Decyzją Kaczyńskiego nie wprowadzono całkowitego zakazu aborcji. "Ale biskupi nie wzywali go, by nie przystępował do komunii"

- Bronisława Komorowskiego odsądzono od czci i wiary. Uważam, że Kościół nie powinien się zajmować roztrząsaniem zdolności polityków do przyjmowania komunii świętej - uważa Rafał Kalukin. I przypomniał, że kiedy Jarosław Kaczyński nie poparł poprawki do konstytucji, całkowicie zakazującej aborcji, jego zachowanie nie spotkało się ze zmasowaną krytyką kościelnych hierarchów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 - Kaczyński też działał przeciwko Kościołowi, ale mimo to biskupi nie wezwali, go by nie przystępował do komunii - wspominała Dominika Wielowieyska, gospodyni "Poranka Radia TOK FM".

Ale według Pawła Lisickiego obu spraw nie należy porównywać. Jak podkreślał szef tygodnika "do Rzeczy", Bronisław Komorowski, podpisując ustawę dotyczącą in vitro, "z góry było wiadomo", że powinien się liczyć z konsekwencjami.

"Imperium kontatakuje. Podójny cynizm" - Szostkiewicz krytycznie o ataku na księży, którzy odważyli się przeprosić prezydenta Komorowskiego >>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (85)
Decyzją Kaczyńskiego nie wprowadzono całkowitego zakazu aborcji. "Ale biskupi nie wzywali go, by nie przystępował do komunii"
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 228 razy 216

  Kościół zawsze był bardziej pobłażliwy dla neofitów, takich jak bracia Rajmundowicze.

 • chri-s48

  Oceniono 194 razy 182

  Ten z góry musiał się liczyć z konsekwencjami, tamten miał w doopie konsekwencje, ale był to prezes a on nie liczy się z niczym i z nikim. PANIE LISICKI jest pan idiotą.

 • marudna.maruda

  Oceniono 141 razy 133

  "kiedy Jarosław Kaczyński nie poparł poprawki do konstytucji, całkowicie zakazującej aborcji, jego zachowanie nie spotkało się ze zmasowaną krytyką kościelnych hierarchów"- ale to był Jarosław Kaczyński, wielki przyjaciel i dobroczyńca kk (ten sam, o ktorym zdaje się mówil, że jego bratowa to czarownica?)- nawet jeżeli publicznie był przeciwnikiem kk (chyba w drobnych szczegółach i opłacalnie politycznie).
  Komorowski to ten, ktory zajął miejsce nieomal świętego prezydenta Lecha- już choćby za to należy mu się ekskomunika i wykluczenie z kk.

 • Witold Janicki

  Oceniono 128 razy 118

  Pan Lisicki nie powinien przychodzić do TOKFM bo tego sluchaja raczej ludzie inteligentni. Tutaj takimi dyrdymałami dla ubogich wychodzi na idiote. W radyjku maryjnym, a to co innego, tam jest na swoim miejscu.

 • pimpao

  Oceniono 79 razy 59

  Oczekiwanie logiki, sprawiedliwości, samoograniczania się, adekwatności, braku obłudy, skromności, prawości i przyzwoitości od kleru i ich przydupasów jest tyleż naiwne co durne. PO tego nie rozumie dalej, pani Wielowieyska i reszta tego towarzystwa również. A tu trzeba radykalnie postąpić, tak jak z nowotworem. Niech premier Kopacz w interesie własnej partii i Polski rozpisze referendum na temat konkordatu. Gwarantuję, że zostanie wygrane przez zwolenników świeckiego państwa. Niestety jak się papieża na kolanach całuje po rękach, dosypuje biskupom kasy, zarzekając się publicznie, że kościołowi nie chce się zrobić krzywdy...... to i na przyzwoitość i działanie na rzecz Polski nie ma co liczyć. Wam drogie POPISow barany, biskup może nasr..ć na głowę, a wy będziecie się dalej cieszyć jak głupi.

 • rot.leszek

  Oceniono 61 razy 57

  Przyjdzie czas ze i Kaczynskiego w y t u c h a j a
  hehe))
  na razie jeszcze jest " przydatny"

 • ukos

  Oceniono 51 razy 49

  Kali usprawiedliwiać:
  '- Kaczyński też działał przeciwko Kościołowi, ale mimo to biskupi nie wezwali, go by nie przystępował do komunii - wspominała Dominika Wielowieyska, gospodyni "Poranka Radia TOK FM".
  Ale według Pawła Lisickiego obu spraw nie należy porównywać. Jak podkreślał szef tygodnika "do Rzeczy", Bronisław Komorowski, podpisując ustawę dotyczącą in vitro, "z góry było wiadomo", że powinien się liczyć z konsekwencjami.'

  A dlaczeczego w przypadku Kaczyńskiego nie było z góry wiadomo? A dlatego, że to jest ePiSkopat!

 • dorik2

  Oceniono 43 razy 43

  Lisicki z Opus Dei tak dalece zgłupiał, że mrożenie zarodków wydaje mu się gorsze niż przerywanie ciąży - bo tylko w ten sposób można logicznie uzasadnić pobłażliwość biskupów wobec Kaczyńskiego i ich wściekły atak na Komorowskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX