Smolar: Łagodny język PiS w stosunku do Rosji niepokojący. To odejście od dziedzictwa Lecha Kaczyńskiego

Aleksander Smolar w Poranku Radia TOK FM wskazywał na łagodne podejście PiS do Rosji. - To kompletne odejście od dziedzictwa Lecha Kaczyńskiego! Łagodny język w stosunku do Rosji jest niepokojący - mówił.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Krzysztof Szczerski z PiS, wskazywany jako przyszły minister w Kancelarii Prezydenta zajmujący się sprawami międzynarodowymi, udzielił wywiadu "Gazecie Wyborczej". Aleksander Smolar, szef Fundacji Batorego, zarzucił politykowi w Poranku Radia TOK FM ambiwalentny stosunek do problemu na Ukrainie. Zarzucił Szczerskiemu zbyt spolegliwe podejście do Rosji i unikanie choćby słowa "Ukraina".

Smolar podkreślał, że Kijów jest zaniepokojony postawą PiS i wyjaśnieniu tego problemu miała służyć wizyta Petro Poroszenki, prezydenta Ukrainy, w Warszawie. Do spotkania z Dudą jednak nie doszło, gdyż prezydent elekt miał "liczne obowiązki".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
Smolar: Łagodny język PiS w stosunku do Rosji niepokojący. To odejście od dziedzictwa Lecha Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • pa.gg

  Oceniono 48 razy 18

  Smolar zdecyduj się w końcu -jak L.Kaczyński stosował ostry język w stosunku do Rosji to jechałeś po nim jak po burej suce za ten właśnie ostry język . Teraz nagle ci się naglę odwróciło, czy może wytyczne od Sorosa dostałeś nowe???

 • ewa9823

  Oceniono 19 razy 13

  Panie Smolar - po co ten cynizm? czuje się pan teraz lepiej?

 • Cart Man

  Oceniono 48 razy 12

  Soros nadał żeby Polaków na ruskie czołgi wysyłać to Smolar myk do radia pieprzyć głupoty.

 • lewacka.konserwa

  Oceniono 25 razy 11

  Racja profesorze. Skoro już kupiliśmy te helikoptery (no, prawie), to trzeba by tę wojnę wypowiedzieć. Co będą rdzewiały.

 • glit64

  Oceniono 41 razy 11

  To ci Smolar dopiero! jak nazywac po imieniu spray - niedobrze, bo zaognia, jak unikac zadrzanien - tez niedobrze! Kolejny reżimowy profesor.. no ale jaki ma byc? skoro to dziecko komunizmu?

 • bihepi

  Oceniono 30 razy 10

  "...odejście od dziedzictwa Lecha Kaczyńskiego..."
  Stosunek L.Kaczyńskiego do wszystkich spraw był taki, jaki danego dnia nakazał panprezes. Stosunek PISi do wszystkiego jest taki sam.
  I proszę nie p$%^dolić o żadnym dziedzictwie.
  A, że panprezes staje się powoli zjawiskiem geriatrycznym - amnezja PISdzielska będzie coraz częstsza.
  -----
  Niezależnie, czy Pan Smolar jest z kosmosu, czy z komsomołu.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 36 razy 8

  A jaki przymiotnik według Aleksandra Smolara powinien określać “język wobec Rosji”?
  Wysublimowany Profesorze, macie coraz bardziej zlasowane mózgownice.

 • adersytsrsfgdbchdhd

  Oceniono 11 razy 7

  Jeśli PiS zmienił język w stosunku do Ukrainy i Rosji, to znaczy, że liczy się jednak z poważną zmianą nastrojów społecznych po słynnych ustawach upowskich na Ukrainie i zakazie czczenia ofiar rzezi wołyńskich UPA. A dla PO to nadal przyjaciele a fobie antyrosyjskie są ważniejsze niż rzeczywiste interesy Polski. To Churchill mawiał (zresztą cytując), że "Imperium Brytyjskie nie ma przyjaciół i wrogów, ma tylko interesy" - i tym się kieruje każde normalne państwo! Czyli plus dla PiS!

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 38 razy 6

  Smolar - tępa ciota wpadająca w skrajności, łagodnie - źle, ostro - też źle. Zdecyduj się baranie, może najlepiej po komorowsku czyli wcale i w ogóle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX