Komentarze (149)
"Ateiści winni ruiny Polski"? Prof. Obirek: To nadużycie. Biskup pomylił czas
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • fankover

  Oceniono 18 razy 18

  W latach 90. biskup Michalik wypowiedział słynne zdanie, że katolik powinien głosować na katolika a Żyd na Żyda. Wtedy biskup Pieronek był lata świetlne od takiej retoryki. Co się stało Księże Biskupie? Gdzież to Pan dzisiaj trafił? Jakże znamiennie oddaje to proces intelektualnej kastracji jaką przez ostatnie dziesięcioolecie przebył polski kościół katolicki.

 • hanishl

  Oceniono 18 razy 18

  Majątek ateistów jednak nie śmierdział . Jeśli ateiści doprowadzili kraj do ruiny to Kk jeszcze z tej ruiny wyciąga ile tylko wlezie . Wstyd . Pieronek , pochyl głowę . Miej szacunek dla ludzi i kraju który Ci na to pozwala . Do roboty facet a nie wyciąganie łapy po nie swoje.

 • realizmforte2

  Oceniono 19 razy 17

  Biskup Pieronek ma całkowitą rację, watykańscy ateiści w sutannach i ich poplecznicy rujnują Polskę !!!!

 • marianna89

  Oceniono 16 razy 16

  Ksieze Biskupie - to polskie duchowienstwo niszczy skutecznie siebie same, zapominajac o swoich powinnosciach. Stawiajac sie ponad prawem lub uwazajac, ze tylko Kosciol ma decysowac co dobre a co zle. To polskie duchowienstwo jest odpowiedzilane za to, ze jest wiecej ateistow. Zamiast opowiadam frazesy, moze warto uderzyc sie reka w piersi, przyznac sie do winy i zastanowic sie jak ratowac Kosciol w Polsce. Do madrego kosciola przyjdzie i ateista i rzad i przeciwnik - aby skorzystac z doswiadczenia, wysluchac opinii (nawet odmeinnych), polemizowac. Z durnego, agresywnego Kosciola, jakim sie robi obecnie Kosciol w Polsce ucieknie wielu, nawet mocno wierzacych. Polski Kosciol zatraca rozumienie kim jest i czemu ma sluzyc. Kochaj blizniego jak siebie samego - Kochaj i sluz! Nie politykuj, a jesli to robisz to rob to inteligentnie.

  Kosciol potrzebuje jeszcze jednego - monitorowania wlasnych parafii, bo wydaje mi sie, ze Ksiac Biskup pojecia nie ma o wenie tworczej swoich podwadnych.

 • uniapolska.pl

  Oceniono 18 razy 16

  skowyt kleru na każdy temat i obrzucanie wszystkich gównem a samemu się wybielić i przedstawic w jak najlepszym świetle. Tak działa sekta Watykańska od stuleci. Do tego dochodziły jeszcze spalenia i tortury ale mnie chyba taż pomyliły się czasy. Sprawa jest jasna, ataki na KK od pewnego czasu się nasiliły i będą się jeszcze nasilać dopóki kler nie zacznie trzymać się na dystans do spraw które ich nie dotyczą.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 15 razy 15

  Aby współczesny świat móc zrozumieć, należy biec. Nie można już dreptać.
  ks. Sowa niedawno wypowiedział taką myśl z którą się zgadzam „Jeśli ktoś uważa, że Kościół
  w Polsce jest dziś prześladowany, to żyje w kraju, którego nie ma”.
  Niektórzy biskupi twierdzą, że mamy do czynienia z nową wojną kulturową, nową formą ateizmu, mająca swoją bazę w komunizmie i marksizmie. A ja myślę że kościół w Polsce pomylił epoki, mimo szkoły medialnej w Toruniu, nie potrafią się dostrzec, co się dookoła wydarza. Nie wystarcza dziś powiedzieć-wy jesteście marksistami!

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 15 razy 15

  Ta wewnętrzna wojna w kościele pokazuje naprawdę gdzie leżą problemy. Konserwatywny, średniowieczny kościół prowadzi wewnątrz własnych struktur walkę z siłami, które potrafią zbudować do siebie zaufanie i dostrzegają zmiany zachodzące na świecie. Kryzys istnieje! Tak. Ale w własnych kościelnych strukturach.
  Przykładem jest konflikt między tv.Trwam a Religia.tv.

 • distepfano

  Oceniono 15 razy 15

  Naprawdę nie przypuszczałem, że aż tak wielki debilizm dopadł hierarchów tego Kościoła ;((

  Nie powiedział jeszcze dlaczego nie udało im się spalić wszystkich czarownic i heretyków :))
  To byłby gwóźdź do jego trumny !

 • wlodarek

  Oceniono 15 razy 15

  Księże Biskupie, idąc tym tokiem rozumowania przypomnijmy stosy, czarownice, Giordano Bruno, podziały Kościoła wywołane zgorszeniem w Kościele, bogactwa, które nijak się mają do nauk Jezusa; różnych "ciekawych" papieży, a także afery seksualne w Kościele Irlandii, USA i innych krajach. Przypominać dalej ?

 • jan.go

  Oceniono 14 razy 14

  Ateiści z XVIII w bo to wtedy Polska zaczeła popadać w ruinę?

 • cowboy66

  Oceniono 14 razy 14

  Polski kościół chce władzy nie demokracji, tak samo jak PIS chce władzy żeby rządzić twarda ręka, można ja porównać do komunistów lub dyktatorów, dlatego jeden i drugi popiera siebie!!!

 • moim_skromnym_zdaniem

  Oceniono 13 razy 13

  Pieronek obraził moje uczucia ludzkie!!!

 • darrior02

  Oceniono 13 razy 13

  Z chorego sie smiac nie wypada.

 • atopeh

  Oceniono 12 razy 12

  W podstawówce ksiądz wygonił mnie z religii. W średniej inny kazał nie przychodzić. Po co im ktoś kto pyta i docieka. Sami zrobili ze mnie ateistę. Pasterzom potrzebne są potulne owieczki i durne barany. Tylko kasa się liczy. I nie mówię o przekrętach za mienie. Mówię o wydzieraniu pieniędzy na chleb i lekarstw za posługi.
  Gdybyście wierzyli w piekło, było by inaczej.

 • mahotep

  Oceniono 12 razy 12

  Kościół miał nieograniczoną władzę w mrokach średniowiecza. Wszystko stało w miejscu , a cywilizacja wogóle się nie rozwijała.Niech biskup teraz głupot nie gada.

 • shadowthrone

  Oceniono 12 razy 12

  Jaka polaryzacja? Przecież eminemenencja Pieronek miała rację. Zwłaszcza w kwestii trumny :-)

 • 1pytanie

  Oceniono 11 razy 11

  WG KOŚCIOŁA ( uwaga ! ) - jest ponad 90% KATOLIKÓW !!!
  CZYLI NIECAŁE 10% ATEISTÓW RZĄDZI ?????????

 • arius9

  Oceniono 12 razy 10

  Zdaje sie, ze to kosciol jest najwiekszym zlodziejem po tym, jak komunisci odeszli od koryta.
  Ale taka propaganda to dobry sposob na zniszczenie opozyji dla kosciola.

  A co do smierci chrzescijan ? Zgineli pozabijani przez samych siebie, troche zabili muzulmanie, ale raczej niewielu chrzescijan zostalo zabitych przez ateistow :o)

 • pannamarianna777

  Oceniono 12 razy 10

  „Człowieczeństwo jest to suma naszych defektów, mankamentów, niedoskonałości, jest tym czym chcemy być, a nie potrafimy, nie możemy, nie umiemy, to jest po prostu dziura między ideałami a realizacją” – rozmyślał Pirx w „Rozprawie”. Tak celnie cywilizację i jej przyszłość potrafił diagnozować tylko Stanisław Lem.

  Księże biskupie
  a może uderzysz się w piersi i powiesz mea culpa, mea culpa, a ja Ci wybaczę i podam rękę innemu katolikowi? I on mi wybaczy?
  Czy takie coś jest możliwe?
  www.youtube.com/watch?v=gzACDJCfQvs

 • greeneyes2010

  Oceniono 9 razy 9

  Pieronek czyta komentarze internautów i cooo? żadnej refleksji, że coś w tym KOŚCIELE musi być nie halo skoro takie są komentarze ? Może by tak chwila zadumy nad postępowaniem Kościoła i wyciągnięcie jakichś wniosków ? na przykład, żeby nie mieszać do polityki, nauczać i tłumaczyć zamiast bezwzględnie nakazywać albo zakazywać ? Może tak zamiast łapy wyciągać po pieniądze, zacząć dawać biednym albo coś w końcu ZA DARMO zrobić? A może tak czas panie Pieronek.... zacząć płacić państwu polskiemu za to, że tu jesteście ? Przecież należycie do OBCEGO państwa jakim jest Watykan , więc czemu państwo polskie ma was utrzymywać i wam płacić ????????

 • dejtrejder

  Oceniono 9 razy 9

  A morał tej bajki drogie baranki jest taki, że żadne pambuki nie istnieją. Są tylko produktem kościołów aby klechom żyło się lepiej :)

 • nie.mam.20

  Oceniono 9 razy 9

  naduzyciem to jest Pieronek i jego kumple, naduzyciem to jest firma watykan spolka bez odpowiedzialnosci.
  A ateisci to sa uczciwi, porzadni ludzie. W kazdym razie bardziej myslacy, niz wyznawcy faceta od sztuczek z e sledziami i woda.

 • wranek

  Oceniono 9 razy 9

  90 % ochrzczonego społeczeństwa , 5% duchowieństwa i 5% ateistów zrujnowało Polskę!!! i Pan, Panie Biskupie też Pan popuszczał pasa, że ho, ho, ho!!!

 • korcia2000

  Oceniono 9 razy 9

  Tylko gdzie ci ateiści? Za PRL-u religijność społeczeństwa biła wszelkie rekordy. Zresztą to dawne czasy. Obecnie rządzą albo elity postsolidarnościowe a więc pobożne, albo rządziła lewica nadskakująca Kościołowi. Coś Księże biskupie nie tak z logiką.....

 • 227rom

  Oceniono 9 razy 9

  To tylko w Polsce jest możliwe żeby kler mieszał się do polityki.

 • i_am_marti

  Oceniono 9 razy 9

  Chciałbym zwrócić uwagę na tę mapkę.
  pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:EU_belief_in_god.png&filetimestamp=20110913161550
  Im ciemniejszy niebieski tym więcej wierzących, czyli mniej ateistów.
  Czyli im ciemniejszy niebieski tym bardziej kraj powinien kwitnąć..

 • miroo

  Oceniono 9 razy 9

  Kiedyś kapłani chrześcijańscy wzywali do mordowania pogan, niewiernych oraz żydów...

  bo ateistów kiedyś nie było....

  wkrótce zaczną namawiać do pogromów ateistów...

 • and155

  Oceniono 9 razy 9

  Naćpał się klecha.

 • momy

  Oceniono 10 razy 8

  Biskup się z głupim na głowy pozamieniał? Jeśli nie pamięta - przypomnę, że to kościół nie płaci podatku dochodowego PIT, podatku od nieruchomości i podatku od działalności gospodarczej CIT nie ujawnia dochodów, doprowadzając na skraj ruiny miasta takie jak Kraków (kościół posiada ponad połowę terenów w centrum). Nie płaci ubezpieczeń społecznych więc państwo dopłaca miliony na finansowanie emerytur kościelnych funkcjonariuszy, zamykając za to szkoły i tworząc 36-osobowe klasy z braku kasy.

 • korekcjusz

  Oceniono 8 razy 8

  Co do tego, że w ostatnich latach zginęło więcej chrześcijan niż za czasów Nerona: teraz żyje 7 mld, ongiś 300 mln ludzi. To tęsknota za ciemnymi wiekami przemawia przez szanownego...

 • jar_ole

  Oceniono 8 razy 8

  bardzo mi przykro, w przeszłości bardzo szanowałem biskupa Pieronka :(

 • qqrydzyk

  Oceniono 7 razy 7

  kończ pan, panie Pieronek! Wstydu oszczędź!

 • kat-kk

  Oceniono 11 razy 7

  Jak się latami przyzwyczaiło prezyDęta i niby premiera do łażenia na klęczkach,jak im się pluje bezkarnie w pysk , a oni się z dumą oblizują,to nawet największe bluzgi nie robią na głąbach wrażenia.Nie wystąpią w obronie Polaków, jak im w kieszeni gra,a upokorzenie dumnego narodu zwisa.Bydło dostało władzę i litości nie ma.Bydłu okupacyjnemu trzeba pokazać gdzie jest PAN POLAK który na bydło płaci!gdzie podły okupant ma być, i zaprowadzić czarne sługusy pijące polską krew do rzeźni.Mam na myśli urnę.Nie koniecznie wyborczą!

 • jezierskiadam

  Oceniono 15 razy 7

  Przy okazji całkiem rozsądnej wypowiedzi na szereg tematów biskup Pi...onek p...nął jedno głupie zdanie na zasadzie : "I diabłu (episkopatowi) ogarek".
  Wałkowanie teraz tego bezsensownego zdania wypowiedzianego przez biskupa jest bez sensu.

 • bsdw

  Oceniono 6 razy 6

  Biskup Pieronek myśląc w ten sposób powinien dojść do wniosku że katolicy doprowadzili do rozbiorów Polski.

 • 11lech

  Oceniono 5 razy 5

  Profesor ma rację -to nadużycie Pieronka

 • anasz

  Oceniono 7 razy 5

  A ilu wszystkich chrześcijan było za czasów Nerona ?

 • benek231

  Oceniono 4 razy 4

  Szanowny panie O.,
  odnosze wrazenie, ze tak jakby szanowny pan urwal sie wlasnie z choinki. Bo tylko tak moge tlumaczyc sobie ewentualne dyskusje z takimi lisiurami jak Pieronek - na temat likwidacji panstwa wyznaniowego, i sprowadzenia kleru tam gdzie jego miejsce, tj. na wylaczne utrzymanie parafian.

  Czy pan na serio sadzi, ze bede gotow usiasc do dyskusji, ktora te kanalie sa w stanie ciagnac do konca swiata?

  Znam znacznie skuteczniejsze srodki wplywania na Pieronka, jego kolegow, oraz wierna parafie.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 4 razy 4

  To nasza wina, bo się nie modlimy i nie całujemy pazura. I nauczamy nasze dzieci by z kolan chorych pedofilów nie zlizywały niczego. Mea culpa, nostrum culpa.

 • stanislaw_ziaja

  Oceniono 4 razy 4

  pieronek jest bucem który się daje podpuszczać pod stołem się urodził i tam umrze widocznie trzeba być bucem żeby zostać ks. profesorem a jego biskupstwo to pomyłka

 • alkana11

  Oceniono 8 razy 4

  Konfidencie pironie jeden, stul tę swą czarna facjatę. Tak nas wychowałeś.Gdy by nie wasze długie łapy i obleśne kremowane kolana,nie było by komuny a tak ,nie dośc ,żę nas skrzywdziliście to jeszcze postponujecie.ie podoba się Wam,że nazywamy Was złodziejami zboczeńcami pedałami i zdrajcami ojczyzny wlasnej na rzecz Watykańskiej. Więc stul tę swą czarna gębę WolePRL niż pierdo-- kler.

 • strzelec51

  Oceniono 6 razy 4

  Jest roznica, nader istotna, miedzy ateista a komunista. To komunisci upierajacy sie przy zbankrutowanej ideologii gospodarki "planowej" i "uspolecznionej", co wiecej, uznajacy zasade "cel uswieca srodek" doprowadzili kraj, w czasach PRL, do ruiny. Wsrod opozycjonistow, czesto ryzykujacych swe zycie, a juz napewno wolnosc, bylo wielu ateistow, agnostykow - tych "wierzacych inaczej". Z drugiej strony, Kosciolowi katolickiemu w Polsce powodzilo sie wcale niezle w latach PRL, w czasach post-stalinowskich.

  Biskup Pieronek calkowicie "zakalapuckal sie".

 • rtd5rtd

  Oceniono 4 razy 4

  Teraz wogle wszystko jest "krzywdzace i niedopuszczalne" :)

  /pozdr

 • wawiak57

  Oceniono 7 razy 3

  Pora odmłodzić episkopat, bo staruszkom pie... sie w głowach.

 • bkgazeta

  Oceniono 5 razy 3

  zioło mu zaszkodziło ?

 • ooiuyy78

  Oceniono 2 razy 2

  "Ateiści winni ruiny Polski" - napisał agent obcego państwa, które pasożytuje na Polsce już ponad 1000 lat. (ehh, Mieszko ty zdrajco!). Naprawdę trzeba mieć wyjątkowy tupet, żeby będąc czarnym ściemniaczem działającym w ramach organizacji masowo piorącej mózgi, wskazywać tak niejednorodną grupę społeczną jak ateiści jako wrogów naszego państwa. Ach przepraszam.. Nie zorientowałem się, ze mając na myśli ruinę Polski, episkopat ma na myśli interesy Watykanu w Polsce... No tak... ateiści psują im sprzedawanie marzeń. Za bardzo wnikają w zawartość produktu o nazwie "życie wieczne"

 • fred_die

  Oceniono 4 razy 2

  Pieronek pomylił nie tylko czas ale i swój ojczysty język:
  "Ash nazg durbatuluuk, ash nazg gimbatul,
  Ash nazg thrakatuluuk, agh burzum-ishi krimpatul"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX