"Wielka kampania oszukiwania Polaków, za pomocą składania absurdalnych obietnic. Ludzie kupują tę ściemę"

Według Tomasza Lisa "niechęć" prezydenta Andrzeja Dudy do przedstawienia projektów ustaw to element strategii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. - Chodzi o to, żeby było jak w PRL - jak się mówi, to żeby nie pisać, a jak się pisze, to nie podpisywać. Po co zostawiać ślady? Po co konfrontować się z ekspertami? Ludzie kupują tę ściemę, może więc będą kupować jeszcze do wyborów - mówił publicysta w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 W czasie walki o prezydenturę Andrzej Duda obiecywał, że złoży projekty ustaw w najważniejszych dla niego kwestiach. Wśród nich miała być ustawa dotycząca wypłaty rodzinom po 500 zł na każde dziecko. PO wyborach mówi inaczej.

"Jeśli rząd tego nie zrobi, potraktuję to dosłownie jako swoją obietnicę wyborczą" - powiedział w wywiadzie opublikowanym przez czwartkowy "Fakt".

- Od lutego, od konwencji pana Dudy, twa wielka olbrzymia kampania oszukiwania milionów Polaków za pomocą składania absolutnie skandalicznych, absurdalnych obietnic. Taka kampania przyniosła już fantastyczny efekt, w postaci zdobycia jednego przyczółka. Za chwilę PiS chce za pomocą tej samej kampanii zdobyć drugi przyczółek - ocenia Tomasz Lis.

Dlatego, zdaniem szefa "Newsweeka", prezydent unika konfrontacji z rządem na temat źródeł finansowania jego wyborczych obietnic.

"Prezydent Duda nie realizuje swoich obietnic wyborczych? To się pani premier Kopacz zdziwi!" - zapowiada szefowa kancelarii prezydenta>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (138)
"Wielka kampania oszukiwania Polaków, za pomocą składania absurdalnych obietnic. Ludzie kupują tę ściemę"
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 119 razy 85

  Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą...
  wzorują się po prostu na klasyku
  (a tak dla ścisłości to Dudę poparło jakieś 25% uprawnionych do glosowania, 75% na niego nie zagłosowało wiec proponowałbym panu prezydętu nie wypowiadać się w imieniu wszystkich Polaków - przynajmniej ja sobie tego nie życzę)

 • Kuba H

  Oceniono 96 razy 70

  Prezydent A. Duda dopiero po wyborach zorientował się że wybrano go na prezydenta a nie cesarza, a ustrój Polski to nie monarchia absolutna. Wcześniej Kaczor mu tego nie wyjaśnił. Co do samej kampanii wyborczej, naiwniacy sie dali nabrac na te jego bajki. Ja tez lubie science fiction ale nieco osadzone w realiach.

 • Marcin Heller

  Oceniono 74 razy 58

  Reasumujac. Duza czesc narodu ma po prostu nasrane we lbach, duda, kukiz i pisdziele przyssaly sie jak pijawki do tej grupy oczekujacej przyslowiowych gruszek na wierzbie. Miernoty po wyzszych studiach gotowania na gazie, ludzie bez wyksztalcenia (ogolnie marna mlodziez) chca dobrobytu - tego nie ma za darmo to bezdennie glupi populizm !

 • precz_z_komunia

  Oceniono 83 razy 53

  Miejmy nadzieję że Jędrek szybko się znudzi swoją obecną posadą tak jak to miało miejsce w przypadku pełnienia funkcji europarlamentarzysty i złoży mandat.

 • transformator2014

  Oceniono 35 razy 21

  w kłamaniu i oszustwie pis wzoruje się na swoim megamistrzu - okupancie watykańskim. Tak jak watykańczycy kłamali, kłamią i będą kłamać!

 • wk-55

  Oceniono 24 razy 16

  Może to i dobrze że nie składa tych bzdurnych projektów ustaw teraz. Niech lepiej poczeka do wyborów. Teraz w przedwyborczym amoku te idiotyczne projekty pewnie dostały by poparcie SLD i innych egzotycznych partii. A gdyby tak przeszły to trzeba by było pewnie emigrować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX