"Bez znalezienia polskiego Blaira - lewica nie ma szans. Ani WiR, ani Partia Razem nie mają szans"

Według Tomasza Lisa tylko Leszek Miller może wprowadzić do Sejmu reprezentacje lewicy. Bo "w polityce najważniejszy jest lider". A takiego nie mają nowe formacje, które chcą powalczyć o głosy lewicowych wyborców. Szansę dla nowych ugrupowań widzi za to Jacek Żakowski. - Wydaje mi się, że jest popyt na ugrupowanie młodszego pokolenia na lewicy. Czy będzie to Partia Razem - zobaczymy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 - Z całym szacunkiem dla ruchów takich i owakich: WiR-u, Napieralskiego z Rozenkiem i innych - tylko Leszek Miller jest w stanie wejść do Sejmu - ocenił Tomasz Lis.

Ale zdaniem redaktora naczelnego "Newsweeka" prawdziwy sukces i nowe otwarcie zagwarantuje lewicy wyrazisty lider. - Muszą znaleźć swojego Tony'ego Blaira. Może on już gdzieś jest... Może to Robert Biedroń, nie wiem.

"W Polsce panuje całkowita schizofrenia. Ludzie głosują na polityków, którzy prowadzą rabunkową politykę">>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (26)
"Bez znalezienia polskiego Blaira - lewica nie ma szans. Ani WiR, ani Partia Razem nie mają szans"
Zaloguj się
 • acqh

  Oceniono 48 razy 46

  Jaki Blair? O czym Wy k... mówicie? Blair się skompromitował jako lewica totalnie, a Wy go stawiacie za wzór? Robicie z nas idiotów?

 • xvq111

  Oceniono 30 razy 26

  Panowie coraz bardziej zagubieni w komentowaniu rzeczywistości ględzą jak potłuczeni .Wstyd , że dziennikarze uważający się za sprawnych komentatorów gadają same bzdury. Po pierwsze lewica najpierw musi wypracować i przedstawić ludziom lewicowy program od A do Z gdyż na chwilę obecną SLD to partia kapitału , a nie klasy robotniczej . Palikot kapitalista z krwi kości sam ogłosił się lewicą lecz ludzie nie kupili jego antyklerykalizmu i jarania marychy lub z Marychą. Biedroń lansowany przez media na lidera lewicy to bardziej celebryta niż polityk więc naród też go nie kupi . Kalisz jeżdżący Jaguarem to lewica ? Najbliżej do przyjęcia z poglądami lewicowymi są ze znanych mi osób Ikonowicz i Bugaj ale obydwaj działają raczej na marginesie polskiej polityki .Młodzież jak najbardziej ma prawo do lewicowych poglądów gdyż rewolucje i kontestacja są przywilejem młodości jak wypracują sobie program znajdą się i liderzy .

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 17 razy 17

  Tylko trzódka, ze względu na swoją mądrość i antylewicową skłonność, może uznać, że ktoś w rodzaju Blaira może być mężem opatrznościowym jakiejkolwiek lewicy.
  Trzódka nie wie co Blair zrobił z Labour Party?
  Ach! Ci POchłopcy.

 • waclawa_obrotna

  Oceniono 27 razy 17

  Ględzenie panów Żakowskiego, Lisa, Wołka i Władyki od dawna już przypomina konferencje prasowe członków poprzedniego składu Państwowej Komisji Wyborczej w starym składzie.

 • 123k321

  Oceniono 16 razy 14

  Razem to nie tylko nadzieja polskiej lewicy, ale nadzieja dla Polski w ogóle. To jest jedyna znana mi partia, która przede wszystkim skupia ludzi wokół budowy programu, a nie stołków.

 • kamilakarabasz

  Oceniono 15 razy 9

  Wychodzi miałkość polskiego dziennikarstwa. Jak nie ma wodza, to nie wiadomo o czym pisać i mówić, o czym newsy robić. Swoją drogą to umiłowanie wodzów to starszym po Gomółce zostało, a "młodszym" po Jaruzelskim?

 • klara551

  Oceniono 7 razy 7

  Lepiej poszukajcie panowie prawdziwych lewicowców w Polsce a dla znalazcy wyznaczcie sowitą nagrodę. Jak na razie to zamiast lewicowców mamy farbowane lisy.No i po co poszukiwać jakiegoś na wzór angolański przywódcy,bo u nas model brytyjski się nie sprawdzi no i my mamy trochę inne zwyczaje.

 • ot48

  Oceniono 6 razy 0

  Bez rozpadu Platformy lewica nie ma szans. To PO przeciągnęło na swoją stronę wyborców którzy kiedyś głosowali na SLD.

 • Piotr Lebiecki

  Oceniono 3 razy -1

  Przychodzi Lis do lekarza ......nagrali mnie ....kto? wilczyca ......a co mówiła ......że jest ze mną w ciąży. Daj jej pigułkę 3 dni PO

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX