Rewolucja moralna wg Zjednoczonej Prawicy. Wariografy, prowokacje, a w szkole o tym, kto jest zdrajcą, a kto bohaterem

Choć do jesiennych wyborów jeszcze kilka miesięcy, już wiemy, jak będzie wyglądała Polska, jeśli wygra PiS. - W czasie panelu poświęconego polityce historycznej mogliśmy się dowiedzieć, że sprawą priorytetową będzie nauka historii do czasów współczesnych. By dzieci już od podstawówki wiedziały, kto jest zdrajcą, a kto bohaterem - relacjonowała Kongres Polski Razem Zjednoczonej Prawicy w TOK FM Anna Dąbrowska.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Dziennikarka "Polityki" obserwowała obrady kongresu programowego Kongres Polski Razem Zjednoczonej Prawicy. To dzięki niej dowiedzieliśmy się, jakie pomysły partia Jarosława Kaczyńskiego ma na wymiar sprawiedliwości - o badaniach wariografem, analizach moczu, którym poddawani mieliby być sędziowie i urzędnicy państwowi.

- Dr Jacek Czabański, były doradca min. Zbigniewa Ziobry, mówił, że należy ustawowo wprowadzić prawo do prowokacji. Bo w naszym interesie jest to, by wyeliminować tych, którzy dają się sprowokować - mówiła Dąbrowska w programie "Goście Passenta".

Dziennikarka obserwowała też obrady panelu dotyczącego polityki historycznej. - Pojawiły się pomysły przywrócenia do szkół rewolucji moralnej. By dzieci wiedziały, że najważniejsza nie jest "święta trójca" z Komisją Europejską i eurolandem, tylko Bóg, honor, ojczyzna. Zapowiada się więc mocna rewolucja moralna - oceniła Anna Dąbrowska.

"Gorzej niż w IV RP"

Ujawnienie przed tygodniem pomysłów ugrupowań prawicowych na wymiar sprawiedliwości wywołało wielką dyskusję. Były szef MSZ, a dziś senator niezależny Włodzimierz Cimoszewicz ocenił, że Prawo i Sprawiedliwość i wspierające go mniejsze ugrupowania prawicowe przestali "zachowywać pozory działania zgodnego z prawem".

- Wieje zgrozą. Ci, którzy deprawowali Polskę, wymiar sprawiedliwości, służby specjalne, przedstawiają jeszcze bardziej radykalne pomysły. Rzecz wygląda gorzej niż za IV RP - komentował w "Poranku Radia TOK FM".

Przypomnijmy: okresowe badania wariografem i analizę próbek moczu dla sędziów i prokuratorów zaproponował podczas kongresu programowego Bogdan Święczkowski. To prokurator, który w czasach, kiedy Zbigniew Ziobro był ministrem sprawiedliwości, kierował Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Jak napisała Anna Dąbrowska w "Polityce", podczas obrad panelu poświęconego wymiarowi sprawiedliwości padły nazwiska konkretnych sędziów, których praca wyjątkowa nie podoba się prawicy. Pojawił się nawet pomysł, że po wyborczej wygranej PiS i jego sojuszników "będzie trzeba za sędziami z kijami bejsbolowymi jeździć". Zgłosił go jeden ze słuchaczy obserwujących obrady.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (214)
Rewolucja moralna wg Zjednoczonej Prawicy. Wariografy, prowokacje, a w szkole o tym, kto jest zdrajcą, a kto bohaterem
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 312 razy 244

  Moralność rodem z PiSu. Była kiedyś sytuacja, że dziecięta w szkole na matematyce liczyły odległości między sanktuariami, na przyrodzie uczyły się o florze i faunie Ziemi Świętej, a na muzyce śpiewały Barkę. Prekursorzy psia ich kostka. Teraz będziemy obowiązkowo wkuwać na pamięć życiorysy jedynie słusznych Polaków- JP2 i prawie świętego Lecha prezydenta wszechczasów. Chyba zasłużyliśmy na taką karę, skoro przez lata pozwalaliśmy się bezkarnie prezesowi terroryzowac.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 224 razy 172

  Czego spodziewać się po katobolszewikach?
  Katolicyzmu i bolszewizmu!

 • ciemnyluddd

  Oceniono 181 razy 145

  Rewolucja Moralna PIS-u...Właśnie skoncentrowała się 1) na mikrofonach przedwyborczych pod stolikami...2) W SKOK-ach, gdzie przekręty można już liczyć w..m i l i a r d a c h.... A mówią na okrągło o jakichś aferach "hazardowych", "taśmowych" podobnych ...Aferach z głupiego gadania a nie z ukradzenia dużej kasy jak w przypadku SKOK-ów właśnie...

 • rot.leszek

  Oceniono 158 razy 134

  " Polska umeczona"
  " Polska zniewolona "
  "Polska uciemiezona"
  " Zbrodnia , Szatan, Grzech"
  " Ojczyzne wolna racz ..."
  " Pod twoja obrone sie uciekamy.."

  hahaha))

  ... nie ! nie odbilo mi - znudzony kabaretami
  wlaczylem sobie wieczorem.. radyjo maryla ( propagandowej tuby , zaplecza PiSu )

  Naprawde q wa
  po tym co tam mozna uslyszec - po takiej dawce infantylizmu , prymitywizmu , debilizmu , szczucia, plucia, etc.

  nic tylko

  otruc sie gazem w kuchni , potem pociac , dalej z 10 tego pietra wyskoczyc ,
  pozniej jeszcze wstac i pojsc sie powiesic...

 • ciemnyluddd

  Oceniono 139 razy 103

  W PIS-e od zawsze jest wiadomo "GDZIE STOJĄ PATRIOCI A GDZIE STOI ZOMO" Ale kiedy czasem...z a b r a k n i e...wrogów...WTEDY... M I A N UJ Ą ...

 • kowalskyy49

  Oceniono 124 razy 96

  Pisowaci niczego nie potrafią i sami o tym wiedzą. Będą więc skupiać się na "nauczaniu moralnym" i "polityce historycznej". Może na 4 lata kadencji starczy żeby ludziom oczy zamydlić.

 • andrzej2310

  Oceniono 104 razy 88

  PIS to faszyzm we wczesnej postaci, a potem jak zdobędą władzę zbuduje się dla buntowników obozy resocjalizacyjne......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX