Komentarze (642)
Wysłaliśmy (ponownie) pytania do diecezji o pedofilię. Odpowiedź? "TO NIE WASZA SPRAWA!", "jestem na chorobowym"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • huston_mamy_problem

  Oceniono 36 razy 26

  teraz s a pierwsze komunię - jaskrawy przykład tego że PEDOFILIA w Polsce jest głęboko akceptowana w pewnych kręgach, świadcza o tym pełne dzieci kościoły.
  Do kościoła przyprowadzili je....ich RODZICE :)

 • 3jw60

  Oceniono 29 razy 25

  Rozumiem stanowisko Kościoła. Dwa tysiące lat tradycji i budowania obyczajów powoduje, że wszelkie reakcje mają źródła historyczne. Przecież wymieniona w korespondencji Stolica Apostolska w pewnych okresach historycznych była siedliskiem sodomii, morderstw, miłości inaczej a pedofilia uznawana z normę. Trudno aby instytucja o takim dorobku nagle zmieniła swoje oblicze. Musi upłunąć kolejne dwa tysiące lat.

 • europejczyk_prawdziwy

  Oceniono 29 razy 23

  Bezczelnosć czarnosukienkowych pedofili zapiera dech!!!Te czarne kanalie myslą ze są bezkarne,niech sobie tak myslą, ale są ludzie którzy zbierają dokumentację dot/ pedofilii w ich szeregach i nie tylko pedofilii.Nadejdzie moment kiedy będziemy wyganiac to pedofilskie bydło z ich pałaców!!!

 • japierdolik

  Oceniono 30 razy 22

  Sukienkowi sie mylą. To JEST NASZA SPRAWA! Jestem obywatelem Polski i jako obywatel zywotnio zainteresowany jestem skalą przestępstw pedofilskich. A jako katolik, za którego pieniądze sukienkowi do pewnego czasu nieźle żyli, tym bardziej mnie temat interesuje. (obecnie już nie łożę na tacę nic, bo rzzadko bywam w kosciele. Moja obecność tam oznaczałaby milczącą aprobatę)

 • lecho65

  Oceniono 25 razy 21

  ks. Wojciech Lipko warto zapamiętać to nazwisko ma zadatki na dobrego biskupa.taki młody a już ma nas w d....

 • munkela

  Oceniono 27 razy 21

  "TO NIE WASZA SPRAWA" ???

  Media sa m.in po to aby poruszac sprawy , ktore dotycza naszego spoleczenstwa.

  BEZPIECZENSTWO NASZYCH DZIECI JEST NASZA SPRAWA!!!

  P.S.Czy biskupi czekaja az rodzice wprowadza kontrole?

  W kazdym przedszkolu i w kazdej szkole podczas odbywania sie zajec katechizacji w sali POWINIEN ZNAJDOWAC SIE RODZIC !

  To samo powinno obowiazywac podczas licznych spotkan czlonkow kleru z dziecmi, na terenie kosciolow a szczegolnie na terenie plebanii.

  Dodatkowe spotkania na terenie kosciola ? Pod kontrola rodzicow!
  Pielgrzymki? Pod kontrola rodzicow!
  Zajecia dla przyszlych ministrantow? Pod kontrola rodzicow!
  Kolonie z udzialem ksiedza ? Pod kontrola rodzicow!

  I.t.d., i.t.p.

  ZADNYCH KONTAKTOW CZLONKOW KLERU KOSCIOLA RZYMSKOKATILICKIEGO z dziecmi lub mlodzieza bez obecnosci rodzicow.

  Jezeli ksiadz uwaza, na przyklad, za konieczne odbycie indywidualnej rozmowy z dzieckiem TO MUSI PISEMNIE O ZGODE NA TAKIE SPOTKANIE WYSTAPIC DO RODZICOW DZIECKA.
  Rozmowa zas powinna odbyc sie w obecnosci rodzica.

 • z.potocki

  Oceniono 27 razy 21

  Czyżby ktoś był zdziwiony arogancja tych jegomości?
  Oni tacy byli zawsze tylko co niektórym wydawało się że jest inaczej!
  Co je twoje to je moje - co je moje to...wara!
  Nic mnie już nie dziwi w ich wykonaniu, dziwi mnie natomiast zachowanie poszczególnych "władz", tych z warszawy ale przede wszystkim tych lokalnych. jak bardzo wleźli by im w d.pe, gdyby się tylko zmieścili.

 • pettte

  Oceniono 27 razy 21

  TO NIE WASZA SPRAWA z kim ide do lozka, TO NIE WASZA SPRAWA jak kobieta zajdzie w ciaze, TO NIE WASZA SPRAWA w ktorego Boga wierze, TO NIE WASZA SPRAWA co robie....

 • megaxs

  Oceniono 33 razy 21

  ja jak widzę taką czarną sukienkową małpę w koloratce, to muszę się do domu wrócić, bo inaczej cały dzień spierd**, plucie przez lewe ramię już nie wystarcza

 • kloceklego

  Oceniono 24 razy 20

  pedofilia w kościele? niemożliwe. gdyby rodzice o tym wiedzieli, to nie wysyłaliby swoich dzieci do komunii albo na religię. to w końcu ludzie myślący...inaczej. płacić, dawać na tacę i zamknąć mordy. aż dziw bierze, że tak wielu dorosłych ludzi z własnej woli się na to godzi. wszyscy tańczą jak im czarna mafia zagra. gdzieś słyszałem legendy o tym, że Polska to państwo świeckie

 • kozel5

  Oceniono 22 razy 18

  Oj, katobarany, ale macie pasterzy, hehehe. Barany strzyże się przy samej skórce, ;-)

 • od-or

  Oceniono 22 razy 18

  bezczelnośc tych darmozjadów jest porażająca ,jak o pieniądze wołać to wiedzą gdzie Polska .

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 23 razy 17

  Każdy kto jeszcze w Pomrocznej nie jarzy, że Firma to przestępcza instytucja finansowa jest rozmodlonym idiotą - tak trzymać, a nigdy nie dogonicie nawet Czechów, hehe ... POrażka!

 • kila1997

  Oceniono 18 razy 16

  Czyżby ksiądz Lipka miał coś na sumieniu??? Chciałbym wiedzieć, bo ja z Pragi

 • jiddu

  Oceniono 17 razy 15

  Jeśli istnieje bóg, skończą w piekle, jeśli nie istnieje skończą jak wszyscy, ale sobie przynajmniej pożyją na czyjś koszt lub czyimś kosztem.

 • mifune85

  Oceniono 17 razy 15

  Kościół katolicki w Polsce wymyślił świetną taktykę do przykrycia sprawy pedofilii. Obwinili za całą sprawę księży-gejów więc upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu. Usprawiedliwili swoje stanowisko ws.gejów jednocześnie zrzucając na nich całą winę za pedofilię. Problem pozostał tylko z ukrywaniem przypadków pedofilli przez hierarchię kościelną ale tutaj jak widać taktyka polega tylko na mówieniu "to nie wasza sprawa"

 • i-tyle

  Oceniono 17 razy 15

  skrajna arogancja, która niczemu nie służy. Interesom kościoła tez nie służy. Jesli rozliczą się z tych przestępstw, to tym samym pomogą normalnym księżom w obronie przed atakami i wizerunkowi kościoła w ogóle. Nie piętnując z całą stanowczością podłych występków przeciw najsłabszym sprawiają wrażenie, że afera ma tak olbrzymi zasięg, że ujawnienie całej prawdy o pedofilach w sutannach oznaczałoby totalną klęskę kościoła. Muszą się czegoś tak panicznie bać, że aż idą w zaparte w sprawie tak oczywistej.

  Nie bójcie się panowie księża i biskupi. Prawda was wyzwoli!

 • feminus

  Oceniono 21 razy 15

  Temat pedofilii to bardzo prywatna, ba intymna, sprawa pomiedzy panem ksiedzem a wybranym obiektem pozadania - PROSZE SIE NIE WTRACAC! ('TO NIE JEST WASZA SPRAWA!')

 • juicy.cranberry

  Oceniono 16 razy 14

  im wiecej czytam pozbawionych szacunku dla wiernych, ich inteligencji i umiejetnosci wyciagania logicznego wnioskow wypowiedzi ksiezy-rzecznikow, tym bardziej robi mi sie slabo.... Chyba im sie epoki kompletnie po#$%^&*@#, feudalizm i nakaz wiary w najwieksze bzdety i chamstwo duchowynych pod grozba bycia posadzonym o herezje lub inna bzdure, dawno sie skonczyl! Jakze brakuje mi u nich duchowej i zwyklej, ludzkiej pokory... Coraz czestrze decyzje o apostazji widac niczego jeszcze KK (polskiego) nie nauczyly. Jak dojdzie do tak masowego odchodzenia od Kosciola jak we Francji, moze sie naucza i doucza...

 • czesarna

  Oceniono 16 razy 14

  To nie wasza sprawa - odpowiadają klechy różnego szczebla z poszczególnych diecezji tudzież episkopatu. Zasłaniają się ich zainteresowaniem korespondencją wyłącznie i li tylko ze stolicą apostolską.
  To jest klesza arogancja i buta. Ich relacje natury pedofilskiej są ograniczone (formalnie można byłoby przypuszczać) tylko do polskich wiernych, jako że stolicoapostolska brać z urzędu nie zapewnia im rzeczonych uczestników takich relacji, jakich dotyczy wspomniana korespondencja.
  Nasze dzieci oni sobie bezkarnie po swojemu katechizują, robią z tego swoją osobistą sprawę (namiętność), podatków nie płacą, bo niby pracy zarobkowej się nie imają, a sacra do Rzyma ślą. Mamy "te odpychające pasażery" na gapę, jak za karę. Aż się wierzyć nie chce, kto też Polakom ten parszywy los zgotował ?
  Trzeba z tym coś zrobić. Skoro sukienkowi nie mają woli odpowiadania na dyskretną korespondencję mediów, to należałoby przejść do kierowania do kuriewnych oficjeli listów otwartych do całej kościelnej braci.
  Wtedy zaczną odpowiadać. Jest takie przysłowie o stole i nożycach. Rąbać trzeba w ten stół. Jak się nożyce nie odezwą, to ze stołu za którymś razem zlecą. Zlecą z hukiem. Oni, z tego wynika, tego chcą! Niech w takim razie mają!
  Będą się klechy wreszcie czuły dostrzeżone. Wówczas, kiedy im się przedstawi imiennie tych, których pod pozorem katechetycznego wychowywania deprawowali zrzedną im miny.
  A my ich wtedy, jak sami nie znajdą lepszego sposobu, wyślemy do Rzyma. Tam skąd ich ród!

 • nechercules

  Oceniono 16 razy 14

  Piękne! Tylko tak dalej - pytajmy się rzeczników kurii, rozmawiajmy z nimi, wówczas najlepiej pokażą co myślą, jaki mają stosunek do wiernych i niewiernych.
  A może by te odpowiedzi wysłać choćby do "L'Osservatore Romano" ? Niech nauczą się jak wygląda współpraca między kościołem i mediami.

 • 1kolorowanka

  Oceniono 16 razy 14

  I bardzo dobrze. W końcu biorą się porządnie za kler, który już dawno utracił autorytet. Obecne pokolenie jest coraz bardziej świadome tego, jak fałszywą są instytucją i jak niewiele mają wspólnego z dobrem. Muszą strasznie cierpieć za grzechy swoich owieczek w nowiuśkich mercedesach, wcinając tłustą wędlinkę w piąteczek.

  Może dożyję dnia, kiedy ich wreszcie należycie opodatkują, bo ileż można tak pasożytować na skarbie państwa? I może dożyję dnia, kiedy wykopią religię ze szkół. Skoro uczycie religii katolickiej, to uczcie też innych poglądów. Niech będzie więc religioznawstwo prowadzone przez religioznawcę a nie walniętego katechetę. Etyka w szkołach to ściema. Sama na nią chodziłam. Prowadziła ją zakonnica, która zaczęła zajęcia od słów "wg etyki katolickiej" :D

 • 1234qwerty

  Oceniono 18 razy 14

  Czy czarni wierzą w Boga chyba nie bo przecież by się bali Jego gniewu za te świństwa jakie wyczyniają na ziemi.

 • marekguz

  Oceniono 18 razy 14

  Jest bardzo prosty sposób na pedofilię w kościele katolickim. W momencie otrzymania święceń - kastracja. Dobrowolna. W końcu deklarują życie w czystości.

 • zino799

  Oceniono 18 razy 14

  Tylko patrzeć, a pojawią się na forum komsomolskie bojówki, które bywają tu służbowo: losiu_4, red-akcja, v-kolumna_v i inna swołocz. I będą się odpisywać na każdy post, w myśl zasaay "nieważne czy z sensem - ważne że odpysknięte". Proponuję ich totalnie ignorować.

  A mnie nazwą lewakiem, co przyjmę jako komplement, zaszczyt i powód do dumyt.

 • dziadzioniunio

  Oceniono 19 razy 13

  Brawo wspaniałe dziennikarstwo śledcze. Pierwszy raz w życiu widzę, żeby z taką starannością dziennikarze agorowi drążyli temat. Mam nadzieję, że to początek nowej jakości, i z TOK FM będziemy dowiadywali się ze szczegółami o aferach na szczytach władzy, a nie tylko o tym, że \Kaczor jest be!

 • kozel5

  Oceniono 16 razy 12

  Informacja dla ludzi zwiazanych z kosciolem katolickim:
  Pedofilia to najbardziej odrazające przestepstwo wobec dziecka, wykorzystujavce jego naiwnosc, niewinnosc, wiare i wykorzystujace stosunek poddanstwa i autorytetu pasterza. Rzekomego. Jest to bardziej odrazajace przestepstwo niz zabojstwo motywowane checia zysku.
  Katolicy, wylaczywszy z was tych, ktorzy sa sklonni poswiecic seksualnie swoje dzieci pasterzom - nie chroncie ich! Wasz proboszcz nie powie wam, ze pedofilia to zlo. Sluchajcie innych!

 • szats69

  Oceniono 13 razy 11

  "Kościół nie zbiera informacji od biskupów na temat nadużyć księży. Czyli, de facto, nie zna skali problemu pedofilii."
  ------------------
  Nie zna bo nie chce znać, gdyby skwapliwie odnotowywał każdy przypadek musiałby przyznać, że problem jest. A tak: nie wiem, nie znam się, nie ma takich danych, nie powiem. Czyli klasycznie dalej zwykła ochrona dobrego imienia swojej instytucji jest priorytetem. Co tylko pokazuje, że kościół sam nie rozwiąże problemu pedofilów i sprawą powinna zająć się komisja rządowa, która to prześwietli niezależnie - wzorem Irlandii lub Australii. Praca waszych dziennikarzy wygląda mi na syzyfową bo mafia nigdy sama się nie przyzna do przestępstw żeby samej się wkopać - potrzebny jest jakiś organizm niezależny.

 • transact

  Oceniono 15 razy 11

  Kler to wie jak się bawić.... :)

  img.wiocha.pl/images/3/1/31a9ceed086c87e88bf7297e1c130bd1.jpg

 • realistas

  Oceniono 16 razy 10

  Bronią się jak mogą by pokazać prawdziwą skalę pedofilii. Widocznie jest ona spora skoro to ukrywają.

 • jinx112

  Oceniono 11 razy 9

  Konfederacja purporowych to państwo w państwie, ponad prawem. Dziękujemy rządzącym za to !!

 • zgryz3

  Oceniono 14 razy 8

  Oto najpierwsze przestępstwo Koscioła katolickiego w stosunku do obywatela: chrzest niemowląt. Jest to przestępstwo przeciw konstytucji, której p.6 art.53 mówi: "Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych". Chrzest jest niewątpliwie praktyką religijną. Formalne przypisywanie do Kościoła i tym samym kaleczenie na starcie przyszłej świadomości dziecka, które nie ma możliwości rozumienia, co z nim wyczyniają, jest tak samo przestępczym i haniebnym czynem jak pedofilia. Nie z powietrza się wziął w protestanckich - o wiele mądrzejszych od katolicyzmu - odłamach chrześcijaństwa chrzest dorosłych. Następnym przestępstwem Krk jest bezprawne utrudnianie osobie dorosłej formalnego skreślenia z listy czlonków tego Kościoła. Dlatego domniemana liczba 95% katolików w Polsce jest trzecim przestępstwem Krk: fałszerstwem. To tylko początek kilometrowej listy przestępstw katolickich szamanów.

 • andrzej1.61

  Oceniono 10 razy 8

  Czytając takie odpowiedzi wyciągam wniosek ze każdy funkcjonariusz kościoła akatolickiego jest czynnym pedofilem lub miał jednorazowy kontakt seksualny z dzieckiem lub niemowlęciem. Swoje wnioski argumentuję tym że tyko zwyrodnialec zamieszany w ten proceder może bronić i ukrywać innych zwyrodnialców argumentując to dobrem ofiar. Każdy odrobinę przyzwoity człowiek bez względu na wyznawaną religię będzie dążył do wyeliminowania takich indywiduów z własnego otoczenia, tylko kościół katolicki od seminarzysty po papieża stara się ukryć takie osoby.

 • wojciechkr-ysztofiak

  Oceniono 10 razy 8

  Kościól sam siebie nigdy nie będzie walczył z pedofilia i pornografią dziecięcą - spadłoby wiele purpurowych głów. czytajcie o obecnym polskim katolicyzmie:

  blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/646660,o-katolickim-wzorcu-polaka-lizacego---na-marginesie-ataku-abp-hosera-na-liberalizm.html
  Współczesną kondycję Kościoła Katolickiego w Polsce najdobitniej przedstawia symboliczny obrazek klęczących, szkolnych dzieci zlizujących z kolan księdza bitą śmietanę. Życie społeczne ma być wzorowane na „paradygmacie zlizywania bitej śmietany z dupy księży”. Praktyki edukacyjne, realizowane zgodnie z zasadą „lizania dupy autorytetowi”, bez wątpienia okaleczają uczniów. Nawyk lizania przeistacza się bowiem w traumę lizania, z której nie wyprowadzi nas żadna psychoterapia.

 • zgryz3

  Oceniono 15 razy 7

  Czy trzeba dobitniejszego przykładu, że hierarchiczny Kościół katolicki jest organizacją przestępczą?

 • bartoszjanusz

  Oceniono 17 razy 7

  te odpowiedzi tylko świadczą o ogromnej skali tego zjawiska. Trzeba czekać aż ofiary same zaczną mówić i wyjdą z cienia co wym kraju wydaje sie być prawe niemożliwe.

 • batura3

  Oceniono 11 razy 7

  ""TO NIE WASZA SPRAWA!", - oczywiście, tylko księży pedofilii!!!!!!!!!!!!!!!!!! Diabeł to amator w porównaniu z tymi pożal się boże "pasterzami". Nikt tak nie odstręcza ludzi od kościoła jak ci "pasterze":):):)

 • pstepniewski

  Oceniono 10 razy 6

  Proponuję jak najszybciej wprowadzić zakaz dawania na tacę, a wprowadzić wspieranie instytucji religijnych poprzez rozliczenia podatkowe. Pełna transparentność.
  Wówczas okaże się ile osób popiera KK w Polsce. Być może sprawa sama się rozwiąże - brak środków odsunie od KK wielu obecnych. Może pozostaną tylko ideowcy, a nie karierowicze nie mający z wiarą kompletnie nic wspólnego.
  Pozdrawiam!

 • satrapa4

  Oceniono 10 razy 6

  Widzimy z tego jak arogancki i nieskory do pokuty jest Krk w Polsce, w którym ochrzczonych jest ponad 90 procent Polaków. Amerykańscy dziennikarze jakoś potrafili poradzić sobie z nimi. W Polsce jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim otrzymamy jakiekolwiek wiarygodne dane na ten temat.

 • agganona

  Oceniono 12 razy 6

  Jak rozumiem, na pytanie księdza: Dlaczego nie chcę ochrzić dziecka, spokojnie mogę odpowiedzieć, tu cytat: TO NIE WASZA SPRAWA i to zamknie temat ?

 • fjan

  Oceniono 10 razy 6

  Co bedą odpowiadać jak 99 % z nich to pedofile albo czynni albo byli w zależności od wieku. Co może zrobić młody ksiądz z popędem seksualnym ? Wkładać między drzwi i walić kapciem ? Nie zawsze pomaga.
  Powinni ich wszystkich kastrować już na etapie seminarium.

 • paastafarai

  Oceniono 5 razy 5

  „Poszedłem przed Komisję i wypytywało mnie siedmiu adwokatów, wmawiając mi, że kłamię, kiedy powiedziałem im, że zgwałcono mnie w sobotę, potem otrzymałem miłosierne bicie, a następnego ranka przyszedł ten sam człowiek i włożył mi w usta komunię świętą. (…) Mój Boże, siedmiu adwokatów wypytywało mnie non-stop. Próbowałem popełnić samobójstwo. Przywieźli człowieka z Rzymu, miał ponad 90 lat, żeby mi powiedział, że kłamię i że nie bił mnie przez godzinę po całym ciele razem z jeszcze jednym, a nie miałem na sobie jednej nitki”.
  www.youtube.com/watch?v=2iQGczIx6Sg
  Komisja Ryana zidentyfikowała 800 gwałcicieli (oczywiście, zgodnie z umową, nie podając ich nazwisk). Do dziś niespełna dziesięciu z nich zostało skazanych za swoje przestępstwa.

  Kościół katolicki przygotowywał się od dawna na ten raport, wielokrotnie odwlekany z powodu zakładanych przez Kościół spraw sądowych, brakujących dokumentów i domniemanej obstrukcji rządowej.

  Zgromadzenie Braci Chrześcijańskich opóźniło raport o ponad rok wytoczeniem procesu, który obronił prawo jego członków do anonimowości w tym raporcie, także w wypadkach, w których poszczególni członkowie Zgromadzenia zostali skazani przez sądy za seksualne i fizyczne ataki na dzieci.

  W 2002 roku, tuż przed wyborami powszechnymi, 18 zgromadzeń religijnych zawarło umowę z rządem, że w zamian za wpłatę gotówki w wysokości 28,5 miliona euro oraz zobowiązanie przekazania nieruchomości, co razem dałoby państwu 128 milionów euro, rząd przejmie na siebie wszystkie żądania odszkodowań od ofiar oraz poniesie wszelkie koszta sądowe.

  Stawiam pytanie:
  JAKIE BRUDY CHOWA NASZ POLSKI KOŚCIÓŁ RZYMSKO KATOLICKI ?

 • paastafarai

  Oceniono 5 razy 5

  pl.wikipedia.org/wiki/Raport_Ryana
  To były zbrodnie dokonanywane w irlandzkich kościelnych placówkach wychowawczych. To nie były szkoły, sierocińce ani poprawczaki. To były obozy koncentracyjne! Działały one pna terenie Zielonej Wyspy przez kilkadziesiąt lat (a może dłużej, tylko ofiary i świadkowie zdarzeń z wcześniejszych lat już dawno nie zyją?). Dzieci były często porywane, odbierane rodzicom, lub trafiały tam za drobne kradzieże, po czym często okłamywano je, że ich rodzice nie żyją (!) albo się ich wyrzekli. Następnie rozpoczynały się wieloletnie, systematycznee tortury, gwałty, poniżanie i niewolnicza praca. Ale to nie wszystko, Kościół irlandzki dostawał państwowe dotacje na prowadzenie swoich ośrodków wychowawczych (tak na prawdę obozów koncentracyjnych!!!). Wiele osób o tym wiedziało (księża, urzędnicy), nikt dzieciom nie pomógł. A najciekawsze na koniec, sprawy karne wobec sprawców tych makabrycznych czynów są obecnie w tajemniczy sposób umarzane!

  Nikt z oprawców, jak dotąd nie poniósł konsekwencji swoich czynów, a sprawie próbuje się, mówiąc kolokwialnie, ukręcić łeb. Jest to ewidentny skanal. ponadto budzi to moje najgorsze przypuszczenia odnośnie podobnych ośrodków w Polsce (szczególnie, ze to nie jedyny przypadek afery pedofilskiej w Kościele Rzymsko-Katolickim, jednak przypadek irlandzki jest zdecydowanie najobrzydliwszy). Jest to dobry przykład, jak degeneruje się instytucja wyznaniowa w razie braku kontroli nad jej poczynaniami, w związku z tym apeluję o wzmożenie kontroli w polskich placówkach opiekuńczo-wychowawczych (tak kościelnych, jak i świeckich)!
  strikemaster

  Instytucja tych starych kawalerów w dziwnych strojach była i jest zbrodnicza! Nie ma żadnego autorytetu moralnego dla kogoś kto ma jakiś iloraz inteligencji i kompletnie spranego mózgu.

  Ludu Polan powstań z kolan!

  "Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań."
  Tadeusz Kościuszko

  Ślimak, który kwiaty ślini,
  Tak ich nie brzydzi, jako ta zuchwała
  Fałszywa, dawna po cezarach wdowa,
  Kościół, — bez ducha bożego i słowa.
  Słowacki

 • kochamrydzyka

  Oceniono 5 razy 5

  Klesze plemie uwaza ze wykorzystywanie seksualnie dzieci to sakrament swiety milosci.
  No bo jakze. W" DEKALOGU" nie ma zakazu pedofili.

 • alkana11

  Oceniono 5 razy 5

  Na tym przykładzie widać naj na dłoni obrzydliwą obłude polskiej prawicy,która nma na ustach prawde dobro uczciwośc i wiarę. Otóż, jeżeli smród a nawet prawdopodobieństwio smrodu wydobywa się z PO SLd POlicji Sądów czy Prokuratury, ich aktywnośc wzrasta niepomiernie a napastliwość jest jak bicz który smaga bezwzględnie i z całamocą? Lecz w tej sprawie , porsżę zobaczyc PRAWICA , przyjęła postawę strusia.
  Kuriewni wiją się jak piskorzei starają się" zmylić tropy", zatrzeć problem, skierować dyskusję na boczne tory? A co robi prawica? milczy odwraca głowe udaje ,że nie dociera nic do niej w sprwie zboczeń panujący0ch w kościele katolickim. Cyckami aktorki i to nie z Polski zajęli si.e z wielka napastliwością, ale o pedalstwo nawet nie zapytają. Przypomnę ,że w więzieniu siedzi wielu skazanych ,za to ,że byli molestowani gwałceni i upodlani przez księży? u takiego Ojca Tadeusza NR1 w rozgłośni był przypadek zamordowania zboczonego kleche. Do dzisiaj siedzą niewinnie molestowani a Sądy nie znajduja żadnej okoliczności łagodzącej, bo uważa ,że ksiądź to osoba nietykalna i niepodlegająca ocenie przez ludzi. Kto podniesie łape na kleche , nawet jak przez tego zboczeńca jest doświadczany, musi schylić kark i błagać zboczeńca by go nie gwałcił,ale jak podniesie na niego łape to SAdy ze zdwojona surowościa ofiary księdza zboczeńca karają. Ot choćby głośna sprawa księdza z Blachowni/k Częstochowy,gdzie ministrant został doprowadzony do stanu nie rozpoznawania swoich czynów i zboczeńca zatłukł( zrobił tak jak należało zrobić), i co i okazało się ,że księdza zboczenia przemilczano a ministranta ubrano w złodziejstwo i zachłanność. A przecież on zabił ,bo nie mógł już tak dalej żyć,zwłaszcza ,że rozmodleni i zapatrzeni w klechę- jak świnia w niebo -rodzice wręcz zmuszali syna by do księdza na posługę chodził. Ponoć z tego dzieci nie byłoby a dupa poboli i przestanie a rodzina będzie u księdza miała poważanie.? Tak myśli przeciętny polski katolik Tak jest w Polsce, kościół katolicki w ogóle nie szanuje i nie toleruje prawa w Polsce obowiązującego, ponieważ urzędy państwowe
  po 1989 obsadzane były wedle klucza ułożonego w kancelarii kościelnej. Nie już nic nie dziwi. Szans na normalność nie ma. A kler jeszcze bardziej się obrazi i9 co zrobia spolegliwi?tacy jak Wałęsa?.!!

 • tuad27

  Oceniono 5 razy 5

  Ludzie, piszecie, że nie sponsorujecie kler ! Sponsorujecie i to ogromnie . Z budżetu państwa kasa idzie ogromna a do budżetu podatki płacimy my wszyscy - oprócz oczywiście kleru !.
  Czas wreszcie wprowadzić dobrowolny podatek religijny , opodatkować kler i wprowadzić obowiązek posiadania kas fiskalny przez księży.

 • an59za

  Oceniono 5 razy 5

  Konkluzja: cały episkopat, i diecezje są agendami obcego państwa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Co na to ABW?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX