Dlaczego nie chcemy przyjąć 3 tys. uchodźców? "Dzisiaj solidarność jest pustym słowem"

- Dzisiaj solidarność jest pustym słowem - mówił w Poranku Radia TOK FM prof. Jan Zielonka z Uniwersytetu Oksfordzkiego, pytany przez Jacka Żakowskiego, dlaczego Polska nie chce przyjąć 3 tys. uchodźców z Syrii czy Iraku.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWięcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (235)
Dlaczego nie chcemy przyjąć 3 tys. uchodźców? "Dzisiaj solidarność jest pustym słowem"
Zaloguj się
 • cynnik2

  Oceniono 588 razy 518

  Muzułmanie w Europie?
  Rozwalili już prawie wszystkie swoje państwa, rozwalają dalej.
  A teraz kolej na Europę.
  Jak już się zagnieżdżą, to rozmnażają się jak szczury i stawiają coraz większe wymagania. A potem mamy dzielnice, gdzie straż pożarna wjeżdża w asyście dobrze uzbrojonej policji.
  Oni są mentalnie w 11 wieku, ze swoimi strukturami plemiennymi, obyczajami, prawem i bandyckimi zwyczajami. Multi-kulti? Dziękuje, nie.
  Lubię kulturę białych ludzi. Europy, ze wszystkimi jej wadami.
  I nie jestem solidarny.

 • box01

  Oceniono 381 razy 341

  Niech "redaktor" Żakowski przyjmie na rok kilku z tych uchodźców w swoim domu, ich utrzymuje i integruje się z nimi. Po roku sam znajdzie odpowiedź.

 • andrzejadamski1

  Oceniono 268 razy 254

  Pan Prof. nie zastanawiał się chyba nawet przez minutę dlaczego Polakom przeszkadza tys. tzw. uchodźców z Afryki a nie przeszkadza kilkaset tysięcy Ukraińców przebywających i w Polsce pracujących.
  PS. Panie profesorze proszę zwrócić uwagę na ostatnie słowo w powyższym zdaniu :)

 • morpheus77

  Oceniono 262 razy 244

  Panie z Uniwersytetu Oxfordzkiego to jest właśnie solidarność - solidarnie mówimy NIE dla uchodźców!!!

 • 1theguru1

  Oceniono 216 razy 192

  ja nie nienawidzę innych kultur ... ja kocham kulturę europejską ....

  tak bardzo, że nie chcę jej stracić

 • nodens_pn

  Oceniono 197 razy 181

  Może, cholera ludzie wolą aby ich ze snu budziły dzwony kościelne, a nie fałszywe zaśpiewy muezina i może też nie chcą widzieć biegających po ulicach, śniadych nastolatków obwieszonych dynamitem? Może to jest powód?

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 179 razy 167

  W tak dynamicznej sytuacji zagrożenia terroryzmem, a nawet wojną w perspektywie, mówienie o "solidarności" bez patrzenia na skutki jakie ta solidarność przyniesie, jest naiwnością, bezmyślnością. Wśród tych "uciekinierów" młodych, zdrowych mężczyzn, mogą być bojownicy, którzy zrobią to po co ich wysłano.
  Warto przypomnieć sobie Czeczenów. Za działania terrorystyczne zostali skazani (chyba) w Białymstoku.
  Też byliśmy "solidarni".Ale ONI NIE BYLI Z POLAKAMI SOLIDARNI.
  Tak może być w przypadku nowych przybyszów.
  Najpierw chłodna kalkulacja, rozwaga, potem litościwe serce i solidarność.

 • olias

  Oceniono 155 razy 151

  ano, mam z tym pewien kłopot ... może najpierw przyjmijmy Polaków z Kazachstanu i innych byłych republik ZSRR. Przypominam że to Polacy z terenów Polski wywiezieni przez Stalina, wbrew przecież ich woli.

  Wyobraź sobie że wywieźli twoich rodziców gdzieś na stepy. A teraz Polska mówi ci że na razie nie możesz wrócić. Bo Polska musi przyjąć obywateli kolonii francuskich.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 157 razy 147

  To nie Muzułmanie są winni że CHORE ROZUMIENIE "PRAW CZŁOWIEKA", w Europie... Które już od kilku dekad pozwala imigrantom wyprawiać TO CO WYPRAWIAJĄ, NAJCZĘŚCIEJ DO TEGO ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW , nie szanując ani ich praw ani zwyczajów a nawet nie wykazując elementarnej przyzwoitości w docenianiu tego co od gospodarzy otrzymują... To wszystko jeszcze za mało ABY EUROPA PRZESTAŁA UPARCIE NADSTAWIAĆ DRUGI POLICZEK... Problem w tym że już następne pokolenie "uratowanych" w ten sposób dzieci zacznie robić u nas to co już robią we Francji, Brytanii, Italii i w prawie całej reszcie Europy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX