Neumann: Nie ma żadnej afery lekowej. Zawsze będą ludzie, którzy chcą zarobić

- Nie ma żadnej afery lekowej. Resort zdrowia przeprowadził ustawę, która ogranicza nielegalny wywóz leków z Polski - przekonywał w Poranku Radia TOK FM Sławomir Neumann, wiceminister zdrowia. - Panie ministrze... - załamywał ręce Jacek Żakowski.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Neumann przekonywał w Poranku Radia TOK FM, że wyciekanie leków z aptek zagranicę to normalny rynkowy mechanizm spowodowany ich niską ceną w Polsce. - Mamy wolny obrót gospodarczy. Nie ingerujemy tak głęboko w gospodarkę - tłumaczył. - Zawsze będą ludzie, którzy chcą na tym zarobić - dodał.

Dymisja Arłukowicza przez aferę lekową?

Włodzimierz Cimoszewicz zasugerował wczoraj, że dymisja Bartosza Arłukowicza może mieć związek z aferą lekową, o której Radio TOK FM informuje od kilku tygodni.

Ponad miesiąc temu dotarliśmy do opinii wydawanych przez wysokich rangą urzędników Ministerstwa Zdrowia. Dzięki nim hurtownicy mogli wyprowadzać leki z kraju, nie stosując przepisów ustawy refundacyjnej. W ten sposób zarabiali miliony złotych.

Pisma podpisywali dyrektor i wicedyrektorzy departamentu lekowego resortu zdrowia. Artur Fałek, Wojciech Giermaziak i Grzegorz Bartolik zezwalali hurtowniom farmaceutycznym nie przestrzegać przy wywozie leków narzuconej ustawowo 5-procentowej marży. Dzięki temu wyprowadzanie leków z kraju było wielokrotnie bardziej opłacalne, niż sprzedawanie ich do aptek w Polsce. Wielu przedsiębiorców dzięki tym opiniom ministerstwa zarobiło krocie.

Jacek Żakowski pytał też Neumanna, czy zastąpi zdymisjonowanego właśnie Bartosza Arłukowicza. Neumann odpowiedział dyplomatycznie, że decyzje jeszcze nie zapadły. Premier ma poinformować o obsadzie wakujących stanowisk w przyszłym tygodniu.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (149)
Neumann: Nie ma żadnej afery lekowej. Zawsze będą ludzie, którzy chcą zarobić
Zaloguj się
 • krzysztof-s-live

  Oceniono 288 razy 258

  To wspaniała wiadomość. Nie ma żadnej afery! Dziękujemy panie Neumann za te cenne informacje, możemy być spokojni.

 • Łukasz Zakrzewski

  Oceniono 230 razy 198

  Zamiast leniucha Arłukowicza mamy kłamczucha Neumanna - faktycznie nowe otwarcie...

 • bobik57

  Oceniono 193 razy 181

  Neumann jesteś zwykłym idiotą! Mam prawo tak powiedzieć bo głosowałem na PO od momentu jej powstania i przekonywałem innych.

  Więc mam prawo powiedzieć temu durniowi, że to nie jest wolny rynek kiedy państwo polskie dopłaca kombinatorom, a nie stać go na godziwą refundację leków polskim chorym. Często obłożnie i śmiertelnie chorym!

  Dopłacasz im człowieku z naszych podatków, z naszych składek ZUS, z naszej pracy. Czego jeszcze nie rozumiesz ? Płacimy Ci za to żebyś strzegł naszych pieniędzy a nie żebyś je tak bezczelnie przepuszczał. Obudź się wreszcie!

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 183 razy 161

  NEUMANN - czy ktoś tak reagujący na straty i kradzieże może być na tak wysokim stanowisku?
  Czy dobierze odpowiednich ludzi do wykonywania pracy.
  Znowu słowa:
  MAŁA SZKODLIWOŚĆ CZYNU.
  Nie dla chorych, którzy leków nie kupili.
  Następny do dymisji.!!!!!! natychmiastowej!!!
  Jeśli nie rozumie spraw oczywistych.

 • david321

  Oceniono 152 razy 138

  Neumann, patałachu, czemu nie można kupić w aptekach Hydroxycarbamid Teva 500? Mam Ci podpowiedzieć, czemu jeden z głównych leków onkologicznych jest niedostępny od lutego/marca?

 • 66kropek

  Oceniono 161 razy 129

  Święte słowa Neumann , ludzie po prostu chcieli sobie zarobić. Masz już miejsce w partii Petru, oni tam bardzo popierają zarabianie sobie

 • observanto

  Oceniono 108 razy 84

  Jasne, że nie ma żadnej afery, nie ma, nie było, przecież rządzi PO!
  Przecież niezawisłe pełowskie sądy wszystkich uniewinnili, nie ma winnych, nie ma afer, są tylko ofiary pisowskich pomówień!
  Tak trzymajcie do wyborów!

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 90 razy 78

  Jak zwykle. Nic się nie stało. Nielegalny wywóz leków na miliardy złotych nie miał miejsca. Czy ten człowiek rozumie co mówi? A ma zostać ministrem w miejsce Arłukowicza.
  Czytałem o aferach z udziałem Neumanna. Ciekawe czy zostały wyjaśnione. Chodziło o jakieś umowy na świadczenie usług przez lekarskie placówki prywatne.

 • nie_bierz_jarka_na_serio

  Oceniono 72 razy 62

  to jest właśnie to, dlatego PO zostanie zmieciona, nie ma znaczenia, czy był przekręt czy nie - domysł, jest fakt z lekami jest kibel, interpretacja ustawy jest do dupy, ministerstwo zyebało, a koleś mówi że jest wszystko OK,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX