Lis wygłasza mowę o "młodych, sponsorowanych przez rodziców". Żakowski nie wytrzymuje: No Adenauer, Gomułka!

Tomasz Lis i Jacek Żakowski spierali się o młode pokolenie, które głosowało na Pawła Kukiza. - To jest dokładnie tekst Adenauera! - wytknął Tomaszowi Lisowi po jego słowach prowadzący Poranek w TOK FM.
- Ja zastanawiam się, czy w efekcie tej dość taniej licytacji Polska stanie się krajem o wiele bardziej nieszczęśliwym, niż jest dzisiaj. Wracam do tego, co się naprawdę stało w okolicy tej pierwszej tury. Mówicie, że właśnie pojawiła się potrzeba solidarności - jak się posłucha tzw. kukizowców, to jest oczywiście bunt przeciwko temu, co jest, bunt przeciwko polityce, bunt przeciwko nierówności szans, ale według mnie równie jasny, równie odczytywalny jest nurt buntu młodych sponsorowanych przez swoich rodziców. Tzn. rodzice zapierniczają od rana do wieczora, harują jak woły, swoim dzieciom oferują wszystko, a dzieci nie są w stanie wytrzymać tego bezmiaru sponsorowanej nudy i postanowiły wykonać pewien gest, całkiem polityczny, być może nie zdając sobie sprawy z konsekwencji - diagnozował Tomasz Lis.

Żakowski nie wytrzymał: To jest dokładnie tekst Adenauera! Jak możesz! Trochę mnie Tomek zmartwił, bo ja nie chciałem używać jednego nazwiska, ale jak powiesz jeszcze jedno zdanie, to ja je przypomnę...

Lis rzucił: A mów sobie, co chcesz!

Żakowski: Władysław Gomułka...

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (255)
Lis wygłasza mowę o "młodych, sponsorowanych przez rodziców". Żakowski nie wytrzymuje: No Adenauer, Gomułka!
Zaloguj się
 • adrian_te

  Oceniono 673 razy 587

  Dla Lisa młodzież to jego rozkapryszona córka i jej koleżanki z elitarnych szkół.

 • el.pistolero

  Oceniono 606 razy 510

  Polska młodzież jest tak znudzona polskim luksusem, że przy pierwszej nadarzającej się okazji spieprza z tego polskiego raju. Woli gdzie indziej żyć, gdzie indziej pracować.

 • dziadzioniunio

  Oceniono 436 razy 298

  Lis trzęsie dupą, bo wie co traci razem z odejściem w niebyt pełowskiej kamaryli. Z samego telewizyjnego rynsztoka 90 tysięcy (sic!!!) za odcinek!!!! Macie pojęcie? 90 tysięcy za ustawienie 3 foteli i zaproszenie Niesioła!!!! Myślicie , że wyjmie z własnej woli ryj z takiego koryta?

 • jezierskiadam

  Oceniono 285 razy 253

  Nooo ...
  Zgadza się.
  Gomułka nazwał bananową młodzieżą nas wodzów marcowej studenckiej rewolucji 1968. . - To znaczy pochodzących z tak bogatych domów, że rodziców było stać na zakup bananów dla dzieci....-:)

 • t-i-g-e-r

  Oceniono 309 razy 209

  Zwolnić Lisa, jak dostanie zasiłek to zrozumie co czują młodzi bez pracy.
  Może na emigrację się wybierze.

  Prowadził zaślepioną kampanię wyborczą. No ale order zobowiązuje

 • peter-321

  Oceniono 296 razy 178

  Efekt tych pustych , banalnych infantylny dyskusji dziennikarzy, ktorzy nie zrozumieli swojego zawodowego zadania by juz nie wspominac poslannictwa , etyki i moralnosci zawodowej, odbija sie w tym co mamy w Polsce. a jeden dziennikarski przyglup goni drugiego, pod siebie i dla siebie , bez tresci i jakosci. Zadaniem dziennikarzy jest wskazywanie slusznej drogi rozwoju kraju, posiadania dla niego wizji i mowieniu o niej, wyjasnianiu i uswiadamianiu tego nieukom, tepakom ciemnogrodzianom , calemu spoleczenstwo. Tymczasem, czy Zakowski , Lis , czy durnawa Olejnik, infantylin do bolu, ciagle zywi medialnie babrza sie dzien w dzien w taniej sensacji zycia Polski, szukajac dla siebie jako wyrafinowani ,medialni przedsiebiorcy zadowolenia. Ci ludzie oprocz intrygi , zazdrosci , nienawisci , wlasnego egoizmu nic nie wnosza w zycie Polakow, sa konsumpcyjni, egoistyczni , jeden przez drugiego licytuja sie na sile, sa bezkrytyczni i obrzydliwi, i babbrza sie w g....e. Pfuj. Znam dziennikarstwo zachodu , ale takie badziewie jakim sa ci sztandarowi dziennikarze, to mogli sie urzadzic tylko w Polsce, i ktorzy dzien w dzien w huraganowy sposob z pseudo politycznymi trupami demontuje morale Polakow, niszczac tak wspanialy kraj, nasza Ojczyzne..

 • elasp

  Oceniono 220 razy 152

  Lis wygłasza mowę o "młodych, znudzonych luksusem".

  Polska to nie Aleja Przyjaciół, Panie Redaktorze. "Znudzeni luksusem" byli Michnik, Gross, Holland, Lityński i im p. Polacy w większości zasuwają za 1500 zł. Powinien Pan to wiedzieć, jeżeli się Pan publicznie wypowiada.

 • cobrass

  Oceniono 203 razy 149

  Lis jest jak Komorowski, Wojewódzki, Karolak... totalnie odlecieli... rzeczywistość jest dla nich czymś abstrakcyjnym... Zresztą wcale mnie to nie dziwi, bo jestem pewien, że każdy z nich grubo ponad 100 tys. miesięcznie za swoje wywody do kieszeni inkasuje... A Wojewódzki i Karolak to nawet kilka razy tyle, więc trudno od nich wymagać, żeby zrozumieli problemy zwykłego świata i przeciętnego Polaka

 • zawszeprawdomowny

  Oceniono 191 razy 145

  Sztab wyborczy Bronislawa Komorowskiego dziekuje Panu Lisowi za przegrane wybory.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX