Gugała ironizuje: A co miał powiedzieć Kaczyński? "U nas jest badziewie totalne"?

Obszerny wywiad Jarosława Kaczyńskiego był jednym z tematów publicystów w "Poranku Radia TOK FM". Prezesowi PiS marzy się samodzielne rządzenie. - A co miał powiedzieć Kaczyński? Przegraliśmy siedem kolejnych wyborów. I przegramy następne. My nigdy samodzielnie rządzić nie będziemy - ironizował Jarosław Gugała.
- Nasze kolejne rządy będą już bez koszmarnych koalicjantów - mówi m.in. Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "W sieci". - Takie wypowiedzi polityka są rzeczą naturalną. Robi się to, by zmobilizować elektorat. Ale pytanie, na ile to skuteczne - zastanawiał się Paweł Lisicki, szef tygodnika "Do rzeczy".

Bartosz Węglarczyk dodał: Nie ma polityka, który chce rządzić w koalicji. Twierdzenie, że PiS będzie rządził samodzielnie, tyle ma wspólnego z rzeczywistością, co twierdzenie Janusza Palikota, że zostanie prezydentem - ocenił wicenaczelny "Rzeczpospolitej".

- A co miał powiedzieć Kaczyński? My nigdy samodzielnie rządzić nie będziemy. Przegraliśmy siedem kolejnych wyborów. I przegramy następne. Mnie w zasadzie już dawno nie powinno być, bo każdego innego lidera by rozliczyli, ale u nas jest takie badziewie totalne, że nie ma nikogo, kto mógłby mnie zastąpić. Będę trwał i będziemy gnili do końca świata - to ma powiedzieć? - ironizował Jarosław Gugała. - Kaczyński zdominował prawą scenę polskiej sceny politycznej i nie pozwala urosnąć kontrkandydatowi - dodał. Jego zdaniem sam prezes PiS jest postacią budzącą skrajne emocje - część przyciąga bardzo silnie, innych odrzuca.

Dziś w "Poranku Radia TOK FM" prof. Aleksander Smolar, szef Fundacji Batorego, mówił, że jego zdaniem to Jarosław Gowin może stać się liderem neoPOPiS, który mógłby powstać z części Platformy Obywatelskiej i części PiS zmęczonej ciągłymi przegranymi w wyborach. - Jest wiele sierot po POPiS. W dojrzałych demokracjach potrzebni są wyraziści liderzy - mówił Jarosław Gugała.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (20)
Gugała ironizuje: A co miał powiedzieć Kaczyński? "U nas jest badziewie totalne"?
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 75 razy 73

  Kaczyński może PLEŚĆ DOWOLNE BZDURY co ślina na język przyniesie... Bo ma zapewniony dożywotnio elektorat przez JASNĄ GÓRĘ...

 • xyzw-wa

  Oceniono 61 razy 59

  kaczynski jest niezastapiony , gwarantuje III kadencje dla PO ,
  tak durnego wywiadu nigdy nie bylo , ten facet juz nie jest smieszny , on jest zalosny

 • td2701

  Oceniono 59 razy 55

  Słuchałem Lisieckiego i muszę przyznać , że to nie jego epoka. Gdyby żył w czasach średniowiecza, niewolnictwa, faszyzmu czy komunizmu nadawałby się na Komisarza Ludowego

 • jacz3

  Oceniono 47 razy 43

  na czym niby polega prawostronność Kaczyńskiego ?
  Przecież ideologia pisu to jest klasyczny narodowy socjalizm.
  To że ktoś klęka przed księżmi nie robi z niego prawicowca.
  Kaczyński chce ograniczenia swobód obywateli a silnego państwa , najlepiej jego dyktatury albo jego służb typu CBA z Tomaszkiem i Mariuszkiem.
  To nie jest żadna prawicowość.
  Przestańcie pisać i mówić o Pisie jako o prawicy.
  To są socjaliści i populiści.

 • aniechich03

  Oceniono 42 razy 40

  Boks w kisielu !
  Magiel
  Jarosław Kaczyński mówi do swojego plemienia : "Tusk z Putinem zabili mi też matkę."
  Rywal zamroczony na deskach, po ciosie w podbrzusze - liczony ale podniósł się.
  Czekam więc na odpowiedź rywala z tego samego arsenału ciosów w nabiał :
  "sam ją załatwiłeś poduchą, tak jak brata mgłą i wybuchami."
  Gong
  Koniec drugiej rundy.
  Zostańcie z nami....

 • arvelli_net

  Oceniono 27 razy 25

  ... kto chce jeszcze słuchać lub czytać tego skompromitowanego polityka, oszusta i kłamcy który zarzekał się że NIGDY nie zostanie premierem jeśli jego brat zostanie prezydentem, kto poważnie jeszcze chce ... oszust na zawsze pozostanie oszustem.

 • przywalmi

  Oceniono 25 razy 25

  Ja mam wątpliwości czy aby ten katastroficzny huragan w stanach to też nie jest pokłosie katastrofy smoleńskiej i teraz amerykanie nie zechcą odszkodowania?

 • jacekm22

  Oceniono 23 razy 17

  Tow pisowski Lisicki , zawsze gdzie go slysze lub widze ( W Lozy Prasowej ... ze swa kretynska zaczeska! ) nieodparcie kojarzy mi sie z oslizłym płazem , ktory chce zawsze odwrocic kota ogonem - tradycyjny pisowski manewr !

 • cjk.5004

  Oceniono 14 razy 14

  Powiedział co wiedział. A że głupi, niewiele wiedział

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX