Komentarze (92)
"Mitem jest, że Polska to podatkowe piekło. To podatkowy raj! Im człowiek jest bogatszy, tym ma łatwiej"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wymagany_login

  0

  W Polsce grasuje liberalizm? A to ciekawe! Pewnie dlatego mamy tyle regulacji, koncesji, pozwoleń, zakazów... co mi się kojarzy z zupełnie inną ideologią. Ale jak w gazecie napiszą, że tak wygląda liberalizm, to pewnie tak musi być, w końcu byle kto tam nie pisze.

 • Ania Julczyńska

  Oceniono 4 razy 0

  Jedno jest pewne - śniegu nie będzie :( manipulantka.wordpress.com/2014/11/10/kiedy-spadnie-snieg-w-2014/

 • misiaszm

  Oceniono 34 razy -4

  Prawdę mówiąc mogę Panu spojrzeć prosto w oczy i powiedzieć żeś Pan KRETYN. Pana wypowiedzi o liberalnej gospodarce z punktu widzenia człowieka który ni wybudował żadnego budynku gospodarczego, nie założył działalności gospodarczej w której zatrudnia się choć jedną osobę są jak gadanie ślepego o kolorach.
  Spróbuj pan otworzyć budkę z zapiekankami i piwem w adaptowanym lokalu w której zatrudnij Pan trzy osoby. Jeżeli będziesz chciał Pan to zrobić w 100% legalnie to po 12 miesiącach i 100-200tys wywalonych psu w d....e stwierdzisz Pan że to niewykonalne. Zanim pan to zrobisz musisz Pan.
  -zrobić projekt adaptacji, (wcześniej oczywiście inwentaryzacja budynku pomiary geodezyjne i inne hooje śmuje.
  -projekt musi zatwierdzić PIP, SANEPID, Starostwo, Straż, i nie myśl pan że to takie proste bo sam osobiście podnosiłem strop o 4 cm bo pomieszczenie miało 198cm a musi mieć 200cm, nie zapomnij pan zmierzyć odległości krawędzi sedesu od ściany bo inaczej z odbioru Sanepid doopa zbita. Aha i spróbuj pan wymyślić jak rozwiązać problem progu, bo taki 1 cm oznacza że pomieszczenie nie jest przystosowane dla niepełnosprawnych a brak progu oznacza złe zabezpieczenie przeciw szkodnikom.
  Tak się wkkkoooorwiłem jak sobie przypomniałem swoje boje że mi się odniechciało pisać a opisałem może 5%.

 • oloros11

  Oceniono 30 razy -4

  i caly czas te komunistyczne zacięcie - walka klas po prostu
  a co robili jak nowa władza styropianowa - solidarnościowa rwała wszystko co sie dalo - uwłaszczała się na panstwowymn i nikt nie krzyczał - ale przepraszam krzyczeli Łapaj zlodziej a- bo tak podobno sie sekretarze partii uwłaszczali!! a gownm, prawda
  teraz sie okazuje ze ci członkowie pzpr ktorzy sie wzbogacili robili to od zera !! a kradly solidaruch - na potęgę!!
  handlowali przywilejami dla rolników, górników, mundurowych, kościołowi - w zamian za w;ladze i posady
  unijne pieniądze riozdawac i rządzić - podstawowy mechanizm
  a teraz lament ze mala grupa jets bogata!!
  ilu ludzi w Polsce skorzystalo - otoz 38 000 Polakow ma konta w banu powyzej 1 miliona dolarow
  i kto to jest? przedsiebiorcy?, biznesmeni , a skad - to sa wysocy urzednicy i prezesi mrowia rad nadzorczych po 4 milion pensji rocznie i odprawy po 5 milionow 0- a rotacja duuza
  no i koniecznie usluzne media pelne sprzedajnych błaznow
  zwyciezymy...zwyciezy,my,,,
  V=VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV
  pamietacie?

 • sir_fred

  Oceniono 51 razy -5

  W jaki sposób likwidacja karty nauczyciela ma pogorszyć sytuację finansową rodziców? Proszę ten bełkot jakoś uzasadnić...

 • pe.de.rasta

  Oceniono 8 razy -6

  Skoro tak u nas liberalnie i łatwo, niech Woś założy firmę. Chętnie popatrzę jak rozwija biznes w tym raju.

 • Marcin R

  Oceniono 10 razy -6

  Taa, Keynes. Może jeszcze Regan, albo Gierek? Populistyczne p..lenie oparte na mżonkach. A główną mżonką jest wiara, że ludzie wskutek "mądrych" decyzji politycznych zmienią swoje zachowania i będą się kierować altruizmem i dobrem kraju, zamiast dobrem własnej d.. Niech Pan poczyta także inną literaturę, np. zapytania przedsiębiorców do naczelników izb skarbowych, albo niech spróbuje sam stworzyć miejsce pracy i je kilka lat utrzymać w tym raju. Trzeba być naprawdę ograniczonym, żeby sądzić że super lewackie reformy sugerowane przez Pana Wosia nie spowodują ucieczki z raju ostatnich ludzi, którymś coś się chce zmieniać i którzy są tu jeszcze tylko dzięki sentymentowi do ojczyzny, bo na pewno nie ze względu na niskie obciążenia podatkowe.

 • supermarjan

  Oceniono 14 razy -6

  " Polski system gospodarczy jest zbyt mocno wychylony w kierunku wolnorynkowym, co dopiero zostało zauważone."
  wariat!
  dalej nie ma sensu czytac.
  to do krzewienia tego wolnorynkowego czegos potrzebujemy 850 000 urzedasow?
  a krus jest wolnorynkowy i - jak sie domyslam - liberalny?
  gornicy?
  psy, mundurowka? to ze tych bandytow po przewrocie odeslali na emerytury zamiast za kraty to jest przejaw liberalizmu?
  milion za pierdzenie w panstwowy stolek s. skarbu panstwa jest liberalne?
  Kolego autorze- wyklady z makro sa jak mysle wolne w tym kraju. mozna podejsc i posluchac. a jesli jakims cudem masz wbite zaliczenie z makro - to szkoda ze nie u nas....
  Dr Klimas przecisnelaby Cie przez zamkniete okno na wolnosc wykonywania innego zawodu.....
  tyle jest fajniejszych zajec od pisania o dziedzinie nie majac pojecia nawet co znacza definicje.

 • jan.fils

  Oceniono 11 razy -7

  Może ja jestem lekko skrzywiony, ale człowiek wydaje się być z innej planety i wydaje się stosować logikę z innej planety...

  > "Gdyby zapytać ludzi, czy w takich dziedzinach jak edukacja czy służba zdrowia są za prywatyzacją, powiedzieliby "nie""

  Serio? Skąd takie przekonanie? Ja np. jestem za.

  "I te szkoły, gdzie nie obowiązuje Karta Nauczyciela, wreszcie zniszczą szkoły publiczne, które będą droższe."

  Nierozumiem tego zdania.

  - Fakt, że nie obowiązuje Karta Nauczyciela jest ZALETĄ a nie wadą.

  - Szkoły prywatne są tańsze (to chyba dobrze, prawda) i lepsze (to wynika z moich obserwacji). Skoro coś jest gorsze i droższe, to chyba oczywiste, że upadnie, prawda?

  Niezależnie od tego nie rozumiem dlaczego sugerowany, nie mający odbicia w rzeczywistości, upadek (drogich i słabych) szkół publicznych jest problemem.

  > "prywatny szpital będzie świadczył te usługi, które się opłacają, a nie te, na które jest zapotrzebowanie"

  Poraża mnie besens tego stwierdzenia.

  pl.wikipedia.org/wiki/Poda%C5%BC
  pl.wikipedia.org/wiki/Popyt
  Jeśli coś działa dobrze, to nie ma sytuacji postulowanej w wypowiedzi autora.

  > "Najlepszym przykładem reforma OFE. Po raz pierwszy w historii ćwierćwiecza rząd sprzeciwił się logice rynkowej."

  Oczywiście. A prawie 2mln osób nie zrozumiała, że to dla ich dobra.

  > " I to było zrobione wbrew najbardziej oczywistemu interesowi klasy rządzącej. Jasne, zostali do tego przymuszeni sytuacją budżetową."

  Sugestia jest CAŁKOWICIE błędna. Ta decyzja była podyktowana tylko i wyłącznie ratowaniem tyłka i nie było tam kompletnie żadnej głębszej myśli.

  Z jednym się z tym człowiekiem zgadzam - nie jest prawdą, że nie było innej drogi. Nie sądzę, aby decyzje stricte ekonomiczne były jednoznacznie złe, choć sprzedaż całych branż przemysłu raczej nie wpłynie pozytywnie. Osobiście uważam, że koncepcja grubej kreski była idiotyzmem i w dużej mierze uniemożliwiła oczyszczenie społeczeństwa czego prostą konsekwencją są obecnej problemy z uczciwością, korupcją i nepotyzmem.

 • Marcin R

  Oceniono 13 razy -7

  Taa, Keynes. Może jeszcze Regan, albo dla odmiany Gierek? Populistyczne p..lenie oparte na mżonkach. A główną mżonką jest wiara, że ludzie wskutek "mądrych" decyzji politycznych Pana Włosia zmienią swoje zachowania i będą się kierować altruizmem i dobrem kraju, zamiast dobrem własnej d.. Niech Pan poczyta także inną literaturę, np. zapytania przedsiębiorców do naczelników izb skarbowych, albo niech spróbuje sam stworzyć miejsce pracy i je kilka lat utrzymać w tym raju. Trzeba być naprawdę ograniczonym, żeby sądzić że super lewackie reformy proponowane przez Pana Wosia nie spowodują ucieczki z raju ostatnich ludzi którymś coś się chce zmieniać i którzy są tu jeszcze tylko dzięki sentymentowi do ojczyzny, bo na pewno nie ze względu na niskie obciążenia podatkowe.

 • alco86

  Oceniono 33 razy -7

  Państwo już przy wypłacie zabiera mi połowę wynagrodzenia. Potem podczas zakupów z tej pensji netto płacę dalej, tym razem ogromny vat i akcyzę. Opłacam też różne podatki lokalne, opłaty skarbowe itp. Nawet oszczędzając płacę tzw. podatek Belki. O, zapomniałbym jeszcze o abonamencie rtv. Coś jeszcze? Pewnie by się znalazło, ale już nie mam nerwów. Jak się tak bliżej przyjrzeć, to 3/4 ciężko zarobionych pieniędzy idzie na państwowe daniny. A tu mi wyskakuje jakiś chłoptaś i mówi perfidnie, że Polska to podatkowy raj oraz, że za bardzo skręcilismy w stronę wolnego rynku, mimo iż przodujemy w Europie pod względem liczby koncesji, licencji, zezwoleń, pozwoleń etc. Ręce opadają.

 • gurupitka

  Oceniono 19 razy -7

  To ten gościu z kabaretu Hrabi chyba, bo narmalny na umyśle nie-komik takich głupot publicznie by nie gadał.
  Do tych bredni nawet żal się odnosić, bo to albo tania prowokacja dla podbicia czytalności albo nic mu już nie pomoże.

  Natomiast powiem tak:

  VAT rates in Switzerland
  ---------------------------------
  Normally VAT amounts to 8% of the taxable turnover. This rate applies to food and drink consumed in restaurants and hotels. However, the cost of a night spent in a hotel (including breakfast) is taxed at the special rate of 3.8%.

  A reduced rate of 2.5% applies to certain everyday consumer goods such as foodstuffs, non-alcoholic beverages, books, newspapers, magazines, medicines and tickets for certain sports and cultural events.
  [www.ch.ch/en/vat-rates-switzerland/]
  -----

  Zgadnijcie gdzie sa najwyzsze zarobki w Europie?
  Btw. służba zdrowia prywatna (ubezpieczenie zdrowotne przymusowe ale można wybierać sposród firm i pakietów)?

 • z700

  Oceniono 53 razy -7

  Bullshit. W polsce może i podatki dochodowe do najwyższych nie należą, natomiast opodatkowanie pracy jest horrendalne. Do tego złodziejski VAT, rozmaite podatki akcyzowe, więc tak różowo nie jest. A unikanie podatków jest postawą godną najwyższego uznania, gdyż jest to obrona jednostki przed byciem okradanym.

 • fujiyama

  Oceniono 33 razy -11

  Proszę was, wprowadźcie dla najbogatszych te 50%, nawet 80%.
  Zlikwidujcie kwotę wolną od podatku, bo bogaci tez ją płacą!!!
  Więcej socjalu, więcej sprawiedliwości, więcej urzędników i domiarów.

  I już w następnym wyborach wygra Korwin i będzie normalnie.

 • zelalem

  Oceniono 74 razy -12

  Powtarzany w kółko mit, że bogaci płaca takie same podatki jak biedni może funkcjonować tylko w społeczeństwie, które nie potrafi liczyć. TAKA SAMA STAWKA PODATKOWA, oznacza, że bogaty płaci więcej, bo płaci podatek od większej sumy!
  Ponadto istnienie kwoty wolnej od podatku (niezależnie od jej wielkości), powoduje, że podatek więcej zarabiających, przy takiej samej stawce podatku, będzie większy.
  No, a w Polsce mamy dwie stawki podatku, więc bogaci płacą jeszcze więcej.
  Ludzi kluje w oczy to, że po zapłaceniu podatku bogatym i tak więcej zostanie!
  No, ale jaką mieli by bogaci motywację, żeby się bogacić?
  Wszyscy byliby biedni...
  I kto tworzy miejsca pracy , biedni czy bogaci?

 • kopandol

  Oceniono 40 razy -16

  !0% bezrobocia w Polsce ?!
  To chyba gdzieś na świecie jest druga Polska bo w kraju pomiędzy Odrą a Bugiem brakuje w tej chwili rąk do pracy - z naciskiem na "rąk" bo to co ma dwie lewe do doopy przyrośnięte rękoma nazwać nie można.
  Ach, rozumiem!
  "Specjalista" ma na myśli małorolnych i magistrów od fikołków - no niestety albo ci ludzie ruszą doopy albo będą dalej klepać biedę.
  Przemysł sam do nich nie przyjdzie...
  Jak długo jeszcze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX