"Obawiam się, że po tej sprawie służby mogą być zastraszone"

Piotr Skwieciński martwi się o organa ścigania: - Obawiam się, że na skutek tej sprawy i sędziego Tulei zastraszone służby mogą bać się stosowania skutecznych metody wobec przestępców - powiedział w TOK FM. - Nie wszystko, co zgodne z prawem, jest zgodne z pewnymi normami życia publicznego - komentował Andrzej Stankiewicz.
Podczas odczytywania uzasadnienia wyroku w procesie Mirosława G. sędzia Igor Tuleya ocenił taktykę organów ścigania jako "przerażającą" i budzącą "skojarzenia z czasami stalinowskimi". Sędzia zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury. Wniosek ma dotyczyć naruszenia procedur przez organy ścigania, a także podejrzenia składania fałszywych zeznań przez niektórych świadków.

Piotr Skwieciński z "Rzeczpospolitej" przekonywał, że nocne przesłuchania nie są w Polsce niczym wyjątkowym. - To byli ludzie zatrzymani pod zarzutem łapówkarstwa; zatrzymani w sprawie, w której przygotowywany był zarzut zabójstwa. Wszyscy ci ludzie byli stawiani wobec pewnego wyboru. Mogli zgodzić się na prowadzenie czynności w nocy albo nie. To wiązałoby się ze spędzeniem nocy w policyjnej izbie zatrzymań i kontynuowaniem czynności rano. I wszyscy zgodzili się na prowadzenie czynności w nocy - mówił Skwieciński.- Przecież można po prostu zostać wezwanym rano - zwróciła uwagę prowadząca "Poranek" Dominika Wielowieyska. - Praktyka rozpoczynania czynności po godz. 22 za zgodą osoby jest praktyką bardzo powszechną i niestosowaną wyłącznie przez CBA - podtrzymywał Skwieciński.

Szczuka: korupcja nie zasługuje na takie środki

- Ja już nie mogę... Robi mi się słabo. O czym pan mówi?! - Kazimierze Szczuce opadły ręce. - Dzisiaj w "Gazecie Wyborczej" jest opisana historia pani, która została przymusowo przesłuchiwana w momencie, gdy jej mąż umierał na OIOM-ie. Pod groźbą, że będą jej postawione zarzuty. Mimo mojego obrzydzenia do korupcji muszę powiedzieć, że wręczanie pieniędzy lekarzom nie jest aż taką zbrodnią, która zasługuje na takie środki - krytykowała Szczuka.Stankiewicz: zgodne z prawem nie znaczy zgodne z normami

- Uważam, że źle się stało, że sędzia Tuleya powiedział o metodach stalinowskich, bo to spowodowało polityczny odbiór. Wystarczyło powiedzieć o nocnych przesłuchaniach, bo to nie jest standard. Pod groźbą znalezienia się w policyjnej izby zatrzymań, która jawi się po prostu jako więzienie, każdy zrobiłby to, co ci ludzie, czyli zeznawał przez całą noc. To jest moim zdaniem niedopuszczalne - komentował Andrzej Stankiewicz z "Wprost".- Jasne, że każdy w Polsce może siedzieć 48 godzin. Ale jeżeli wejdzie tutaj do studia kilku ludzi z legitymacjami i zamkną mnie na dwie doby. Wszystko będzie zgodne z prawem, ale to nie znaczy, że zgodne z pewnymi normami życia publicznego i akceptowalne w społeczeństwie - podkreślał dziennikarz.

Z kolei Piotr Skwieciński martwi się o organa ścigania: - Obawiam się, że na skutek tej sprawy i sędziego Tulei zastraszone służby mogą bać się stosowania skutecznych metody wobec przestępców - powiedział.

"Tak się ściga mafiosów"

Sąd uznał, że kardiochirurg Mirosław G. jest winny przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów. Chodzi o kwotę ponad 17 tys. zł. Mirosław G. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz 72 tys. zł grzywny. Od ponad 20 zarzutów o mobbing lekarz został uniewinniony. Wyrok nie jest prawomocny.

- Machina, żeby znaleźć 17 tys., była przepotworna. Tak się ściga mafiosów - skrytykował Stankiewicz.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (96)
"Obawiam się, że po tej sprawie służby mogą być zastraszone"
Zaloguj się
 • emerytgw

  Oceniono 145 razy 135

  Sluchałem bełkotu Skwiecińskiego , broniącego metody CBA. Ten pis-tuman mieni się publicystą, a opowiada bzdety na temat obaw służb specjalnych po wypowiedzi sędziego Turleya. Metody stosowane przez CBA w sprawie dr G sa nie zaakceptowania i mają wyraźny charakter polityczny z akcentami zemsty Ziobry na tym lekarzu..

 • xymeon_x

  Oceniono 123 razy 113

  "Obawiam się, że na skutek tej sprawy i sędziego Tulei zastraszone służby mogą bać się stosowania skutecznych metody wobec przestępców" - a ja mam nadzieję, że będą się bały stosować komuszych metod w wolnej Polsce !!

  Niech nas opatrzność chroni przed państwem takich 'prawaków' - oni działają w myśl zasady ... zabijmy wszystkich, Bóg pozna swoich

 • kiki_pawelek

  Oceniono 94 razy 90

  "Obawiam się, że na skutek tej sprawy i sędziego Tulei zastraszone służby mogą bać się stosowania skutecznych metod" .... moze pan Skwiecinski zaproponuje rowniez powrot do metod inkwizycji. Byly to w sumie skuteczne metody, prawie kazdy sie przyznawal, nawet jak nie wiedzial o co go pytaja. Nie mowiac juz o karze, ktora byla pewna i spotykala kazdego, na kogo padlo oskarzenie (winny czy tez nie).

 • glit64

  Oceniono 89 razy 87

  Bez obawy. Skutecznych metod nie zabraknie. Tacy, ktorzy dawanie po mordzie i pozbawianie spania maja za jedyne skuteczne metody, beda musieli zmienic zawod. Najlepiej na smieciarza. Skoro tak lubia smrod.

 • bruford

  Oceniono 76 razy 72

  Też słuchałem dzisiejszego poranka. Skwieciński albo udaje ,że nie rozumie kontekstu albo jest wyprany z jakiejkolwiek empatii. Co to za konstrukcja logiczna z tym wyborem??? Dla rodziny pacjenta aktualnie leczonego kardiochirurgicznie i pozostającego w niepewnej sytuacji , wybór między nocką przesłuchania a policyjną izbą zatrzymań jest tożsamy z wyborem między biegunką a wymiotami.

  Niechże Skwieciński przestaje udawać durnia. Atmosfera nocnych polowań była absolutnie niepotrzebna , służyła natomiast pompowaniu atmosfery. Wszak rycerze IV RP wywietrzyli tam i zabójstwa i handel narządami.
  Jakaś marna grupka chłopysi w krótkich gaciach ,wystylizowana na typ kelnersko-włoski , miała się przy okazji poczuć jak "siedmiu wspaniałych" ew nowy szeryfowie w miasteczku. Ot i wszystko.

 • jenot.pl

  Oceniono 75 razy 69

  Znalazł się troskliwy opiekun służb , specjalista jak się domyślam od tych spraw. Pan jak widzę mówi o osadzaniu świadków w policyjnej izbie zatrzymań. Następny jak większość niedouczony pismak z dużymi ambicjami na karierę.

 • tomaselli

  Oceniono 65 razy 59

  A jakie maja byc te skuteczne badania ??? Wyciaganie staruszkow i babcie z lozek i zastraszanie przez gowniarzy ?? Czy tez napady na szpitale , a moze wkrotce i na przedszkola i zlobki zamaskowanych matolow w kominiarkach ? Napady na mieszkania prywatne i bicie przebywajacych w nich niewinnych ludzi to juz codziennosc , tak samo jak uzasadnione zatrzymania przez policje za trzymanie komorki w reku ! Potem nazywa sie to nieszczesliwa pomylka i stek bzdur serwowanych przez pana Sokolowskiego, ktoremu jak zauwazylem przybywa tylko gwiazdek na pagonach .Istny dom wariatow . Jakie panstwo taki i system (pseudo) sprawiedliwosci !!!

 • j4s4

  Oceniono 60 razy 58

  ...Żurnalisto, na głowę proponuję a nawet zalecałbym gdybym miał stosowne uprawnienia potężny kubeł lodu! Służby nie mają prawa do reżyserowania wydarzeń! I nie ma to nic wspólnego ze stosowaniem prawem dopuszczanych i precyzyjnie opisanych metod! Działające w moim imieniu i za moje bejmy służby nie mają prawa zapożyczać metod działania od ludowych komisarzy czy sztafetowych ochroniarzy!

 • white_lake

  Oceniono 58 razy 56

  i bardzo dobrze, służby są dla ludzi, a nie odwrotnie! dlaczego służby mają być bezkarne? bo im się wydaje, że robią coś ważnego?
  ten człowieczyna się skompromitował haniebnie, czasem mam wrażenie, że Wielowieyska z litości, jakiejś resztki prawackiej solidarności zaprasza takich publicystów specjalnej troski jak Skwieciński czy Semka i pozwala im gadać, gadać, gadać, nie przerywając ani słowem najbardziej absurdalnych wywodów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX