Komentarze (143)
"Apeluję do prezydenta Kwaśniewskiego. Niech powie, co sądzi o bywaniu na mszach"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mniejniz0

  Oceniono 9 razy 9

  Widać już pierwsze efekty indoktrynacji, nazywanej w Polsce nauką historii. Palikot uważany jest za lewicę, bo dokucza Kościołowi. Ale Pani, Pani Janino, kończyła jeszcze prawdziwe szkoły. Apeluję o więcej rozwagi.

 • ch3heg

  Oceniono 13 razy 9

  Czytam wlasnie ciekawa broszurke pt."Stara pudernica lize tylki salonowi".

 • pepegidwa

  Oceniono 15 razy 9

  Jeżeli pani Paradowska zaczyna apelować, do prezydentów państw, to może by tak w jakiejś lepszej sprawie, co?
  A nie o pie...menty i lukier na pączku.

 • jonkasta

  Oceniono 12 razy 8

  to niedopuszczalne , by prezydent swieckiego państwa promował swoje przywiazanie do kościoła. Jeżeli on omija konstytucję - to robia to samorzadowcy pozwalajac na ukrzyżowanie lokali miejsc świeckich, to robia to polskie dyrektorki szkół, czyniac z naszej szkoły katolickie przyczółki, itd.....
  Panie Komorowski --- zostanie prezydentem RP wymagało od pana poszanowania konstytucji, i miał Pan tą swiadomość, ze swoje wierzenia musi sobie ocalić dla siebie , a Polska zasługuje na prezydenta Wszystkich Polaków. To nieprawda , ze Kwaśniewski demonstrował swój katolicyzm . Nigdy ! Nigdy nie był na mszy, nie inaugurował prezydentury " tak mi dopomóz Bóg" nie zaczynał prezydentury od wielkiej mszy, hołdu prezydenta purpuratom, i od całości , którą nas Komorowski epatuje. Kwaśniewski jako głowa państwa uczestniczył w powitaniu głowy Watykanu . Rzygać mi się chce jak widzę tego myśliwego, rubadznego , katolika na pokaz... Komorowskiego. To już Kaczyński robił to dyskretniej !

 • amorvertical

  Oceniono 10 razy 8

  Po co Platformie rzecznik prasowy. Paradowska wystarczy. Słuchałem jej dziś rano i musiałem zmienić stację. I to absolutne zadowolenie z siebie. Z każdego wypowiedzianego słowa. Entuzjazm prawie jak u posłanki Pawłowicz. Żenada jak stara dziennikarka traci nad sobą kontrolę

 • maura4

  Oceniono 10 razy 8

  Ja sądzę, że bywanie na mszach prezydenta, premiera, władz samorządowych jako przedstawicieli władzy, w pierwszych ławach, jako tych najbardziej miłych kościołowi, przekłada się wprost na drogi krzyżowe organizowanych w budynkach szkolnych, prowadzanie dzieci do spowiedzi przez nauczycieli. Na to, że szkoły zajmują się produkcją wiernych dla KK, zamiast przygotowywaniem kadr dla gospodarki i kształtowaniem postaw obywatelskich. O zdobywaniu wiedzy nie wspominam, bo rodzic, który chce, aby jego dziecko było dobrze wykształcone, szybko orientuje się, ze bez korepetycji się nie obędzie.Owocuje ta bytność szerokim strumieniem kasy płynącej do KK od państwa i samorządów. Jak również tym, że młodzi muszą stąd wyjeżdżać, bo dla nich już kasy brak.
  Te uniesienia religijne prezydenta i innych sporo nas kosztują i powodują słabszy rozwój.Chyba, że ktoś uważa jak premier, że można dokonać skoku cywilizacyjnego i modernizacyjnego ze społeczeństwem tkwiącym mentalnie w epokach minionych.

 • r1111111

  Oceniono 7 razy 7

  Pani Janinie Paradowskiej jakoś nie przeszkadzało przyjęcie Nagrody Kisiela - Stefana Kisielewskiego, który był praktykującym katolikiem, mocno popierającym Kardynała Stefana Wyszyńskiego i krytykującego ludzi związanych z Tygodnikiem Powszechnym, zwłaszcza Turowicza za "wojowanie" z Kardynałem. Wystarczy przeczytać Dzienniki Kisiela.
  To jak to jest Pani Janino? Ja na Pani miejscu nie przyjąłbym nagrody imienia kogoś, kto był np.wojującym ateistą.

 • 01_halszka

  Oceniono 13 razy 7

  to co funduje nam Komorowski jako prezydent - ośmieszając Polskę -jako świeckie państwo- swoim moherowym stosunkiem do kościoła na oczach całej Polski. Mnie jako wyborcy jest wstyd, że mamy prezydenta, który nie potrafi schować swoja wiarę i swoją duszę w zakamarki domowe, a nie ostentacyjnie pokazywać swoje rozmodlenie. On nie rozumie, ze jest prezydentem 38 mln kraju w srodku Europy, o świeckim światopogladzie zagwarantowanym konstytucyjnie, i do cholery obowiazuje go w tym temacie konstytucja ! Jeżeli kościół ma dla niego ważniejsze rzeczy i publiczne okazywanie hołdu purpuratom- to nie powinien nigdy startować w wyborach prezydenckich. .... i pisać sobie spokojnie " bul, i nadzieji... / jestem zniesmaczona jego ostentacyjnym katolicyzmem i całej jego kancelarii .. z Wojciechowskim łacznie,

 • gr_ub_y

  Oceniono 19 razy 7

  Paradowska jest na tym samym poziomie intelektualnym co Staniszkis. Dodajmy dla jasności, że nie jest to wysoki poziom.

  To jeszcze raz dowodzi, że podniesienie wieku emerytalnego przez szajkę Tuska było zbrodnią.

 • siubes

  Oceniono 6 razy 6

  A co to Kwaśniewski autorytet? A gdyby Prezydent był Świadkiem Jehowy to też by ciągał całą kancelarię do Nadarzyna?

 • 11lech

  Oceniono 10 razy 6

  Szanowna Pani Janino! W skład Europy Plus wchodzi wiele podmiotów - nie tylko Ruch Palikota. Pani twierdzi że Kwasniewski odpowiada za wypowiedzi wszystkich w Europie Plus? To nielogicze - i to mówi Pani? Poza tym Prezydent (kazdy) powinien być neutralny jako przedstawiciel wszystkich Polaków . W Polsce mamy wiele religii - czy Komorowski był oficjalnie na mszy Jechowych, Zielonoświątkowców czy Adwentystów Dnia Siódmego? Dlaczego tylko na katolickiej? Oczywiscie prywatnie może sobie chodzic gdzie chce - ale oficjalnie albo wszędzie albo nigdzie - raczej nigdzie. Bo powinien tez uszanować inne religie i niewierzących których jest conajmniej 20% w Polsce -a tak daje wyraźny sygnał że ich nie szanuje.
  Konstytucja mówi o neutralnosci światopoglądowej Polski - czy Komorowski to przestrzega ? NIE. Nie przestrzegał tez Kwasniewski chodząc na msze - to że jeden popełnia błąd nie może być usprawiedliwieniem dla drugiego -a Pani stawia za przykład tego który tez łamł konstytucje jak w tym wypadku? Niech Pani to przemysli.

 • nadordynariusz

  Oceniono 12 razy 6

  Pani Paradowska nie musi dopominać się o zdanie Kwaśniewskiego. Wystarczy przeczytać konstytucję, ze zrozumieniem. Następnie posłuchać, również ze zrozumieniem słów Palikota. Mówił wyraźnie o urzędniku Komorowskim, a jego obowiązuje neutralność światopoglądowa.
  W przypadku Paradowskiej, tydzień bez dowalenia Palikotowi to tydzień stracony, czy ta pani nie widzi, że jest coraz bardziej w tym żałosna? Tym bardziej, że te jej występy są pozbawione logiki i sensu.

 • jedrek490

  Oceniono 14 razy 6

  Zabierzcie tę idiotkę z radia!

 • m.malone

  Oceniono 5 razy 5

  Qrva, całkiem babie odwaliło

 • iremus

  Oceniono 7 razy 5

  Czy to ta sama co zaczęła chrystianizację "Super stacji"? A wydawało się że w III RP będzie chociaż jedna telewizornia w której kościół nie sprawuje cenzury. Ciekawe kiedy dobiorą się do doopy Kubie Watłemu i podmienią go "odpowiednią" osobą?

 • zapatero222

  Oceniono 7 razy 5

  Kto jest Ministrem Propagandy bez teki w rządzie PO? Wiadomo, red. Paradowska. Ciekawe ile Tusk jej płaci?

 • koballt

  Oceniono 7 razy 5

  Ooo, Janina dziś za chodzeniem do kościółka.

  To dlaczego jej nie anielskie a takie szatańskie zdjęcie gazeta wybrała?:)

 • podkarpacie55

  Oceniono 5 razy 5

  Można mówić o wadach Kwaśniewskiego które ma większość polityków ale dzięki wielkiej inteligencji zawsze wiedział co powiedzieć i co zrobić. W TAMTYCH CZASACH GDY BYŁ PREZYDENTEM WIEDZIAŁ ŻE SPOŁECZEŃSTWO PO TAMTYM CZASIE ,,REALNEGO SOCIALIZMU'' OCZEKUJE OD NIEGO ,,BYŁEGO KOMUSZKA''ABY BYWAŁ W KOŚCIELE I URZĄDZAŁ UROCZYSTOŚCI PAŃSTWOWE Z HIERARCHIĄ KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO I ROBIŁ TO CO SIĘ WIĘKSZOŚCI WTEDY SIĘ PODOBAŁO. TERAZ KLIMAT SIĘ ZMIENIŁ A OBECNEMU PREZYDENTOWI NIE MOŻNA ,,ZARZUCIĆ'' WYCZUCIA POLITYCZNEGO.

 • atlas41

  Oceniono 5 razy 5

  A jakie to ma znaczenie co sadzi byly prezydent, a tak naprawde znamy przeciez wszyscy odpowiedz, sadzi to co w tej chwili jest dla niego najbardziej korzystne i po co tu tracic czas na zadawanie pytan, to strata czasu

 • vel_ociraptor

  Oceniono 8 razy 4

  Trudno nie dostrzec, że jej sympatia polityczna Paradowskiej to kanclerz, tow. Leszek Miller i stara kumpela Jakubowska. Teraz Paradowska usłużnie szuka okazji by kopnąć Kwaśniewskiego i Palikota.

  To Komorowski jest na urzędzie prezydenckim i jego ostentacyjne, publiczne, w asyście świty prezydenckiej uczestniczenie w każdej możliwej mszy to ewidentne naruszenie świeckości państwa. Odpowiedź Komorowskiego skierowana do Palikota jest buracka i idiotyczna. Chcesz mieć prezydencie prawo do prywatności przeżyć religijnych - to się z nimi nie obnoś jak byle głupek.

 • pannamarianna777

  Oceniono 6 razy 4

  Prezydent Kwaśniewski sprezentował Polakom Konkordat.
  W nagrodę przejechał się papamobile.
  I wystarczy już przejażdżek.
  A co do samopoczucia? Jeden czuje tak, inny inaczej.
  Palikot jest dorosły i "pouczać, uczyć go" nie czas.
  Jedno jest pewne. Oszustw nie powinno być i przymykania oka. Niby państwo świeckie - ale....
  Nie zgadzam się na metodę:panu bogu świeczkę, a diabłu ogarek.
  Tu mają być jasne relacje, podatkowe też. Od darowizn odprowadzany podatek.Od zarobków składki na emerytury, chorobowe. jak wszyscy. Obywatele wszyscy równi wobec prawa.
  Wolność, równość, braterstwo (fr. Liberté-Égalité-Fraternité) – właściwie "Wolność, Równość, Braterstwo, albo Śmierć" (fr. Liberté, Égalité, Fraternité, ou la Mort)
  Jak równi - to równi

 • vitalny

  Oceniono 6 razy 4

  Czarny kult z Watykanu już się wali,tak jak wali się czas jego panowania,jak i Komorowskiego jako prezydenta tego pięknego kraju. Cały POPiS,cała watykańska sekta i jej poplecznicy już trącą zbukiem. Odejdą w niebyt tak jak komunizm w wydaniu sowiecko-koreańskim. Idzie Nowe.Czego wszystkim z pierwszym dniem wiosny serdecznie życzę.

 • folwark_polski

  Oceniono 8 razy 4

  Paradowska wzięła w takim razie odpowiedzialność za łgarstwa Tuska i jego sługusów

 • jacz3

  Oceniono 8 razy 4

  po pierwsze primo to nie prezydent ma biegać na msze ale pan jeden czy drugi.
  Prezydent to nie jest funkcja kościelna ale państwowa.
  Polska jest , wg konstytucji , neutralna światopoglądowo.

  Jak panowie z Platformy Koscielnej, Pisu co klęczy u Rydzyka czy p. Komorowski co leżeć chce plackiem , mają chęć iść na mszę to proszę bardzo.
  Pod własnym imieniem.

  Co się porobiło z ta Polską ?
  21 wiek a władze i partie polityczne ze średniowiecza.

  Już widzę jak na matematyce będzie wyliczane ile to diabełków mieści się na łebku od szpilki.

 • 11lech

  Oceniono 8 razy 4

  Pani Janino! Prezydent powinien być neutralny jako przedstawiciel wszystkich Polaków . W Polsce mamy wiele religii - czy Komorowski był oficjalnie na mszy Jechowych, Zielonoświątkowców czy Adwentystów Dnia Siódmego? Dlaczego tylko na katolickiej? Oczywiscie prywatnie może sobie chodzic gdzie chce -ale oficjalnie albo wszędzie albo nigdzie - raczej nigdzie. Bo powinien tez uszanować niewierzących których jest conajmniej 20% w Polsce -a tak daje wyraźny sygnał że ich nie szanuje.
  Konstytucja mówi o neutralnosci światopoglądowej Polski - czy Komorowski to przestrzega ? NIE. Nie przestrzegał tez Kwasniewski chodząc na msze - to że jeden bopełnia błąd nie może być usprawiedliwieniem dla drugiego.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 14 razy 4

  Szkoda, że nikt nie weźmie odpowiedzialności za pani głupie wypowiedzi pani Paradowska. Połączenie Dyzmy w spódnicy i dewotki to właśnie pani, pani Paradowska (moim zdaniem).

 • pepegidwa

  Oceniono 14 razy 4

  Pani Paradowska przez lata kształciła się na Trybunie Ludu, wyczytując między wierszami KTO KOGO.
  I tak jej zostało do dziś. KTO KOGO? Ten temu powiedział, tamten odpowiedział, a co na to tamci i kto teraz wyleci, a kto na jego miejsce.
  Takie grzebanie patykiem w ....

 • realistas

  Oceniono 7 razy 3

  Palikot ma rację. Jak ma być uroczystość państwowa to niech będzie państwowa, a nie kościelno-państwowa. Msza to jest sprawa prywatna i od niej nie może się zaczynać ani kończyć uroczystość państwowa.

 • tia666

  Oceniono 3 razy 3

  kazdy wie ze jak sie idzie w gosci to sie bierze flaszke albo dwie, co tu komentowac....bez sensu

 • jacz3

  Oceniono 7 razy 3

  kolejna zwolenniczka Watykanu.
  Czy Polska przegrała z marionetkowym Watykanem jakąś wojnę ?
  Nie ?
  To dlaczego polskie władze i usłużni pismacy klęczą cały czas ?

  Dlaczego Polacy płacą na Watykan kilka mld rocznie ?
  Dlaczego ideologia marionetkowego państwa jest wbijana od małego i za publiczne pieniądze ?

  Dość tego dobrego.

  Opodatkować wierzących !
  Niech tylko wierzący płacą na wybrany kościół.

  Od tych w raj nie wierzą wara.

 • batura3

  Oceniono 5 razy 3

  "Wrak jest symbolem polityki Sikorskiego" - takich debilnych wypowiedzi nawet nie warto komentować. Mularczyk to ten, który skompromitował się przed Trybunałem Stanu??? To ten z partyjki 1% - SP im. Z.ZIobry? - co za meglomania

 • zyga728

  Oceniono 7 razy 3

  Kwasniewski prawdę ci powie....Wiecie, rozumiecie..ateista jestem, ale komu szkodzi kolanko dla świętego spokoju zgiąć...

 • abw12300

  Oceniono 6 razy 2

  Duszpasterz Flaszka, duszpasterz Flaszka
  Na obiad zupka, a rano kaszka
  A na kolację cały stół wódy
  I tak w Kościele powstają CUDY.

 • d3mariusz

  Oceniono 4 razy 2

  To w Polsce jest jakis prezydent? Pierwsze słyszę. A co on takiego robi bo cos nic o nim nie slychac?

 • palo_ma1

  Oceniono 4 razy 2

  Wrak jest symbolem (kogo) wraka

 • jacz3

  Oceniono 5 razy 1

  Mówicie : komu to przeszkadza krzyżyk w szkole i 2 godziny religii co tydzień?
  Otóż te 500 godzin nauki o diabełkach i o tym , że przed księdzem trzeba klękać a nawet i kolana mu lizać i płacić na niego, oznacza ?????
  30% bezrobocie wśród młodych.

  Tak tak drogie owieczki.
  500 godzin na bajki o dzieworództwie zamiast nauki zawodu.

  500 godzin schylania karku w jakiejś wyimaginowanej winie za grzech , co to go Adam i Ewcia zrobili.

  Gdyby młodzi ludzie uczyli się zawodu a nie modłów to prace by mieli.

  Więc reasumując : religia do sal katechetycznych a w szkole nauka i konkretny zawód.

 • cholonek

  Oceniono 7 razy 1

  "problem bywania prezydentów na mszy", no to jest rzeczywiscie zajebisty problem, bo, jak widac w mediach, najwazniejszym problemem kraju jest to, gdzie bywaja roznej masci celebryci.

 • dimo333

  Oceniono 7 razy 1

  zyjemy w kraju wyznaniowym wiec prezydent powinien brac udzial w obrzedach koscielnych chociazby dla okazania powazania tym ktorzy na niego glosowali. z reszta do tego zobowiazuje go konkordat - niewielu to czytalo , a jeszcze mniej prawidlowo zrozumialo mam na mysli czesc forumowiczow.. a co do kwacha - moze sie wypowie na temat konkordatu a nie bywania na mszach , przeciez tyle dobrego zrobiono dla k.k. za jego prezydentury .

 • mamoniowa303

  Oceniono 19 razy 1

  Ta kobieta powinna swoją energię skoncentrować na wizytach u logopedy. Bo to niedopuszczalne, aby tak zwany dziennikarz, tak bełkotał !
  Swoją drogą nie straszcie nas jej fotografiami !!!

 • cwdj

  Oceniono 53 razy 1

  Paradowska na salonach - trup wypadł z szafy

 • socjolog12

  Oceniono 4 razy 0

  Paradowska - stara sługuska komuny, Kwachu, były prezydent wiecznie podchmilony no i polig.łup - szambiarez z Lublina, który oszukał żonę i wytransferował pieniądze do raju podatkowego.... Ale szambo, wali od nich na kilometr. Ale dobrze, że gotuje się w czerwonej kloace.....

 • felicjan.dulski

  Oceniono 2 razy 0

  A co do bywania na mszach, to kwestia kultury osobistej i taktu. Wszak jeżeli się jest zaproszonym przez rodzinę, przyjaciół, bliskich znajomych, kolegów na jakąś uroczystość odbywająca się w kościele (cerkwi, synagodze, meczecie), to bez względu na osobiste przekonania czy uprzedzenia, nie powinno się pokazywać fochów. O pogrzebach nie wspomnę. Co innego to uczestnictwo w mszy. Na czym polega różnica, tłumaczyć nie zamierzam. (ANWWD).

 • zdanowicz

  Oceniono 8 razy 0

  Uważa się, ze USA to wzór demokracji światowej. Czy tam ktokolwiek zabrania Prezydentowi, albo jego ludziom wyznawania ich wiary? Czy dopuszcza się gabinet złożony z różnych wyznań? Czy każda uroczystość państwowa zaczyna się w kościele (lub innym przybytku wyznaniowym)? Demokracja to rządy większości przy poszanowaniu mniejszości. Jeżeli ktoś zabrania głowie Państwa wyznawania swojej wiary (obojętnie jakiej) to pewnie zaczytał się w "Main Kampf". Wybieramy ludzi nie partie. Ludzi z ich wyznaniem, zdolnościami i przywarami. Mniejszość w obronie swojej "wolności" zabrania innym tego samego. Paranoja...

 • jan_sobczak1

  Oceniono 10 razy 0

  Tylko jak go będziecie wyprowadzać żeby "wraził opinię" to przypilnujcie żeby był trzeźwy. Bo znów zrobi z siebie i z was idiotów.

 • siwywaldi

  Oceniono 8 razy 0

  Zastanawiam się że jakoś żaden z tych "oburzonych świeckich" z chorągiewką-Palikotem na czele nie raczą zauważyć, że papież jest JEDNOCZEŚNIE Głową Państwa i taka "inauguracja" jest TAKĄ SAMĄ UROCZYSTOŚCIĄ jak koronacja króla ?

 • trupyirobaki

  Oceniono 3 razy -1

  Trzeba być idiotą żeby próbować udowadniać że Boga nie ma!
  Precz z komuną! Niech żyje silna i wolna Polska gdzie każdy ma prawo modlić się i grać w gry komputerowe.

 • oelefante

  Oceniono 1 raz -1

  Elyty III Rzeczpospolitej Bananowej znowu ujawniają swoją głupotę. Kwach jest na garnuszku krwawaego dyktatora, a tzw. "dziennikarze" zamiast to wyjaśniać, pytają go o msze.
  Pytanie brzmi: czy oni są takimi miernotami umysłowymi czy też działają na zlecenie?

 • 5rolnikzwilkowiecka

  Oceniono 8 razy -2

  "Apeluję do prezydenta Kwaśniewskiego."

  Parandosko !!!
  Cosik ci sie pomylyło !!!
  Ten pajac juz dawno nie jest prezydentem !!!
  To był tylko epizodyczny chichot historii !!!

 • de_ent

  Oceniono 4 razy -2

  Kwaśniewski nawet papamobilem jeździł ale teraz to ściema. Paradowska o nim wspomina żeby mu rękę podać i wylansować ile się da. Koledzy i koleżanki się wspierają a Kwaśniewski potrzebuje pomocy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX