"To będzie prawdziwa katastrofa, jeżeli w polskim Kościele będzie rosła liczba księży, którym zamyka się usta"

Wg Dominiki Wielowieyskiej księża, którzy przeprosili byłego prezydenta za ataki ze strony Kościoła, "wykazali się olbrzymią odwagą". - Najbardziej się martwię, że część hierarchów będzie naciskać, żeby zamknąć im usta - tak jak było w przypadku księży Bonieckiego i Lemańskiego. Będzie to prawdziwa katastrofa dla Kościoła rozumianego jak wspólnota wiernych - oceniła dziennikarka w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdaniem Wielowieyskiej ataki kościelnych hierarchów na Bronisława Komorowskiego można tłumaczyć wyłącznie "politycznymi sympatiami".

Gospodyni "Poranka Radia TOK FM", liczy na to, że przełożony ks. Aleksandra Seniuka, rektora kościoła Wizytek, w którym odbyła się msza, podczas której przeproszono Bronisława Komorowskiego, nie wyciągnie wobec duchownego konsekwencji dyscyplinarnych. - Może wezwanie przez abp. Nycza to tylko swego rodzaju demonstracja, by nie zaogniać sytuacji - mówiła dziennikarka.

"Imperium kontratakuje. Podwójny cynizm" Szostkiewicz ostro o atakach Kościoła na Bronisława Komorowskiego>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (230)
"To będzie prawdziwa katastrofa, jeżeli w polskim Kościele będzie rosła liczba księży, którym zamyka się usta"
Zaloguj się
 • belzebub1001

  Oceniono 340 razy 310

  Poki co nasz mnich z Torunia trzyma wszystko i wszystkich "za morde", tak jak kiedys Rasputin w carskiej Rosji!

 • ciemnyluddd

  Oceniono 232 razy 208

  Eeee tam... Cenzura wypowiedzi to przecież jest Kościele (ze średniowieczną hierarchią władzy, rzekomo przez Pana Boga nadaną)...n o r m a l k a... Katastrofa to będzie dopiero wtedy, KIEDY TA CENZURA PRZESTANIE WRESZCIE DZIAŁAĆ... A księżom będzie mówić normalnym ludzkim głosem, jak np. ksiądz Lemański...Przecież nawet światły papież nie zamierza go bronić...

 • azteci

  Oceniono 201 razy 187

  Kościół jest instytucją hierarchiczną i feudalną od zawsze. Wlazłeś między wrony...itd. Najgorsze jest to, że każde, nawet najgłupsze zdanie, wypowiedziane z ambony jest tak szeroko komentowane w mediach. W jednych jako dogmat, w innych jako kolejny "odjazd" po zbyt dużej dawce środków zawartych w kadzidle.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 201 razy 179

  Uprzejmie proszę o nie stosowanie zwrotów typu "polski obóz w Auschwitz" oraz "polski kościół" gdyż jedno było niemieckie a drugie jest watykańskie!

  Na katastrofę czekam z utęsknieniem licząc jednak że nie zaczną się znów mordować.

 • artur702

  Oceniono 197 razy 169

  To nie jest polski Kościół katolicki. To jest pisowski kościół siewców złej nowiny ziejący nienawiścią i hołdujący diabelskim prawom z piekła rodem. Z naukami Jezusa Chrystusa nie ma nic wspólnego.

 • paseo

  Oceniono 177 razy 137

  "Ilez dobrego dala nam (Kosciolowi) ta bajeczka o Chrystusie "
  Papiez leon X ,uwielbiajacy polowania ,zarcie i orgie z dziwkami.
  Jak wiekszosc jego poprzednikow i wiekszosc nastepcow.
  Instytucja ktoa powstala tylko po to ,zeby zagarnac jak najwieksza wladze i jak najwiecej dobr materialnych.
  W Polsce zaganeli jzu ponad 200 mld zlotych.
  panie Duda,na ile glodnych dzieci to by starczylo;umie pan chociaz policzyc ???

 • eski57

  Oceniono 147 razy 113

  Jaka katastrofa ??, to bardzo dobrze - niech się podgryzają . Wierni - przynajmniej część zrozumie , że TAM NIE o Boga chodzi a o pieniądze i władzę i co mniej potrzebujący DUCHOWOŚCI odejdą , część może przejść do ewangelików ...?

 • sojer2006

  Oceniono 121 razy 97

  Niech się Pani nie martwi Pani Dominiko, im szybciej wszystko "walnie" w KK tym lepiej dla Polski i Polaków.

 • gblo

  Oceniono 107 razy 95

  To nie są wyłącznie " polityczne sympatie" . Pani redaktor jest naiwna jak dziecko. Nienasycony kler dobrze wie , że na władzy PiSu z Dudą zyskają finansowo i politycznie jak nigdy. Jeśli chodzi o serwilizm wobec kleru to PiS czy PO to to samo. Konkordat jest umową skrajnie niekorzystną dla państwa, szczególnie w kwestii finansów. Państwo ma same obowiązki , kościół same prawa. To politycy tych opcji są za to odpowiedzialni i tego im nigdy nie zapomnę. Chamstwo polityczne i zuchwałość czarnych będą jeszcze wieksze ,a atak na prezydenta obnaża ich intencje w całości. Choć w ogóle byłego prezydenta nie żałuję zupełnie. Może leżeć krzyżem przez następne 5 lat to oni i tak go skopią, bo tacy są. Ludzie płonęliby dalej, tyle że dziś już robić tego nie mogą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX