Grodzka: Zmarnowaliśmy unijne pieniądze. Nasz brak perspektywicznego myślenia to głupota

- Solidarność powinna być w obie strony. Chcemy solidarności energetycznej, a jednocześnie nie chcemy tej solidarności w ochronie klimatu. To sprzeczności, których nie da się pogodzić - mówiła w Poranku Radia TOK FM Anna Grodzka, odnosząc się do zapowiedzianej przez rząd ostrej walki o specjalne względy dla Polski w unijnym pakiecie klimatycznym.
- Czy polscy Zieloni sekundują polskiemu rządowi w jego próbach blokowania agendy ekologicznej? - pytał w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski Annę Grodzką, posłankę Zielonych.

"Te pieniądze zostały zmarnowane"

- Jest takie cudowne słowo: solidarność. W tym solidarność europejska - odparła Grodzka. - Żądamy specjalnych warunków, mówimy "nie oddamy ani guzika". Z takim hasłem premier Kopacz pojechała na te rozmowy, podczas gdy mam wrażenie, że solidarność powinna być w obie strony. Bo chcemy solidarności energetycznej, a jednocześnie nie chcemy tej solidarności w ochronie klimatu. To sprzeczności, których nie da się pogodzić - wskazywała.

Grodzka wskazywała, że Polska chce specjalnych warunków dla swojej energetyki, aby eksploatować elektrownie węglowe, a jednocześnie niewłaściwie spożytkowała unijne środki rozwojowe. Punktowała, że - zamiast inwestować w kolej i transport publiczny - budowaliśmy autostrady, zamiast tworzyć miejsca pracy w zielonych technologiach - pompujemy pieniądze w górnictwo. - W tym kontekście te pieniądze zostały zmarnowane - podsumowała.

"Koncerny podejmują decyzje za polski rząd"

Żakowski i Grodzka zgodzili się, że polscy politycy są niezwykle sceptyczni względem odnawialnej energii. - To pokazuje brak perspektywicznego myślenia. Proszę sobie wyobrazić sytuację, w której my będziemy konserwować naszą gospodarkę na poziomie konwencjonalnym, a świat pójdzie dalej - stwierdziła polityk. - Polska nie robi nic, a koncerny, które dominują w debacie i podejmują decyzje za polski rząd, starają się dbać o swój bieżący interes. A polski rząd jest na tyle niemądry, że nie potrafi myśleć w dłuższej perspektywie - skwitowała.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (19)
Grodzka: Zmarnowaliśmy unijne pieniądze. Nasz brak perspektywicznego myślenia to głupota
Zaloguj się
 • chri-s48

  Oceniono 28 razy 14

  My kochamy węgiel i górników - innowacyjna gospodarka to jakaś nieprzyswajalna mądrość prosto z kosmosu. Nasze wiatraki i elektrownie słoneczne psują krajobraz,burzą spokój rodzinny i ład społeczny. Elektrownie atomowe to zagrożenie dla ekologii. Całe szczęście ,że w Katowicach powietrze widać bo inaczej nie bylibyśmy pewni czy jest.

 • kopandol

  Oceniono 9 razy 1

  "Koncerny podejmują decyzje za polski rząd"
  I tu 100% poparcia - koncerny pchają Polskę w gó...any (dla nas) wiatraczkowo-bateryjkowy interes, a pożyteczni eko-idioci im pomagają.

 • Piotr Lebiecki

  Oceniono 2 razy -2

  Ata Pani to co w końcu rodzaj nijaki ??????// czy zarodek...........

 • konikpolny12

  Oceniono 12 razy -2

  Wyobrażam sobie czasami jak Bęgowski oskarża mnie o zniesławienie za nazywanie rzeczy po imieniu. Następuje sprawa sądowa i ja jako świadków wzywam całą pierwszą klasę z jakiejś podstawówki. W sądzie zadaje każdemu dziecku jedno pytanie: Kim jest ta osoba wskazując palcem na pana Bęgowskiego: pani, pan czy pan przebrany za panią. Po usłyszeniu wszytskich odpowiedzi mówię: nie mam więcej pytań i siadam a w sali zapada wymowna cisza:))))).

 • arvelli_net

  Oceniono 16 razy -2

  ... ZMARNOWALIŚMY??? Chyba mówisz za siebie, Wy jesteście NASZYMI reprezentantami i to WY zmarnowaliście bo kłócicie się o coś czego nie rozumiecie a tylko chcecie! Chcecie być supermenami (np. kaczyński czy hofman) chcecie być jak niejedna modelka a wygląd macie taki jaki widzicie w lustrze. Przeżarte, przepite i sprzeniewierzone tylko to po was pozostaje!

 • ekomorda

  Oceniono 23 razy -11

  1/Żadne pieniądze wydane na autostrady się nie zmarnują. Jeden kilometr oddanej do użytku autostrady to do 88 miejsc pracy.
  2/Jakie to pieniądze unijne wpompowano w górnictwo, gdzie i ile?
  Kolejna osoba co to będzie labiedzić na zasadzie że wszystko i wszędzie jest źle a mówienie o tym że budowa autostrad czy dróg szybkiego ruchu jest zła obnaża brak podstawowej wiedzy ekonomicznej. czekam aż p.Grodzka każe mi sprzedać auto i zapierdzielać na rowerze.

 • pa.gg

  Oceniono 27 razy -11

  Zmarnowaliśmy ??? jakie kurna my ???
  Ja nic nie zmarnowałem. Proszę mówić za siebie…...

 • rot.leszek

  Oceniono 30 razy -12

  Chcialbym wiedziec jaka technologia zostala wytworzona peruka pan Grodzkiej
  Czy ekologicznie z wlosa naturaknego - czy tez , z domieszka chemikali ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX