Komentarze (704)
Arłukowicz się nie ugiął. Część gabinetów lekarzy z PZ zamknięta. "Lekarzom nie udał się szantaż" [KOMENTARZE]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • anty-oszolom

  Oceniono 33 razy 23

  Alez Dorn to był PiS! Wiec jak PiS chciał brać lekarzy w kamasze było ok, a jak Arłukowicz nie daje podwyżki - to jest źle??????? Moze pisuarki popatrzą, jak zakłamany jest kaczy kuper prezio, i jak naprawde nie ma NIC do zaoferowania, poza awanturami i bronieniem idiotów i przestępców-pseudokibiców.

 • kgbltd

  Oceniono 27 razy 21

  Skoro bandyci terroryzują społeczeństwo to należy te terrorystyczne punkty omijać szerokim łukiem.

 • 45starsza

  Oceniono 31 razy 21

  Solidaryzuję się z pacjentami, zwłaszcza z tymi, których lekarze PZ pozbawili możliwości opieki lekarskiej.

 • eski57

  Oceniono 29 razy 21

  To Zielonogórskie stowarzyszenie lekarzy , to jakaś przybudówka PiS-u ?? - przecież oni NIE działają w interesie pacjentów , tylko własnym , tym bardziej , że większość do sprawy podeszła po ludzku - czas pokaże - poprawić zawsze można !!!
  - min. Arłukowicz podjął jedynie słuszną decyzję !

 • 1-mark-adams

  Oceniono 25 razy 21

  Dorn realizował politykę Kaczyńskiego - Kaczyński nie odciął się od jego wypowiedzi.
  Arłukowicz nie jest gorszy od Dorna tylko skuteczniejszy, co nie jest wielką sztuką, bo PiS co tknie to spieprzy ( dzięki Bogu ).

 • smd48

  Oceniono 30 razy 20

  Lekarze z PZ zachowują się dokładnie tak jak górnicy: należy ich bojkotować, gdyż inaczej ich roszczenia nie będą miały końca.

 • marismo

  Oceniono 32 razy 20

  Organizacja biznesowa? To jest po prostu mafia, która nota bene też jest przecież organizacja biznesową!

 • kat_ja1

  Oceniono 28 razy 20

  I bardzo slusznie. Dzis, z goraczka i potwornym bolem gardla udalam sie do lekarza rodzinnego, od ktorego uzyskac skierowanie na jakiekolwiek badanie, graniczy z cudem. Pocalowalam klamke, bo na drzwach juz wisiala informacja o PZ . Kibicuje ministrowi Arlukowiczowi. Lekarz powinien wykonywac swoj zawod z powolania, podobnie, jak ksiadz....a jesli tego nie czyni, moze powinien zmienic zawod?

 • pataran

  Oceniono 31 razy 19

  Tak trzymać panie Arłukowicz. Jak sobie pomyślę ilu lekarzy (nie wszyscy, nie wszyscy) jest tak na prawdę hienami żerującymi na strachu ludzi o zdrowie i życie swoje i swoich bliskich, to mnie krew zalewa. Ludzie dają łapówki, bo chcą mieć szybciej, bo w ogóle chcą mieć coś zrobione, bo się boją, a oni ciągną tę kasę od ludzi jak soczek przez rurkę bez żadnych skrupułów.

 • notremak

  Oceniono 27 razy 19

  Brawo, Panie Ministrze! Nie ustępować szantażystom. Jak stracą ciepłe posadki (przychodzi się o godzinę później, wychodzi godzinę wcześniej - znacie to?), będą sobie pluć w brody. Poniewczasie.

 • a488151

  Oceniono 28 razy 18

  Widzę, że bardzo dużo zajadłych lekarzy siedzi na forum. Wzięlibyście się do pracy, co?

 • janocz

  Oceniono 28 razy 18

  Pogonić pasibrzuchów, niech nie udają, że walczą o pacjenta. Dla wielu z nich, to tylko margines biznesu. Nowe kontrakty z nimi, to 50% stawki wyjściowej. Jak znormalnieją, to coś dorzucić. Arłukowicz, tylko nie pękaj, bo Jaruś z Piechą już nóżkami przebiera i nie odpuści

 • s.pietrzko

  Oceniono 20 razy 18

  Brawo panie ministrze jak to mówił Cezary pazura w jednym filmie cza twardym byc nie mientkim

 • zxzxz39

  Oceniono 28 razy 18

  Bezwarunkowo popieram Arłukowicza. Mój lekarz rodzinny podpisał umowę. Gdyby jednak okazało się, że poszedłem do niego i "odbiłem" się od zamknietych drzwi w przychodni, następnego dnia szukałbym innego lekarza.

 • kitikitik

  Oceniono 27 razy 17

  Opuścić tych niedouczonych darmozjadów! Wyrejestrować się z ich przychodni! Niech żyją z zamkniętych przychodni! Mają kasy odłożonej na kilkadziesiąt lat!

 • cobra69

  Oceniono 29 razy 17

  po raz pierwszy kibicuję ministrowi!
  A porozumienie zielonogórskie to organizacja przestępcza i jako taka powinna byc sądzona!!!

 • u18

  Oceniono 23 razy 17

  PZ jak kazda korporacja twardo walczy o swoje i chce ugrac jak nawiecej. A pacjnet? Czy PZ zabezpieczylo interes swoich pacjentow?

 • leszek841

  Oceniono 26 razy 16

  BRAWO MINISTER.NALEŻY UKRÓCIĆ TEJ BRACI.JUŻ SIĘ PANOSZĄ GORZEJ OD GÓRNIKÓW.
  PRZEZ OSTATNIE LATA PODWYŻSZYLI SOBIE PŁACE O KROCIE.NIKT TAK W POLSCE NIE MA,A ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZEROWA.

 • Aleksandra Panis

  Oceniono 30 razy 16

  Lekarska hołota niech nas skończy straszyć, jak to niby wyjadą na zachód. Zarabiają minimum po 15 tysięcy na rękę, a zazwyczaj co najmniej 20 tysięcy, w kraju gdzie ludzie zazwyczaj zarabiają 2 tysiące. Chcecie podwyżki to wypad na ten wasz mityczny zachód. Za 15 czy 20 tysięcy na rękę można sprowadzić odpowiednią liczbę lekarzy azjatyckich, nieraz o lepszych kwalifikacjach niż polskie lenie. Wystarczy, żeby rząd chciał. Takich specjalistów chętnych do wyjazdu jest w Indiach na przykład od groma.

 • cy.nick

  Oceniono 23 razy 15

  Z szantażystami się nie dyskutuje.
  Ich się wywała na zbity pysk.
  A jeszcze wczoraj się bałem, że jednak się złamie.
  U mnie ma punkt !

  Za kilka miesięcy - jak się to uspokoi, a tak będzie - widziałbym go na jako ministra odpowiedzialnego za kopalnie węgla i KGHM.

 • logo2

  Oceniono 22 razy 14

  Arłukowicz pokazał, że ma jaja. Tak trzymać.
  Szantażyści niech spier...ją z naszego kraju, a przed wyjazdem prosimy o zwrot pieniędzy za kształcenie.

 • eski57

  Oceniono 18 razy 14

  Czy Stowarzyszenie zielonogórskie lekarzy ma jakiś związek z PiS-em ! ?? Skoro większość lekarzy podpisała , to znaczy , że się DA wyżyć – ci lekarze widzą potrzeby ludzi – przecież w praktyce okaże się .. Min. Arłukowicz nie miał innego wyjścia a sklerykalizowana Izba Lekarska oczywiście też jest przeciw .., bo TO PEWNO JEST NIEZGODNE Z ICH DEKLERACJĄ WIARY I sumieniem …...!!!

 • lina555

  Oceniono 22 razy 14

  Kibicuję Arłukowiczowi. Wiem, że każda suma zginie w kieszeniach lekarzy, a i tak wyciągną rękę po kopertę albo będą brali dyżury w ilości zagrażającej pacjentom, bo albo będą spać na dyżurze, albo będą przemęczeni. Nikt nie rekompensuje np. nauczycielom zwiększonej pracy z powodu nieustannego zmieniania programów, podręczników i wprowadzania coraz większej ilości papierków!

 • staraj100

  Oceniono 22 razy 14

  A teraz właściciele lokali powinni wypowiedzieć im dzierżawę ,niech idą do diabła.

 • wwww01

  Oceniono 20 razy 14

  Jeszcze im dodać pieniędzy, przywilejów (jak klauzula sumienia) i błagać by chcieli podnosić swoje kwalifikacje i leczyć pacjentów. Może jeszcze założyć przy placówkach izby wytrzeźwień dla lekarzy?

 • jerzytop

  Oceniono 17 razy 13

  Nie Pokaż lekarzu co masz w garażu a powinno być Co masz w głowie . Gdy się czyta niejednokrotnie że pięciu kolejnych lekarzy nie umiało zdiagnozować śmiertelnych chorób czy powikłań to krew człowieka zalewa że takie Coś z porozumienia / nie mylić z lekarzem / ma czelność mówić ze chodzi mu o dobro pacjenta . To akurat hrabiowie polskiej medycyny macie e d....ie Ostatni przykład ze szpitala w Limanowej pokazuje dobitnie co " troskliwy lekarz i to nie jeden robi " na słono opłaconym dyżurze

 • erpe

  Oceniono 19 razy 13

  Moja przychodnia zastrajkowała.I w tym momencie przestała być moją przychodnią. Straciłem do niej zaufanie.Amen
  PS Personel medyczny pracujący w mojej przychodni od lat, otwarcie mówi ,że pracujący tu lekarze zarabiają bardzo dobrze. Chyba wie co mówi.

 • kasiakasia34

  Oceniono 19 razy 13

  Brawo! Brawo! Brawo! Panie Arlukowicz. Niech szumowiny poznaja prawo i obowiazki jakie maja w stosunku do pacjentow. Nie popuszczac, jak nie dostana pensji za miesiac zmieknie im rura.

 • 39marpik

  Oceniono 19 razy 13

  Lekarze to kasta w której etyka zawodowa nie obowiązuje. W większości zawodów pomimo protestów etyka nie pozwala odmawiać świadczeń na rzecz ludności.

 • kowalskyy49

  Oceniono 19 razy 13

  Arłukowiczowi kibicuje cała Polska z wyjątkiem Kaczyńskiego i konowałów z PZ. Tal trzymać. Trzeba tylko pomóc młodym lekarzom szybko zakładać nowe przychodnie i sprawa będzie załatwiona.

 • sselrats

  Oceniono 12 razy 12

  Jesli przychodznie nie chca zarabiac - to dlaczego je zmuszac?

 • substorm

  Oceniono 18 razy 12

  Brawo panie Arlukowicz a pisdzielcy zamknac mor.dy. Kazdy wie ze u pisowca wszystkie chwyty sa dozwolone aby tylko dokopac PO. Pamietacie jak kaczor dumnie stal z flagami bandery?

 • adoptowany

  Oceniono 20 razy 12

  malo kiedy kibicuje rzadowi, ale tym razem calum sercem jestem po stronie ministra. Znam b. dobrze to srodowisko, owszem jest wielu lekarzy z prawdziwym powolaniem widocznym w tym co robia na codzien, ale jest tez duza grupa ludzi w bialych fartuchach ktorym medycyna kojarzy sie wylacznie z biznesem..dr. Religa to jeden z ostatnich lekarzy z judymowskim zacieciem i wielkim sercem dla chorych.

 • rw1234

  Oceniono 15 razy 11

  Popieram P. ministra i reformę służby zdrowia - ceny jednostkowe uslug są za wysokie - zmniejszcie ceny jednostkowe, szkolcie co roku 2 razy więcej lekarzy, bo mamy ich najmniej na 100 mieszkańców w Europie (cywilizowanej):
  "Ludwik Dorn kiedyż zapytał: "Pokaż lekarzu co trzymasz w garażu" Proponuję powtórzyć to pytanie. Na tę odpowiedź czeka teraz już na pewno cała Polska."

 • csk2

  Oceniono 15 razy 11

  Nie jestem osobą z typu wiecznie narzekających, ale jak słyszę kolejny raz narzekania właścicieli NZOZ (podkreślam właścicieli, a nie tylko lekarzy będących w NZOZ na kontraktach) to doprawdy krew mnie zalewa.
  Upraszczam w dużej mierze wypowiedź, bo każdy z wątków potrzebowałby dużego rozwinięcia, ale uwierzcie znam towarzystwo od środka, rodzice znajomych to właściciele NZOZ, co innego mówią pod publiczkę, a co innego w prywatnych rozmowach. Śmiech mnie ogrania, jak słyszę ich publiczne żale. Konkluzja jest jedna - zdrowie to nie powinien być tylko biznes drodzy Państwo. Za tym stoją ludzie, często przestraszeni i bezbronni w obliczu wielu chorób i to oni powinni być dla Was priorytetem. Hipokrates w grobie się przewraca widząc jak działacie ...
  W 95% przypadkach leczę się prywatnie, bo tylko wtedy czuję się bezpiecznie, u nas najlepszych rodzinnych przegoniono, jak zaczęli zbyt dużo badań przepisywać. Szlag mnie trafia, jak idę do swojego rodzinnego i chcąc w ramach profilaktyki onkologicznej wykonać odpowiednie badania w wiarygodnym laboratorium (bo nie ukrywajmy kontrakty z laboratoriami też podpisywane są wg zasady krewni i znajomi królika) to słyszę szczere słowa od rodzinnego - niestety, góra naszej przychodni nie popiera takich zleceń (a gwarantuję, że jest to podstawa); jeśli chcę mieć dobrze wykonane usg to rodzinny kieruje mnie do innej placówki niż ta z którą macie podpisany kontrakt, bo sam mówi, że temu Waszemu do końca nie ufa ... wykonuję więc odpłatnie.
  Główna teza jest taka, że system opieki zdrowotnej w Polsce to porażka. My pacjenci musimy albo kombinować ze środków prywatnych, albo gimnastykować się, żeby przeżyć w państwowym systemie. Mam nadzieję, że któraś władza zdecyduje się wreszcie zrobić odważny krok w kierunku wprowadzenia w Polsce systemu, jaki obowiązuje w Niemczech - gdzie My pacjenci będziemy w głównej mierze decydowali o wydawaniu naszych składek, a Wy lekarze będziecie zabiegać o pacjenta. Rozumiem, że moją składką (i zgadzam się na jej podwyższenie), której wcale nie wykorzystuję muszę czasami się podzielić z ciężko chorym, na którego NFZ potrzebuje więcej pieniędzy, ale nie chcę się dzielić tym z Wami ponad normę. Żyjemy w jednym kraju, gdzie część z Was zapomina często o coraz większym rozwarstwieniu i patrzy na nas pacjentów, jak na głowy na których chce jak najwięcej zarobić. I będziecie tu w wywiadach mówić o dobrych chęciach - dobrymi chęciami to jest piekło wybrukowane ...

 • yeronimo

  Oceniono 15 razy 11

  Lekarze eskalują tylko żadania, tak żeby zawsze im się opłacało, - kwestia w tym ,że może i leczyć potrafią ale na zarządzaniu większość z nich nie zna się kompletnie Arłukowicz zrobił dobrze, bo eskalacja byłaby co roku, a tak w każdej miejscowości może znaleźć się firma, co przychodnie zorganizuje, szkoda ,ze cześć pacjentow ucierpi ale trzeba z lekarzami też pożadek zrobić. Bajzel w naszej służbie zdrowia jest lekarzom od lat na rękę. lekarze nie podpisali umowy , to nie maja pracy zobaczymy komu "rura" zmięknie!

 • cracovia.figiel

  Oceniono 85 razy 11

  Azrael @AzraelK
  Follow
  Mam tę nadziej, że wygrywa to @Arlukowicz
  Dlaczego?
  Bo to są działania w interesie chorych. Wielu lekarzy gra "pod siebie". Tylko...
  ......W moim odczuciu ten Azrael to jakiś przekupiony przez Niesiołowskiego dziadyga. Lekarzom dzieje się w Polsce straszna krzywda. Pracują prawie za darmo, a ich rodziny przemierają głodem i my wszyscy polscy pacjenci w imię dobrze pojętego interesu społecznego domagamy się od NFZ natychmiastowej podwyżki dla lekarzy. Przynajmniej o jakieś 150%, bo jak nie to my pacjenci przeprowadzimy strajk głodowy.... tzw 'głodówkę"- która zresztą niewiele się będzie różnić od naszego codziennego pożywienia.

 • poznaniak59

  Oceniono 16 razy 10

  Jestem wiejskim lekarzem POZ , mam ok.2100 pacjentów. NFZ płaci za os. 8 zł/m. W rzeczywistości jest to jednak więcej , przeciętnie wychodzi ok. 10-11 zł ( NFZ płaci więcej za przewlekle chorych , dzieci ,seniorów ) .Mam zatem ok.21-22 tyś. na miesiąc. Z tego muszę zapłacić pielęgniarce ( 2 os., półtora etatu - 5.1 tyś. zł z zusem) , rejestratorkom ( 2 os. - 3.8 tyś. z zusem ), zewnętrznej firmie sprzatającej 2 tyś. Badania laboratoryjne ok. 2.5 - 3.5 tyś. ,diagnostyka obrazowa ( rtg, usg ) - ok. 2 tyś. Lekarstwa , bandaże , mydła, pralnia ( wymóg sanepidu ) , szczepionki - ok. 2 tyś./m Pozostało ok. 4 tyś. dla mnie , za te pieniądze muszę kupić samochód i paliwo na obowiązkowe wizyty domowe. Można szaleć ?
  Arłukowicz twierdzi , że mamy dołożone tylko 6 badań . Dlaczego nie powie , że w tym badanie tomografem za ok. 600 zł.
  Od czterech lat nie miałem wolnego dnia , pracuję od rana do wieczora.Moje wolne dni to sobota i niedziela oraz święta. Czy to źle , że chcemy mieć urlop ? Dlaczego Arłukowicz nie zezwoli by było tak jak kiedyś , gdy mogłem zamknąć gabinet i pacjenci chodzili na pogotowie lub do szpitala ? Ja się z pogotowiem i szpitalem rozliczałem , oni nie robili tego za darmo , zarabiali . Fachowcy z ministerstwa wymyślili sobie , że lekarze mają zbierać punkty za dokształcanie. Teoretycznie połowa z nich ( 100 pkt) ma być ze szkoleń. 1 pkt to 1 godz. szkoleń. Może Arłukowicz powie mi kiedy mam znaleźć te 100 godzin na szkolenie ? Może w soboty i niedziele ? Każdy z lekarzy i pacjentów spotkał się z ludźmi , którzy przychodzą do gabinetu bo się nudzą, bo sobie coś wymyślili, bo lubią. Jeśli wprowadzi się opłaty ( drobne ) , to część tych "chorych" przestanie przychodzić i zawracać głowę lekarzowi , będzie miał więcej czasu na tych naprawdę chorych . W Skandynawi lekarz może przyjąć dziennie 8-10 os., w razie masowych zachorowań do 20. My przyjmujemy codziennie po kilkudziesięciu i w ciagu 2-3 min. " bardzo solidnie" zbieramy wwywiad i badamy . Dlaczego ? Bo nie ma lekarzy.Ministerstwo wprowadziło takie regulacje , że uniemożliwia zrobienie specjalizacji ( na niektóre jest w skali roku kilka miejsc na całą Polske ) . Parę lat temy wymyślili sobie , że nie będą specjalizować pediatrów. Obecnie średnia wieku pediatry dochodzi do 59 r.ż. Dlaczego Arłukowicz nie pochwali się ilu lekarzy z tego powodu opuszcza praktycznie na zawsze Polskę ? Mechanizm jest taki , że spowodu braku możliwości robienia specjalizacji , jadą ja robić w Niemczech , w Skandynawii czy w innym kraju. Po kilku latach pobyty poza arłukowiczowym rajem zostają tam na zawsze .

 • dekaton

  Oceniono 14 razy 10

  Były dwa dni Świąt, Nowy Rok, przychodnie zamknięte i nikt nie robił larum z tego powodu. Dzisiaj propisdzielcze dziennikarzyny w tv podkręcają atmosferę totalnego zagrożenia, chociaż nie udaje im się sfilmować oczekiwanych dantejskich scen przed gabinetami lekarskimi. A oczekiwania organizatorów są jasne: po pierwsze - większa kasa, bez odpowiedzialności za efekty, po drugie - maksymalna dezorganizacja opieki zdrowotnej a w efekcie wkur...nie pacjentów i przed wyborami wykorzystywanie tej sytuacji w walce wyborczej / z nadzieją, że po wygranych prze pisiorów wyborach dorwią się do rządowego koryta i wtedy dopiero zrobią sobie dobrze /
  Stąd też nie dziwi gremialne poparcie tej akcji w matecznikach pisdzielców na ścianie wschodniej

 • 99venus

  Oceniono 18 razy 10

  lekarze strajkują ale dlaczego zamkniete są gabinety zabiegowe,dlaczego nie pracują pielęgniarki,dlaczego nie ma dostepu do dokumentacji?
  kształcili się nasze,społeczne pieniądze-bezpłatnie,dzisiaj znęcają się nad chorymi.

 • ministrant15

  Oceniono 20 razy 10

  Dla tych konowalow, ktorzy pozostawili pacjentow bez pomocy i dla paru zlotych zlamali skladana przysiege od poniedzalku powinny byc juz wystawione zwolnienia dyscyplinarne z pracy.

 • korcia2000

  Oceniono 18 razy 10

  Lekarze mają prawo upominać się o pieniądze ALE NIE KOSZTEM ZDROWIA I ŻYCIA PACJENTA!

 • klarneta8

  Oceniono 15 razy 9

  Brawo p. min. ARLUKOWICZ!!!

 • kankan48

  Oceniono 15 razy 9

  To całe porozumienie - niezrozumienie wykazało się cwaniactwem . Co roku kombinuje jakby Państwu wyszarpać trochę grosza. Obecna sytuacja jest groźna dla ludzi ,którzy pozamykali swoje gabinety.Tam zamknęli dokumentacje medyczne swoich pacjentów. Jeżeli pacjent wystąpi do sądu o rozstrzygniecie sprawy ,czy pacjent ma prawo dostępu do swojej dokumentacji to wyroki mogą być ciekawe.Jeżeli " lekarz " gra zdrowiem swoich pacjentów ,to ja do takiego lekarza nie mam szacunku. Każdy ma prawo zamknąć swój interes , ale musi spełnić szereg procedur , a przede wszystkim rozliczyć się ze swoimi klientami - pacjentami. Bardzo dobrze zachowuje się Minister Zdrowia nie ustępując tym ludziom .Uważam ,że Premier Ewa Kopacz poprze Ministra i nie zostawi go z tym problemem samego. Sama pokazała ,że można się postawić i bronić swojego zdania ,jak to teraz robi Minister Zdrowia.

 • antykle

  Oceniono 11 razy 9

  dohtorom na pewno nie chodzi o dobro pacjenta jak próbują to wszystkim wcisnąć

 • mariuszet

  Oceniono 13 razy 9

  Lekarze za 6 dodatkowych procedur dostali 1,1 mld zł więcej niż dotychczas i niech nie mówią, że to mało bo do tej pory brali za inne świadczenia 200 mln zł. Cwaniacy i tyle.

 • pyrazgzikiem

  Oceniono 13 razy 9

  Lekarze NFZ chcą więcej, gazownia chce więcej, elektrownia i zus...wygląda na to, że niedługo będziemy musieli wystawić na allegro swój skromny dobytek, żeby nie umrzeć z głodu. No chyba, że wcześniej zajmie go to opresyjne państwo na poczet przyszłych zobowiązań

 • sarna291

  Oceniono 12 razy 8

  Arłukowicz postawił na BYĆ ALBO NIE BYĆ - wie , że ma na sobie juz oddech psiapsióki p. Kopacz na jego fotel ministra . Dlatego nie ma wsparcia. Dzięki temu podjął odważne działania. Brawo dla niego....W tej chwili nie mysli o swojej posadzie, chce tylko normalności.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX