Gdula o ratowaniu Grecji: Przykłada się pijawki, pacjent leży blady, a lekarze: pijawki są za małe!

- W greckim referendum zwyciężyła nadzieja - mówił w Poranku Radia TOK FM Maciej Gdula z Krytyki Politycznej. - Przede wszystkim na to, że Europa nie będzie taka uparta. Bo ta polityka do niczego nie prowadzi, dług wzrósł o 40 pkt proc., wzrost gospodarczy jest rachityczny. To wygląda, jakbyśmy chcieli Grecję ukarać - wskazywał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Grecja w ciągu ostatnich kilku lat dostała 240 mld euro. To czterokrotność polskiego budżetu! Udało im się przejeść cztery nasze budżety! - mówił w Poranku Radia TOK FM Jarosław Gugała z Polsatu. - Te pieniądze poszły do niemieckich i francuskich banków - prostował Maciej Gdula, socjolog z UW i publicysta Krytyki Politycznej.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (10)
Gdula o ratowaniu Grecji: Przykłada się pijawki, pacjent leży blady, a lekarze: pijawki są za małe!
Zaloguj się
 • passtorian

  Oceniono 1 raz 1

  Dobre! Nawet bardzo dobre!
  Dzieje sie tak zapewne bo lekarze to typy z pejsami. Licza i wciaz im za malo!

 • adamofsky

  Oceniono 15 razy 1

  "To wygląda, jakbyśmy chcieli Grecję ukarać" Nikt nie chce Grecji ukarać. Grecja ma wybrać drogę reform a część długów będzie umorzona. Grecy chcą umorzenia długów bez reform, a to tylko pogrąży sytuację, więc jest bez sensu.

 • bihepi

  Oceniono 16 razy -6

  Nie wiedziałem, że pijawkę można WYleczyć pijawką.

 • the-voice-of-reason

  Oceniono 22 razy -8

  Gdula gada bzdury, bo fakty mu nie pasują do propagandy. Niech sobie poczyta analizy tematu w prasie zagranicznej. Koleś myśli, że ludzie w Polsce nie czytają w językach obcych i gowno wiedzą. A tu się okazało, że Gdula to propagandzista.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX