Palikot o Sikorskim: Pajacuje. Nie dał rady załatwić nawet "pieprzonych wiz" [WIDEO]

Sikorski pajacuje i nie dał rady załatwić nawet "pieprzonych wiz" - tak Janusz Palikot podsumował działalność ministra spraw zagranicznych. Dziś w Sejmie informacja Radosława Sikorskiego na temat priorytetów polskiej dyplomacji w 2013 r.
Minister ma zaprezentować swoją koncepcję polskiej strategii w Europie i w regionie. Sikorski zapowiadał wczoraj, że postara się opisać rolę polskiej dyplomacji w najważniejszym zadaniu, jakie stoi przed rządem: "modernizacji Polski, tak abyśmy dożyli dnia, w którym nasz poziom życia dorówna temu w Europie Zachodniej". - Polityka zagraniczna ma chronić dobrą koniunkturę - zaznaczył minister.

Janusz Palikot, który był dziś gościem "Poranka" w Radiu TOK FM, bardzo krytycznie ocenia działalność ministra. - Obama nas ośmieszył. Sikorski kłamał w sprawie tarczy antyrakietowej. To jest parodia polityki zagranicznej - mówił rozemocjonowany Palikot. Jego zdaniem "Sikorski pajacuje" i nie był w stanie załatwić nawet "pieprzonych" wiz do Stanów Zjednoczonych [Polacy wciąż muszą o nie występować - red.].

Sikorski w wystąpieniu poruszy sprawy bezpieczeństwa, stosunków z najważniejszymi partnerami oraz podsumuje negocjacje dotyczące budżetu UE na lata 2014-20.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (105)
Palikot o Sikorskim: Pajacuje. Nie dał rady załatwić nawet "pieprzonych wiz" [WIDEO]
Zaloguj się
 • huston_mamy_problem

  Oceniono 167 razy 75

  Media, radio TV i prasa celowo marginalizują Palikota - WMAWIAJĄ BOWIEM POLAKOM ŻE ALTERNATYWĄ DLA PIS JEST PO I VICE VERSA, że nie ma innej alternatywy...i tak kolesie Kaczyński i Tusk bedą rządzić Polską do usr...smierci zapewniając sobie godziwy byt.

 • realistas

  Oceniono 112 razy 56

  Ma rację. Sikorski to bardzo słabiutki szef MSZ. Przede wszystkim niekompetentny. Minister nie powinien zajmować się sprawą wraku bo to nie jego kompetencje. Nie powinien też występować w tej sprawie do UE bo ośmiesza Polskę i Polaków. Za czasów POPiS strategicznym partnerem Polski stał się Azerbejdżan gdzie Sikorski i Tusk gościli wielokrotnie, a np. w Rosji nie byli ani razu choć z Rosją mamy wiele spraw do załatwienia i duże możliwości wymiany gospodarczej.

 • heliheli

  Oceniono 73 razy 31

  czy musze przypominac ze Zdradek Sikorski kariere polityka zaczynal w PISdzie , byle tylko sie dopchnac do koryta i do butow robionych na miare ( a sloma i tak wylazi) . Kiedy przejrzymy na oczy zeby zobaczyc ze ten " nibypartyzant" z Afganistanu to w rzeczy samej karierowicz Nikos Dyzma z kurnej chaty bez charakteru i bez talentu .

 • uzdek98

  Oceniono 50 razy 18

  radek-zdradek to jedna wielka zenada ... jedyne co ten ministerek zalatwil POdczas swojego "urzedowania" to bialoruscy opozycjonisci, ktorych wystawil lukaszence ... aha i TV polska jest juz dostepna w jednym z berlinskich hoteli... na pewno TVN24, zeby goscie mogli blizej POdziwiac zielona szczawiowa wyspe ...

  przyPOminam tez o sprawie baraku z Auschwitz, ktory zostal wypozyczony do muzeum zydow w USA i po terminie do odmowili zwrotu ... zdradek nawet nie pisnal ...

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 58 razy 16

  Palikot ma rację. Wybitnie nieudolny minister spraw zagranicznych, zresztą jak większość w tym nieszczęsnym rządzie.

 • single_malt

  Oceniono 32 razy 16

  "modernizacji Polski, tak abyśmy dożyli dnia, w którym nasz poziom życia dorówna temu w Europie Zachodniej". - Polityka zagraniczna ma chronić dobrą koniunkturę - zaznaczył minister.

  o kurna Radek, lepiej nie....

 • abw12300

  Oceniono 54 razy 12

  Pan minister Sikorski jest z tego POwodu bardzo ukontentowany. Dla mnie jako Polaaka jest to strasznie przykre. Mnie nerwy targają wobec takiej służalczości... Jak lokaj wobec jaśnie pana zachowuje się Pan Sikorski. Na kolanach.....
  I teraz jaja z TARCZĄ antyrakietową. JAKIŻ to był jazgot ze strony ministra Sikorskiego, że USA będzie nas bronić... bronić. Naprawdę tak było. A jest ? Jest jak w Jałcie. I to w moim odczuciu jest już osobista zasługa Pana Ministra. A Pan Sikorski mimo tego ma niebywały POwód do dumy.

 • rbik53

  Oceniono 17 razy 7

  Palikot, już jak Maciorewicz, zaczyna świadomie ludziom kłamać, licząc, że każdy łyknie każde g**no, tak jak łyka je lud smoleński. Palikot na 100% wie, że wizy do USA nie są sprawą, która jest do "załatwienia" przez kogokolwiek. Więc dlaczego to robi? Dlaczego kłamie Ci prosto w oczy? - Na pewno nie z szacunku i poważania dla Ciebie drogi Polaku.

 • mojepsy

  Oceniono 12 razy 4

  Januszek odlatuje, bo za nic nie odpowiada. Może pleść na każdy temat. A "ciemny lud" pilnie nasłuchuje obietnic kolejnego Tymińskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX