Diabelskość Nergala, strach przed fanatykami i bycie lwem w sypialni [11 NAJLEPSZYCH CYTATÓW Z AKADEMII SZTUK PRZEPIĘKNYCH]

Podczas Przystanku Woodstock w ramach Akademii Sztuk Przepięknych z uczestnikami festiwalu spotkali się m.in. ks. Adam Boniecki, Artur Andrus, Kuba Wojewódzki i prof. Lew-Starowicz. Wybraliśmy 11 najciekawszych cytatów ze spotkań z nimi.
1. Schowajcie stosy

Ks. Adam Boniecki: Diabelskość Nergala to diabelskość z jasełek. Nie ma w nim nic diabolicznego. To miły, spokojny, mądry człowiek. Diabeł się dobrze sprzedaje w tej formie, to ją Nergal wygrał. Diabeł zupełnie innymi drzwiami wchodzi niż przez Behemotha. Kościół zrobił fantastyczną reklamę Nergalowi. Na litość boską, schowajcie te stosy, armaty. Zostawcie Nergala w spokoju - te słowa księdza spotkały się z entuzjastyczną reakcją zgromadzonych w namiocie ASP.2. Polak sędzia

Ks. Adam Boniecki: My koniecznie chcemy osądzać. Spotykam stare kobiety, które mówią, że plują na telewizor, jak widzą Donalda Tuska. To jest pewien obraz Polaka. To Jezus mówi: "Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni". Kościół powinien być jak Arka Noego, w której każdego zwierza jest po parze. I dla każdego jest miejsce. Nie będziemy tępić ojca Rydzyka. Niech będzie Radio Maryja w tej Arce. Ale pozwólmy być innym ludziom. Ja to myślenie odnajduję w tym, co mówi papież o homoseksualistach w Kościele. Świetny jest ten papież, udał się nam.

3. Będę śpiewał jak...

Artur Andrus: Lubię, jak się mówi o mnie "piosenkarz". Śmieszy mnie to. Czasami wchodzę w takie tonacje, jakich nie wymyślono. Jesteśmy umówieni z kolegami, że oni nie zaczynają, dopóki ja nie wejdę. Kupiłem sobie ostatnio płyty Phila Collinsa, Stinga i Pavarottiego. I zamierzam śpiewać tak jak oni. Ale papiery mam tylko na dziennikarstwo, reszta to szara strefa.

4. Gadulstwo Andrusa

Artur Andrus: W życiu powiedziałem więcej, niż miałem do powiedzenia.

5. Paparazzi

Kuba Wojewódzki: A która jest godzina? - pytany o to, kiedy ostatni raz dał fotografowi w twarz.

6. Wojewódzki o odległościach

Kuba Wojewódzki: Moją filozofią w mediach było zawsze, jak daleko można się posunąć za daleko. Uważałem, że esencją demokracji jest to, że daje przestrzeń takim ludziom jak my. Możemy mówić dużo i swobodnie. Wtedy oznacza to, że demokracja działa.

7. Co z tym penisem

Prof. Lew-Starowicz: Kompleks ''małego członka'' dotyczy połowy mężczyzn. Myślą, że to ważne dla kobiet. Chcą nawet robić operacje plastyczne! Dlatego przeprowadzono badania na dużych populacjach mężczyzn. Norma unijna członka w stanie erekcji to od 11 cm do 17. Dla kobiet istotniejsza jest szerokość penisa, bo więcej receptorów jest na bocznych ściankach pochwy. Penis powinien mieć obwód od 9 do 14 cm. Będą dzisiaj pomiary?

8. Seks to radość

Prof. Lew-Starowicz: Jak być lwem w sypialni? Być sobą. Seks to radosna sfera życia. Seks to demokratyczna radość dostępna dla wszystkich. Nie traktujmy się jak robota, urządzenia, w którym naciska się guzik i wszystko działa.

9. O kadrach w TVP

Grzegorz Miecugow: Wolałbym, żeby prezesem TVP został Jurek Owsiak, bo z niemożliwego robi możliwe i potrafi kierować wielkimi przedsięwzięciami. Ja nie mam skłonności przewodzenia wielkim projektom.

10. Miecugow o ataku

Grzegorz Miecugow: Człowiek, który mnie zaatakował, jest zadymiarzem. Jego istnienie polega na tym, że gdzieś się da zauważyć. I ja to akceptuję. Prowadząc program na żywo, liczę się z tym, że wydarzą się rzeczy nieprzewidywalne. Nie mogę się obrażać. Choć nie do zaakceptowania jest dla mnie przemoc, czyli bicie innego człowieka w miejscu publicznym. Ja mu nie odpuszczę. Złożyłem doniesienie na policję. Ja sobie na to nie zasłużyłem. Od drobnych rzeczy się zaczyna i nie można odpuszczać. W latach 30. porządni Niemcy odwracali oczy od tłuczonych witryn sklepów, a potem był Holocaust. Wojna zaczyna się od żartów z innych nacji.11. Czego się boi Owsiak?

Jurek Owsiak: Zawsze w życiu bałem się fanatyków - religii, miłości, nienawiści, w brunatnych koszulach, opasających się flagami narodowymi. Wczoraj mieliśmy do czynienia z takim kimś (chodzi o agresora, który spoliczkował Grzegorza Miecugowa). Ale on nie zmieni naszych zasad. Każdy z was może wejść na tę scenę. Ten jeden wariat nie zmieni mojego myślenia, że można się spotkać w wielkim tłumie. Wy, wczoraj, powiedzieliście chóralnie: Przepraszamy. To się w tym kraju nie dzieje. Kochajmy się nawzajem.Można przeczytać nasze relacje na żywo ze spotkań z dziś (gośćmi byli prof. Lew-Starowicz i Grzegorz Miecugow) oraz z wczoraj (gośćmi byli Wojewódzki, ks. Boniecki i Andrus).Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (150)
Diabelskość Nergala, strach przed fanatykami i bycie lwem w sypialni [11 NAJLEPSZYCH CYTATÓW Z AKADEMII SZTUK PRZEPIĘKNYCH]
Zaloguj się
 • an1005

  Oceniono 135 razy 73

  Jak milo znow zobaczyc uśmiechniętego ks. Bonieckiego. Nawet mnie apostatce.

  A Miecugow? NO cóż nawet się chwili refleksji dlaczego go to spotkało ale zgadzam się, ze pieść nie jest argumentem w dyskusjach

 • sporogramwgre

  Oceniono 72 razy 50

  Lato Roku 2013. W internecie na portalu Tok FM pojawiło się wielkie ZŁO. Tego dnia. Rozpoczęła się gra. Przed każdym odtwarzanym filmem mamy REKLAMY. Mamo, zabierz mnie stąd. Ciągle słyszę tą muzykę. Ona jest wszedzie. Horror Internetu.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 84 razy 26

  Hmm, zerknąłem na zdjątko. Miecugow dostał 'plaskacza' , co jest naganne i za co ochroniarze winni być pociągnięci do odpowiedzialności za dopuszczenie do wtargnięcia nieupoważnionej do tego osoby na scenę, a również ów Oskar ze Stoku Białego, ale robienie z Miecugowa męczennika niemal poległego w walce 'o wolność i demokrację' trąci nie tylko przesadą, ale i hipokryzją. Incydent, który wywołał młokos chcący być 'krulem' internetu, nie jest warty tego, by trąbić o zamachach na wolność i dopisywać do tego niestworzone historie.

  @wapienko
  Dziecko drogie. Ty dorabiasz na siłę jakąś martyrologię. W takim radiomaryjno-pisowskim ujęciu to PRL-ownia, na którą plujecie i której znaczenia nie doceniacie, była oazą wolności i swobód. Zamordyzm się ujawnił za Donka-kominiarza. Do więzień was wsadzają? Internują? Nie, a chcielibyście. Tak samo, jak rzesze tych niedorobionych styropianowców, którym ta 'komuna' nie chciała śruby przykręcić, bo się SB takimi ciulikami nie zajmowała.

  Umówiliście się już na narodowe powstanie?

 • medycynaradziecka

  Oceniono 38 razy 20

  Odnoszę wrażenie, że paru pracowników mediów próbuje uczestników tego festiwalu wykorzystać w jakichś podejrzanych rozgrywkach społeczno-politycznych. To dość ryzykowne działania (o czym boleśnie przekonał się Miecugow); z żadnego festiwalu nie uda się utworzyć wiecu poparcia dla określonej linii politycznej. Jeżeli Owsiak (zawsze go będę szanował za to, co robi dla młodych Polaków) nie przestanie iść w tym kierunku, to jego (bo to naprawdę jest jego) festiwal skończy jak Kołobrzeg lub Zielona Góra. Wczoraj w nocy miałem przyjemność jechać z grupą wracających z Kostrzyna młodych (i trochę starszych) festiwalowiczów; kolorowi, radośni, trochę zmęczeni... Oni szukają na "Woodstoku" muzyki, zabawy, seksu, przyjaźni, miłości... I generalnie mają w dupie Miecugowa, Wojewódzkiego, Andrusa czy innego Bonieckiego.

 • tak.ale

  Oceniono 96 razy 20

  "Kuba Wojewódzki: A która jest godzina? - pytany o to, kiedy ostatni raz dał fotografowi w twarz."
  Moralność Kalego: Jeśli Wojewódzki daje fotografowi w twarz, to jest zły uczynek. Dobry, to jak w twarz dostaje Miecugow.
  ---
  Wikipedia: Do języka potocznego wszedł zwrot moralność Kalego. Oznacza podwójny system oceny uczynków, w zależności od tego kto ich dokonuje. Cytat z powieści:

  Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy (...) to jest zły uczynek (...). Dobry, to jak Kali zabrać komu krowy."

 • kaczakloaka

  Oceniono 88 razy 14

  "Diabelskość Nergala, strach przed fanatykami i bycie lwem w sypialni"

  Kiepski tytul i kompletny brak dziennikarskiego profesjonalizmu. Szkoda.

 • spermaszatana

  Oceniono 49 razy 13

  Co by nie myśleć o delikwencie od Miecugowa, to najważniejszy cytat to "TVN kłamie".

 • pegaz751

  Oceniono 8 razy 8

  Kuba Wojewódzki ma jakiś problem z PO....wróci PiS będzie po problemie...nie będzie Kuby :-)

 • na_grobli

  Oceniono 11 razy 5

  Radość dla półgłówków - tzw. aspirujących do rozumu młodych III RP - czyli jak neokomuniści wychowali sobie młodych, bezmyślnych, popierających.
  Tylko Polski szkoda.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX