"Święto kaszy zamiast spotkań z Obamą czy Merkel" - rzecznik rządu o pierwszych dniach prezydentury Dudy

- Zastanawiam się, czy Andrzej Duda będzie się mógł odciąć od Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego, który sfinansował jego kampanię. Do tej pory w Polsce prezydentów ocenialiśmy dobrze, jak byli niezależni. Serdecznie życzę Andrzejowi Dudzie, żeby był niezależny - mówił w TOK FM rzecznik rządu Cezary Tomczyk. Mimo tych życzeń rzecznik rządu nie omieszkał przypomnieć, że nowy prezydent nie zaczął urzędowania od wizyty w którejś z ważnych stolic.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 - Co prawda jego pierwsza wizyta to nie była rozmowa z prezydentem Obamą czy kanclerz Merkel, tylko wizyta na święcie kaszy. Ale rozumiem, że to formuła dziękowania za wybór - ocenił Tomczyk w "Poranku Radia TOK FM".

Festiwal Kaszy "Gryczaki", w którym uczestniczył prezydent, odbył się w Janowie Lubelskim. W tym samym dniu - w sobotę - Andrzej Duda spotkał się też w Kopaninie Kaliszańskiej z rolnikami oraz mieszkańcami Dąbrowy Tarnowskiej.

Janów Lubelski

Posted by Andrzej Duda on 8 sierpnia 2015


Rzecznik rządu zaapelował do polityków PiS, by nie wciągali Andrzeja Dudy "do bieżącej polityki". - Bo funkcja prezydenta jest czymś więcej. Prezydent jest głową państwa i chciałbym, żeby był także moim prezydentem. I tego od niego oczekuję - stwierdził Cezary Tomczyk.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (665)
"Święto kaszy zamiast spotkań z Obamą czy Merkel" - rzecznik rządu o pierwszych dniach prezydentury Dudy
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 991 razy 801

  Duda nie odetnie się ani od prezesa, ani od Szydło, ani od episkopatu. Będzie się żarliwie modlił, będzie świętował w gronie sukienkowych, będzie spełniał grymasy i kaprysy. To oni go wylansowali i wynieśli na najwyższy urząd. Wdzięczność niestety będzie go zobowiązywała. Nie wierzę, że stać go na samodzielność.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 689 razy 561

  ""Czy Duda będzie mógł się odciąć od Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego""... DOWCIP MIESIĄCA !!!

 • marymania

  Oceniono 570 razy 476

  Potem będzie czas na święto kartofla i tak od święta do święta, z przerwami na msze, jakoś się Dudakis do końca kadencji dotelepie.

  Będzie jeździł od wsi do wsi - w miastach nie ma czego szukać, bo w ŻADNYM POLSKIM MIEŚCIE nie wygrał tych wyborów.

 • art_102

  Oceniono 474 razy 424

  On nie zaczął prezydentury, on zaczął kampanię wyborczą PiS.
  Będzie jeździł po wiochach i całował relikwie na przemian z biskupimi pierścieniami, ale na Radę Bezpieczeństwa Narodowego nie przyszedł, bo miał urlop, co jednak nie przeszkodziło mu wziąć udziału w zakończeniu roku szkolnego w pracy żony. No tak, ale na RBN nikt by się z nim nie pieścił, a tu pełna celebra wśród maluczkich. Niedowartościowanemu szarakowi łatwiej udawać orła wśród wróbli:)

 • keefas1

  Oceniono 414 razy 316

  i już trolownia PiSowska od samego rana sieje językiem miłości, brzmiącym jak głos z ambon. Czyli SKOKI jeszcze jakoś dają radę!

 • dudi-w

  Oceniono 393 razy 305

  No cóż, prezydent spotyka się ludźmi swojego pokroju i swojego poziomu umysłowego. Święto Kaszy to stosowne miejsce dla buraczanych gąb PISowskich. Aha - Merkel czy Obama to jeszcze musieliby chcieć się spotkac z pacynką.... Ale po co maja to robić, skoro pacynką rządzi Kaczyński - to lepiej się z Kaczyńskim spotkać. Na szczęście za niecałe 5 lat nowe wybory prezydenckie - wybierzmy mądrzej, niz tym razem!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX