Paradowska o nielegalnym pomniku Chrystusa w Poznaniu: To pomysł dla zwolenników pomnika smoleńskiego

- W ten sam sposób stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego - zwany dla niepoznaki pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej - na Krakowskim Przedmieściu. Droga przećwiczona w Poznaniu jest fantastyczna i godna powielenia - ironizowała w TOK FM Janina Paradowska, komentując sprawę nielegalnego pomnika.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na pl. Mickiewicza w Poznaniu (najpewniej) nie stanie 5,5-metrowa figura Chrystusa jako część wystawy "Wdzięczni za niepodległość". Jej pomysłodawcy nie złożyli wszystkich potrzebnych dokumentów, a urzędnicy odmówili wydania pozwolenia. Nie wiadomo jednak, czy wbrew zakazowi figura stanie w niedzielę na pl. Mickiewicza i czy w czwartek rozpocznie się montaż cokołu, na którym stanąć miał Chrystus.

- W ten sam sposób stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego - zwany dla niepoznaki pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej - na Krakowskim Przedmieściu - uważa Janina Paradowska. - Droga przećwiczona w Poznaniu jest fantastyczna i godna powielenia. Najważniejsza jest skuteczność. A figura jest koszmarna. Pochodzi z pracowni Michała Bartkiewicza spod Krakowa, który jest autorem licznych figur Jana Pawła II, które szpecą krajobraz w całej Polsce. Ta figura Chrystusa obraża Chrystusa - komentowała w Poranku Radia TOK FM Paradowska.

"A chciałam być aktorką..." - przeczytaj pierwszy biograficzny wywiad z Janiną Paradowską >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (254)
Paradowska o nielegalnym pomniku Chrystusa w Poznaniu: To pomysł dla zwolenników pomnika smoleńskiego
Zaloguj się
 • mnbvcx

  Oceniono 719 razy 581

  To jest Chrystus na miarę naszych możliwości. My tym Chrystusem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz Chrystus, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!

 • bihepi

  Oceniono 447 razy 415

  " 5,5-metrowa figura Chrystusa" ???
  Ależ skąpe pyry.
  ----------------
  ŚWIEBODZIN W KAŻDEJ GMINIE !

 • maura4

  Oceniono 464 razy 410

  Przecież to katolicki terror. Przecież oni mają w nosie pozwolenie i formalności. Władza ? Prawo, jakie prawo ? My, katolicy jesteśmy władzą. prawo nas nie dotyczy.
  Zobaczymy jak zachowają się władze Poznania, kto tam naprawdę rządzi.

 • marudna.maruda

  Oceniono 302 razy 276

  Przecież to było oczywiste. Prezes usunięty grzecznie w cień przeforsował swojego kandydata. Wdzięczny kandydat najsampierw musi wykazać poddaność. A jak lepiej, niż spełnić najważniejsze marzenie prezesa- zeszpecenie Krakowskiego Przedmieścia? A w Poznaniu kto zabroni, skoro najwyższa państwowa władza z błogosławieństwem episkopatu? Poczekajmy, niebawem pracę będziemy rozpoczynać i kończyć od modlitwy, z wplecionym tekstem pamięci o najwspanialszym z prezydentów męczenników. Zobaczycie, niebawem wpłynie wniosek o beatyfikację Lecha i dopiero zaczną się szopki. Emerytury, gospodarka, in vitro to nie problem. Zapomnikować Polskę trzeba.

 • rot.leszek

  Oceniono 251 razy 231

  Kaczynskiego niech tez rzezbi ten Bartkiewicz spod Krakowa ..
  Wyjdzie z tego jakis " Gronostaj bez damy "

 • jaklucz

  Oceniono 217 razy 205

  Dawać czadu pisiory! Więcej Chrystusów, Smoleńsków, in vitrów i pochodów z pochodniami. Zapieprzajce tak całe lato, plissss!!

 • adersytsrsfgdbchdhd

  Oceniono 222 razy 204

  W Poznaniu pełna samowola Gądeckiego. Urząd Miasta nie wyraża na to na razie zgody, ale w kościołach został już odczytany list abp Gądeckiego wzywający wiernych do udziału w tej (nielegalnej) imprezie. Miasto na razie się nie ugięło, bo wszyscy zdają sobie sprawę, że jeśli figura zostanie tam raz postawiona (formalnie jako element wystawy), to przekształci się w drugi "krzyż smoleński" i raz zdobytego miejsca kościół i AKO ("Akademicki Klub Obywatelski") nie oddadzą bez solidnej wojny; co więcej, będą dobudowywać kolejne części przedwojennego pomnika. Jeśli do tego dojdzie, atrakcyjność turystyczna Poznania znacznie wzrośnie, bo takiego zestawu trzech "żrących się" stylistycznie pomników obok siebie nie ma chyba nigdzie na świecie... To już jednak nie Grobelny rządzi i może jednak prezydent Jaśkowiak nie da sobie odebrać władzy w mieście...

 • arvelli_net

  Oceniono 182 razy 170

  ... jeśli nie sięga księżyca to się nie liczy, ZA MAŁY!!!! Kutwy pożałowały kasy! A Pan na Niebiesiach mówił: Nie podobizny moje tylko duchowo stawiajcie mi pomniki! Widać nie zrozumieli :)

 • c.t.k

  Oceniono 164 razy 154

  Jeżeli im się raz odpuści -to koniec.W Krakowie kilkakrotnie podejmowano-na szczęście nieudane- próby trwałego postawienia krzyża na Błoniach.Najpierw krzyż ,później kapliczka,potem kościółek,a na koniec sanktuarium.I po Błoniach.Strzeżcie się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX