Kraśko "obstawia" 27 proc. frekwencji w referendum. "Zrobimy wszystko, by dobić do 50 proc." - zapowiada Kierwiński

Polacy nie przepadają za referendami - rzadko udaje się przekroczyć wymagany próg frekwencji. Jak będzie w przypadku wrześniowego głosowania ws. JOW-ów i finansowania partii? - Nie chcę obstawiać. Zakładam, że to nie będzie wysoka frekwencja. Ruszamy z kampanią po 15 sierpnia - mówił w TOK FM Marcin Kierwiński, szef gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Gospodarz "Poranka Radia TOK FM" Piotr Kraśko typuje, że 6 września na głosowanie zdecyduje się 27 proc. wyborców.

- Zrobimy wszystko, by jakoś do tych 50 proc. dobić - odpowiadał Marcin Kierwiński. Szef sztabu wyborczego PO ma nadzieję, że kampania referendalna partii zachęci niezdecydowanych do udziału w referendum.

- To będzie aktywna kampania oparta na tym, żeby przekonać Polaków do tego, że finansowanie partii z budżetu to przeżytek. Chcemy pokazać, że JOW-y sprawdziły się w wyborach samorządowych do Senatu, warto więc byłoby bezpośrednio wybierać posłów.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (82)
Kraśko "obstawia" 27 proc. frekwencji w referendum. "Zrobimy wszystko, by dobić do 50 proc." - zapowiada Kierwiński
Zaloguj się
 • pimpao

  Oceniono 133 razy 103

  Palikot w obecnej kadencji sejmu zgłosił projekt zmiany finansowania partii politycznych. PO odrzuciło jak by był radioaktywny. Dziś już Kierwińskie i inne uważają, że obecny sposób finansowania to przeżytek. Macie ludzi za kompletnych idiotów?

 • kzet69

  Oceniono 117 razy 97

  "Chcemy pokazać, że JOW-y sprawdziły się w wyborach samorządowych do Senatu, warto więc byłoby bezpośrednio wybierać posłów. "

  On to na poważnie czy po mocarzu?

 • musa-kusa

  Oceniono 92 razy 82

  Obywatela należy zapytać o Rzeczy Naprawdę Wielkie...
  Pierwsze pytanie powinno dotyczyć dylematu Leibniza-Kononowicza:
  "Czy jesteś za tym, żeby było coś, czy raczej nic?"

 • marudna.maruda

  Oceniono 98 razy 68

  Referendum dla samych JOWów nie wystarczy, żeby się wyborcy stawili przy urnach. Potrzebne są "mocne" pytania: czy nadal chcemy konkordatu z całą jego rozciągłością? czy nadal chcemy utrzymywać bandę świątobliwych nierobów w sejmie? czy otwieranie granic dla kazdego cudzoziemskiego obywatela jest zasadne?

 • elasp

  Oceniono 57 razy 47

  Mam pytanie. Czy "Gazeta" skończy wreszcie z tym irytującym i infantylnym niedopowiadaniem w tytułach ("A Kierwiński to...")? Naprawdę, "Gazeta" schodzi już zupełnie na psy. To już jest dno dziennikarstwa - poziom tabloidów. Jeżeli będzie mnie interesować tabloid, wejdę na stronę tabloidów!

 • bzykk

  Oceniono 56 razy 38

  Szkoda zawracać dupy!
  Przecież od początku wiadomo,że 50% nie będzie!
  Słodkie pierdzenie Kukiza: Chciałem Dobrze! Tylko UKŁAD nie daje!

 • mcduff

  Oceniono 29 razy 27

  To nie czasem ludzie Kierwińskiego zasiedlili sztab Komorowskiego? Jeśli tak, to uwzględniając ich profesjonalizm nie wróżę sukcesu referendum, które zresztą i tak zostało wymyślone tylko po to, by zwiększyć szansę byłego prezydenta w drugiej turze.

  No i co z trzecim pytaniem, które jest 1) bezprzedmiotowa (sprawa została już uregulowana w ustawie), 2) absurdalne (jaki obywatel opowie się za tym, by wątpliwości były rozstrzygane na jego niekorzyść).

 • frup33

  Oceniono 32 razy 22

  Jak będzie pytanie czy zerwać konkordat i opodatkować kościół to pójdę a tak to bez sensu nie idę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX