"Kopacz postawiła na profesjonalizm, a nie gwiazdorzenie"

- To, czy nowy rząd będzie w stanie zahamować spadki poparcia PO, w dużym stopniu będzie zależało od tego, w jakim stylu nowi ministrowie będą rozmawiali ze społeczeństwem - oceniła prof. Ewa Marciniak. Politolog zwróciła uwagę, że premier wybrała ekspertów spoza pierwszego partyjnego garnituru.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 - Gdyby szukać wspólnego mianownika dla nominacji rządowych, to określeniem spajającym może być - osoby profesjonalne. To nie są - poza Markiem Biernackim - wytrawni politycy. Ewa Kopacz postawiła na profesjonalizm, a nie na rozpoznawalność i gwiazdorzenie, jak się mówi o niektórych posłach Platformy Obywatelskiej - komentowała prof. Ewa Marciniak.

Biernacki został mianowany koordynatorem ds. służb specjalnych. Nowym ministrem skarbu został poseł Adam Czerwiński. Na czele Ministerstwa Sportu stanie jeden z najbardziej utytułowanych polskich wioślarzy - Adam Korol. Szefem resortu zdrowia mianowany został wybitny kardiochirurg prof. Marian Zembala.

Zmiana stylu

Prof. Marciniak zwróciła uwagę na zmianę stylu w samej premier. Bo poniedziałkowa prezentacja nowych ministrów była zupełnie inna od tej sprzed roku. Było przede wszystkim znacznie oszczędniej. - Obyło się bez zbędnych komentarzy i osobistych refleksji, których tak wiele było przed rokiem. Widać postęp w stylu komunikowania się, kierowania.

Ubiegłotygodniowe dymisje miały uchronić rząd przed kolejnymi ciosami, wywołanymi ujawnianiem nagrań z rozmów nagranych nielegalnie w warszawskich restauracjach. Premier chce powstrzymać spadek notowań partii. A czasu do wyborów zostało jej niewiele.

- Myślę, że to, czy nowy rząd będzie w stanie zahamować spadki poparcia PO, w dużym stopniu będzie zależało od tego, w jakim stylu nowi ministrowie będą rozmawiali ze społeczeństwem - oceniła prof. Ewa Marciniak z Uniwersytetu Warszawskiego.

"PO przestała być sexy. Zmiany w rządzie pomogą jak umarłemu kadzidło">>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
"Kopacz postawiła na profesjonalizm, a nie gwiazdorzenie"
Zaloguj się
 • philc

  Oceniono 24 razy 8

  To jak zatrudnienie profesjonalnego montażysty z linii produkcyjnej na dyrektora fabryki w której pracuje.

  Wioślarz jako minister sportu....Eeeeech.... Może być wspaniałym sportowcem, cudownie uczciwym człowiekiem ale na zarządzaniu całym sektorem Państwa to się po prostu nie zna.

  A nawet jakby miał talent i się mógł i chciał nauczyć - to zanim się nauczy to będą wybory.

  A jak zacznie coś robić nie ucząc się - to albo będzie wykonywał 'sugestie' innych albo będzie działał na oślep.

  Za wyjątkiem Biernackiego - to zły wybór dla Polski. Czyli - de facto - dla nas wszystkich. Profesjonalizm zapewniliby jedynie wiceministrowie.

 • peter-321

  Oceniono 12 razy 6

  Polska to kraj elit malkontentow , zazdrosnikow, budujacych w egoistyczny sposob tylko swoj wizerunek. A Ewa Marcinak to ktory garnitur naukowcow z prezydenckim nadaniem tytulu profesora, a wartosc tego watpliwa. Malostkowosc pur. Ten stosunek do takich zmian, to polska specjalnosc. Krytyka na starcie.

 • endrju1521

  Oceniono 16 razy 4

  "Kopacz postawiła na profesjonalizm, a nie gwiazdorzenie"

  ===============================

  Ach, jak cudowną przywódczynią stada

  stada jest ta pani Kopacz...

 • marudna.maruda

  Oceniono 22 razy 4

  Rozumiem tylko, że stary rząd dostanie stosowną odprawę, żeby mu się krzywda nie stała. A nowy też zasłuży na stosowne apanaże. Nam to nic nie zmieni.

 • cracovia.figiel

  Oceniono 14 razy 2

  Polska jak "kolonia" - sektor handlowy niemal całkowicie w rękach zagranicznego kapitału
  Jak pisze portal Money.pl "polski handel praktycznie nie istnieje". Rynek zdominowały u nas trzy zagraniczne podmioty............
  Może by tak w pierwszej kolejności tego speca od handlu wymioenić? Co?

 • 66kropek

  Oceniono 2 razy 0

  Bo gdyby postawiła na gwiazdorzenie to ministrami zostaliby Wojewódzki i Karolak .O!!!

 • esmeras

  Oceniono 4 razy 0

  Cytuję:

  "Ewa Kopacz postawiła na profesjonalizm, a nie na rozpoznawalność i gwiazdorzenie"

  Ten pan wioślarz bedzie w gabinecie ministra sportu profesjonalnie wiosłował.

 • esmeras

  Oceniono 4 razy 0

  " Ewa Kopacz postawiła na profesjonalizm, a nie na rozpoznawalność i gwiazdorzenie"

  Ten pan wioślarz bedzie w gabinecie ministra sportu profesjonalnie wiosłował.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX