Komentarze (146)
Episkopat: Konwencja pomija różnice między płciami. Kozłowska-Rajewicz: Wschody słońca też pomija
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • rosfita

  Oceniono 24 razy 24

  A w jakim celu rzad ma tlumaczyc cos episkopatowi? A kim jest episkopat ze rzad ma traktowac go jakos szczegolnie? No chyba ze jasno powiemy, ze to nasz namiestnik i okupant i mamy onowiazek okupantowi zdawac raporty z tego co zrobilismy.

 • uniapolska.pl

  Oceniono 24 razy 24

  A czym to już Kościół się nie zajmował i nie wypowiadał byleby tylko było o nich głośno ? Już brali na tapetę aborcję, in vitro, maturę z religii, wcześniej eutanazję, .... Zajmują się wszystkim tym czym nie powinni. Niech najpierw zrobią porządek u siebie w zagrodzie i niech przestrzegają postanowień które ślubowali bo jak na razie kiepsko im to wychodzi. Ale wymądrzać się to są pierwsi w każdej dziedzinie !

 • bzyk_origo

  Oceniono 28 razy 24

  Wypowiadac powinni sie znawcy - od kiedy to spasione katabasy sa fachowcami od relacji rodzinnych, celibat wywolal porazajace spustoszenie wsrod katabasow w zakresie codziennego wspolzycia rodzinnego. To nie to samo co z kochankami.

 • zorn.gottes

  Oceniono 23 razy 21

  marsjanie na marsa,
  słonie na słonce,
  KSIĘŻA NA KSIĘŻYC,
  wolący do wolski, won.

 • ksks3

  Oceniono 22 razy 20

  Dlaczego przedstawicielka rządu ma się odnosić do tego co powiedzą biskupi. Samo to jest zaprzeczeniem świeckości Państwa !
  Niech sobie biskupi plotą swoje androny . I tak mało kto ich słucha a prawie nikt nie traktuje poważnie.
  Zresztą oni zdają sobie z tego sprawę, dlatego próbują zepchnąć swój obowiązek ewangelizacji na barki Państwa z zastosowaniem całego systemu państwowych nakazów i zakazów.
  Tylko szkoda że głupia władza daje się wmanewrowywać w tak prymitywne gierki !!!!!

 • legrange

  Oceniono 22 razy 20

  Czarne od zawsze było wsteczne i upierdliwe, nie mówiąc już o stosach w średniowiecznej Europie i ewangelizacji ogniem i mieczem. Pasożyt żyjący z dziesięciny i strzyżenia bezmózgich owiec. Wyplenić się tego nie da, bo ludzka natura łaknie mieć boga, ale wypowiedzieć ośmieszający nas końkordat i oddzielić Kk od państwa, to chyba można. Głosujmy na Palikota.

 • emeryt21

  Oceniono 18 razy 18

  Kosciol robi wszystko,aby sie osmieszyc......Biskupi naprawde nie maja nic do roboty i z nudow wymyslaja takie pomysly...Realizuja wytyczne swojego,obcego nam,rzadu w Watykanie....

 • paastafarai

  Oceniono 17 razy 17

  Nie lubią kobiet, przynajmniej oficjalnie. Niektórzy lubią dzieci trochę za bardzo. Wielu z nich to geje, ale zioną do gejów nienawiścią. Nie lubia prawa chyba, że jest dla im przychylne - w każdym innym przypadku stawiają się ponad nim. Uwielbiają śmierć i rozkład wierząc, że dopiero jak człowiek zgnije to żyje. Nawołują do ubóstwa opływając w dostatki, odmawiają paciorki, nie odmawiają kasy i ziemi, nawet, jak nie jest ich. Oszukują, kręcą, handlują. Nienawidzą żydów mając żyda za nauczyciela i czcząc żydwskiego boga. Ubierają się w sukienki, wpiep.rzają w najintymniejsze sfery życia i zmieniają poglądy o 180 stopni raz paląc ludzi na stosie by za czas jakiś nazywać ich wielkimi. Jak coś się uda to przypisują sobie zasługi choćby od sprawy byli daleko jak Sobecka od seksapilu, jak coś spiep.rzą, to zawsze nie jest ich wina.
  Po jaką cholerę w XXI wieku staży kawalerowie w dziwnych strojach?!

 • ka-mi-la789

  Oceniono 19 razy 17

  Facet w sukience, pierścionku i różowej czapeczce pyszczy na transseksualistów. Takiego kabaretu nawet Lipińska nie wymyśliła.

 • blaize

  Oceniono 18 razy 16

  Pani Kozłowska-Rajewicz - brawo!

 • jogar

  Oceniono 20 razy 14

  Brawa dla pani!!! Nareszcie ktoś przeciwstawił się tym szatanom w sukienkach.

 • dublet

  Oceniono 18 razy 14

  Niechciane dzieci są potrzebne miłośnikom dzieci i na organy do przeszczepów. Dlatego zakaz skrobanek będzie utrzymany.

 • anwdin-san

  Oceniono 18 razy 12

  Pismo Święte mówi: (Biblia Tysąclecia:)
  Wj 20,17 Nie bedziesz pozadał domu blizniego twego. Nie bedziesz pozadał zony blizniego
  twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego
  osła, ani zadnej rzeczy, która nalezy do blizniego twego”.
  Jest to słowo boże, które ustala kolejność ważności inwentarza żywego i martwego, jaki może być własnością mężczyzny. Jak zniego wynika naj ważnierjszy jest tu dom, ale żona Ogólnie kobieta) zajmuje tu zaszczytne drugie miejsce, przed wołami, osłami itd. Jest to pozycja bardzo zaszczytna, ponieważ tylko dom jest od niej wartościowszy, a cała reszta inwentarza już trochę mniej.
  Kościół, który przecież przestrzega nauki i słowa bożego, doskonale wie gdzie jest miejsce kobiety, a nasze katoliczki wydają się zapominać, gdzie Bóg je unieścił i jaką rolę im wyznaczył
  Czytajmy słowo boże i
  Chwalmy Pana.

 • hrkukus

  Oceniono 12 razy 12

  Bezprzykładny atak na kościół. Wschody i zachody, po prostu, Bogu wyszły a podział na płcie się nie udał. Wszystko przez to, że kobietę robił z faceta i tylko by się ten gość nie nudził. Bóg skupił się na tym nienudzeniu i to mu się udało, rozdzielenie płci wyszło mu gorzej ale nie myli się tylko ten, kto nic nie robi (z wyjątkiem Jarosława K). Trzeba być doktorem teologii i biskupem przynajmniej, żeby się na tym znać. Nie jestem ani jednym, ani drugim, dlatego się nie wymądrzam ani niczego nie podpisuję.

 • joanelle

  Oceniono 11 razy 11

  Różnice naturalne w kontekście ustawy o przemocy? O co znowu chodzi tym debilom? Że ci, co mają penisa, mają naturalne prawo lać tych, co go nie mają?

 • tylkojo

  Oceniono 13 razy 11

  "Pełnomocniczka jest optymistką i wierzy, że uda jej się wyjaśnić wątpliwości biskupów w czasie merytorycznych rozmów."
  Niech pani się nie "spina" celem wyjaśnień. To są osobniki odporne na wiedzę i trudne do zaje...nia.

 • ginztonickiem

  Oceniono 11 razy 11

  A po co klechom te definicje? Przecież ministrantami są sami chłopcy, młodzi chłopcy...

 • pawlan

  Oceniono 12 razy 10

  proste, logiczne pytanie: co urzędnika państwowego obchodzi prywatne zdanie biskupów? W jakim my kraju żyjemy, że każde prawo musi być z nimi konsultowane lub niejasności wyjaśniane własnie im?! Czy już jesteśmy prawnie uznani protektoratem Watykanu czy też za chwilę dopiero podpisze się odpowiednie papiery? Oczywiście po cichy, bo Unia Europejska jest zagrożeniem dla Polski (oczywiście wg biskupów) ze swoimi rozbudowanymi prawami człowieka, ale oddawanie niepodległości Watykanowi jest jak najbardziej w porządku?! Obudźcie się ludzie w końcu i zacznijcie myśleć SAMODZIELNIE!

 • costa3500

  Oceniono 14 razy 10

  Co to jest ten jakiś episkopat i dlaczego mamy słuchać tych zboczeńców w XXI wieku,możemy tylko im przypomnieć Inkwizycję i sprzedaż Polski w Targowicy,mohery niech się modlą i ich słuchają,a jest ich coraz mniej bo taka jest kolej rzeczy,czas pogonić to bydło.

 • trudek46

  Oceniono 12 razy 10

  Biskupi i kler nie odróżniają płci,dlatego wolą chłopców,bo o kobietach nic nie "wiedzą".

 • a.k.traper

  Oceniono 16 razy 10

  Dla katolika źródłem jest Pismo Święte i tam można wyczytać o płci, przemocy i innych zachowaniach, także wiele porad życiowych (np. Księga mądrości).
  Co do konwencji to jest to nieprawdziwe podawanie faktów, przemoc w rodzinie ma różne obllicza, są mężczyźni wykorzystujący przewagę fizyczną i "umilają" życie ale są także kobiety potrafiące obrzydzić rodzinę i nie jest to jakiś ułamek procenta.
  W obecnych czasach a ja obserwowałem to dużo wcześniej wielu mężczyzn wykonuje wspólnie prace domowe jak gotowanie, sprzątanie, pranie i opiekę nad dziećmi.
  Jak komu nie pasuje podział ról to niech nie zakłada rodziny i nie gada głupot a to czy facet mieszka z facetem czy baba z babą jest mi obojętne dopóki nie wchodzą w moje życie, ja zdecydowanie preferuję kobiety ale inteligentne a nie bezużyteczne.
  Do Episkopatu to mam prośbę by sie skupili nad zmianami w Kosciele by stał się przyjazny dla społeczności a nie funkcjonariuszem obcego państwa.

 • arahat1

  Oceniono 9 razy 9

  jak plec reprezentuje facet w czarnej sukience ktorego przyrodzenie nadan z natury boskiej sluzy do czegos innego niz plodzenie dzieci?? jak widac klerowi z dobrobytu przewraca sie w łbach...nie sieja, nie orza a manna z nieba leci nieustajaco...

 • tygrysiewicz

  Oceniono 15 razy 9

  ,,kobieta ma być strażniczą domowego ogniska’’ – a co w przypadku, gdy ktoś się tak drastycznie zmodernizował, że używa (o la Boga!) – gazowej, albo elektrycznej kuchenki?
  A może kobieta ma być dziś strażniczką w/w urządzeń?
  ;-)))))))))))))))))))))))))))))))

 • niktwazny126

  Oceniono 23 razy 9

  W konwencji można zapisać wiele różnych założeń. Tyle, że to nie zmieni ani mentalności mężczyzn, ani kobiet. Silna kobieta nie będzie kurą domową, choć zajmie się i gotowaniem, i prasowaniem. Coraz więcej kobiet czuje potrzebę samorealizacji i wwychodzi z kuchni. Coraz więcej mężczyzn zabiera dzieci na spacery i do kina, zmienia pieluchy i przygotowuje niedzielny obiad.
  Jednakowoż należy wziąć pod uwagę konstrukcję obu płci. Jakoś mi nie zależy, zeby kobiety dźwigaly worki z cementem, a panowie szydełkowali. To tylko jeden przykład.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 10 razy 8

  Cukiernicy wypowiadają się autorytatywnie w sprawie katastrof lotniczych. To dlaczego osobniki z definicji bezpłciowe nie mogą wypowiadać się na temat płci?

 • justice44

  Oceniono 8 razy 8

  Beka dożywotnia z kościoła.

 • benek231

  Oceniono 7 razy 7

  Biskupi to jednak ciemna holota. Wykazali sie tym po raz kolejny.

 • e.mem

  Oceniono 9 razy 7

  doskonała rozmowa - polecam, tym bardziej, że z elementami humorystycznymi - np. okazywało się, że Wróbel , mimo tłumaczeń, i tak nie rozumie, że konwencja nie tylko nie odbiera kobietom atrybutów kobiecości by dać je mężczyznom, ale nawet nie zabrania im [kobietom] pełnienia roli żony i matki :):):)
  po przeczytaniu konwencji przyznaję ze skruchą - nie udało mi się znaleźć w niej promocji zachowań homoseksualnych. jak oni, ci w episkopacie, dopatrzyli się tego? zagadka.

 • jim19

  Oceniono 9 razy 7

  Płeć w zakresie prokreacji to sprawa oczywista, definiowana różnicami biologicznymi i sama seksualność ma tylko częściowy z tym związek . Niepotrzebnie do konwencji wprowadza się pojęcie płci bo konwencja poruszając niesłychanie istotny temat zapobiegania przemocy staje się polem do durnych w tym kontekście dyskusji o rodzajach płci, kryteriach ich określania, czy też jak to mamy w przypadku wypowiedzi niektórych (zapewne) przedstawicieli episkopatu, do kompletnej aberacji i wplątywania w ten problem swoich fobii homoseksualnych, transseksualnych etc. Tak na marginesie samo w sobie to jest dość dziwne bo głoszą to faceci w dalszym ciągu,w Europie tj rejonie "kultury męskich spodni", noszą suknie a zjawisko homoseksualizmu w jednopłciowej grupę księży zapewne występuje nie rzadziej niż w całym społeczeństwie.
  Ale nie ma złego co by na dobre nie wyszło, im więcej skrajnych i najdelikatniej mówiąc nierozumnych wypowiedzi hierarchów tym większa szansa na to, że Rząd ten czy też kolejny zacznie rozumieć czym jest laickość państwa, jak to dawnymi czasy mówiono - co przynależy Cesarzowi a co Papierzowi.

 • horatio_valor

  Oceniono 7 razy 5

  Różnice płci? A skądże wy o nich wiecie, zacni panowie, hę?

 • atur22

  Oceniono 7 razy 5

  Wpierdzielaja się sie do zycia wszystkich zarówno wierzacych w bzdury o Maryji i Jezusie jaki tych co maja cały KK w doopie.... miej jaja i wystąp KK... nie wiesz jak to zrobic sprawdz na wystap.pl pozdro:-)

 • kaczanoga

  Oceniono 11 razy 5

  Co za banda hipokrytów. Chwilowo powołują się na argumenty natury biologicznej innym razem prawa biologi negując. Przykładów nie podaję. Mądrzy sami znajdą a fanatyków i tak nie da się przekonać.

 • ergo_zywy

  Oceniono 6 razy 4

  A pedofile czarnosukienkowi dalej nie odpuszczają!!!!!Tak strasznie boi się ta czarna mafia homosexualizmu?Ten strach czym jest powodowany?Czyżby 80% czynnych homoseksualistów w kościele ipedofili, poczuła się zagrozona konkurencją???

 • pllx3

  Oceniono 4 razy 4

  Biskupi są do doopy.

 • czemrok

  Oceniono 4 razy 4

  Co to za płeć. KSIĄDZ PEDOFIL ?

 • ciotka_ltd

  Oceniono 3 razy 3

  @ wlodzimierz.ilicz

  Kolejny kastrat... Czyzby haremy w Arabii Saudyjskiej pozamykano?
  A jesli chodzi o Szwecje, to mimo tej 'demoralizacji' w oczach klechy i glupca, jakos nie ma w niej wiecej homosi nizli w Polsce, a kto wie czy i nie mniej.
  A juz napewno mniej jest wsrod tamtejszego kleru: jako protestanci moga miec zony i nie musza uprawiac zastepczego seksu homoseksualnego w seminariach, jak czlonkowie swietojebliwego Episkopatu.:)

 • tokfmlojalista

  Oceniono 2 razy 2

  Dlaczego Episkopat zajmuje się sprawami, na których się nie zna. Rozumiem, że w średniowieczu ksiądz był alfą i omegą, ale od średniowiecza trochę czasu minęło. Dobrze by było, żeby to zauważyć.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 2 razy 2

  @ jacuo

  Strach niektorych mezczyzn z malym fiutkiem przed ta Konwencja jest wielce zabawny - jak wy sie panicznie boicie, ze za chamstwo wobec kobiet przyjdzie wam siedziec lub grzywny placic; zakichani polscy 'panowie stworzenia' , od ktorych polskie dziewczyny czesto-gesto wola nawet Araba.:)
  Stad zreszta pewnie i twoje durne pytania, ale odpowiem:
  Ad1)
  Prosze o blizsze namiary na Ustawe o byciu raka ryba - moze jakis link do Dz.Ustaw? Macie to przeciez on line.:)
  Ad 2)
  Nie, zacznie sie karac mezczyzn za sikanie w miejscu publicznym.
  Ad.3
  Porzadny pies suki nie ugryzie - to tak a propos twych idiotycznych odwolan do swiata zwierzat u Orwella.:)

 • ok_23

  Oceniono 4 razy 2

  Może istnieją podstawy do obaw hierarchów, że Konwencja obejmie sam Kościół, w którym zamiast ojca i matki, czy żony jest przełożony. Wtedy księża będą mogli się poskarżyć na przemoc (jeżeli taka jest) "domową”.

 • rosfita

  Oceniono 8 razy 2

  Biskupy zawsze moga liczyc na Gowina. Ten smiszny pan przyppmina czlowieka z syndromem sztokholmskim - utozsamia sie ze swoimi oprawcami.

 • ochujek

  Oceniono 1 raz 1

  Starym kawalerom ciężko przychodzi myślenie. Za idolkę uważają Żydówkę, wieczną dziewicę. Bo głodnemu chleb na myśli. No właśnie, czemu Konwencja to pominęła?

 • 99venus

  Oceniono 1 raz 1

  znaczy biskupi ciemni.nie tylko na zewnatrz ale i wewnatrz.

 • mirekch60

  Oceniono 3 razy 1

  Niech klechy zajmą się modleniem,pozdrawiam.

 • koya

  0

  ... Jak mówiła, statystycznie kobiety pracują średnio o trzy godziny krócej tygodniowo od mężczyzn. Za to w domu kobiety pracują 20 godzin więcej niż mężczyźni (9 godzin). - W rezultacie kobiety pracują w domu 800 godzin rocznie więcej z powodu tego stereotypu - podkreślała....

  Nic nie rozumie z tej matematyki. Jezeli kobiety pracuja 20 godinn wiecej tygodniowo , to rocznie pracuja 1060 godzin wiecej, a nie 800 . Jezeli 800 , to 15 godzin tygodniowo wiecej . Niby to bzdura , ale co to za informacje ?

 • szumarek

  0

  www.rp.pl/artykul/810338.html

 • wmc-33

  Oceniono 21 razy -1

  Pięknie, pięknie, tylko dlaczego konwencja zwalczając stereotypy ma zapobiegać zwalczaniu przemocy wobec kobiet? To, że ofiarami przemocy są kobiety i dzieci, a jej sprawcami są mężczyźni, to też stereotyp. Często prawdziwy, ale jednak stereotyp, podobnie jak stereotyp, zgodnie z którym kobieta może dobrze sprzątać, a nie może dobrze dowodzić pułkiem piechoty.

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 11 razy -3

  pedalska bozia made in vaticana lepiej kroi hajs na nielegalu :)
  bozia nie płaci podatku - bozi nikt nie pyta czy jest naciągaczem, szmalcownikiem czy donosicielem kc pzpr
  bozia jest boska

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX