigdy nie plynie pod prad
  Salon i Gwno to jednosc - razem plawic sie w korupcji, podlizywaniu sie wladzy, wiecej : lizanie z luboscia jej dooopy - tu sie LIZE wlasne PIENIAZKI

  A Kaczor ?
  - wlasnie: Kaczynski - od 7 lat nie rzadzi - mimo tego - jest WROGIEM Salonu
  SALON nienawidzi Kaczynskiego
  Kaczynski kiedys szukal lewych kont lewakow na Zachodzie i byl dla Salonu SMIERTELNIE NIEBEZPIECZNY
  SALON nie ustanie nigdy atakowac Kaczynskiego - bo Kaczynski byl a moze jeszcze byc.... zagrozeniem dla Skorumpowanego Salonu
  Ponadto :
  - Kaczynski nie ma lewych kont na Zachodzie
  - Kaczynski jest glupi bo nie DORABIA sie na plecach Robotnikow Jest FRAJEREM
  - Kaczynski sie nie uwlaszczyl w mediach
  - Na Kaczynskiego PRZEZ TO NIE MA HAKOW

  Dlatego Kaczynskiego trzeba albo wprost obrzucac blotem albo obrzucac blotem przez Rodzine, znajomych etc.

  Obrzucac blotem, opluskwiac - ZAWSZE SIE COS PRZYKLEI i niech sie gosc tlumaczy z tego, dlaczego od niego WANIAJET.

  LEMINGI - to fauna hodowana przez SALON na potzrzeby kampanii wyborczych, jako karma dla Lemingow wystarczy codzienne bloto w MENDIACH na Kaczynskiego - podawane przez GWno, koncern Agory , TVN i POLSAT.

  Innego pokarmu, miesa, warzyw, weglowodanow Lemingi nie potrzebuje - Lemingi chetnie gloduja i jeszcze chetniej glosuja, bo Lemingi u siebie na podworku tez cos tam kradna, cos tam maja na bakier z prawem.
  SALON o tym wie - ale SALON miluje swoja lemingowska swolocz. Niech sobie tam kradnie i rujnuje..byle tylko na wyborach postawila krzyzyk gdzie trzeba.

  Nawet slepy to widzi, pod warunkiem, ze nie jest UZALEZNIONY od SALONU.

  DOBITNIE to powiedziala dzisiaj niejaka Kolenda, ona biedaczka ZAZDROSCI WOLNOSCI I NIEZALEZNOSCI GLOSZENIA POGLADOW JAKIEMUS WYLINIALEMU WETERANOWI LAT 80.

  Biedaczka, ofiara przemocy SALONU. To niemozliwe w Polsce byc wolnym i myslec swobodnie.

  Niemozliwe.

  Amen.

 • ebookreader

  Oceniono 9 razy 7

  Ja bym przyszedł, ale musiałem jechać do ZUSu :(

  Poza tym daliby sobie spokój z wiecami partyjnymi, a przynajmniej z ostrym agitowaniem politycznym.

  Niech każda partia wystawi stoisko i kto będzie chciał to sobie podjedzie i pogada :)

 • cezbak

  Oceniono 9 razy 7

  Proponuję nie nadużywać "lemingów".
  Słowo to jest zbyt często używane, najczęściej wtedy, kiedy brak już innych argumentów. Tych merytorycznych. Kto myśli inaczej: "LEMING". I wszystko jasne.

 • korcia2000

  Oceniono 6 razy 6

  Faktycznie są dwie Polski. Jedna - to Polska ludzi normalnych, nie żadnych lemingów, pracujących dla kraju i dla siebie, rozsądnych, patrzących trzeźwo na życie i dbających o przyszłość swych dzieci. Druga - to Polska rozwydrzonych politikierów, fantastów, karierowiczów i politycznych kombinatorów dążących wszelkimi środkami do władzy i profitów. Taka jest prawda!

 • antoniojerzy

  Oceniono 10 razy 6

  Jaki jest sens zapraszania do dyskusji takich ludzi, jak W..Kuczynski. Przeciez nie trzeba byc szczegolnie blyskotliwy, aby wiedziec co powie ten ekspert od wyszystkiego.
  Jesdli zas chodzi o temat dyskusji, to jest to taka "gadka szmatka" w czym szczegolnie specjalizuje sie Zakowski. Radze tym panom rozpoczac dyskusje o beznadziejnosci obecnego rzadu i to we wszystkich dziedzinach funkcjonowania panstwa; poczawszy od polityki spolecznej, a konczac na poltyce zagranicznej.
  Dzisiaj mamy w Polsce bezprecendensowa sytuacje polityczna. Jedna partia opanowala wszystkie ogniwa wladzy, wlasciwie moze przeglosowac wszystko; to ze Polska lezy w Afryce, Ziemia jest plaska a Tusk jest brunetem (patrz komisja hazardowa, ustawa emerytalna, ACTA, itp). I coz z tego wynika. Wlasciwie nic, zadnych rozsadnych reform, afery zamiatane pod dywan, a Tusk probuje wmowic obywatelom, ze on za nic nie odpowiada, bo oddal panstwo w ajencje. Najgorsze, ze ten proces postepuje. Do tego jeszcze dochodza prymitywne obietnice, ktore przy udziale mediow sa usprawiedliwiane i lekcewazone. Mam tu na mysli przede wszystkim ograniczenie przywilejow i immunitetow, okregi jednomandatowe (przynajmniej na poczatek w 50%, tak jak na Ukrainie itp).
  Zamiast dyskutowac o jakichs bzdetach proponuje na poczatek obnazyc perfidie i klamstawa rzadu w dwoch sprawach:
  <<< tzw. ustawa emerytalne; klamstwem jest, ze rozwiazuje ona problem demograficzny. Do dzisiaj brak jest ustaw prorodzinnych, a te obiecanki mozna o tylek potluc. Juz dzisiaj wiemy, ze dyskusja o wydluzeniu urlopow macierzynskich bedzie sie toczyc bez konca, Kamysz prowokuje do kolejnych konsultacji i tak bez konca. Niech zaczna od podwyzszenia zasilkow rodzinnych. Dzisiaj mamy 10-krotnie nizsze zasilki od Niemcow: 77 zl do 184 euro. Przeciez Tusk, udajac wielkiego propanstwowca, ze to niby rozwiazuje przyszlosciwy problem za swoich nastepcow, tak po prawdzie odsuwa problem w czasie i wlasnie zrzuca odpowiedzialnosc na swoich nastepcow. Ewidentnym jest, ze ta ustawa ma jedynie cel dorazny tj. latanie dziury budzetowej. Juz w przyszlym roku oszczednosci na emeryturach wyniosa 300-400 mln.zl, a w nastepnam moga siegac kilku miliardow;
  <<< jako drugi temat proponuje afere amber gold. Czy mozna powaznie traktowac ministra finansow, ktory w Sejmie rznie glupa i mowi, ze to prokuratura jest glownym winowajca za ten mega przekret. On sobie i swoim sluzba ma niewiele do zarzucenia. Nasuwa sie pytanie od kiedy to prokuratura zawiadamia urzedy skarbowe o przestepstwach a nie odwrotnie. Mozna podac przyklad "Optimusa", czy dwoch innych przedsiebiorcow z Krakowa za rzadow lewicowych.
  A na koniec proponuje W.Kuczynskiemu, Zakowskiemu i innym, aby, jesli byli tak gnebieni i przesladowani za rzadu Kaczora, niech zaloza ZBOWiD. Do zarzadu nalezy obowiazkowa pozyskac Wielowiejska,L.Millera, Siwca no i Kalisza do sadu kolezenskiego.

 • marekmarek44

  Oceniono 8 razy 6

  Może coś jest ze mną nie tak,ale byłem pewny,że od 5 lat rządzi w naszym kraju PO zwana potocznie partią lemingów.Zatem lemingi mają wychodzić z domu na ulicę przeciw POrządkom własnej partii-gdzie tu logika?

 • kitikitik

  Oceniono 6 razy 6

  Po co ludzie mają iść do wyborów, jak prezes partii ustala, kto ma wygrać?!

 • piss.off

  Oceniono 8 razy 6

  .
  'redaktorzy' próbują uzasadnić swoje miejsca pracy, ... jak zwykle nakręcają spiralę nienawiści która służy im samym

 • framberg

  Oceniono 5 razy 5

  Byłego premiera mam za oszołoma. Obecnego za niekompetentnego nieroba (ACTA, podsłuchy, rozrost administracji, obniżanie poziomu życia). Nie mam na kogo głosować. Więc nie będę głosował. Bynajmniej nie z braku zainteresowania wpływem polityki na jakość naszego życia.
  Dodajmy, że wprowadzenie parytetów czyli miejsc na listach wyborczych nie z powodu kompetencji czy zaufania tworzących listę ale z powodu posiadania cycków bądź fiuta to kpina z demokracji.

  Nie głosuję bo obecna polityka i, pożal się boże, klasa polityczna na mój głos nie zasługuje.

  Lemingi to stworzonka wędrujące wiosną jedne za drugimi, nawet w przepaść. Ktoś, kto mój uzasadniony brak zaufania do polityki nazywa bezwolnością i bezmyślnością stosując obraźliwe określenie (owe "lemingi") jest zwykłym chamem. Wal się. Razem z politykami.

 • gmerk1921

  Oceniono 11 razy 5

  Donald Tusk odwiedza gospodarstwo rolne.
  Gdy znalazł się w chlewni, pośród stada dorodnych świń, towarzyszący grupie oficjeli fotoreporterzy natychmiast strzelają fotki.
  Na to Tusk:
  - Tylko żeby mi tam nie było jakiegoś głupiego podpisu pod zdjęciem, typu „Kaczor Donald i świnie”, albo coś takiego!
  - Ależ skąd panie premierze. Wszystko będzie cacy.
  Nazajutrz ukazuje się gazeta ze zdjęciem Tuska wśród świń i podpis „Premier Donald Tusk (trzeci od lewej)".

 • kapitan.kirk

  Oceniono 7 razy 5

  Czczę pamięć prezydenta Narutowicza i szczerze oburza mnie obecność w życiu publicznym zachwalaczy zbrodni na nim popełnionej. Tym niemniej jeżeli mam możliwość uczcić rocznicę śmierci prezydenta jedynie w pakiecie z dołączonym Palikotem i Oleksym, którzy w dodatku za chwilę będą to pokazywać w telewizji jako dowód poparcia dla siebie - to ja bardzo dziękuję i nie skorzystam.

  Podobnie jest z demonstracjami i kontrdemonstracjami z okazji Święta Niepodległości. Zupełnie mi nie pro drodze z łysymi naziolami, którzy tylko dlatego nie wysyłają "żydów do gazu", że im organizator zlotu póki co zabrania. Nawet zatem jeśli stanowią oni tylko margines wielotysięcznej demonstracji, to wystarczy by mnie od niej odstręczyć. Sęk jednak w tym, że idący w Marszu Niepodległości przynajmniej idą pod biało-czerwonymi flagami i są dumni z Polski oraz jej historii; nawet jeśli często głupio dumni, to przynajmniej szczerze. Jeżeli zatem jako jedyną alternatywę przedstawia mi się z powagą redaktora Blumsztajna i jego zamaskowane towarzycho z Antify, przekonujące mnie w rytm przeboju "Dymać orła białego", że patriotyzm jest jak rasizm i że największym problemem stojącym obecnie przed Polską jest jak najszybsza legalizacja małżeństw gejowskich - to ja niestety bardzo przepraszam, ale nie wsiadam w ten tramwaj i innym też odradzać będę.

  Polaryzacja społeczna zaszła zdecydowanie za daleko. I winni są jej co najmniej na równi ci którzy sami przyznają sobie monopol na "jedyny prawdziwy" model patriotyzmu - jak i ci, dla których patriotyzm (w każdym razie polski) w ogóle nie ma racji bytu, chyba że jako przedmiot dowcipasów. A cytowani w tym artykule państwo są niestety za bardzo ewidentnie zaangażowani po jednej z tych stron, żeby ich słowa brać za dobrą monetę.

  Pozdrawiam

 • eldemon

  Oceniono 4 razy 4

  Jak to nie było tłumów pod Zachętą? Oglądałem relację w TVN_ie i widziałem tłumy!

 • ember10

  Oceniono 4 razy 4

  NIE WYKORZENICIE POLSKOSCI straszac wyimaginowanym faszyzmem. Skutek bedzie odwrotny panie Zakowski!!!

 • otworz_umysl

  Oceniono 4 razy 4

  A kim są lemingi? Nie zwyczajni ludzie harujący na swoją rodzinę, tylko ogólnie mówiąc "zdobywcy sukcesu". W czyim interesie ma iść tam normalny człowiek? Mam w dupie polityków, lemingów, moherów.

 • chango

  Oceniono 6 razy 4

  Hej.. lemingi!!
  "Lemingu, jak nie wyjdziesz z domu, to oni przyjdą po ciebie" - To jest tekst wysłany do Was przez kogoś kto ma was za idiotów.. ALE również liczy na wasze głosy.. ;P

 • xtalatx

  Oceniono 4 razy 4

  mija już prawie ćwierć wieku rządów grubej kreski i co mamy ? służbę zdrowia aż żal tyłek ściska, niezreformowany system emerytalny, koleje wolniejsze niż przed drugą wojną światową i wydatki na naukę mniejsze niż w afryce. ale za to rejwach dziennikarzy nad nieinternowaniem tuska czy kaczyńskiego słychać w innych galaktykach.

 • topiramax

  Oceniono 6 razy 4

  Według mnie pan Żakowski się zagalopował.
  Nie ma powodu, żeby się wstydził za kogokolwiek oprócz siebie jeśli robi wstydliwe rzeczy.
  Podczas tej wzruszająco obowiązkowej ( jak widać) manifestacji
  i podczas tego programu gdzie panowie dzielili się opiniami: co który myśli, za kogo wstydzi i kto kogo by na co uczulał ....Lemingi zapier...ały na PKB, ZUS, PIT, orkiestrę świątecznej pomocy i inne potrzebne całej reszcie maszerującego i kibicującego narodu dobra, których sami nie wypracują....
  ... a co najwyżej wybuczą. I z tego buczenia pan Żakowski może być dumny.

 • interstatelovesongs

  Oceniono 8 razy 4

  pan żakowski jest aroganckim chamem, który nie odbiega poziomem od mellera czy hołdysa. zarabia krocie, więc może sobie pozwolić na bycie kur...sumieniem narodu i myślicielem. a tu trzeba na życie zarabiać!! pan żakowski pewnie nie wie, bo skąd miałby wiedzieć, że jest ciężko z pracą i przyzwoitą pensją za którą można utrzymać rodzinę. niech pan sobie, panie redaktorze, maszeruje z czubkami pod zachętę i się przepycha z tym motłochem. polityka to jedna z najbardziej trywialnych i niepoważnych rzeczy wynalezionych przez ludzkość, ale skoro pan się chcesz w nią babrać to do dzieła, tylko nie ciągaj pan innych za sobą w to bagno.

 • czarnousov1944

  Oceniono 6 razy 4

  ja tam po żadnego Leminga się nie wybieram i na pewno do niego nie zapukam. Po co mi kolejny pustak na budowie. Niestety lemingi pukaja do mnie w prasie, radiu i TV (w zwiazku z powyższym kablówka OFF). Ponadto wysoko utytułowane urzędowe lemingkraci przysyłaja mi jakies pisma, decyzje podatkowe, widać, że ta centralno urzędnicza hołota wymyśla nowe sposoby na "ulepszenie " jakości życia Polskiego obywatela. Ciekawe ile jeszcze jest pracujących Polaków zdolnych płacić na tych rządowo ministerialnych nierobów.

 • angielski_kochanek

  Oceniono 4 razy 4

  Co za mania pisania cyframi...
  "2 Polski? Jest trzecia, która ma to wszystko gdzieś" szkoda, że nie "2 Polski? Jest 3, która ma to wszystko gdzieś"

  Proponuję:
  "DWIE Polski? Jest trzecia, która ma to wszystko gdzieś"
  A cyfry zostawić matematykom...

 • megaxs

  Oceniono 6 razy 4

  Jak to nie było nikogo z Krytyki Politycznej? Panie Żakowski metr od pan stał Michał Sutowski

 • whiskey188

  Oceniono 16 razy 4

  Jakbym stanął z flagą z mieczem chrobrego naprzeciw manifestacji pederastów byłoby to samo. Popatrzcie na sibeie, jedni warci drugich

 • witoldpolak

  Oceniono 12 razy 4

  "... żeby ta Polska lemingów nie dała się uwieść przy urnach wyborczych ..."

  Lemingi dają się oszukiwać już od kilku lat co widać po wynikach "wyborów".

  Miejmy nadzieję, że otrzeźwieją i przejrzą na oczy.

 • von_seydlitz

  Oceniono 60 razy 4

  Przyjdą, sprawdzą czy nie bijesz żony, czy masz otwartą postawę wobec homoseksualizmu, czy pozwalasz swojemu dziecku na wszystko, czy z odpowiednim nabożeństwem podchodzisz do wytycznych UE.... czy przypadkiem nie masz krzyża na ścianie, sprawdzą co masz w szufladzie....

  ...

 • byly.czytelnik

  Oceniono 3 razy 3

  "Leming" - to NIE BRZMI dumnie, redaktorze Żakowski.

 • piss.off

  Oceniono 3 razy 3

  .
  Trzecia, największa Polska utrzymuje was.... nieroby

 • waldi-inf

  Oceniono 3 razy 3

  Czyli człowiek wykształcony pracujący od rana do późnego popołudnia a wieczorem zajmujący się dziećmi mieszkający gdzieś poza stolicą (wrocław kraków, itd.) jest tzw. lemingiem, ponieważ, nie spakuje w niedzielę rodzinki i nie pojedzie do warszawki na partyjną manife? Ktoś powinien się puknąć w łeb i zastanowić się kto i dla czego tam chodzi. Emeryci, bezrobotni, politolodzy i politycy, dziennikarze i inni, którzy nie mają nic lepszego do roboty niż delegalizowanie legalnej władzy i utrudnianie życia lemingom.

 • ubudubu4

  Oceniono 3 razy 3

  A ja mam dość ogłupiającej lewackiej propagandy.
  Człowiek haruje, nie ma czasu dla dzieci a okazuje się że jestem męskim szowinistą, świnią nie dość poprawnym politycznie bo niechodząc na żadne zwolnienia lekarskie zarabiam o 100zł więcej niż wiecznie chore koleżanki z pracy.
  Ile jeszcze tego ???!

 • peterpan6661

  Oceniono 3 razy 3

  Prosze Panstwa, spokojnie. Wszystkich w swoim czasie `zainteresuje`. Bezczelnie upraszczajac:
  Dziura w Zusie to nie wszechswiat. Nie bedzie sie powiekszac do nieskonczonosci, a to tylko jeden z wielu wycinkow perspektywy. Narazie przychodza po poczatkowe elementy - od rowerzysty, przez pirata ... po przedsiebiorce. Mowiac oczywiscie w stosownej przenosni. Nie ma tu rasizmu, eugeniki, czy innych sygnalow z przeszlosci.Jest za to potrzeba wyciagniecia nastepnego banknotu, bo koryto trzeba napelniac. Od prezesa , przez grupy szarych korytkowcow, do 40 letniego emeryta, kazdy chce/wymaga/zada sprawiedliwosci w postaci `korytka` dla siebie. Wczesniej niz pozniej `dziura` dojdzie i tam. zacznie sie lament - zabrac tym, tamtym, owym ... - o qwy syny, juz ich nie ma!!! , a nam sie nalezy, to nasze prawo!!! Ale `dziura` bedzie glucha, niekatolicka, bezlitosna, bo ma wyzej uszu czy emeryt wojak/policjant ma wieksze prawo od jakiegos spawacza czy innego gorszego. Ja beda interesowaly liczby i koniec kropka, placic trzeba ...
  Tak oto w koncu i ten leming czy nieleming, majacy dzis w powazaniu tez sie zalapie. No chyba, ze juz wiecie jak oddac bilion zlotowek. A co z korytem??
  `Najpierw przyszli po komunistow,
  ale sie nie odezwalem ,
  bo nie bylem komunista` ... itd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX