Komentarze (238)
Krzyż w szkole? Ankieta dla rodziców: "Konstytucja RP nie jest neutralna światopoglądowo". Będzie reakcja kuratorium
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • szmaciarewicz

  Oceniono 22 razy 18

  Szkoła publiczna musi być szkołą neutralną. Dlaczego Amerykanie wprowadzili to od razu do swojej konstytucji? Żeby unikać awantur o bogów. Przecież można zakładać szkoły katolickie i są takie. Tam proszę bardzo, można straszyć panem Bogiem i diabłami.

 • frodozbagien

  Oceniono 15 razy 15

  przeszkadza ci krzyż? - jesteś nietolerancyjny;
  chcesz powiesić symbol innej religii? - obrażasz uczucia religijne Polaków!

 • taglinda

  Oceniono 19 razy 15

  Pani dyrektor może sobie znak krzyża wytatuować na czole, policzkach, piersiach i plecach - to jej osobista sprawa. Może nawet ozdobić sobie nim mymłon, żeby i "TE" chwile zostały katolicko ubogacone "znakiem kultury i podstawą narodowej tożsamości".

  Natomiast obsikiwanie neutralnej przestrzeni publicznej przejawami swojego światopoglądu jest niedopuszczalne. Jeśłi pani dyrektor nie rozumie więc, że właśnie szkoła powinna być wybitnie neutralna, aby wszyscy czuli się w niej dobrze - to nie powinna być dyrektorem. Niech dołączy do Chazana..

  ps. czy może ktoś sprawdzić, czy aby obecnie gorliwa katolicko pani dyrektor w przeszłości nie była np. równie ognistym I sekretarzem POP w szkole...? osobiście znam takie przypadki, więc zdziwienia by nie było.

 • klerykanty70

  Oceniono 14 razy 14

  RODACY!!!
  do kogo macie pretensje????
  do mafii watykanskiej???
  politykow????
  uleglych dyrektorow????
  TO WASZA WINA!!!!
  jakbyscie nie kleczeli co niedziela w boznicach, nie wysylali swych biednych dzieci na indoktrynacje w szkolach, nie wpuszczali katabasa na swieta, nie brali slubow i pogrzebow z czarnuchem to w mig wszystko by powrocilo do normy.
  zwisa wam wszystko a potem macie czelnosc krytykowac!!!
  bohaterska nauczycielka jest pod pregierzem - czy wy umielibyscie sie porwac na taki gest???
  krok po kroczku robi nam sie panstwo wyznaniowe
  na pohybel katabasom i hierarchom!!!

 • pietrek1960

  Oceniono 16 razy 14

  Rozpanoszyło się po kraju to czarne ścierwo, oni są gorsi jak komuniści, kradną i zagarniają kasę pod innymi hasłami. Katokołtuńska część naszego społeczeństwa to popiera.
  Banda sodomitów w czarnych sukienkach praktycznie rządzi , jeżeli myślicie o przyszłości swoich dzieci , to powinniści się im przeciwstawić.Nie ma nic bardziej toksycznego jak religia.

 • transformator2014

  Oceniono 15 razy 11

  Stosunek kleru do państwa i oświaty. Fakty i dokumenty - Janina Barycka

  Książka zawiera niepublikowane po wojnie materiały, zebrane przez członków Związku Nauczycielstwa Polskiego. Po sześćdziesięciu latach odzyskały one swoją aktualność. Instrukcja dotycząca wprowadzenia religii do szkół, ustawa antyaborcyjna, pielgrzymki wojska i policji, wreszcie konkordat - to już współczesne akty ingerencji Kościoła Rzymskokatolickiego w życie Państwa. Dlaczego Kościół tak bezkompromisowo wtargnął do szkół? Odpowiedzi udzielają strony tej książki.
  Dzisiaj na naszych oczach kler zdobywa coraz większe wpływy. Zdobywa je, bo po półwiecznej z górą przerwie społeczeństwo nie pamięta o konsekwencjach jego zwycięstw w latach międzywojennych. Nie należy zapominać, że Kościół to nie tylko miejsce kultu i urokliwa bogactwem, niewinna tradycja, lecz - przede wszystkim - wpływowa siła polityczna. Siła, która chce nas sobie podporządkować.
  LINK (skan w pdf): www27.zippyshare.com/v/58772181/file.html

 • kura444

  Oceniono 14 razy 10

  Dobrze, że obyło się bez argumentu, że narzędzie tortur to symbol miłości.

 • onefoks

  Oceniono 14 razy 10

  każdy symbol który nie jest symbolem wszystkich Polaków winien być w szkole świeckiej i demokratycznej zakazany.krzyż w szkole jest zamachem na jej świeckość i demokracje.

 • maciej_kazimierz

  Oceniono 12 razy 10

  No cóż, zdecydowanie - w szkole krzyż przeszkadza!
  Religia powinna odbywać się w salach katechetycznych przy kościołach.

 • divak2

  Oceniono 12 razy 10

  Ankieta zawiera tzw. "dane wrażliwe" dotyczące przekonań religijnych i światopoglądowych. Nie wypełniałbym jej niezależnie od wyznawanej religii. Uważam że takie postawienie sprawy przez dyrekcję szkoły jest wtykaniem nosa w nie swoje sprawy. Po prostu nie wypełniał bym imiennej ankiety na taki temat bo pani dyrektor tak chce, gdyż szuka dupochronu do sądu.

 • sztucznamgla

  Oceniono 14 razy 10

  w Iranie zamkneli dziewczynę bo poszła na mecz - niedługo nawiedzeni katole wprowadza tego typu absurdalne prawa, bo zawłaszczaja każdą piędź przestrzeni publicznej

  a potem już prosta droga do stosów

 • kleklektyk

  Oceniono 9 razy 9

  Dobrzy mieszczanie. To tacy w Arras albo w Salem palili ludzi żywcem. Prawdziwi, gorliwi chrześcijanie. Rzygający, srający i lejący miłosierdziem do obrzydzenia.

 • jozekzczikago

  Oceniono 15 razy 9

  najwyższy czas wyper.....lić czarnych pasożytów z tego kraju, razem ze wszystkimi ich krzyżami!!!! je...na czarna mafia pedałów!!!!

 • abstrakcyjny2013

  Oceniono 13 razy 9

  witamy w wojtyłowie

 • kocurxtr

  Oceniono 15 razy 9

  "My, rodzice, doceniając to chrześcijańskie dziedzictwo, pragniemy wychowywać nasze dzieci, opierając się na fundamencie chrześcijańskich wartości()"."

  ależ nikt Wam Drodzy Rodzice tego nie zabrania !
  tylko róbcie to w domach i salach katachetycznych, a nie w przestrzeni publicznej przeznaczonej dla wszystkich obywateli, w której przez Was nie-chrześcijanie (czy też nie-katole) czują się wyobcowani i zaszczuci !

 • deeppurple70

  Oceniono 8 razy 8

  Jeśli krzyż jest twoim narodowym znakiem to spadaj do Watykanu kanalio!

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 14 razy 8

  Psy znakują terytorium, które ma uchodzić za ich - szczając. Nawiedzeni katolicy - wieszają znak nienawiści, nietolerancji, znak w imieniu którego i z którym w dłoni mordowali miliony ludzi. Pewnie pokrzykują: :"Gott mit uns" jak znani katolicy z miejsc, w których "praca czyniła wolnym"

 • duchswiety124

  Oceniono 14 razy 8

  czytam i szczypię się w ucho - gdzie ja, do q.. nędzy żyję? Krzyż, krzyż, krzyż. Gdzie nie pójdę - krzyż, gdzie nie splunę - krzyż, idę robić kupę - a tam krzyż. Każdemu zawszawionemu wsiokowi, z każdym g...nem, z każdym pierdnięciem, ze wszystkim kojarzy się te skrzyżowane posrane drewienko ze zwłokami jakiegoś wyimaginowanego truposza. XXI wiek ma już 14 lat, ludzie byli na Księżycu, szykują się na Marsa a tu w tym katolickim grajdole początek Średniowiecza. To się w pale nie mieści jak można roztrząsać rzeczy dla myślącego człowieka tak oczywiste. Gdyby był Bóg - już dawno pierdyknąłby w ten cały polski syf i byłby św. spokój.

 • robkita

  Oceniono 12 razy 8

  Pytanie jest stronnicze. Rownie dobrze moznaby zapytac : Czy powinnismy akceptowac i byc zmuszani do wieszania krzyzy w przestrzeni publicznej ? Jezeli to ma byc jakas ankieta profesjonalna to pytanie powinno byc neutralne.

 • bogdan331

  Oceniono 10 razy 8

  Tylko pod krzyżem ✝ tylko pod tym znakiem ✝ wieloryb jest rybą ✞, a nietoperz ptakiem ✟gender! ㋡ kuria ! 卐 ☭

 • popijajac_piwo

  Oceniono 8 razy 8

  "Prawo do publicznego manifestowania wiary to jedno z praw człowieka."

  A ja wierzę w moc stwórczą mojego penisa i chcę to manifestować nosząc go na wierzchu. Mogę?...

 • totus.tytus

  Oceniono 12 razy 8

  Ankieta - jak napisano - nieanonimowa, bo z podpisem. W zasadzie organizatorzy ankiety mogli pójść znacznie dalej - wypełnianie ankiety urządzić w zakrystii lub na plebanii, gdzie w obecności księdza zainteresowani zaznaczaliby odpowiedzi pod czujnym okiem "duszpasterza". A potem wyniki ankiety, oczywiście z podaniem nazwisk, zostałyby odczytane z ambony.

 • el_bigos

  Oceniono 12 razy 8

  "Prawo do publicznego manifestowania wiary"
  Szkoda tylko,że katole odmawiają prawa do publicznego manifestowania swojej orientacji seksualnej.

 • ringside

  Oceniono 7 razy 7

  Przy okazji mam pytanie: Czy wcześniej, gdy teraźniejsi rodzice, uczęszczali do szkol w Polsce przed 89, to czy czuli się wykluczeni społecznie z tego powodu, ze nie wisiały ówcześnie w żadnych szkołach krzyże? Czy odebrało im to możliwość wychowania w kulturze chrześcijańskiej? Wątpię. Brak krzyży nie wpłynął w żadnym mierze na światopogląd dzisiejszych rodziców bo jakoś udało im się 'przetrwac' do czasów obecnych. To zdanie, iż rodzice ci chcą wychować swoje dzieci w duchu chrześcijańskim jest nielogiczne, skoro im się 'udało', nieprawdaż?

 • pietrek1960

  Oceniono 11 razy 7

  Sądząc po wypowiedziach to w Polsce nie ma nawet 30% wierzących to skąd ten fenomen w podawaniu że jest ich 98%?. To przez katokołtuńskie zakłamanie, tu wszyscy plują na kościół, bo mogą to robić jak im się wydaje anonimowo, ale normalnie to biegają na mszę,wysyłają dzieci do komunii, biorą sluby kościelne, żeby sąsiedzi widzieli, to jest chore, a sodomici watykańscy w czarnych sukienkach tylko zacierają tłuste łapki bo interes się kręci.

 • sim.salabim

  Oceniono 9 razy 7

  "Chcemy wiedzieć, ile jest głosów za, czy jest większość czy też mniejszość - mówi Joanna Jochymek. Podkreśla, że ankieta nie jest obowiązkowa, tak samo jak podpis pod nią."
  Krotko mowiac, Ci co sa przeciwko ankiety nie wypelnia, badz nie podpisza, bo bac sie beda ostracyzmu, wiec pani "madra" Jochymek podliczy - zgodnie z katolicka logika - ze 100% powiedzialo ze im krzyz nie przeszkadza.
  Ot taka skromna katolicka manipulacja - czymze ona jest w porownaniu do manipulacji pismem "swietym" czy innymi "prawdami". To tylko katolicka tradycja - niewazne jak bedzie, byle po naszemu.

 • poroshenko23

  Oceniono 9 razy 7

  "....w wychowawczej przestrzeni naszej szkoły"

  cholera, nie wiedzialem, ze jest na swiecie tyz, panie, przestrzen wychowawcza (a juz zem taki stary ...)

 • nb500

  Oceniono 9 razy 7

  Chrześcijański nie koniecznie oznacza rzymskokatolicki

 • szarak1111

  Oceniono 6 razy 6

  Dziwne, że pytanie w ankiecie nie brzmiało np. tak:
  "Czy przeszkadza ci krzyż wiszący obok godła państwowego?"
  Tu mała gwiazdka, a na dole strony objaśnienie małym drukiem:
  "Odpowiedź twierdząca oznacza usunięcie godła i zastąpienie go portretem Jan Pawła Bis"

 • sisi64

  Oceniono 6 razy 6

  Widzę tu w większości komentarzy święte oburzenie! Pytam więc: kto katolskich talibów wybrał do sejmu, który uchwala ustawy pod dyktando klechów" Dlaczego nie popieracie ludzi, którzy nie trzymają swoich paluchów w kleszych żoopach, pytam się????

 • notremak

  Oceniono 10 razy 6

  Polską katolicką ciemnotę zawsze będzie przerażała wizja wolności, czyli wyzwolenia z chciwych szponów Świętego Pedofilsko-Apostolskiego Kościoła Katolickiego, Matki Naszej!

 • default_nick

  Oceniono 12 razy 6

  "Prawo do publicznego manifestowania wiary to jedno z praw człowieka."

  Guzik. Prawo to możemy mieć we własnej przestrzeni. Natomiast jeżeli włazimy w cudzą część przestrzeni, to krzyż powinniśmy już schować bo tam nasze prawa nie są najważniejsze. Jeżeli katolik ma problemy ze zrozumieniem tego, to co powie na to jakbym odwiedził jakąś organizację katolicką, i obok ich krzyżyków powiesił symbole innych religii a nawet symbol ateizmu. Wiem że na pewno mi pozwolicie i nic nie będziecie mieli przeciw, i nie będą musiał wam cytować co Kali mówił o krowie. Wszak sami mówicie że prawo do publicznego manifestowania wiary to jedno z praw człowieka :).

 • bobbie2

  Oceniono 8 razy 6

  Tak jak kazde zwierze znakuje swoj teren, znaczy sie to jest moje i nikt nie ma tutaj prawa, tak jest u zwierzat, katole znakuja tez swoje wplywy, dlatego tyle tego badziewia wieszaja, daja tym znak ,nasz teren nasze wplywy i inni niech ida na drzewo.

 • krzywelustro

  Oceniono 12 razy 6

  "Czy przeszkadza ci krzyż w wychowawczej przestrzeni naszej szkoły?"

  Po co tak przez kwiatki??? Trzeba było walnąć od razu: "Czy wam się może obywatelu ustrój nie podoba??? Hę???"

 • pogadaniec

  Oceniono 8 razy 6

  Rodzice powinni odpowiedziec tak: Krzyz mi osobiscie nie przeszkadza, ale w szkole publicznej z zasady nie powinien wisiec.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 8 razy 6

  "My, rodzice, doceniając to chrześcijańskie dziedzictwo, pragniemy wychowywać nasze dzieci, opierając się na fundamencie chrześcijańskich wartości()."

  Niech szkoła sprawdzi czy ci rodzice nie molestują własnych dzieci...

 • miszabag

  Oceniono 8 razy 6

  czy to jest normalny portal czy jakiś katolicki? co wchodzę to ciągle jakieś newsy o Kościele. Przeobrażacie się w Gościa Niedzielnego czy co?

 • staszek_psychiatra

  Oceniono 12 razy 6

  Latający potwór spaghetti w każdej klasie

 • kocurxtr

  Oceniono 10 razy 6

  pewnie, że przeszkadza !
  sprawy wiary - to sprawy osobiste !

  zawłaszczanie przestrzeni publicznej przez jakąkolwiek religię, to zamach na wolność osobistą i oczywisty gwałt na prawach konstytucyjnych wszystkich obywateli

 • m.godwin

  Oceniono 6 razy 6

  Cie choroba!

 • czarnymwczarne

  Oceniono 5 razy 5

  Propagatorzy krzyża często tłumaczą się, że skoro w ich instytucji nie ma oficjalnego zakazu umieszczania symboli religijnych, to nie łamią prawa. Może w takim przypadku należałoby wykazać się odrobiną empatii i zwyczajnego poszanowania norm współżycia społecznego? Dealerzy „Zbawienia” twierdzą, że ateiści nie mają żadnego symbolu, bo gdyby taki mieli, to również należałby mu się szacunek zbliżony do tego, którym oni darzą dwa drewienka. Ten szacunek w praktyce przerabiał już niejeden kierowca. „Ryba”, czyli symbol pierwszych chrześcijan, naklejona na samochodzie, to pełna nobilitacja, ale spróbujcie nakleić na swój samochód „Rybkę Darwina”, a będziecie mieli zapewnioną długą i zażyłą znajomość z lakiernikiem.

  www.czarnymwczarne.pl/index.php/component/k2/item/52-sila-symbolu-czy-symbol-sily

 • szats69

  Oceniono 7 razy 5

  Czyli treść tej "ankiety" (to nie jest annkieta a raczej broszura propagandowa) sugeruje wprost, że katolik stoi wyżej, niż ateista i może temu ostatniemu narzucić swój porządek. To jest oczywiście absurd. W Polsce nikt nie może być dyskryminowany ze względu na swój światopogląd. Władze publiczne (w tym dyrektorzy szkół publicznych) pozostają bezstronne w sprawach światopoglądowych. Jak i również wszystkie wyznania w RP są sobie równe. Nie ma więc możliwości, aby religię rzymskokatolicką traktować w jakikolwiek sposób jako uprzywilejowaną. To jest bzdura.

 • poiuytrewq0987

  Oceniono 7 razy 5

  Przeszkadza. Nauczyciele niech zaczną myśleć o mądrym przygotowaniu dzieci do życia w roku 2020 i w przyszłości.
  A klechy? Wynocha dziady do kościołów i tam szukajcie głupków. Ciekawe czy jakieś dziecko przyjdzie dobrowolnie do pedofili i sióstr wariatek.

  Kościół katolicki drenuje polski budżet !!! W dużej mierze przez "religię" w szkołach za którą klechy biorą GRUBĄ FORSĘ!

 • szats69

  Oceniono 4 razy 4

  "Szkoła powinna być także przestrzenią neutralną światopoglądowo" - napisała nam Teodozja Świderska, przekazując opinię kuratora oświaty w Opolu. Kurator zwraca też uwagę, że kwestie światopoglądu, wyznania nie powinny podlegać ankietowaniu. "Kwestie światopoglądowe nie podlegają też ocenie i demokratycznym (większościowym) wyborom.

  Ojej, czyżby znowu racji nie mieli fundamentaliści religijni? To było oczywiste. Ważniejsze pytanie brzmi: czy dyrektorka nie posiadająca komeptencji powinna dalej piastować swoje stanowisko?

 • 0721x

  Oceniono 6 razy 4

  ankietkami piekło jest wybrukowane

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX