Komentarze (125)
"Dla Putina godny pogrzeb prezydenta był kwestią ideologiczną. Zależało mu, by L. Kaczyński nie opuścił jego kraju "prywatnie" [FRAGMENT KSIĄŻKI "SMOLEŃSK"]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • rs8888

  Oceniono 18 razy 16

  Tyle czasu upłynęło a jeszcze nie doszli kto podpisał się pod rezygnacją z rosyjskich nawigatorów. Takie pismo rosyjskie MSZ wysyła z automatu przed każdą wizytą zagraniczną w ich kraju. Ambasador Jerzy Bahr wspominał że widział te pismo i nauczony długą pracą w dyplomacji na wszelki wypadek zrobił sobie kopie.

 • acc4

  Oceniono 20 razy 14

  Dlaczego Kowal nie pochwalił się, że to on wymyślił pochówek na Wawelu?
  Przecież to jest jego przepustka do historii, a nie to, że tak się dał we znaki Putinowi, że go zapamiętał.

 • pikkollo

  Oceniono 14 razy 14

  A gdzie nazwisko osoby która podjęła decyzję o rezygnacji z rosyjskich nawigatorów ?
  Te karygodne zaniedbania będą się mściły jeszcze przez wiele lat. Jeśli dysponujący samolotami Rząd RP nie jest w stanie zapewnić bezpiecznego przelotu Prezydentowi RP , to niech się nie dziwi były prezydent , którego ostatnio wytargano na Heathrow. Jeśli sami nie będziemy się szanować , nie będą nas szanować inni

 • adamsky2013

  Oceniono 15 razy 13

  powiem tak... nie ceniłem sobie politycznej "poprawności" Kowala, ale ją po prostu uznawałem... po przeczytaniu tego wywiadu... mam wstręt nie tylko do siebie, że się trochę dałem naciągnąć na przeczytanie tego tekstu, ale wręcz obrzydzenie do tego co pisze ten pan... to takie skrzyżowanie pomysłów Maciarewicza , zmiksowane z mentalnością Hofmana i błyskiem głupoty B(P)łasczaka ... takie kreowanie zaklętej rzeczywistości na trumnach ludzi... i nie wierzę w jego przeżycia, opowieści o traumie... jest w nim tyle prawdy i kreatorstwa co w Panu Urbańskim z fajką w ręku, który rozwodzi się nad tym, czy tamtym... po prostu skundlenie... tak ja to oceniam...i do tego brak szacunku do całej tragedii i jej wymowy, czego oczekiwałbym po pseudo europejczyku, który ponoć kreuje się na speca od kontaktów międzynarodowych... sorry, ale musiałem to z siebie wyrzucić ...

 • edgar92

  Oceniono 13 razy 13

  To właśnie Kowal wymyślił pochówek kaczora na Wawelu. To było skurw...ństwo, które z radością przyjął Jaruś.

 • distepfano

  Oceniono 19 razy 13

  Co nie powiedział Paweł Kowal na trzeźwo, zawsze powie po pijaku oczywistą prawdę.
  Cytuję: "Ucieszyłem się: to super, będę miał "mocne alibi", żeby nie lecieć."
  Wiedział, że będzie śledztwo - KTO MACZAŁ ŁAPKI W HANIEBNEJ ZBRODNI ?
  Tak wyszło, że Kowal miał niepodważalne alibi, że on nie zabił, a był tylko w grupie trzymającej władzę - słuszną władzę, panującą do dziś !

 • popijajac_piwo

  Oceniono 14 razy 12

  "Ale miałbym przynajmniej relikwię"

  Na tym skończyłem lekturę...

 • agentwrogiegoukladu

  Oceniono 11 razy 11

  </strong>Panie Kowal - kto ten rów wykopał? Ktoś kto rzekomo (a może i pradziwie) zwalniał kolumnę z prezesem Jarkiem, czy sam prezes odmawiając wcześniej zapiekle wspólnego wyjazdu, odmawiając przyjęcia kondolencji od prezydenta Rosji, a od samego początku kombinując z rozdzieleniem tych wizyt? Proszę być choć odrobinę uczciwym. I do tego teksty takie jak ten: "To, co brano za złą wolę ze strony niektórych polityków PiS, było naturalną reakcją." - czyli naturalną reakcją polityków PiS była wrogość, zawłaszczenie całej katastrofy na swoje konto, zwalenie od pierwszej chwili winy za wypadek na 'drugą stronę'.

  Szkoda, że Polska stała się poligonem prywatnej walki między Kaczyńskim a Tuskiem. Nic dobrego z tego nie wynika, a na próby jakiegokolwiek zakopania topora wojennego - choćby na chwilę, druga strona odpowiada ostrzałem i nazywa to "naturalną reakcją". To jest walka o załatwienie własnego prywatnego interesu i wciąga się jeszcze do tego społeczeństwo.

 • banwit

  Oceniono 11 razy 11

  Z tego wynika że PIS-owcy to ludzie żyjący w świecie własnych urojeń, pozbawieni cienia empatii, zawistni, podejrzliwi, nieszczerzy, brrrr....jak najdalej od takich.

 • chicki_s

  Oceniono 13 razy 11

  Odpowiedzcie mi na pytane jak długo jeszcze "duszony" będzie temat tego Smoleńska. Już się po prostu niedobrze robi. Wielka to była tragedia a przez takich dzięciołów jak Antek, Jarek to robi się z tego kabaret oraz brak poszanowania dla ofiar nie tylko tych z Pisu.

 • 31.februarius

  Oceniono 10 razy 10

  Dajcie mi wódki !
  Morze wódki !!!

 • topiramax

  Oceniono 11 razy 9

  Nawet liście mu Ruskie ukradli....Papier jest jednak cierpliwy....

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 9 razy 9

  A wystarczyło - jak zwykle - nie lecieć sobie na wycieczkę wyborczą za państwowe pieniądze.
  No, ale wybory się zbliżały...

 • niezalany

  Oceniono 11 razy 9

  całe to zło zaczęło się w momencie wyboru na urząd prezydenta polski dwóch zamiast jednej osoby... dlatego przed i po tragedii, temu drugiemu (czy pierwszemu?) wydawało się, że jest ważniejszy od premiera, marszałków i wszystkich innych... ten wyścig do smoleńska, ta bezsensowna kontynuacja paranoi dziś wygląda równie niesmacznie jak trzy lata temu i chyba już nic tego nie zmieni,

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 8 razy 8

  Mnie w tym wywiadzie zastanawia,w którym roku Jarosław Kaczyński,w obecności arcybiskupa Gocłowskiego,powiedział D.Tuskowi "Zniszczę Cię." Może ktoś zna datę,jestem ogromnie ciekawa.

 • distepfano

  Oceniono 7 razy 7

  Jezus umarł !
  A Judasz był ciągle wokół Jezusa.

  A gdzie był Paweł Kowal ?

 • fielmon

  Oceniono 8 razy 6

  Dokładnie to samo pomyślałam o Kowalu.Czepiał się jakiś drobiazgów, a niby tak bardzo przeżywał.

 • dzaga41

  Oceniono 8 razy 6

  Mało mnie interesuje polityka,ale sądziłam ,że ten pan jest mądrzejszy. A tu znowu bełkot i teorie spiskowe.
  To się nigdy nie skończy,bo jak się okazuje oszołomów przybywa.

 • distepfano

  Oceniono 10 razy 6

  !0 kwietnia 2010 r . dwie gnidy przygotowały eksport LECHA do Rosji.
  Wszyscy dobrze wiedzieli, że Rosjanie chleją tylko mocne trunki, więc na pokład TU154M załadowano mnóstwo szczeniaczków, które zaczęły szczekać już na lotnisku w Warszawie - przez co nastąpiło chwilowe opóźnienie wylotu, gdyż mgła miała nadejść trochę później niż ustalono.

  Jarek z Pawłem mają alibi.
  Cytuję: "Ucieszyłem się: to super, będę miał "mocne alibi", żeby nie lecieć." - powiedział Paweł Kowal.
  Matula była chora, więc jeden z nas musiał być przy niej - wybąkał Jarosław Kaczyński.

 • marek-1951

  Oceniono 6 razy 6

  No jak my mogliśmy lecieć razem z Premierem, przecież my jeszcze nie wiedzieliśmy czy na pewno spadł ale za to dokładnie już wiedzieliśmy dlaczego spadł i kto za to odpowiada.

 • dzikimietek

  Oceniono 5 razy 5

  14:25 - Moda na Smolensk - odc 1673

 • siekier35

  Oceniono 4 razy 4

  sny psychicznie " innych" już są rzeczywistością?!

 • szary-polak

  Oceniono 6 razy 4

  ROŃDA o tzw. prawicy, czyli o Kaczyńskim, Macierewiczu, Rydzyku..itd. w NIE Urbana...

  forum.gazeta.pl/forum/w,28,147259238,147259238,prof_Ronda_pisal_do_tygodnika_Urbana.html

 • poppers68

  Oceniono 3 razy 3

  Nie komentuję słów Pawła Kowala dotyczących przebiegu spraw w samej Rosji tuż po katastrofie ,gdyż po prostu nie mam wiedzy, nie byłem tam wtedy.
  Jednak w zakresie pozostałym, otoczki całej sprawy w Polsce przed katastrofą oraz po jak zwykle dla tej formacji ( jeszcze wtedy był w PIS) mija się z prawdą wielokrotnie.
  Pominę fakt wrogości do instytucjonalnych osób w Polsce roku 2010 ( premier, administracja państwowa etc.) – cała ekipa Jarosława Kaczyńskiego oraz współpracownicy Prezydenta zachowywali się jak przedstawiciele innego Narodu, jak bucki nadęte jakieś ,jak przedstawiciele parafii z Koryt Wielkich gmina Łęgowe Doły….
  Kowal mówi nieprawdę o krytycyzmie komentatorów po katastrofie w opiniowaniu nieżyjącego Lecha Kaczyńskiego. Do dzisiaj nazbyt delikatnie wyraża się o Jego osobie a po samej katastrofie nie można było patrzeć na buczącą przed kamerami Monikę Olejnik albo Kamila Durczoka.
  Ta typowo nasza hipokryzja , lansowanie WIELOTYGODNIOWE krzyża na Krakowskim Przedmieściu, brak zdecydowania rządu Tuska oraz inne działania ,które w moim przekonaniu podjęto ze strony rządu aby za wszelką cenę nie drażnić wywołały odwrotną reakcję – wyhodowały potworki, które do dziś determinują naszą sytuację. Rozpoczęły czas szyderstw z Tuska i Jego ekipy , powodują ciągłe męczenie nas przez media ekipą Maciarewicza ( choć po takiej kompromitacji niewiedzy Bielendy i spółki w normalnym kraju ŻADNA stacja TV nie latałaby na konferencje osób groteskowych już po swoich zeznaniach w prokuraturze ABY SIĘ NIE KOMPROMITOWAĆ– ale nie w Polsce).
  Tusk zrobił bardzo wiele aby nie drażnić- uważam ( o co mam pretensję) ,że NAZBYT WIELE:
  1. Wyciszono sprawę zrugania przez Błasika kapitana Protasiuka na Okęciu przed odlotem.
  Raptem okazało się, iż nie ma na lotnisku monitoringu z zapisem tej sceny ( taaak?)
  2. Nie wracano szczegółowo do zaprzaństwa ekipy Lecha Kaczyńskiego i paniki związanej dramatycznymi dla Niego sondażami ( Kowal mówi nieprawdę – Kaczyński rzeczywiście miał 75 % negatywnego elektoratu bez szans na reelekcję a ludzie mieli Go po prostu SERDECZNIE DOSYĆ – podobnie jak Jego brata)
  3. Dyskretnie wyciszono obecność Błasika w kabinie pilotów ( ja na własne oczy oglądałem w fatalną sobotę rano relację na żywo jednej z niszowych stacji Polskich, chyba Superstacji czy czegoś tam ,GDZIE DZIENNIKARZ NA MOICH OCZACH USŁYSZAŁ OD ROSYJSKIEGO PŁACZĄCEGO MECHANIKA SAMOCHODOWEGO JAK POBIEGŁ POMÓC W CHWILI UDERZENIA TU-154 , ZNALAZŁ SIĘ W MIEJSCU KABINY PILOTÓW I WIDZIAŁ NASZEGO „MARSZAŁKA” UZNAWSZY ,ŻE TO MUSIAŁA BYĆ WAŻNA WIZYTA W ROSJI ( miałem nieprzyjemną okazję oglądać zdjęcie ciała Błasika w internecie – na tyle nie było zmasakrowane aby nie zachował się na nim czytelnie mundur generalski. Zatem ów przerażony Rosjanin wiedział co widział…)
  Drodzy Państwo – sami wyhodowaliśmy sobie te potworki męczące nas na co dzień.
  Sami zadbaliśmy o NIEŚMIERTELNOŚĆ katastrofy smoleńskiej ( taką niedobrą nieśmiertelność: konflikty, bzdury i ośmieszenia , media walczące o oglądalność w dobie spadku profitów z reklam, Maciarewicza i jego specjalistów od płonących stodół etc. INTERNAUTÓW Z KRÓTKĄ PAMIĘCIĄ KLEPIĄCYCH BZDURY JAK POPAPRAŃCY , wszystko na nasze własne Polaków życzenie).

 • batura3

  Oceniono 3 razy 3

  "Dla niego - wyczułem..." - gratuluję węchu. Kolejne- po JK - grafomańskie wypociny.

 • kuma1

  Oceniono 5 razy 3

  Po ślamazarnych działaniach mianowanych przez Prezydenta L. Kaczyńskiego "najważniejszych prokuratorów" wszystko sprowadza się do tego, że za dramat prawdopodobnie odpowie jakaś bogu winna płotka a głównemu sprawcy ,jak w latach 90 , winy zostaną przedawnione. Nasze sądy są mistrzami z bogatym doświadczeniem nie tylko w takich sprawach.

 • dawidoyaki

  Oceniono 2 razy 2

  Kto takie głupoty pisze..

 • pandzik

  Oceniono 2 razy 2

  youtu.be/rhf0Q5rGAVI?t=34s

 • bartoszjanusz

  Oceniono 1 raz 1

  nienawidzą ludzi , kochają tylko swoich taki mój wniosek na podstawie tego fragmentu.

 • poppers68

  Oceniono 1 raz 1

  Postać Pawła Kowala charakteryzuje "Incydent Cypryjski"..

  To dla tych, którzy piszą tutaj o Mężu Stanu Pawle Kowalu - czyli dla przypomnienia.

  Czy to nie Pan Kowal z Panem Karskim ( również z PIS ) , nachlani jak bączki rozwalili podczas nocnego rajdu po ośrodku wczasowym na Cyprze elektryczny wózek golfowy A POTEM ZASŁANIAJĄC SIĘ EUROPEJSKIM IMMUNITETEM SZYBKO ZWIALI DO POLSKI?

  A po powrocie WSZYSTKO SPAKOWALI DO WORKA : SPISEK PRZECIWKO POSŁOM RZECZYPOSPOLITEJ?

  A było to niedługo przed katastrofą smoleńską...

  TAKI JEST TEN PAN KOWAL - WESOŁY CHŁOPAK.
  Zatem, nie podniecam się Jego "rewelacjami" z tego wywiadu.
  No ale wódzia to mu się trochę chyba często widzę zdarza.....;)

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 3 razy 1

  a gdzie m,oje piniondze czerwony błaźnie znowu ukradłeś ?

 • albert-dwa

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Pawle,
  nie wiem co Pan opowiedzial red.Torańskiej, ale akurat tego dnia dobrze pamiętam audycję i nie było w tym momencie , ani później żadnych reklam!!! To konfabulacja!
  Albert2

 • dzikimietek

  Oceniono 4 razy 0

  referendum sie skonczylo mozna wracac do sprawy smolenska....

 • megaomega

  Oceniono 2 razy -2

  Rozglądam się po ziemi i szukam. Gdzie ta Torańska? A jej nie ma. I myślę: czy tylko ja jej nie widzę?

 • asdeq

  Oceniono 5 razy -3

  jestem zszokowany waszymi komentarzami. nie spodziewałem się, że w społeczeństwie jest tyle nienawiści, jadu, obrzydliwej obłudy... jestem zniesmaczony, ale wami, drodzy internauci.... chyba żaden z was - nienawistników - nie postawił się chociaż przez jedną minutę, w sytuacji, w której znalazł się wówczas Paweł Kowal. zginęli jego bliscy przyjaciele, ludzie, których znał od wielu lat. spadło to niego jak grom z jasnego nieba. mając poniekąd w opiece Jarosława musiał nagle ogarnąć temat Putina, oglądu zwłok, transportu itd. był nerwowy, że jadą wolno, że nie wpuszczają na lotnisko, że utrudniają? czy w takich okolicznościach ktoś myśli, że ważniejszy jest premier? ktoś z was by tak myślał? bo ja nie. ja bym chciał być jak najszybciej, poczuć, zobaczyć... Boże święty, obym nigdy nie musiał...
  jestem pod wielkim wrażeniem jego postawy, ujawnił się tu prawdziwy mąż stanu, który dostrzegał bardzo wartościową postawę Putina, który nagle musiał rozwiązać tysiąc problemów, który był myślami przy swoich bliskich, którzy zginęli w tej katastrofie, a mimo to potrafił zachować zimną krew i dopiąć wszystko - w miarę swoich możliwości - na ostatni guzik. wielki szacunek dla pana Kowala. i współczucie, że teraz musi czytać te obrzydliwe wypociny ludzi chorych z nienawiści. mam wielką nadzieję, że dzięki współpracy z Gowinem, Kowal wróci do poważnej polityki, bo właśnie takich ludzi nam trzeba. pokazał klasę w Smoleńsku, pokazał odchodząc z PiSu - właśnie nie godząc się na politykę uprawianą przez Kaczyńskiego.
  przemyślcie sobie swoją postawę, zastanówcie się dwa, albo i trzy razy, a potem komentujcie.. maskara..

 • soulshuntr

  Oceniono 25 razy -15

  Cala prawda o Smolensku jest tutaj:
  www.youtube.com/watch?v=h4j_PhyKH9g

 • cspostrzegawczy

  Oceniono 33 razy -25

  Ale z tej Teresy Torańskiej szuja, pytania złośliwe sugerujące odpowiedź, a to:
  "Czyli winien Lech Kaczyński?", "To kto, Jarosław?"
  to szczyt chamstwa.
  Podziwiam spokój i kulturę Kowala, że na to nie zareagował , a wypadało ją zbluzgać.

 • muppetshow1982

  Oceniono 74 razy -62

  fajny wywiad...szczegolnie ze czesc pytan zadawanych na poziomie wsi24...wiadomo od kogo towarzysz kuźniar sie uczy...ale jak mówią pan bóg nierychliwy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX