Przegląd prasy Dominiki Wielowieyskiej. Dostało się Żakowskiemu i Ziemkiewiczowi [8 czerwca 2015]

Dominika Wielowieyska przejrzała dzisiejsze wydania gazet. A tam m.in. dwie wersje sondażu wyborczego - w jednym nieistniejąca jeszcze nawet partia Pawła Kukiza zajmuje pierwsze miejsce. W jednym z tygodników za to ?śmieszny? - zdaniem publicystki - felieton Rafała Ziemkiewicza, który pisze o Polsce jako kraju, w którym panuje reżim.
Dostało się też Jackowi Żakowskiemu za felieton na drugiej stronie "Gazety Wyborczej" o tym, że winnymi za pokolenie prekariuszy jest elita. - Również elity doprowadziły do tego, że wydaliśmy 70 miliardów złotych na górnictwo, nie doprowadzając do tego, by był to sektor rentowny. Dziś jest tak, że kasjerka, która zarabia płacę minimalną, dopłaca do bogatego górnika. To elity doprowadziły do tego, że mundurowi dostają wysokie emerytury, na które przechodzą po czterdziestce. Za to też płaci pani kasjerka. Ale tego Jacek Żakowski nie zauważa - komentowała publicystka.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (165)
Przegląd prasy Dominiki Wielowieyskiej. Dostało się Żakowskiemu i Ziemkiewiczowi [8 czerwca 2015]
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 383 razy 265

  Nieważna tam że jakaś matka ledwo wiąże koniec z końcem. Najważniejsze, aby nie było in vitro i religia gender nie była konkurencją dla Kościoła polsko-toruńskiego.

 • wilma.flintstone

  Oceniono 222 razy 174

  Nieistniejaca parta z jednym punktem programowym wygralaby wybory, podstarzaly rockman - kandydatem na premiera - Polska.

 • frankyy

  Oceniono 166 razy 148

  kasjerka będzie dalej dopłacać, bo nie ma kilofa z którym mogłaby przyjść pod URM w Al.Ujazdowskich

 • cracovia.figiel

  Oceniono 197 razy 121

  PO objęciu rządów Kopacz wpompowała w górnictwo kupę kasy, ale POwiedziała z dumą, że teraz będzie ono wreszcie rentowne.... A tymczasem, tylko przez pierwszy kwartał 2015 r. przyniosło największe straty w swojej historii- 800 milionów złotych. To z podatków biednych Polaków Kopacz dokłada do kopalni. Brawooooo.

 • wejsunek47

  Oceniono 111 razy 85

  ciekawe co ma do powiedzenia w sprawie górników nijaki Duda.... bo jego złotouste obiecanki cacanki jakoś tego tematu nie dotyczyły...albo dlaczego rolnicy nie płacą składek NFZ...albo jak zmodyfikować system zamówień publicznych żeby laptop kupowany z przetargu dla uczelni nie kosztował 10 tys a taki sam w sklepie 3 tys...

 • 1sz-truten

  Oceniono 68 razy 52

  ale to juz wszyscy w kraju wiedza !!!!!
  przez ostatnie lata rolnikom w odbyt wchodzili kolejni politycy i nadal wchodza
  gornicy od 25 lat sa lechtani przez kolejne rzadzace ekipy
  naszymi pieniedzmi, bo przeciez nie placi podatkow polityk
  on dostaje pensje z podatkow wszystkich obywateli
  czy nie jest to dobry moment aby zrobic z tym porzadek ?
  ja produkuje bzidziagwy i je sprzedaje od tego co zarobie a to latwo wyliczyc
  od zysku odlicza sie kooszta i od tego placi podatek
  tak wiec ja place podatek a z tego podatku placi panstwo pensje darmozjadom
  czyli tym ktorzy nic nie wytwarzaja
  np policjant, nauczyciel, zolnierz, teraz sie okazuje ze nawet gornik jest dotowany z podatku ktory placi kasjerka , caly proces pobierania i obracania naszymi podatkami jest tak skomplikowany i tak rozbudowany ze setki tysiecy darmozjadow nie nie wytwarzajacych
  ma dzieki temu prace i skubia nas z tych podatkow , i rozdaja je innym darmozjadom
  czy nie jest to najwyzszy czas aby to ukrucic ?
  no nie !
  jak tak mozna mowic kiedy nastepne dywizje darmozjadow pchaja sie na panstwowe posady , juz rozdaja stanowiska, minsterstwa, tylko czekaja aby po wyborach mianowac nowa armie darmozjadow

 • cracovia.figiel

  Oceniono 175 razy 47

  Pan Komorowski ostatnio awansował na generałów kogo się tylko dało z rezerwistów...... Dzięki temu Polska ma więcej generałów jak USA i ........... na to Kopacz ma pieniądze.

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 57 razy 43

  a do polityka?.To totalny nierób.A moze polityk będzie pracował społecznie?

 • gazetawyborcza123123

  Oceniono 129 razy 31

  glownie placimy na korpo banksterow i rekinow z pzu. czyli kazda grupa ktora ma prawnikow i konta w szwajcarii albo glosno krzyczy. panstwo to popychadlo jest

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX