Dunin w TOK FM: Minister Gowin jest za bigamią. Widocznie lubi czworokąty

Zgrzyt między posłami PO. - Minister Gowin widocznie lubi czworokąty, pięciokąty - tak o partyjnym koledze powiedział Artur Dunin. To reakcja na dzisiejszą stanowczą deklarację Gowina, który w rozmowie z TOK FM powiedział, że nigdy nie zgodzi na powstanie nowej "instytucji społecznej pod nazwą związki partnerskie".
Dunin to autor odrzuconego przez Sejm liberalnego projektu Ustawy o związkach partnerskich. Obecnie - wspólnie z Elżbietą Achinger i Jerzym Kozdroniem pracują nad nowym, wspólnym projektem PO, który miałby pogodzić konserwatystów i posłów o bardziej liberalnych poglądach. Konserwatyści w PO lansują projekt autorstwa Jacka Żalka, który pozwala - na podstawie oświadczenia, stwierdzić, że pozostaje się z kimś "we wspólnym pożyciu".

Dunin takie stanowisko kwituje krótko. - Widocznie to ja jestem konserwatystą, bo nie dopuszczam w Polsce do bigamii. Pan minister Gowin jest widocznie innego zdania i lubi czworokąty i pięciokąty - ironizuje Dunin. Jego zdaniem: skoro konserwatyści, w tym minister Gowin, nie godzą się na rejestrację związków, to umożliwiają mówienie nawet dziesięciu osobom, że się z nimi jest w jakiejś formie pożycia. - Moim zdaniem to właśnie jest bigamia - stwierdza Dunin.

Zdaniem posła zespół, w którym pracuje, może mieć za zadanie "utopić" sprawę związków, bo prace nad projektem się przeciągają. Przedstawicielka grupy konserwatystów, Elżbieta Achinger, może - zdaniem Dunina - celowo wstrzymywać prace zespołu.

Minister Gowin powiedział dziś w rozmowie z TOK FM, że jego stanowisko pozostaje niezmienne - nie zgodzi się na żadną nową instytucję społeczną pod nazwą związki partnerskie. Pod tym szyldem kryją się - jego zdaniem - małżeństwa homoseksualne. Gowin podkreślił, że nie jest jedynym w PO, który tak myśli - tu przywołał przykład prezydenta Komorowskiego

Gowin tłumaczy: Odrzucam projekt o związkach partnerskich. A utrata stanowiska to nie jest wysoka cena.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (38)
Dunin w TOK FM: Minister Gowin jest za bigamią. Widocznie lubi czworokąty
Zaloguj się
 • saidakbar

  Oceniono 56 razy 44

  kurcze :) na to nie wpadłem :):) a to dewiant jeden :):):)

 • bibelotx7

  Oceniono 55 razy 37

  P. Gowin ! W KK od wiekow istnieja zwiazki partnerskie homoseksualnych ksiezy chronione i przyzwolone przez panstwo Watykan. Dlaczego w panstwie swieckim jakim jest Polska na takie zwiazki nie ma zgody z pana strony? Jakies niezrozumiale moraly panem kieruja albo zacietosc i brak swobodnego przemyslenia nad kwestia wolnosci ludzi w ich najbardziej intymnych sprawach. Nikt i jeszcze raz nikt a i Pan nie maja prawa zabraniac ludziom milosci jaka wybrali i przez to pozbywac ich praw . Sa takimi samymi obywatelami Polski nie przyswarzajacymi problemow a wrecz przeciwnie niosacy miedzy innymi wrazliwosc artystyczna czego sa dowody na calym Swiecie i ludzie to akceptuja a wrecz adoruja. P.Gowin! Jest Pan dobry na czasy sredniowiecza .Dzieki plynacemu postepowi z czasem Pan juz w tej epoce sie nie odnajduje - Miej pan honor i odejdz !

 • hydrograf

  Oceniono 36 razy 28

  Jak to jest, że byle Gowniarz wtrąca się w życie prywatne milionów ludzi i uzurpuje sobie prawo do mówienia im co mogą, a czego nie...

  Gowin i inne zakały rodu ludzkiego - czepcie się swojej baby, a nie zaglądajcie nam pod pierzyny!

 • wodolaz99

  Oceniono 29 razy 19

  No prosze. Nie dalej jak kilka tygodni temu pokrnie calowal reke Tuska i przepraszal a tu raptem to samo.
  Panie Gowin . Zwiazki partnerskie to nie tylko zwiazki homoseksualne ,ale panu chleb na mysli.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 29 razy 17

  Jarek G. lubi pedofili, to akurat pewne.

 • b.pilgrim

  Oceniono 16 razy 14

  jak ten projekt dunina jest liberalny, to ja jestem benedyxt xvi - przecież to jest wydmuszka jakaś.

 • piotr110660

  Oceniono 9 razy 7

  Przedni dowcip, Tusk zrywa boki

 • dyzlav

  Oceniono 11 razy 3

  O co kaman z tymi figurami geometrycznymi? Lepiej nazwać specgrupa, stado, pierwotna horda, albo po prostu rodzina. I tak nigdy nie zarejestruję związku (pewnie dlatego, że dziewczyny obchodzą mnie szerokim łukiem albo grają mi na nosie), ale samo prawo jest oburzające. Jeśli np. pięcioro dorosłych ludzi chce się wspólnie rozliczać z PITu, byłoby barbarzyństwem im tego zabronić. Chodzi przecież o emocjonalną więź zwaną potocznie miłością, która nie wybiera. Piss & F*ck !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX