Komentarze (209)
Minister Królikowski znów o Konstytucji: A kto powiedział, że "bezstronność" to "neutralność"?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mr.off

  Oceniono 21 razy 21

  Tekst wiceministra sprawiedliwosci M.Krolikowskiego w ‘Rz’ to tania erystyka dla ciemnego luda. A przy tym agitka polityczna katolickiego fundamentalisty, ktory z krucyfiksu uczynil politycznego bejsbola, by nim okladac Europejczykow znad Wisly, ktorzy wyrosli z XIX wiecznego katolicyzmu Pana, Wojta i Plebana, ktorym K.Wojtyla pasl swoich wyznawcow przez 25 lat swego pontyfikatu.

  Nie jestem filozofem, czy historykiem idei, ale wiem co znacza slowa. Wiec zajme sie (w max skrocie) ekwilibrystyka slowna, czyli werbalnymi przekretami Krolikowskiego.

  1) MORALNOSC TO PRODUKT KULTURY, a nie religii. Podobnie jak religia: Bog to dziecko wyobrazni czlowieka.
  2) Bog M.Krolikowskiego urodzil sie zaledwie 2000 lat temu. Przed nim narodzili sie inni bogowie (a bylo ich miliony). Wokol nich zrodzily sie kulty i religie , cywilizacje, ktore tysiace lat przed Jezusem z Nazaretu stworzyly fundamenty swiata w ktorym dzis zyjemy (Bliski Wschod, Chiny, Ameryka Lacinska, Grecja, Rzym)
  3) Religia ma za fundament nie doswiadczenie (jak nauka), a mniemanie wywiedzione ze zmyslenia i podparte rojeniem. Nie ma wiec nic wspolnego – Z DEFINICJI – z racjonalnoscia i obiektywizmem. Nie moze tez niczego korygowac, gdyz NIE MA W NIEJ LOGIKI.
  4) KATOLICYZM TO TOTALITARNA IDEOLOGIA. Nie moze wiec sluzyc – Z DEFINICJI - korekcie czegokolwiek na Planecie Ziemia, gdyz poddanych Rzymu jest 1.1 mld., chrzescijan, ktorzy zrzucili kajdany Rzymu setki lat temu 1.3 mld, a LUDZI ja zamieszkujacych ponad 7 mld.
  5) Polski katolik - rytu M.Krolikowskiego - to owieczka lub baranek bozy. Czyli ktos, kto porzucil status WOLNEGO CZLOWIEKA I OBYWATELA i przypisana IM z urodzenia godnosc i wolnosc. BY ZYC NA RACHUNEK PANA BOGA, KTOREGO WLASCICIELEM JEST KATOLICKI KLER.
  6) Panstwo, to polityczna wspolnota OBYWATELI. Od Rewolucji Francuskiej rownych wobec prawa. I bedacych Suwerenem. To oznacza, ze w demokratycznym panstwie prawa jakim jest Rzeczpospolita Pan Bog ma tylko jeden glos. Jak wszyscy.
  7) Francja byla kiedys nazywana ‘ukochana Cora Kosciola’. Dzis Francuzi - ktorzy burzac Bastylie zadbali tez o to, by zamknac kler za murami Watykanu, a Pana Boga wyekspediowac do Nieba , sa wspoltwocrami Europy, w ktorej DEKALOGIEM JEST KARTA PRAW PODSTAWOWYCH.

  A Biblia dokumentem pokazujacym skad sie wzial okres bledow i wypaczen mieszknancow cywilizacji chrzescijanskiej.

  Amen.

 • baska_w5

  Oceniono 21 razy 21

  Pan Królikowski chyba się minął z powołaniem. Powinien złożyć dymisję i zgłosić się do pracy w Radiu Maryja. A czystym kuriozum i demagogią jest stwierdzenie, że "argumenty religijne służą oczyszczaniu racjonalności i odkrywaniu obiektywnych zasad moralnych". Póki co to w Polsce argumenty religijne służą sianiu nienawiści.

 • spoko-spoko

  Oceniono 20 razy 20

  Nie ma Krolikowskiego bo nie jest wymieniony w Konstytucji.

 • dezyd

  Oceniono 20 razy 20

  Pan Królikowski jest dr. hab. nauk prawnych w zakresie - zdaje się - prawa karnego, na pewno nie konstytucyjnego. Próbuje odgrzewać spór, który pojawił się już w czasie prac komisji konstytucyjnej (zainspirowany przez stronę kościelną) dot. różnic między pojęciami "neutralność" i "bezstronność". Jest to spór z gatunku "ile diabłów mieści się na końcu szpilki". Neutralność to tyle, co właśnie bezstronność, nieopowiadanie się po żadnej stronie konfliktu. Jeśli zatem państwo jest bezstronne w jakichś sprawach (np. religijnych), to znaczy, że nie zajmuje wobec nich żadnego stanowiska, nie wspiera i nie wypiera, jest obojętne. A ponadto wbrew oczywistym faktom p. Królikowski przypisuje argumentom religijnym funkcje ochrony przed wypaczeniami rozumu... Ileż to tragicznych wypaczeń (delikatnie je tak nazywając) miało miejsce za sprawą argumentów religijnych?!!!

 • hen-live

  Oceniono 19 razy 19

  Nie wiem dlaczego Tusk po dymisji Gowina zostawił tego Królikowskiego jak wiadomo że to poplecznik Gowina.Błędy Tuska zaczęły się od pozostawieniu pisowca Kamińskiego na czele CBA,potem błędna dymisja Cwiąkalskiego.I po co ta głupia wojna ze Schetyną.PO ma szczęście że Kaczyński jeszcze głupszy.

 • 4head

  Oceniono 19 razy 19

  Państwo z dominującą pozycją kościoła, niezależnie od religii czy to islam, chrześcijaństwo jest nie do życia dla przeciętnych ludzi. Tak było, jest i tak będzie zawsze. Nie idźmy tą drogą.

 • waclawa_obrotna

  Oceniono 17 razy 17

  Argumenty religijne służą oczyszczaniu racjonalności i odkrywaniu obiektywnych zasad moralnych. Pełnią funkcję korekcyjną, chroniąc rozum przed wypaczeniami, do których dochodzi, gdy jest on manipulowany przez ideologię lub używany stronniczo, z lekceważeniem pełni godności osoby ludzkiej.

  Że niby religia się różni od ideologii? Pan minister raczy żartować.

 • lina555

  Oceniono 16 razy 16

  Ciekawe jak długo jeszcze rządzić będą nawiedzeni i bojący się biskupów, którzy nie mają pojęcia, co znaczy tolerancja? A te ich prawdy objawione nie mają znaczenia dla ludzi o innym światopoglądzie. Duszno jest w tym kraju...

 • jonkasta

  Oceniono 15 razy 15

  nie, nie, przez tego typa nie zagłosuje na PO , jestem za świeckim państwem, a Tusk świadomie toleruje tą wojnę religijna, za to powinien byc postawiony przed TS ,

 • anwdin-san

  Oceniono 15 razy 15

  Tu chodzi o władzę w kraju. Kościół walczy o irański model państwa, w którym, jest świecki prezydent, świecki rząd, ale w którym każda decyzja tego rządu i każda ustawa musi być zgodna z prawem koranicznym i zatwierdzona przez ajatollahów (irańscy biskupi).
  W walce tej episkopat choć nie bez oporu ale odnosi kolejne sukcesy. I chyba nie tak odległy .jest dzień, gdy w Polsce niepodzielnie zapanuje prawo kanoniczne, a sędziowie każdy wyrok będą zatwierdzać u najbliższego proboszcza lub biskupa w zależności od rangi sądu.
  A pozatym już teraz jesteśmy państwem wyznaniowym, nie odseparowanym od kościoła, czego niezbicie dowodzą dzięsiątki krzyży, którymi obwieszone są wszystkie urzędy państwowe łącznie z Sejmem i Pałacem Prezydenckim.
  A min. Królikowski zakonnik (podobno śwoecki, ale zakonnik) w randze ministra jes na moją teę dalszym super jasnym dowodem. Nawet jaśniekszym od słońca.
  Chwalmy Pana!!!

 • hieronimus56

  Oceniono 15 razy 15

  Może to mówić bezkarnie bo został "usadowiony" w ministerstwie przez okupanta Polski czyli Watykan. Kolaborowanie z obcym państwem zwyczajowo nazywa się zdradą.

 • aria_pura

  Oceniono 17 razy 15

  Ku uwadze wszystkich dziamolących, że "jak przyjdzie PiS, to zobaczycie": ten kruchtowy psychol jest ministrem nie w rządzie pisowskim, tylko platfusianym. Mianowało go "mniejsze zło", partia podobno liberalna i proeuropejska. To się dzieje teraz, nie "jak PiS wygra wybory".

 • piszda

  Oceniono 16 razy 14

  Kiedy tego palanta zwolnią, taki syf w PO ? Panowie określcie się wreszcie, czy będziecie chronić obywateli, czy jakieś zdemoralizowane mafijnie zarządzane instytucje na które kosicie wszystkich obywateli. Ja wolę zamiast jakieś religii, żebyście kupili czołgów i rozbudowali armię, a nie dawali kasę księżom, zresztą tyle samo dajecie bezdzietnym księżom mającym dodatkowe fuchy (pogrzeby, śluby itd) co nauczycielkom, które się angażują i harują po godzinach mając dzieci i czynsz do opłacenia, a księży nikt w nie kontroluje , to się nazywa państwo prawa. WON,WON,WON !!!

 • geda66

  Oceniono 14 razy 14

  Ten facet po prostu jest szczery. I mówi to, co wszyscy rządzący w Polsce od dawna wiedzą: Polska nie jest państwem świeckim, nawet nie tylko religilnym, lecz raczej kościelnym. Czyli takim, w którym prawdziwą władzę ma KK.
  Jest to jednak ewidentnie państwo kryptokościelne, które udaje świeckie, żeby na innych zrobić wrażenie. Gdyby bowiem ogłoszono u nas otwarcie, że mamy istotne decyzje podejmuje de facto episkopat, to spowodowałoby to niekorzystne poruszenie w Swiecie. Choć pewnie aprobatę nie tylko w Watykanie, ale też w Iranie, Arabii Saudyjskiej, Dominikanie i innych podobnych państwach.

  Panu ministrowi się wymskło, bo mu się wydaje, że już można oficjalnie głosić prawdę o Polsce współczesnej, ale to jeszcze trochę za wcześnie, dlatego go wkrótce obsobaczą. Niczego to oczywiście nie zmieni.

  Czasy państwa świeckiego w Polsce jeszcze nie nadeszły.

 • tadek-1

  Oceniono 14 razy 14

  Panie premierze Tusk, kiedy wreszcie tych dwoch ministrow sprawiedliwosci, wywali pan na zbity pysk?

 • marych

  Oceniono 16 razy 14

  Narodowo-socjalistyczny Kaczyzm-Korwinizm nadchodzi...
  uciekajmy zanim faszyści zamkną granice!

 • k-marian51

  Oceniono 15 razy 13

  Panie Królikowski. Gó... mnie obchodzą pana poglądy. Ale jest pan ministrem Rzeczpospolitej, która w Konstytucji ma zapisane oddzielność państwa od kościoła. I żaden warchoł nawet pan nie ma prawa tego kwestionować. Jak pan chce chodzić do kościoła to niech sobie pan chodzi. Niech pan liże klerowi wszystko łącznie z podeszwami i tyłkiem. Ale nie ma pan prawa przymuszać do tego kogokolwiek. I jeśli pan tego nie rozumie to nie jest pan wart tego, żeby na pana splunąć.

 • ardi78

  Oceniono 15 razy 13

  I ja mu ku... płacę wynagrodzenie, utrzymuję? Wypie...j agencie czarnuchów!

 • kol.3

  Oceniono 17 razy 13

  Co ten oszołom jeszcze robi w rządzie?
  Mam nadzieję że Królikowskiemu jakiś jehiowita odmówi transfuzji.

 • queserasera

  Oceniono 16 razy 12

  "Królikowski pisze, że odwołania do Boga w preambule nie są przypadkowe".
  Po czym myli Boga z jakimś bożkiem, tj jakimś obsmarkańcem z Palestyny, a na końcu tegoż obsmarkańca z bredniami katolickich katabasów.
  To jest idiota. Idiota nie rozumiejący ani istoty Boga ani istoty państwa, i dzięki temu zapewne na stanowisku ministerialnym.

  Ot, Polska - psychicznie chory kraj narodu specjalnej troski.

 • kbl

  Oceniono 12 razy 12

  Jakoś idee i dogmaty religijne nie chronią przed wypaczeniami panów w czerni nie mówiąc o oszukanych baranach. "Religia miłości " zamiast rodzić dobre owoce rodzi zbyt często owoce zgniłe. Panie Królikowski damy radę bez waszej zakłamanej religijnej ściemy tak samo jak dają radę inne rzeczywiście świeckie narody- nasi sąsiedzi nawet.

 • calmy

  Oceniono 12 razy 12

  Czy powołanie na stanowisko ministerialne członka Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu da się pogodzić z gwarantowaną konstytucyjnie neutralnością światopoglądową wymiaru sprawiedliwości? A jeśli tak, to w jaki sposób? I co sobie myślał ten, który go powoływał?

  Oczekuję z niecierpliwością na islamskich degustatorów wieprzowiny.

 • borsuk112

  Oceniono 14 razy 12

  co to za dupek?? kto to do cholery jest??? ten gość rządzi w tym państwie?? masakra.

 • dawkins11

  Oceniono 13 razy 11

  Katolicka moralność ... na Dominikanie.

 • praksilla82

  Oceniono 11 razy 11

  on jeszcze jest urzednuikiem panstwowym
  zadziwiające jak w Polsce wszyscy w d,e mak=ja Konstytucje i prawo
  'spytajcie katolika co jest dla niego ważniejsze Państwo czy Wiara - albo polityka dobro Res Publioca czy dobro Partii
  w Polsce Państwo to jest nic - puch marny - proszek - ktory mozna lekcewazyc , olewac no chyba ze jest potrzebna darmowa szkoła, leczenie , ochrona, obrona itd - wtedy i owszem
  dawni wiadomo ze panstwo to w duzej mierze kompromis, umowa spoleczna roznych ludzi - a oni - katolicy i Opus Dei ciagle mysla ze moga narzucic wszystkim swoja ideologia i jak panstwo slabnie staja sie bezczelni , aroganccy i pyszni - chca tu zrobic Katotaliban - jak w Iranie gdzie wladza panstwowa wlasciwie jest zakladnikiem ajatollachow!!!
  dlaczego PO starci wladze - przez takich wlasnie cymbalow

 • smutnydziad

  Oceniono 11 razy 11

  pan już pójdzie do domu panie Królikowski, prosimy... :(

 • texeira

  Oceniono 11 razy 11

  Jestem ewangelikiem, nie katolikiem. Odnosząc się do całości tesktu w "Rz" nie do skrótu GW (i tak łagodnego), według słów wiceministra Królikowskiego rozumianych literalnie tj. jeśli coś w Konstytucji nie jest wyszczególnione to nie istnieje ( w XVII wieku nazywaliśmy to "argumentem jezuickim") Polska jest Katolickim Państwem Narodu Polskiego, nie Rzeczpospolitą. Ergo - nie jest moim (i wszystkich ewangelików) państwem.

 • aniechich03

  Oceniono 11 razy 11

  ...dlatego wyjechałem...
  ci co zostali mają przeye..ne
  Bez zaświadczenia , że przyjmujecie po kolędzie, i bez daniny z dzieci dla proboszcza ...nie dostaniecie dobrej roboty

 • wojciechewa

  Oceniono 12 razy 10

  Każda czarna hiena i sympatyzujący z nią polityk to realne zagrożenie dla naszego kraju. Organizacja, której jedynym celem jest pozyskiwanie pieniędzy od wiernych nie cofnie się przed niczym, by ogłupić społeczeństwo i osłabić struktury administracyjne. Jedyną szansą na zatrzymanie grabieży jest wypowiedzenie konkordatu i restrykcyjne przestrzeganie świeckości Państwa Polskiego.

 • totyczyja

  Oceniono 12 razy 10

  I dlatego ludzie w Polsce mają kk w dupie.
  I będzie ich coraz więcej.
  Nie uda się z Polski zrobić kraju wyznaniowego.
  Jeszcze trochę, a my wyjdziemy na ulice.

 • dadelog

  Oceniono 12 razy 10

  Czemu ten nawiedzony idiota jest wciąż ministrem? Przecież on ma poważne problemy z rozumieniem nawet podstawowych zapisów konstytucji, więc tym bardziej aż strach się bać o jego kompetencje jako ministra...

 • leego1

  Oceniono 12 razy 10

  Ten ..bany katol królikowski jest dowodem na to, że Tuskowi nie chodzi o wspólne dobro ale o rządzenie. tragedią jest że alternatywą jest kartofel, krull, albo ten koleś z Żyrardowa

 • michael_wittmann

  Oceniono 11 razy 9

  niebezpieczny katolicki ekstremista,w głowie się nie mieści że taki fundamentalistyczny oszołom jest wiceministrem sprawiedliwości, Tusk obudz sie do cholery!Ten gośc podważa konstytucję!

 • szyderski

  Oceniono 11 razy 9

  Skad sie wzial ten czlowiek opetany pseudoreligijnoscia??? Panie Premierze trzeba go natychmiast odwolac, bo tak sobie mysle, ze Pan go dobrze nie znal! Przeciez to wstyd miec takiego wiceministra sprawiedliwosci! Najpierw ten nawiedzony "ministrant" i agent Opus Dei Gowin, a teraz ten? Niech Pan z tym radykalnie skonczy, powtarzam radykalnie!!!

 • hydrograf

  Oceniono 11 razy 9

  Prawdziwa twarz PO - bez szminki i pudru wyborczego ma oblicze Świętej Inkwizycji...
  Liberałowi bali się PiS-u więc zagłosowali na PO... Tego chcieliście - to macie.
  Zadanie na spostrzegawczość: znajdź 10 różnic między PO a PiS.

 • ok_23

  Oceniono 11 razy 9

  katolicki rozum doprowadzil do wojen na tle religijnym, do wymordowania 6 mln Zydow i nadal uwaza, ze zamordowanie Jezusa jest usprawiedliwione.

 • robas197

  Oceniono 11 razy 9

  TAK!!!!! ty tępa PAŁO!!! Państwo Polskie ma być ŚWIECKIE!!!, jak ci się katabasie nie podoba to WON do watykanu, katolicka gnido...

 • stefan4

  Oceniono 11 razy 9

  ,,Równie dobrze można powiedzieć, że Polska nie jest państwem pokojowym, bo tego słowa nie ma w konstytucji.''

  Polska nie jest państwem pokojowym dlatego, że prowadzi wojnę napastniczą oraz zwiększa wydatki na zbrojenia mimo wielkiego deficytu budżetowego.

 • kbl

  Oceniono 9 razy 9

  Jakoś idee i dogmaty religijne nie chronią przed wypaczeniami panów w czerni nie mówiąc o oszukanych baranach. Czasem wydaje się że jest wprost przeciwnie -zakłamana religia rodzi zbyt często zgniłe owoce. Panie Królikowski damy radę bez waszej religijnej ściemy tak samo jak dają radę inne rzeczywiście świeckie narody nasi sąsiedzi nawet.

 • ucan2

  Oceniono 8 razy 8

  A czymże jest katolicyzm jak nie ideologią opartą na wymyślonych przez człowieka podstawach. Czy dobry Bóg chciałby stosów, zakazów, małych dzieci spowiadających się w ciemnościach, lęku przed prawdą, hipokryzji, cynizmu, itd....?

 • Anna Karnicka

  Oceniono 12 razy 8

  Wedle preambuły konstytucyjnej prawo musi mieć dostatecznie pojemny mianownik, aby objąć tych, ktorzy wierzą w Boga i tych, ktorzy tej wiary nie podzielają. Jezeli obecnie aktywnie w działaniu kościoła uczestniczy 40 % ludności! to dlaczego dla pozostałych 60 ma byc właściwy mianownik decydujący dla 40?

 • socjalista76

  Oceniono 9 razy 7

  Zapamietajmy to nazwisko. Tak na wszelki wypadek. Gdyby sie w przyszlosci na jakiejs karcie wyborczej pojawilo...

 • zyga729

  Oceniono 9 razy 7

  gdzie jest premier tego świeckiego państwa? Kto i za co trzyma Tuska za gardło?

 • wawiak57

  Oceniono 9 razy 7

  No i Tusk jest cienkim bolkiem, skoro może pozwolić sobie na takie bezkarne wypowiedzi ludzi z jego rządu. A może i on ma takie zdanie, w takim razie chyba faktycznie pora na pakowanie manatków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX