Kwiatkowski mistrzem dyplomacji. Sekielski pyta o Gowina, a poseł opowiada metaforę o torcie

Krzysztof Kwiatkowski jest przekonany, że w PO dojdzie do porozumienia w sprawie związków partnerskich. I bardzo nie chciał w ?Poranku Radia TOK FM? mówić o konflikcie w partii i niesubordynacji konserwatywnych posłów. Dwoił się i troił, żeby zamiast o konflikcie i kompromitacji mówić właśnie o kompromisie. Uciekł się nawet do porównań... kulinarnych.
Poseł Krzysztof Kwiatkowski zapewniał, że klub PO będzie z "pełnym przekonaniem" bronić ministra Jarosława Gowina, jeśli dojdzie do próby jego odwołania. Złożenie wniosku o wotum nieufności dla szefa resortu sprawiedliwości zapowiedział Ruch Palikota.

- Tradycją demokracji parlamentarnej jest to, że koalicja broni swoich ministrów, a opozycja co jakiś czas składa wnioski o odwołanie tego czy innego ministra. Wszyscy już chyba nauczyliśmy się, że to pewien rytuał demokracji - mówił poseł Kwiatkowski w "Poranku Radia TOK FM".

Poprzedni minister sprawiedliwości nie ma wątpliwości, że wyłącznie premier ma prawo decydować o zmianach składu rządu.

"Uśmiech przypominający zaciśnięte usta"

Gość TOK FM bardzo się starał, żeby unikać wypowiedzi na temat zachowania Jarosława Gowina i innych konserwatywnych posłów PO podczas sejmowej dyskusji o związkach partnerskich. - Jako członek Platformy Obywatelskiej oczywiście wolałbym unikać sytuacji, kiedy na oczach wszystkich dochodzi do dwugłosu - to najbardziej konkretna wypowiedź, jaka padła w rozmowie Kwiatkowskiego z Tomaszem Sekielskim.

A poza tym polityk dwoił się i troił, żeby unikać ocen Gowina i innych posłów swojej partii. Uciekł się nawet do kulinarnych porównań. - Czekam na ten kompromis, nawet jak niektórzy będą o tym informować z uśmiechem, który będzie przypominał zaciśnięte usta. Z kompromisem jest jak z dzieleniem tortu. Dzielić trzeba tak, żeby każdy myślał, że dostał największy kawałek.

"Prace już trwają"

Zdaniem posła Krzysztofa Kwiatkowskiego to właśnie osiągnięcie kompromisu w sprawie związków partnerskich jest teraz najważniejsze. Polityk wierzy, że uda się "przyjąć rozwiązania, które pomogą osobom będącym w związkach nieformalnych". - Platforma Obywatelska już wielokrotnie pokazała, że jest w stanie wypracować kompromis w najtrudniejszych sprawach. Mam nadzieję, że tak będzie i teraz. Prace już trwają. Słyszałem na przykład o tym, żeby skorzystać z rozwiązań, które są w Niemczech - szerokiego pełnomocnictwa notarialnego.

Przypomnijmy, że wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział, że projekt o związkach partnerskich ponownie trafi do Sejmu w lutym lub na początku marca.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (49)
Kwiatkowski mistrzem dyplomacji. Sekielski pyta o Gowina, a poseł opowiada metaforę o torcie
Zaloguj się
 • 3.praktyk

  Oceniono 94 razy 66

  Gdyby Krzysztof Kwiatkowski objął przewodnictwo w PO, PO mogło by mieć ponad 40% poparcia, powrót na stanowisko Ministra Sprawiedliwości podniósł by słupki do 35% poparcia

 • nadordynariusz

  Oceniono 50 razy 44

  "Gość TOK FM bardzo się starał, żeby unikać wypowiedzi na temat zachowania Jarosława Gowina i innych konserwatywnych posłów PO podczas sejmowej dyskusji o związkach partnerskich." - czyli dobro partii nad dobrem narodu, po staremu!

  " Platforma Obywatelska już wielokrotnie pokazała, że jest w stanie wypracować kompromis w najtrudniejszych sprawach." - przedni żart panie Kwiatkowski!

 • folwark_polski

  Oceniono 66 razy 30

  kłamliwy jak zawsze Tusk przywrócił łapówkę dla mafii watykańskiej, miedzy głosowaniem za wywaleniem nieudacznik a Arłukowicza a odrzuceniem projektu o związkach, oto chodziło Tuskowi żeby to się prześlizgnęło niezauważone, Tusk uważa Polaków za idiotów, obyś Tusk cierpiał katusze jak będziesz konał

 • rts44

  Oceniono 27 razy 25

  wniosek o odwołanie Gowina powinni poprzeć ci przy korycie z PSL u bo to oni byli wk...ni za likwidację sądów rejonowych

 • jojo148

  Oceniono 22 razy 18

  Czyli pan Kwiatkowski aprobuje okłamywanie Sejmu przez ministra Sprawiedliwości (sic!Sprawiedliwości!!!)???

 • pro-contra

  Oceniono 24 razy 16

  Kwiatkowski: "...Z kompromisem jest jak z dzieleniem tortu. Dzielić trzeba tak, żeby każdy myślał, że dostał największy kawałek...".
  Oh, ten tort pod nazwą Polska podzieliliście już dawno temu, na samym początku nowej, "sprawiedliwej" Najjaśniejszej.
  I też z zachowaniem pozorów kompromisu, bo władykowie "opozycji" i ich przydupasy dostali jednak najwięcej.

 • korcia2000

  Oceniono 23 razy 15

  Broni ministra, który KOMPROMITUJE polskie prawo i wymiar sprawiedliwości.

 • tadec

  Oceniono 16 razy 8

  Tak bardzo lubie red.Sekielskiego,ze uszczęsliwia mnie to,że jest Go coraz wiecej i więcej.

 • tadec

  Oceniono 30 razy 6

  Min. Kwiatkowski jest bardzo profesjonalny - tak jak Bosh,a scislej wycieraczka w moim aucie.Ma straszne parcie na szkło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX