"Oburzają się słowami Palikota. Z kosmosu spadli?! Nie wiedzą, jak się politykę robi?!" [U NAJSZTUBA]

- Mnie nie interesuje, z jakich powodów politycy robią coś dla ludzi, ważne, żeby było to zrobione. Pobudki mogą być niskie - tak Sławomir Mizerski w TOK FM komentował zamieszanie z ujawnionymi nagraniami z klubu Twojego Ruchu, na którym omawiano sprawę protestów matek. Jego zdaniem oburzanie się cynicznymi słowami Janusza Palikota jest błędne.
Janusz Palikot narzekał na posiedzeniu klubu parlamentarnego Twojego Ruchu, że jego posłowie kariery nie chcą robić i iść do matek, które razem z dziećmi okupują Sejm. - Rozbawiło mnie oburzenie komentatorów. Wygląda, jakby oni z kosmosu spadli i nie wiedzieli, na czym polega robienie polityki - komentował Sławomir Mizerski z tygodnika "Polityka". - Mnie nie interesuje, z jakich powodów politycy zrobiliby coś dla ludzi, ważne, żeby było to zrobione. To, co mnie przeraża, to ci, którzy nic nie robią, a nie ci, którzy coś robią - nawet jeśli kierują się niskimi pobudkami - stwierdził publicysta.

Wczoraj ujawniono nagrania z klubu TR. Lider Partii rugał swoich posłów za to, że nie spotkali się z rodzicami niepełnosprawnych dzieci, którzy od środy okupują sejmowy korytarz, domagając się zwiększenia zasiłków. Z protestującymi, których do Sejmu wprowadzili posłowie Solidarnej Polski, spotkał się m.in. premier. W sobotę przedstawił im propozycję zwiększenia wysokości świadczenia pielęgnacyjnego już od 1 maja do 1 tys. zł netto, od 1 stycznia 2015 r. do 1200 zł, a od 2016 r. do wysokości płacy minimalnej brutto. Protestujący od początku domagają się jednak, by świadczenie już teraz wzrosło do wysokości płacy minimalnej (w 2014 r. jest to 1680 zł brutto). Obecnie wynosi 820 zł - 620 zł to kwota świadczenia, 200 zł to dodatek z rządowego programu, który nie jest oskładkowany. Premier zapowiedział, że projekt ustawy, która podwyższy świadczenie pielęgnacyjne, ma powstać w ciągu kilkudziesięciu godzin.

Jutro ma zapaść decyzja o przesunięciu na ten cel środków w budżecie państwa z planu na budowę i remonty dróg lokalnych.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (19)
"Oburzają się słowami Palikota. Z kosmosu spadli?! Nie wiedzą, jak się politykę robi?!" [U NAJSZTUBA]
Zaloguj się
 • pintapalec

  Oceniono 48 razy 38

  Teraz to widać słychać i czuć że cała ta klika sejmowa posłów prawicy i lewicy trzęsie się z nienawiści i wściekłości do Palikota. A dlaczego?? Bo znalazł się jeden taki który wyłamał się z tej obłudnej i pazernej szajki i zaczyna ujawniać ich ukrywane przekręty i obłudę. Większość tych posłów i senatorów pchało się do sejmu czy senatu tylko dla mamony i władzy a nie służenia krajowi i narodowi. Cała historia istnienia Polski świadczy o tym że 90% tych co dorwało się do władzy w sejmach i senatach myślało tylko o własnych korzyściach a nie korzyściach kraju w którym rządzili.Gęby pełne szlachetnych frazesów na pokaz tak jak i ta obłudna i pazerna klika klesza,która ich popiera ,Ale jak przyszło co do czego w sprawie mamony dla siebie to cicho sza ciemna masa nie musi o tym wiedzieć.Wtedy już nie mówią że lepiej dać i wspomóc biednych i bezdomnych,nakarmić głodne dzieci których jest coraz więcej.To jest po prostu sejmowa mafia partie niby się kłócą i walczą ze sobą ale tylko o dostęp do darmowego koryta i o poparcie czarnej mafii watykańskiej Ale jak chodzi o mamonę dla nich to się jednoczą czy prawica czy lewica to wszyscy mają lepkie łapska i jednoczą się. Wszyscy przy korycie jeśli ktoś chce im to ukrócić to jednakowo mają wykrzywione i warczące pazerne ryje a w lepkich złodziejskich łapach krwawe krzyże. I dlatego przez takich obłudnych i pazernych oszustów i zdrajców były rozbiory Polski.

 • pimpao

  Oceniono 40 razy 24

  Ludzie, zejdźcie na ziemię. Polityk to zawód. My wynajmujemy polityka aby on załatwił dla nas konkretne sprawy i za to mu płacimy. Tak samo wynajmujemy lekarza, prawnika, mechanika i księdza. Oczekiwanie aby każdy kierował się ideałami jest tyleż naiwne co bezdennie głupie. Ja wolę skutecznego specjalistę, który dobrze i uczciwie wywiąże się z umowy jaką z nim zawarłem, niż nawiedzonego pajaca, nieudacznika bądź kłamcę - a tacy politycy od 20 lat nami rządzą z widocznym skutkiem. Dlatego ja wybieram Palikota.

 • zyga729

  Oceniono 20 razy 16

  Palikot jest antyklerykałem i jako taki stanowi cel do zniszczenia. Biskupi trzymają w garści większość polityków a ci gorliwie wypełniają polecenia na telefon. Nagonką na Palikota, który w żadnym przypadku nie odbiega od polskich politycznych standardów, kierują czarni. Swoją drogą Palikot powinien przestać zachowywać się jak naiwny harcerzyk. W sytuacji bycia wrogiem nr 1 dla kościoła nie może sobie pozwalać na zaniechanie ostrożności!

 • oswiecony19

  Oceniono 20 razy 14

  Lekcje Religii kosztują Państwo 1,350,000,000 rocznie (1mld 350 mln) Ile kilometrów nowych autostrad, byłoby za lekcje religii ? Specjaliści obliczyli: jeden zbudowany kilometr nowej autostrady, generuję następnie 88 nowych miejsc pracy w jej gotowej infrastrukturze. Dalej gotowa autostrada, przyciąga inwestorów którzy chcą wybudować firmy w jej otoczeniu. Efekt ? Setki, a później tysiące miejsc pracy, większe wpływy do budżetu. Ale co tam bezrobocie ... to nic ... módlmy się ...

 • medalik111

  Oceniono 18 razy 2

  Czyli wychodzi na to, że zasady są nie ważne i nie ma się co przejmować?...
  To najlepiej zaorać ten kraj i posadzić śrubokręty.
  Tylko Brunon Kwiecień może rozwiązać nasze problemy z politykami i to kompleksowo.

 • ratpoles_tamer

  0

  Inni szatani są tam czynni.
  Rękę karajcie, nie ślepy miecz.

 • speedboat8

  Oceniono 32 razy 0

  Zenujacy spektakl odstawil Tusk "wyklocajac " sie jak przekupka o grosze ! z matkami dzieci niepelnosprawnych.I zaplaci za to !
  PO kolejny raz strzelila sobie nie w stope a w kolano! pogratulowac doradcow! Panie Premierze! albo to Pan zglupial do reszty!
  Wykazal sie Pan przy tym przy tym wyjatkowa hipokryzja
  1.Panstwo nie ma przemyslanej polityki prorodzinnej.Tusk jako premier za to odpowiada
  2.Panstwo zacheca "na gebe" i karami do przyrostu naturalnego.Gdzie sa te zachety oprocz kary za aborcje ?Pan chce zmuszac mlode kobiety do rodzenia dzieci , ajaki impan warunki proponuje w przeludnionej Polsce?!Jaka motywacje maja mlode matki aby rodzic dzieci ? Panie Tusk obodz sie Pan !
  3.Nastolatki wiedza zero o kontroli urodzen.Wszystko co im Kosciol i Panstwp objasnia sprowadza sie do seksu lub walki z nim .Panie TUSK toz to Pan rzadzi tym Panstwem podobno !
  4.Eutanazja to temat tabu,kontrola urodzen -temat tabu-,eugenika temat tabu .Panie Tust !toz to Pan zamieniasz sie w Stalina ! j ze przypomne -Jednostka niczym ,jednostka zerem ! Takie zaczynaja panowac w tym panstwie zasady.To Pan je wprowadza!
  Czy o taka wolnosc Pan obalal Komune ?
  Coraz czesciej przecietny Polak mysli w duchu -"zamienil stryjek siekierke na kijek" i kolejnz raz wyszlo ze punkt widzenia zalezy odpunktu siedzenia !
  Zenujace co ten facet wyprawia ! Klocic sie o pare groszy dla matek ktore poniosza caly ciezar nieudolnej polityki Tuska i gdy posel Winkler wydaje kase z naszej kieszeni na "winowa libacje" po czym wyzywa polcje od ku ..i pe...

 • anna12-3

  Oceniono 13 razy -11

  Wystarczy prześledzić "karierę" Palikota, potwierdzającą jego cynizm polityczny. Od fundamentalisty katolickiego, do zajadłego antyklerykała, od skrajnego liberała, do wojującego lewaka. Ten człowiek jest chodzącym kłamstwem. Cynizm i przemożna chęć władzy ,poprzez kłamstwa, są jego najwyższymi wartościami.
  Nie bez powodu ,Polacy w sondażach wskazują Palikota, jako najmniej wiarygodnego polityka.
  Każdy człowiek żyje w swoim świecie według określonych wartości. Przynajmniej stara się według nich postępować. Wystąpienie Palikota sugeruje, że politycy nie są ludżmi, lecz w zależności od sytuacji, mogą być zaprzańcami swoich wartości. Mierzy polityków swoją miarą. Gdyby tak
  miało być ,to wszystkie wybory ,istnienie partii politycznych, ich programy, tracą sens, niech więc "obrońców"
  teorii Palikota, nie dziwi coraz niższa frekwencja wyborcza.

 • jegermajster

  Oceniono 26 razy -12

  Mizerski ma rację. My, motłoch spadliśmy z kosmosu. Nam się wydaje, że wybieramy polityków i płacimy im po to by rzadzili krajem tak by rozwiazywać problemu i by "żyło się lepiej". Oni maja być naszymi przedstawicielami. Nie po raz pierwszy okazuje się, że jesteśmy durnym motłochem i nie wiemy po co nam nasi przedstawiciele jako politycy. Otóż wg Palikota, Hartmana i Mizerskiego polityków mamy od tego, by robili karierę. Poprawienie losu niepełnosprawnych, to nie jest cel działania polityka Palikota. To narzędzie do tego by partia Jego Ruchy zyskała poparcie, a jej poszczególni przedstawiciele zrobiło karierę.
  Jeśli jak twierdzi Mizerski na tym polega polityka i wszyscy tak robia, to po co nam wybory. Po co wybierać pomiędzy jednymi zdegenerowanymi cynikami, a innymi, skoro wszyscy sa tacy sami. Zróbmy sobie losowanie. Jak w totolotku - wrzucimy do bębna nazwiska, a automat wybierze. Będzie tanio i sprawnie.
  Ta zgodność mentalna polityków i mediów jest godna odnotowania. Mizerski gada w radio nie po to by przekazać jakaś refleksję, prawdę, tylko po to by zainkasować honorarium i rozwijać swa karierę. Z kosmosu się urwałem - przecież na tym polega dziennikarstwo, tak się je robi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX