"Duda w poniedziałek zawierza się Matce Boskiej, w środę modli się do Ducha Świętego, a w piątek okazuje się, że wybrał go Bóg"

- W ciągu trzech tygodni od wyborów słyszymy, że Duda w poniedziałek zawierza się Matce Boskiej, w środę modli się do Ducha Świętego, a w piątek jego ojciec ogłasza, że to nie Polacy wybrali prezydenta, tylko Bóg. Mam szacunek do religii, do wiary. ale prezydent elekt nie powinien tego tak manifestować - mówił w "Poranku Radia TOK FM" Janusz Palikot.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- W tych wyborach nie odgrywałem żadnej roli. Wiatr historii tak zawiał, że pominął moją propozycję - mówił w "Poranku Radia TOK FM" Janusz Palikot, odnosząc się do słabego wyniku w wyborach prezydenckich. Jego zdaniem Polacy zagłosowali w geście sprzeciwu wobec dotychczasowego kursu, jakim podąża Polska. - Żyjemy w dzikim świecie. Świecie dzikiego kapitalizmu. Ludzie tego nie chcą - wskazywał lider Twojego Ruchu.

Palikot, naciskany przez prowadzącego audycję Piotra Kraśkę, podkreślał, że nie żałuje swojego krytycznego stosunku do Kościoła. - Ta kwestia będzie coraz bardziej istotna dla Polaków. W ciągu trzech tygodni od wyborów słyszymy, że Duda w poniedziałek zawierza się Matce Boskiej, w środę modli się do Ducha Świętego, a w piątek jego ojciec ogłasza, że to nie Polacy wybrali prezydenta, tylko Bóg. Mam szacunek do religii, do wiary, ale prezydent elekt nie powinien tego tak manifestować - mówił Palikot.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (287)
"Duda w poniedziałek zawierza się Matce Boskiej, w środę modli się do Ducha Świętego, a w piątek okazuje się, że wybrał go Bóg"
Zaloguj się
 • bihepi

  Oceniono 759 razy 685

  ! B R E A K I N G N E W S ! Z OSTATNIEJ CHWILI
  ----------------------------------------------------------------------
  Na trasie szydłobusu w woj. mazowieckim stwierdzono obecność osób, które nie uklękły podczas przejazdu w/w szydłomobila.
  W niektórych miejscowościach stwierdzono również przypadki NIEWYSTAWIENIA w oknach obrazów matki boskiej.
  Policja wyjaśnia okoliczności w/w wybryków i przygotowuje wnioski do sądów rejonowych.

 • maura4

  Oceniono 569 razy 505

  Na razie to tylko Duda, ale niebawem bez zaświadczenia od proboszcza do roboty nie przyjmą.

 • Piotr Kolec

  Oceniono 472 razy 402

  Jakimż trzeba być debilem,
  by przez moment, choć przez chwilę
  wierzyć, że pod kaczym berłem
  życie nam się zmieni w perłę

  i dostatkiem los nam spłynie
  jak strutemu, po rycynie,
  ulga w trzewiach się rozgości -
  dzięki kaczej jegomości

  Będzie wprost przeciwnie, sorry!
  Będzie bieda, kłótnie, spory,
  czarownice będą palić,
  budżet w diabły się zawali!

  Będą ścigać myśli wolne,
  skrywać je w mogile polnej,
  a dowodzić nieugięte
  czarne officyjum święte

  I nie będzie gdzie uciekać,
  zatem już nie można zwlekać
  i przed nienawiści falą
  stańmy murem, stańmy skałą!

  Wbijmy w koła Dudłobusa
  nóż wolności, cios Brutusa!
  Spalmy, łby ćwiczmy batogiem!
  Śpieszmy się. Są już za progiem…

 • siwywaldi

  Oceniono 392 razy 344

  "Duda w poniedziałek zawierza się Matce Boskiej, w środę modli się do Ducha Świętego, a w piątek okazuje się, że wybrał go Bóg"
  =================
  No i prawidłowo!
  W następnej kolejności będzie budowa Mauzoleum Kaczyńskich przed Pałacem na Krakowskim Przedmieściu i szykowanie DLA SIEBIE miejsca na Wawelu.

  Tylko co będzie jak Dziwisza zastąpi jakiś "franciszkopodobny"? :-))))

 • getz54

  Oceniono 308 razy 290

  W ten sposób rodzina Dudów okazuje biskupom wdzięcznośc i podziękowanie za wsparcie i skuteczną kampanie wyborczą. Takie naganne zachowania nalezy zmieniac zaczynając od siebie, zaprzestając ich, albo potępiając publicznie. Katolicy, muzułmanie, mormoni i ateiści powinni jak wcześniej o to apelowałem, załatwiac swoje potrzeby religijne tak jak te fizjologiczne, dyskretnie i w odosobnieniu. Oduczyc się brzydkiego nawyku dziękowania za wszystko opatrzności. Nauczyłeś się, albo udanie ściągąłeś, to zdałeś, i nie mieszaj w to jakiegoś wirtualnego Boga. Swietnie zorganizowałeś kampanię wyborczą i wygrałeś wybory, podziękuj ludziom którzy ci w tym pomogli a nie zwracaj się do bytu urojonego, który z tym nic nie miał wspólnego, tak jak nie miał w tym czasie nic wspólnego z trzęsieniem Ziemi w Nepalu, powodzią na Sri Lance, czy udaną operacją przeszczepu nerki u jakiegoś dziecka. Człowiek nie ma osobistego Boga do dyspozycji przez całą dobę, a on nawet jak jest w 3 osobach wszystkiego nie ogarnie, więc dajcie mu spokój i się nie ośmieszajcie z tym dziękowaniem.

 • 45trawers

  Oceniono 272 razy 244

  Prezydent elekt jest tylko wiernym wyznawcą doktryny swojego pryncypała Prezesa - „nikt mnie nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne”, czyli ludzie są naiwni, można im wszystko wmówić i obiecać, byle na odpowiednim poziomie emocji i koniecznie często powtarzane.

 • flat-ower1

  Oceniono 237 razy 223

  Tam t tej rodzinie to mamuśka chyba jest czystej wody integrystką i mistyczką. Oj, źle to wygląda, niestety. Będziemy znowu pośmiewiskiem Europy - wracają całuję-rączki, wracają przyklęki i przyklejone sztucznie uśmiechy ....

 • peter-321

  Oceniono 203 razy 191

  Oni sa katolikami na wlasna polityczna potrzebe. To nie sa katolicy , nawet nie zajmuja sie swoja religia, tylko slepo demonstruja soj nieswiadomy katolicyzm na zewnatrz by dojsc do jakiegos stanowiska.

 • bihepi

  Oceniono 224 razy 182

  "...Mam szacunek do religii, do wiary..." mówi Palikot.
  ---------------
  Ja też mam szacunek do ułomnych, niepełnosprawnych.
  Nie jest ich winą, że nie myślą samodzielnie i wolą "ten przykry obowiązek" scedować na szamana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX