Komentarze (91)
Bp Pieronek lekceważy pedofilię? "To była emocjonalna wypowiedź, może źle zrozumiał pytanie"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jodlo

  Oceniono 19 razy 17

  Panie Hołownia. W całej dyskusji mowa jest o systemowym, zorganizowanym ukrywaniu przez KK zjawiska pedofilii. Ludzi boli to, że pod płaszczem swojej pseudo-świętości, Kościół chce schować podłość niektórych swoich hierarchów. Dla Pieronka i innych, być może są ważniejsze i wyższe sprawy niż pedofila, ale dla pokrzywdzonych jest to doświadczenie, które determinuje praktycznie ich całe życie. Kościół był, jest i będzie. Natomiast życie pokrzywdzonych mieści się między narodzinami a śmiercią, drugiej szansy mieć nie będą. Niestety, z brutalnym doświadczeniem dzieciństwa muszą borykać się do końca swoich dni.
  Panie Pieronek!, banalizowanie ludzkich tragedii jest przejawem pogardy wobec nich. A Ewangelia mówi krótko, jesteście dla ludzi a nie ludzie dla was. Macie być świadkami Ewangelii. Ja was postrzegam jako instytucję władzy, a władza zaślepia.

 • mordred

  Oceniono 19 razy 17

  Jak ja palnę coś na temat Kościoła Katolickiego, to jestem idiotą i bezbożnikiem. Jak Pieronek palnie coś o pedofilii, to są emocje.
  Ach, jacy wy, Katolicy, jesteście obiektywni, otwarci na innych i potraficie się przyznać do błędu.

 • pannamarianna777

  Oceniono 17 razy 17

  Marek Zając, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego"
  www.racjonalista.pl/kk.php/s,676
  Być może biskup źle zrozumiał pytanie dziennikarki
  To nie jest zbyt elegancko sugerować, że starszy człowiek czegoś nie zrozumiał, nie wie. Nie trzeba z niego robić głupka

  Kilka lat temu Kongres Stanów Zjednoczonych opublikował raport, z którego wynika, że na 10 tys. przypadków pedofilii 3 przypadki dotyczyły księży.
  Proszę szanownego pana, gdyby ujawnić wszystkie przypadki pedofilii w KK ukryte przez prokuraturę jako "mała szkodliwość czynu" w Polsce byłoby głośniej o wielu, wielu...krzywdach.
  Odwoływanie się na przykład Stanów jest chyba niezręczne, bo tamten KK wypłacił prawie miliard dolarów poszkodowanym, a w Polsce nie przeczytałam o wypłaconej jednej złotówce. Ale przeczytałam o głosie biskupa Michalika, który oznajmił, że KK w Polsce nie da nic.

 • arpk

  Oceniono 17 razy 15

  "Problemem było to, że w wielu kościołach lokalnych prowadzono politykę ukrywania takich przypadków." - panie Zając to nie była polityka kościołów lokalnych, a polityka watykanu. Niestety odpowiadają za nią (polityką ukrywania pedofilów) zarówno JPII jak i Benedykt.

 • kadykianus

  Oceniono 14 razy 14

  Biskup się myli mówiąc, że pedofila w Kościele to problem marginalny.
  To absolutna nieprawda.

  W książce dwóch dziennikarzy śledczych J. Berry'ego i G. Rennera pt. Śluby milczenia, autorzy rozmawiają z księdzem- psychiatrą amerykańskim, który jest jedną z najlepiej poinformowanych osób na świecie w tych sprawach, prowadzi ośrodek terapeutyczny dla księży pedofilów. Tan ksiądz twierdzi, że frakcja pedofilów wśród księży katolickich wynosi średnio 6% (!), a w niektórych amerykańskich diecezjach dochodzi do 10%.

  Jest to ogromna liczba jak na tę patologię seksualną. Normalnie w populacji generalnej pedofilów jest poniżej 1% (chyba 0.2%) - 2 osoby na 1000 podczas gdy wśród księży 60 na 1000!

  30 x więcej. Dlaczego tak jest, trudno powiedzieć. Oczywiście trzeba tu uczciwie zaznaczyć, że nie są to wyłącznie prawdziwi (rasowi?) pedofile, którzy męczą małe dzieci. Zresztą takich nie ma zbyt wielu, i co ciekawe, praktycznie NIGDY nie są psychopatami ani sadystami. Ale bardzo trudno się ich leczy.

  Drugą grupą są księża molestujący chłopców nieletnich, ale już po okresie pokwitania. Wśród nich są często osoby o osobowości patologicznej, tzn. nie tylko pociąg do nieletnich, ale też zaburzenia osobowości innej natury. Często są to homoseksualiści regresywni, to znaczy mężczyźni, którzy bali się ujawnić jako homoseksualiści, bo Kościół im wpajał, że to grzech. Wyparcie swojej prawdziwej orientacji po latach powodowało, że nie byli w stanie nawiązać normalnego kontaktu z inną osobą dorosłą.

  Prawniczka z Dallas, Sylwia Demarest prowadzi obszerny rejestr spraw sądowych, w których księża katoliccy odpowiadali za przestepstwa pedofilii. Jest 2100 takich spraw do tej pory. Czy ten jezuita, który powiedział, że Kongres wydał jakiś raport w którym było 3 księży (!!!) na 10 tyś przypadków, ma nas za idiotów?

  Powiedz chłopie! Masz nas za idiotów? W USA liczba księży pedofilów liczy się w tysiącach.

  Zresztą, sprawa jest jeszcze ciekawsza. W Tygodniku Powszechnym ks. Jacek Prusak miał, chyba w 2004 r., artykuł o badaniach psychiatrycznych księży w USA, Niemczech i innych krajach, wykonanych przez psychiatrę, jezuitę Luigiego Rollę, z których wynika, że 60-80% kandydatów do kapłaństwa (młodziki w seminariach) cechuje się "niespójnością psychiczną", a 10-20% to osoby o patologicznych zaburzeniach osobowości.

  Z kolei szwedzcy psychologowie opublikowali raport, w którym napisali, że tylko 10-15% księży katolickich to osoby o prawidłowo rozwiniętej osobowości, 60-70% jest niedojrzałych emocjonalnie, a 20-25% księży ma poważne zaburzenia psychiczne. Raport ten został przedstawiony na Synodzie Biskupów w 1971 roku w Watykanie. Niestety nie było reakcji.

 • cracken001

  Oceniono 14 razy 14

  Hahahahahaha- cyt-"To, co jest najważniejsze, to to, żeby ludzie wierzyli w Boga, a to pomoże walczyć z grzechem." Hahahaha
  Czy znajdzie sie ktokolwiek,kto moglby przytoczyc JAKAKOLWIEK wojne religijna z czasow PRZEDchrzescijanskich???? Wojowano czesto i zapalczywie o niemal WSZYSTKO,za wyjatkiem...RELIGII.KAZDY narod,ba,nawet kazdy czlowiek mogl sobie wierzyc w co tylko chcial,byle nie wciskal sie ze swymi wierzeniami innym do zycia!! Kazdy szanowal swoich bogow,nie probujac obalac bostw innych narodow.BYLO WRECZ CUDNIE...do czasu rozprzestrzenienia sie tej chrzescijanskiej,a potem islamskiej ZARAZY!!! Wtedy dopiero zaczal sie taniec na calego-pod noz szly cale narody,majace watpliwosci co do boskiej natury pewnego niewydarzonego beczkoklety z pewnej galilejskiej dziury.No bo jak im sie dziwic??? NORMALNEMU czlowiekowi we lbie sie nie miesci,ze "dziewica" mogla nie tylko zajsc w ciaze,ale w dodatku PO porodzie pozostac "dziewica"-akurat doprowadzony do absurdu kult 'najswintszej panienki" zdecydowanie odrzucaja protestanci!!!!No coz-zdroworozsadkowe podejscie, wybitnie sie im nie oplacilo-okupili to ciaglymi wojnami religijnymi-DEBILE byli w sile(nie w racji)-cos na zasadzie panaZaglobowego zakladu z Trylogii-"postawcie tu najmedrszego szwedzkiego oficyjera(riposta na uwage Wolodyjowskiego,ze w cudzoziemskim wojsku oficyjerowie sila ksiag musza "zjesc")-a ja postawie Rocha Kowalskiego"(slynnego z ciezkiego dowcipu,i jeszcze ciezszej reki)-no coz-z TEPA SILA,jeszcze zaden medrzec nie wygral na piesci.
  TYLE "dalo" ludzkosci to...hmmm... chrzescijanstwo-zniszczenie niemal CALEJbardzo bogatej nauki,i kultury antycznej,i aby bylo juz zupelnie GROTESKOWO-kosciol uzurpuje sobie tytul "krzewiciela cywilizacji Europy"-furda ponad tysiacletnie zacofanie zwane Sredniowieczem,furda wojny religijne-rzezie Katarow,waldensow,niemal totalna eksterminacja indian,co tam wojna trzydziestoletnia i plonace stosy-oni uwazaja sie za "krzewicieli"-TO DOPIERO JEST TUPET

  TO wlasnie dali swiatu ci,ktorzy uwierzyli w tego Mzimu

 • amorvertical

  Oceniono 18 razy 14

  Pieronek, kolejny bydlak w sutannie. I kilku lizodupców pragnących za wszelką cenę wybielić tego specjalistę od kwasu solnego

 • jagopa

  Oceniono 18 razy 14

  Gdyby lider kosciola katolickiego ( a za takiego uchodzi Pieronek ) np. w Stanach powiedzial cos tak bezczelnego w mediach, nie byloby jednego dziennikarza, czy kaznodziei, ktory bronilby jego wypowiedzi. Zostalby zrownany z najgorszym i pod presja opuscilby urzad ksiedza. To samo spotkaloby tych, ktorzy broniliby takiego kleche.

 • joanna_can

  Oceniono 18 razy 14

  Wypowiedz - kompletnie szokujaca. Szukanie jakiegokolwiek wytlumaczenia czy usprawiedliwienia jest kolejnym naduzyciem. Marek Zajac moze sie powolywac na swoja znajomosc biskupa, ale to jest absolutnie nieprzekonujace. Biskup Pieronek jest osoba publiczna i slowa powinien wazyc duzo ostrozniej. Pedofilia jest czyms duzo, duzo wiecej niz slaboscia. Ile kolejnych wiekow minie, zanim KK zmierzy sie z problemem?

 • arbazil

  Oceniono 16 razy 14

  To problem odnalezienia się kościoła katolickiego w dzisiejszej rzeczywistości. Czego oczekiwać po hierarchach żyjących wyłącznie w realiach rozgrywek pałacowych o wpływy, karierę i dostatnie życie. Ta ostatnia instytucja zbudowana na zasadach feudalnych, nie ma szans na reformę do czasu aż do pałaców biskupich nie zapuka widmo bankructwa. Dla nich jedyny realny problem to ochrona własnych interesów czym jest pedofilia wobec potęgi wpływów kościoła!

 • rozterka47

  Oceniono 13 razy 13

  Nie wydaje mi się ,żeby problem pedofilii czy molestowania seksualnego był wśród duchownych tak marginalny jak chcą to przedstawic sami duchowni ,
  Po pierwsze , co to za informacja , że wsród 10 000 ujawnionych w Stanach przypadków pedofilii tylko 3 dotyczyły księzy .
  Jeżeli weźmiemy ogół populacji dorosłych obywateli Stanów Zkednoczonycch i ogół populacji księzy w tychchże Stanach , to może się okazac ,że jednak częstotliwośc ujawnionych przypadków wśód księzy i wśród reszty populacji wypada tak samo lub niekorzystnie dla księzy.
  Po drugie niewielka ilośc ujawnianych przypadków , ktora dotyczy duchownych wynika też z faktu długotrwałego , ukrywania i tuszowania jej przez kościół , oraz piętnowania osób , ktore ośmielały się poskarżyc. czy ujawnic pedofilię.

  Ostatecznie skąds się wzięła ta informacja podawana publicznie ,że ujawniono, iż w latach 1950-;2002 działało 4,4 tys. księży-pedofilów w USA .

  Zreszta warto poczytac o kosciele katolickim w świecie , w tym o problemie pedofilii :
  pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_katolicki_na_%C5%9Bwiecie

 • cezar85

  Oceniono 13 razy 13

  Szymon Hołownia - "... żeby ludzie wierzyli w Boga, a to pomoże walczyć z grzechem...."

  cezar85 - żeby ludzie nie wierzyli w boga, to nie usłyszymy głupich wymówek zwyrodnialców o kuszeniu szatana

 • rekin2008

  Oceniono 15 razy 13

  Chłopskie korzenie działaczy kościelnych ciągle cuchną. Ogłupienie doktryną, chytrość i chciwość nie pozwalają im rozumieć, o co w tym świecie chodzi. Najlpeszym przykładem burak i słoik dwojga imion Głódź. Co za szlacheckie nazwisko! Czy on z tych Głódziów? ...Ha,ha,ha!

 • pan_abrahadabra

  Oceniono 18 razy 12

  Powiem tak:
  moim zdaniem Pieronek ma z'je'ban'ą moralność.
  Może Pieronek lubi być r'uch'any w d'upe, a może sam lubi r'uch'ać w dup'e.
  Dzieci.

  Tak czy siak. Urwałbym łeb kurw'ie która tknełaby moje dziecko.

  Cały tekst: wyborcza.pl/1,76842,13386538,Biskup_Pieronek___Pedofilia_byla_na_swiecie__jest.html?order=najnowsze#opinions#ixzz2Ki3FSPiO

 • wisnia

  Oceniono 13 razy 11

  papież przed swoim odejściem powinien usunąć towarzysza pieronka z Kościoła bo to czarna owca jest!

 • tupkal

  Oceniono 10 razy 10

  Panie Hołownia - biskup Pieronek mówił zupełnie o innych sprawach.
  A ojcze biskupie Pieronku - oczywiście ciężko walczyć z faktami .... i rzeczywiście pedofilia zawsze będzie, ale to jak się z tym tematem ochodzi kościół katolicki i B16 jest skandaliczne. Zapłacicie za to przed waszym Bogiem!!!

 • qast

  Oceniono 10 razy 10

  Hołownia - ale z ciebie cienias. !
  Ależ obłuda , ależ wykręcanie , ależ wywracanie na nice !

  Kupiłem twoją książkę . bo uważałem cię za mądrego i przyzwoitego faceta.

  Uważałem

 • paastafarai

  Oceniono 10 razy 10

  ale się księciunio zdenerwował że mu dziennikara śmiała taka pytanie zadać
  a powinna na kolanach i być pochylona przecież
  no i tak ciśnionko skoczyło że aż się pogubił i mało diplomaticznie wyszło

  Ludu Polan powstań z kolan!

  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości.
  Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta.
  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa.
  Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.
  Ewangelia MAteusza 23

  patricialow.com/wp-content/uploads/2012/03/DL-Thy-Kingdom-Come.jpg

 • od-or

  Oceniono 12 razy 10

  Panie Pieronek choć usiłuje Pan okręcić kota ogonem dzisiaj informacja jest tak szybka i sprawdzalna że pańskie zwody nie zdadzą się na nic kośćiół jest organizacją skostniałą i nie radzi sobie z zaszłośćiami to było od dawna jednak kiedyś udawało się to zamiatać pod dywan

 • gralp

  Oceniono 14 razy 10

  Wg. KK pedofilia, jest rzeczą naturalną z którą musimy się pogodzić, natomiast homoseksualizm jest już wynaturzeniem z którym trzeba walczyć.

  Tymczasem różnica jest taka, że homoseksualiści robią sobie nawzajem dobrze i są szczęśliwi, natomiast ofiara pedofila ma bliznę na psychice do końca życia.

 • bzyk_origo

  Oceniono 14 razy 10

  Caly ten polski episkopat to aroganckie gnoje bez sladu aktywnosci mozgowej, dzialalnosc jp2 wprowadzila to zboczone towarzycho na takie obroty ze wydaje im sie ze wszystko im wolno. Hola, hola katabasy wasz czas sie konczy, nastepny herszt w watykanie nie podziala za dlugo bo zboki mianowane przez jp2 i b16 moga wybrac tylko swoje kopie i kazda nastepna jest gorsza i glupsza.

 • gnooostyk

  Oceniono 12 razy 10

  Stracił wiare........

  Ta decyzja będzie kosztować kościół miliony wiernych.....

 • jakub-11111

  Oceniono 9 razy 9

  Ogladałem tę rozmowę Olejnik z Pieronkiem, i wcale nie mam odczucia, że on nie zrozumiał pytania. Przeciwnie, na zadane pytanie o pedofilię żachnął się ze zdenerwowaniem , dając do zrozumienia, że zadawanie takich pytań jest nieuprawnione, ponieważ pedofilia w kościele była jest i będzie. Innymi słowy jest to tradycja od lat pielęgnowana w kościele, i nawet jeżeli jest to problem to tak marginesowy, że nie ma o czym gadać. Pieronek w porównaniu do swoich braci w biskupstwie jest przynajmniej szczery.

 • swan_ganz

  Oceniono 15 razy 9

  ee tam ... czepiacie się pana biskupa.... Każdy wie, ze żeby życie miało smaczek to raz dziewczynka a raz chłopaczek ale przecież pan biskup nie może takiej prawdy objawić wam otwartym tekstem, tak? Dlaczego nie moze? Bo potem trudno wam będzie przedstawiać go jako autorytet...

 • joankb

  Oceniono 8 razy 8

  Pedofilia w KK jest problemem, bo chowa się z bezkarnością, swoistym immunitetem, powoływaniem się na autonomię KK, który stara się pobłażliwie karać, lub nie karać.
  I to jest ZŁO w czystej postaci. Zatruwające wszystko dookoła, zaszczuwające ofiary, stygmatyzujące je, w wielu małych środowiskach.
  Pedofilia w KK byłaby mniejszym problemem, gdyby była piętnowana, karana natychmiast. A i KK miałby z czasem mniejszy problem - bo po prostu przestał by przyciągać określonych ludzi.
  O ty mówimy, za to były kary i odszkodowania.
  Biskup prawiący o "złu" rozwodów i "naturalnej" pedofilii sam sobie wystawia świadectwo.

 • qast

  Oceniono 8 razy 8

  WSTYD WSTYD WSTYD , ludzie KOŚCIOŁA .

  I za to co robicie i za to czego NIE ROBICIE

 • munkela

  Oceniono 8 razy 8

  Pozwole sobie przypomniec co mowiono na konferencji zwolanej przez Episkopat Polski jaka odbyla sie w marcu 2012 roku.

  Konferencja dotyczyla opracowanego wlasnie przez Episkopat Polski dokumentu dotyczacego problemu przestepstw pedofilii popelnianych przez kler KK na terenie naszego kraju.

  Oto 2, najbardziej istotne dla ofiar tego przestepstwa, tezy dokumentu:

  Duchownych, ktorzy popelnili takie przestepstwo, chroni tajemnica spowiedzi, a Koscioł zamierza jej bronic.

  Nie bedzie odszkodowan dla ofiar pedofilii od polskiego Koscioła.

  "- Niemożliwa jest współpraca w wypadku sakramentalnej tajemnicy spowiedzi, której nie wolno naruszyć. Tutaj Kościół będzie tego zdecydowanie bronił - podkreślal przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Michalik. Podobnie w przypadku tajemnicy kierownictwa duchowego."

  Ostatnie zdanie jest KLAMSTWEM. Prawo Kanoniczne nie mowi ani slowa o tajemnicy kierownictwa duchowego.
  Byloby to zreszta nielogiczne, poniewaz kierownictwo duchowe MOZE sprawowac osoba SWIECKA!

  Tajemnica spowiedzi?

  Przychodzi pedofil do spowiedzi i dostaje rozgrzeszenie. KONIEC SPRAWY!
  Zawsze moze na dodatek nastapic zbieg okolicznosci, ze spowiednik tez jest pedofilem.

  Gdyby spowiadajacy mial silna wole powstrzymania pedofila i doprowadzenia do jego ukarania
  to zawsze moze znalezc droge do naprowadzenia odpowiednich wladz na trop przestepcy.

  Sprawa odszkodowan?

  "- Prawo polskie zakłada dwie rzeczy: odszkodowanie i zadośćuczynienie ofiarom takich przestępstw. I w jednym, i w drugim wypadku dotyczą one osoby, która popełniła ten czyn" - wyjasnial rzecznik Episkopatu Polski ks. Jozef Kloch.'
  " - Tak stanowi prawo polskie i nie widzę tu żadnych wyjątków" - podkreslal.

  "- Proszę nie przenosić zwyczajów z innych krajów na grunt polski. Te systemy prawne do siebie nie przystają - dodał odnosząc się do wyroków sadów amerykańskich, po których parafie wypłaciły ofiarom księży-pedofilów duże odszkodowania." - kontynulowal Kloch.

  A wiec, reasumujac:

  Wspolpraca przy dazeniu do ukarania przestepcy? NIE.
  WLADZOM SWIECKIM NIE WOLNO NARUSZAC PRAWA KANONOCZNEGO i zadac takiej wspolpracy.

  Odszkodowania?
  PROSZE STOSOWAC PRAWO, KTORE OBOWIAZUJE WOBEC WSZYSTKICH OBYWATELI RP!

  (Oczywista, oczywistosc, ze nalezy wziasc pod uwage , ze czlowiek w sutannie NIC NIE POSIADA, jak pouczal ostatnio tuz KK niejaki muchomor sromotnikowy, zwany dla niepoznaki Tadeuszem Rydzykiem.
  O pieniadze na buty trzeba prosic biskupa?)

  Obecnie, bp. Pieronek, Członek Konferencji Episkopatu Polski i rownoczesnie czlonek Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski czyli reasumujac: jeden z najwyzszych przedstawicieli wladz Kosciola rzymskokatolickiego w Polsce , informuje nas:

  "- Benedykt XVI zmagał się z o wiele większymi tematami niż pedofilia - dbał o to, żeby ludzie żyli zgodnie z przykazaniami bożymi."

  Jak rozumiem, torturowanie psychiczne i fizyczne dzieci, ktore pozostawia w ich psychice rany na cale zycie, a dokonywane przez tych o ktorych DZIECIOM MOWI SIE, ZE SA SLUGAMI BOGA, a wiec konsekwentnie tymi do ktorych dzieci powinny miec bezgraniczne zaufanie,wieksze niz do rodzicow (!), jest MALO WAZNYM TEMATEM???

  Przepraszam, ale nie znajduje innych slow jak: BAGNO! Bagno moralne . Taka jest smutna prawda o tym co reprezentuje soba Episkopat Polski.

  P.S. Wciaz, uparcie, wszyscy przedstawiciele KK udaja, ze NIE ROZUMIEJA za co sa krytykowani i dlaczego katolicy , nalezacy do KK opuszczaja swoj Kosciol.

  Udaja, ze nie rozumieja iz chodzi o FAKT UKRYWANIA PRZESTEPSTW POPELNIANYCH PRZEZ KLER KK A NIE O TO , ze w szeregach kleru KK sa , jak w wielu innych srodowiskach, pedofile.

  Tego problemu, mam nadzieje, nie da sie jednak zamiesc pod dywan a wlasciwie to, jezeli chodzi o wladze KK,
  zakopac i zalac betonem.

 • medycynaradziecka

  Oceniono 14 razy 8

  Mój post gdzieś przepadł... A napisałem w nim tylko, że określenie 'pedofilia w kościele' jest nieprecyzyjne, bo kościól to wspólnota wiernych. I pewnie chodzi o pedofilię wśród księży. Ośmieliłem się też zasugerować, aby "gazeta.pl" umieściła pod tekstem sondaż:
  Czy byłeś ofiarą księdza-pedofila
  TAK
  NIE
  Ciekawym czym naruszyłem netykietę? I czy będę musiał odpowiadać na kretyńskie pytania typu: "Czy Kopernik był Żydem?"

 • rbik53

  Oceniono 7 razy 7

  Były proboszcz z Hłudna skazany. Znęcał się nad dziećmi. Zaszczuty przez niego 13 tetni chłopiec popełnił samobójstwo. Proboszcz dostał 2 lata w zawieszeniu ! ! ! Przeniesiono go do parafii w Iwoniczu Zdroju. Nie wiadomo, czy za karę, czy dla podreperowania nerwów, co mu gó...arz zepsuł wieszając się.

 • rbik53

  Oceniono 7 razy 7

  .... pedofilia wśród księży jest OK, bo nie takie rzeczy dzieją się na świecie. - No to już wiecie, dlaczego wciąż w Kościele gwałci się dzieci.

 • cheffin

  Oceniono 7 razy 7

  To bylo proste pytanie, jak biskup Pieronek nie mogl go nie zrozumiec, to jest wykrecanie sie od odpowiedzi, wstyd i hipokryzja ze strony kosciola. Czy znajdzie sie choc jeden odwazny ktory powie nalezy zniesc celibat i ukarac tych ktorzy sa winni pedofili w kosciele.

 • lutek47

  Oceniono 9 razy 7

  Pieronek to twardy zakuty łeb.

 • gogo2012

  Oceniono 11 razy 7

  drogie lemmingi, chodźcie dalej do kościółka i udawajcie że nic się nie stało.
  jakby wszyscy przestali chodzić i kłaść metalowe krążki i papierki na tacę to by się panowie w czarnych sukniach szybko opamiętali i przestali udawać niewiniątka.
  Zwłaszcza że i w ich szeregach jest wielu mądrych i szlachetnych ludzi - więc pytam się - dlaczego nie podejmą wewnętrznej walki z tymi podłymi kreaturami którzy krzywdzą małe dzieci a udają że są naszymi pasterzami???
  Nigdy nie pojmę ludzkiego zakłamania, i tego jak wielkie i okrutne może być klamstwo wśród ludzi którzy ślubowali miłość do Boga i miłość do człowieka a wykorzystują to do sexu z małymi dziećmi.

 • paastafarai

  Oceniono 7 razy 7

  INSTRUCTIO
  DE MODO PROCEDENDI IN CAUSIS SOLLICITATIONIS
  (…) ; omnes et singuli ad tribunal quomodocumque pertinentes vel propter eorum officium notitiam admissi arctissimum
  secretum,quod secretumSancti Officii communiter audit, in omnibus et cum omnibus, sub poena excommunicationis latae
  sententiae, (…)

  JAN XXII
  Angelo Giuseppe Roncali
  16 MARTII 1962

  (…) wszyscy i każdy z osobna przed trybunałem w jakimkolwiek charakterze stojący lub gdyby kto z racji swego urzędu o
  sprawie tej uzyskał wiedzę zobowiązany jest do zachowania najściślejszej tajemnicy, która jest traktowana jako tajemnica
  Świętego Urzędu, wszędzie i wobec każdego, pod groźbą ekskomuniki latae sententiae (...)

  Jan XXIII
  16 –03-1962

  Rzecz się tyczy ukrywania przestępstw pedofilii i wszystkich niemoralnych i nieetycznych występków hierarchów w Kościele Katolickim.
  Podobne, lecz nie pisane kodeksy honorowe posiadają liczne organizacje o złej reputacji.
  W roku 2001 szef Kongregacji Doktryny Wiary (dawniej zwanej Świętą Inkwizycją) niejaki kardynał Ratzinger, przesłał do wszystkich biskupów memorandów, w którym przypomniał, że regulamin z 1962 r wciąż obowiązuje.
  Niech będzie pochylony.
  Amen

 • ww.66

  Oceniono 7 razy 7

  Czy z tego co powiedział ks. biskup wynika że pedofilia w kościele jest zgodna z przykazaniami? Bo jeśli ważniejsze są przykazania niż problem pedofilii to znaczy że przykazania nie obejmują pedofilii, seks z małoletnim nie jest z nimi niezgodny. Albo dekalog nie obowiązuje księży.

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 9 razy 7

  Problem pedofilii w kościele katolickim jest ogromny , przecież tylko w Polsce jest 95% katolików , pozostałe 5% to ateiści lub innowiercy więc tam problem ten jest procentowo znikomy .

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 13 razy 7

  jak widac namietnosc niejedno ma imie - buhaha buhaha

 • aisa17

  Oceniono 6 razy 6

  Dedykacja dla Pieronka i jego kolegów po fachu:
  "Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu na szyi i wrzucono w morze..."

 • miw77777

  Oceniono 6 razy 6

  Zapytam jeszcze raz: czy takie stanowisko polskiego kk i wypowiedź Pieronka nie jest podstawą do wypowiedzenia konkordatu??? Może dość finansowania TAKŻE Z MOICH PODATKÓW księży pedofilii uczących religii??? Jeśli są rodzice, którym pedofilia księżowska nie przeszkadza, niech posyłają je na religię do kościoła. Przynajmniej sytuacja będzie jasna. Jeszcze może być tak, że skarb państwa z naszych pieniędzy
  będzie wypłacał odszkodowania ofiarom księżowskich chuci. Nic się nie zdziwię.

 • kochamrydzyka

  Oceniono 6 razy 6

  >>>>>>>>Kilka lat temu Kongres Stanów Zjednoczonych opublikował raport, z którego wynika, że na 10 tys. przypadków pedofilii 3 przypadki dotyczyły księży. <<<<<<

  Kazda informacje, zawsze mozna przedstawic w formie dla siebie wygodnej.

  Te trzy przypadki ksiezy to prawdopodobnie sprawy karne przeprowadzone z urzedu.

  Jednak ponad tysic ksiezy postawionych w stan oskarzenia z powodztwa cywilnego, to sprawy przedawnione ze wzgledu na ukrywanie faktow przez episkopat koscielny.

  Te sprawy nie byly rozpatrywane w sadzie, gdyz poszczegolne diecezje wyplacily ofiarom gwaltow i molestacji seksualnych sowite odszkodowania.
  W sumie bedzie to juz blisko dwa i pol miliarda dolarow, dla ponad 10 tys. poszkodowanych w dziecinstwie osob.
  Jak mozna mowic o 3-ch wypadkach, skoro tylko w jednym osrodku dla dzieci fizycznie i mentalnie uposledzonych prowadzonym przez ksiezy, bylo ich kilkunastu gwalcacych kilkadziesiat dzieci, ktore nie mogly sie bronic lub nierozumialy co sie z nimi robi.

 • zwyczajnae

  Oceniono 8 razy 6

  Proponuje Pieronkowi przetlumaczyc na jezyk polski....,bo biedny chyba nie zrozumial....
  to sprytna zagrywka,slysza i rozumieja co dla nich przychylne.
  A zreszta nie piszcie juz na temat KK ,bo na wymioty bierze,
  poczekam na rozwiazanie...a raczej zakaz tej dzialanosci.

 • marzyciel45

  Oceniono 10 razy 6

  Pieronek chciał zwrócić uwagę na walkę z pedofilią, oczywiście nie w kościele a w świecie. I jeszcze jedno odkrycie: na 10 pedofilów tylko 3 to księża. Tylko 3! Ciekawe jaki odsetek na świecie stanowią księża. Czyżby 30%????

 • mojepsy

  Oceniono 5 razy 5

  Do pana Marka Zająca: jeżeli biskup ma problemy ze zrozumieniem prostych pytań dziennikarza, powinien dla dobra instytucji, którą reprezentuje zniknąć raz na zawsze z życia publicznego. Wszystkim by to wyszło na zdrowie, również panu Zającowi, który nie musiałby wykonywać podobnych łamańców intelektualnych w obronie pozycji nie do obrony.

 • aisa17

  Oceniono 5 razy 5

  Polecam następujący cytat z Pieronka:
  „Zmagał się z o wiele większymi problemami niż pedofilia. Dbał o to, żeby ludzie żyli zgodnie z przykazaniami bożymi. To jest o wiele większe zadanie, niż ukrócenie sprawy pedofilskiej, która była na świecie, jest i będzie.”

  Moje pytania: Czy pedofilia jest życiem zgodnym z przykazaniami bożymi? Czy ukrywanie pedofilii jest życiem zgodnym z przykazaniami bożymi? Czy szantaż wobec osób ujawniających pedofilię wśród duchownych jest zgodny z przykazaniami bożymi? Jeśli ukrócenie tych zjawisk nie jest dbaniem o to, żeby ludzie żyli zgodnie z przykazaniami bożymi, to ma czym poległo owo dbanie?

  Dla każdego myślącego człowieka jest oczywiste, że w kwestii pedofilii w kościele chodzi nie o liczby, tylko o fakt, że to właśnie księża oraz ochronę, jaką instytucja dawała przestępcom, przy całkowitym zaniedbaniu ofiar.

  Pedofilia jest dla ofiary zawsze bardzo bolesna. Jednak pedofilia wśród duchownych nie jest tym samym , co wśród nauczycieli, lekarzy, prawników, kierowców, dozorców itd. Nauczyciele, lekarze, prawnicy, kierowcy, dozorcy itd. nie uzurpują sobie prawa do reprezentowania jedynej drogi do wieczności – księża tak (deklaracji Dominus Iesus Watykan o ile wiem nie odwołał). Nauczyciele, lekarze, prawnicy, kierowcy, dozorcy itd. nie uzurpują sobie prawa do bycia stróżami jedynej słusznej moralności i pouczania w tej kwestii całego świata – księża tak. Nauczyciele, lekarze, prawnicy, kierowcy, dozorcy itd. nie każą przed sobą klękać i wyznawać grzechów (ze szczególnym naciskiem na te ze sfery seksualnej) – księża tak.
  Wystarczy, aby pedofilia duchownych budziła silniejszą reakcję. Nie mam jednak złudzeń, że dla funkcjonariuszy instytucji fakty te nie mają znaczenia i jak zwykle uciekną w statystykę, bo ta jest dla nich w tym przypadku łaskawa.

 • pankasztelan

  Oceniono 5 razy 5

  Nie powinno byc przede wszystkim czegos takiego jak zastraszenie, szczegolnie ze strony ksiedza. Co moze ci ksiadz zrobic? Wyklac cie, ktos kto cie skrzywidzil? Drugie same dzieci, czyli strona poszkodowana. Gdzie sa rodzice? Rodzic powinien zapewnic bezpieczenstwo swojemu dziecku. Gdzie sa rodzice jak dochodzi do takich sytuacji? Slepi sa? Jezeli dziecko pomimo ze nic nie mowi ale inaczej sie zachowuje, to juz jest sygnal ze cos jest nie tak i nie udawac, ze nic sie nie dzieje. Przeciez krzywdzone dziecko nie bedzie sie zachowywac normalnie, jego psychika zacznie sie skrzywiac. Dla mnie osobiscie nie do pomyslenia jest, ze takie sprawy wychodza na swiatlo dzienne dopiero po latach. Wszyscy jestesmy tylko ludzmi, ale to Kosciol powinien stac na strazy moralnosci, czystosci i ladu. Wiec bezwzgledu na cokolwiek nie ma usprawiedliwienia dla takich praktyk w szeregach Kosciola. Kaplan szczegolnie powininen zostac posuniety do odpowiedzialnosci za takie czyny i to juz nie tylko molestowanie, ale wszystko inne co kojarzy sie z grzechem, szczegolnie tym ciezkim. Nawet podejzenia powinny byc skrupulatnie badane a nie zamiatane pod dywan.

 • konrad.ludwik02

  Oceniono 5 razy 5

  Pedofilia księży to zapewne margines społeczny, ale brak wyczucia hierarchów i kleru na to zjawisko; zapewne nie jest przypadkowy.
  Problem celibatu księży, naruszający ich naturalna seksualność, nigdy jakoś nie znalazł należytego zrozumienia i przeciwdziałania licznym wykroczeniom przeciwko nakazom kościelnym, stosunkowo świeżej daty. Jak sądzę, działa tu straszak ekumenii: Watykan pragnie podporządkowania się mu kościołów chrześcijańskich: prawosławnych i protestanckich, podczas gdy te od zawsze wzgl. od dawna uporały się z problemem celibatu i wynaturzenia seksualne niemal się tam nie zdarzają.
  Innymi słowy: nam katolikom uczyć się od nich - a nie próbować ich pouczać i narzucać swoje wzorce!

 • kochamrydzyka

  Oceniono 5 razy 5

  W USA niedawno ortodoksyjny Rabin dostal wyrok ponad sto lat wiezienia za kilkuletnie wykorzystywanie seksualne nieletniej dziewczynki.
  To rzeczywiscie mozna uznac za sprawiedliwe potraktowanie sprawy pedofilji.

 • bombel1967

  Oceniono 1 raz 1

  Od Suchockiej i konkordatu zaczęła się czarna dyktatura Watykanu. Ślepe zauroczenie Wojtyłą, którego wielu nazywa dziś "mecenasem pedofilii". Od tego momentu Polska ponownie wkroczyła w średniowiecze. Kler tak otumanił lud, że do rządu weszli ci, dla których klerykalizm i słowo Wojtyły stało się racją stanu. Stad mieliśmy takiego Kobrę-Goryszewskiego dla którego najważniejsze było, by Polska była katolicka. Stąd do dzisiaj mamy Macierewicza, Czarneckiego, Jurka i innych. Na lewicy nie lepiej. Miller wspierał ks. Jankowskiego. Kwaśniewski określił antyklerykalizm jako chorobę.
  Od Wałęsy z jego Matką Boska w klapie do plebana Komorowskiego każdy rząd tuczy kler. Kraj biednieje, ludzie cierpią nędze. Świat się śmieje a kler żyje dostatniej. Bogactwo polskiego Kościoła katolickiego, jego buta i pycha przerosła wszelkie granice. Pamiętacie pijaka biskupa Śliwińskiego, tego którego znaleźli pijanego w moskiewskim hotelu, bo nie doleciał do Kurska? To on chciał robić 14 letniej zgwałconej dziewczynce skrobankę bez znieczulenia. W ten sam sposób, bez znieczulenia, Dziwisz pochował kartofla na Wawelu. Dlatego nie dziwcie się, że na Zachodzie ludzie patrzą na nas, jak na idiotów, z pogardą. Dla zachodu Polak to nadal prostak, pijak i złodziej. Ciemny, głupi katolik. Dlatego Dziwisz mógł w miejscu chwały i dumy Polski, pochować typowego Polaka. ha!!

 • szczepionkipowodujaraka

  Oceniono 5 razy -3

  wszystki religie swita zostaly narzucone przez ksiezycowego najezdze yawe=bog=allah ktory kradnie dusze i ziemskie zasoby przez wlasnie bezwzgledne religijne poszluszenstwo wszyscy chrzescijanie sluza ksiezycowemu najezdzcy a nie prawdziwemu stworcy ktory apropo ani nie jest milosierny ani diabelski on po prostu caly czas tworzy nowe stwory na roznych galaktykachi i w roznych wymiarach, wszyscy co sluza yahwe nie maja wyboru gdyz podczas kazdej pelni ich mozgi sa paralizowane z ksiezyca jezeli nie wypelniaja jego woli a jego wola od 13500 lat jest wyrzniecie wszystkich ras ziemskich (tzw gojow) a rozprzestrzenienie wybranej rasy chinskiej
  wiecej tu
  hellenandchaos.blogspot.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX