Wołek: Narasta żądza odwetu. Polska może się dostać pod rządy mściwej, nienawistnej ciemnoty

- Nie chodzi o to, jaka partia wygra wybory, kto będzie premierem, ale jaka będzie Polska, czy dostanie się pod rządy ciemnoty, obskuranckiej, mściwej, nienawistnej ciemnoty - mówił o stawce jesiennych wyborów Tomasz Wołek w Poranku Radia TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Publicyści w Poranku Radia TOK FM komentowali burzliwą dyskusję w Senacie o in vitro. Tomasz Wołek nie zostawił suchej nitki na senatorach, zwłaszcza opozycyjnego PiS.

- Narasta fala żądzy odwetu, rewanżu, obskurantyzmu, ciemnoty. Ta groźna fala może Polskę zalać. Stoimy w obliczu zmiany cywilizacyjnej, kulturowej, obyczajowej. Być może część ludzi przejrzy na oczy, dostrzeże, jaka jest stawka. Nie chodzi o to, jaka partia wygra wybory, kto będzie premierem, ale jaka będzie Polska, czy dostanie się pod rządy ciemnoty, obskuranckiej, mściwej, nienawistnej ciemnoty. Ta fala może jeszcze nas nie zalewa, ale już liże brzeg - mówił.

- Chciałbym powiedzieć, że redaktor Wołek histeryzuje. Ale tak nie jest - ocenił Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka". - To chłodna obserwacja - stwierdził Wołek.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (647)
Wołek: Narasta żądza odwetu. Polska może się dostać pod rządy mściwej, nienawistnej ciemnoty
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 1232 razy 708

  Już mamy niezłą próbkę tego, co będzie. Dalej będzie jeszcze żałośniej. Rządy tych, którym wyznacznią jest episkopat, dla których Chazan jest wartościowym człowiekiem, a panna Pawłowicz poseł naukowcem, u których eksperci od parówek mają głos, gdzie Terlikowski jest autorytetem moralnym.... . Nam straszno, a przed cywilizowanym światem wstyd.

 • calmy

  Oceniono 613 razy 503

  "Narasta fala żądzy odwetu, rewanżu, obskurantyzmu, ciemnoty. Ta groźna fala może Polskę zalać. Stoimy w obliczu zmiany cywilizacyjnej, kulturowej, obyczajowej."

  Diagnoza jest trafna. Szkoda Panie redaktorze, że nie zająknął się Pan ani słowem nad przyczynami tego zjawiska.Zapomniał Pan o niedopatrzeniach postsolidarnościowych elit, które po doświadczeniach poprzedniego ustroju "zapomniały" że społeczeństwo nie zrobi się obywatelskie samo z siebie - że należy je wychowywać dając przykład. Zapomniał Pan o niczym nieuzasadnionych przypadkach uwłaszczenia najbardziej sprytnych grup (prawnicy, komornicy, notariusze a obecnie lekarze) kosztem rosnących dysproporcji w rozdziale skromnego dobrobytu. Zapomniał Pan o malejących wydatkach na kulturę, o ustępowaniu przed roszczeniowymi krzykaczami kosztem coraz większej rzeszy wykluczonych.

  Demokracja to jest już taki ciekawy wynalazek że jeśli dopuścimy do powstania masy wykluczonych to zostania ona zagospodarowana przez obskurantów i populistów.
  I razem wybiorą już sobie odpowiednią reprezentację.

 • adersytsrsfgdbchdhd

  Oceniono 730 razy 408

  Niestety, argumenty "debaty" w Senacie potwierdzają słowa Wołka. To już nie jest miły i otwarty na rozmowy Duda, tu już zaczynają się schody, czyli prawdziwe oblicze PiS...I nawet nie tyle chodzi mi o stanowisko senatorów PiS, ile o poziom argumentów (także niektórych z PO!)...

 • groobas

  Oceniono 641 razy 329

  trzeba było sobie nie wychowywać przez 25 lat "mściwej ciemnoty" poprzez ruch****anie jej na lewo i prawo.

 • cookies9

  Oceniono 529 razy 245

  Wołek:" Narasta żądza odwetu. Polska może się dostać pod rządy mściwej, nienawistnej ciemnoty "

  Święte słowa.100% racji.

 • sayuri70

  Oceniono 381 razy 243

  To są skutki unikania dialogu społecznego, traktowania mających odmienne poglądy jak półgłówków, arogancja, ignorancja.....grona gniewu dojrzewają powoli, ale dojrzewają.

 • masive76

  Oceniono 269 razy 159

  czy to ten sam Wołek?

  W 1999 towarzyszył Michałowi Kamińskiemu i Markowi Jurkowi w wizycie do Wielkiej Brytanii celem spotkania się z Augusto Pinochetem, oskarżonym w Hiszpanii o zbrodnie przeciwko ludzkości, zabójstwa i stosowanie tortur i osadzonym w areszcie domowym. Przeprowadził jeden z pierwszych wywiadów z chilijskim generałem po jego zatrzymaniu[1].

  źródło: wikipedia.

 • tuitam_online

  Oceniono 273 razy 113

  Ta "ciemna hołota" to jak sprężyna. Ściskaliście, ale na koniec nie dajecie rady jej utrzymać i się rozpręży waląc was po łapach.

 • meimozuchikume

  Oceniono 221 razy 107

  "Wołek: Narasta żądza odwetu. Polska może się dostać pod rządy mściwej, nienawistnej ciemnoty"
  Teraz się obudziłeś człowieku? Brałeś udział w tym procesie wożąc ryngraf dla zbrodniarze Pinocheta. Pierwszy sygnał, że można mordować, byle antykomunistycznie i po katolicku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX