"Jedni wierzą w drzewa, inni w żaby, jeszcze inni w JOW-y. To ma charakter religijny" [PRZEGLĄD PRASY ŻAKOWSKIEGO]

Jacek Żakowski konsekwentnie przeciwko jednomandatowym okręgom wyborczym.
Jacek Żakowski w porannym przeglądzie prasy mówił m.in. o tym, że Witold Gadomski, dziennikarz "Gazety Wyborczej", staje w obronie jednomandatowych okręgów wyborczych. Zdaniem publicysty ten system nie jest dobry. - Polacy wierzą w różne cuda. Jedni w drzewa, inni w żaby, a jeszcze kolejni w JOW-y. Ta wiara ma charakter religijny - komentował w Poranku Radia TOK FM.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
"Jedni wierzą w drzewa, inni w żaby, jeszcze inni w JOW-y. To ma charakter religijny" [PRZEGLĄD PRASY ŻAKOWSKIEGO]
Zaloguj się
 • kajax70gazeta

  Oceniono 19 razy 13

  Sęk w tym Panie redaktorze,że Polacy przestali wierzyć w wolne niezależne i obiektywne media. Przegracie taką postawą z internetem i to z kretesem

 • siwywaldi

  Oceniono 31 razy 11

  Czy red. Żakowski nie może już pójść na emeryturę?
  Niestety od pewnego czasu zaczyna tak przynudzać i niektórych tematach być takim guru, że niedobrze się robi.

  Panie Jacku. Informuje pana, że radiosłuchacze z wyjątkiem fanów pewnej stacji z miasta nad Wisłą :-) NIE SĄ IDIOTAMI. Być może dla pana Polska bez Kaczyńskiego, Ziobry czy Kopaczowej to rzecz niewyobrażalna, ale proszę zwrócić uwagę, że po zniknięciu z polskiej sceny politycznej takich "asów" jak Rokita, Tusk czy nawet Kwaśniewski jakoś NIC się stało.

  A że tą polską scenę TRZEBA wreszcie przewietrzyć i że przy JOW-ach jest to REALNE, świadczy ogień jaki poczuła nagle pod własną dupą pani premier Kopacz i cała reszta nierobów z PO dbających przez 8 lat jedynie o własne ciepłe stołki i możliwość żarcia ośmiorniczek na koszt podatnika

 • g.m.jackie

  Oceniono 17 razy 7

  Nikt już nie wierzy w propagandę Żakowskiego.

 • voooo

  Oceniono 5 razy 3

  Pan prekariusz odleciał...
  Panie Żakowski jeśłi chodzi o odliczenie vat od paliwa to żadna łaska to normalność, i tak powinno się odliczać całość a nie połowę.. Nigdy nie powinno być ograniczneń.
  \Wie Pan, że Polacy rejestrują firmy w Czechach czy Słowacji i tam kupują samochody, aby np. móc normalnie odliczyć VAT.

 • rhone

  Oceniono 11 razy 3

  Wątpię, żeby to miało charakter religijny. Tego typu postawy: selektywne traktowanie faktów, brak dociekliwości i obiektywizmu, a przede wszystkim nierzetelność to standard nie tylko w Polsce. Większość ludzi woli drogi na skróty: byle szybko, byle skuteczne, byle jak... To jest kłopot. Niestety u polityków mających taką siłę przekazu, to broń niezwykle skuteczna, a niedokształceni słuchacze łykają te bzdury jak pelikany, bo komu się czytać, szukać, dociekać, wątpić. Dzisiaj sceptycyzm to wada, a nie zaleta... Jestem także przekonany, że część polityków robi to świadomie po to, by osiągnąć cele - słowem manipuluje ludźmi przedstawiając im jedynie argumenty za swoimi teza, zaś kontestując kontrargumenty. To płytkie i obrzydliwe, ale skuteczne szczególnie w takim kraju jak Polska...

 • i-tyle

  Oceniono 8 razy 2

  W żaby, w PIS, w PO, w JOWy, w dżentelmena zasuwającego po wodzie, w analizy "analityków", dobre rady "wybitnych" dziennikarzy, we franka szwajcarskiego, w obronę Częstochowy, w mesjasza narodów, w piwo z puszki i w kiełbasę z dyskontu.

  Polak potrafi.

 • moorsoldaten

  Oceniono 3 razy 1

  A towarzysz Żakowski w co wierzy ? Nadal w socjalizm z gębą Szechtera ?

 • rekin.finansjery

  Oceniono 3 razy 1

  A wiara w guru Tuska i PO charakter sekty? Guru spieprzyl zarabiac na emigracje (za co powinien dostac w pysk od kazdego emigranta ktorego namowil do powrotu), i sekta sie sypie. Mesjasz Zakowski zaczyna przesadzac, albo jest glupi, badz slepy i gluchy, albo cyniczny.

 • Krytyk Robotów

  Oceniono 7 razy 1

  Religijna to jest wiara Żakowskiego w interwencjonizm państwowy. W myśl pierwszego przykazania "Jeśli nie zadziałał, to znaczy że jest go za mało i trzeba więcej, przepisów, urzędników, podatków - inaczej ludzie sobie z niczym nie poradzą".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX