"Polskie państwo nie działa. Poczekajmy, aż Kaczyński wyciągnie konsekwencje wobec Dudy"

Wg Jarosława Gugały fakt, że kancelaria Sejmu uznawała faktury za przeloty Andrzeja Dudy na wykłady do Poznania, pokazuje, że "polskie państwo nie działa". - Skoro ktoś rozliczał przeloty, to teraz Andrzej Duda może powiedzieć: jeśli coś było nie tak, to kancelaria Sejmu powinna mi o tym powiedzieć - komentował dziennikarz Polsatu w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Jak ustalił "Newsweek", kiedy Andrzej Duda był posłem za pieniądze podatników podróżował do Nowego Tomyśla. Prowadził tam zajęcia jako wykładowca wielkopolskiej Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji. Podróże i noclegi obecnego prezydenta kosztowały około 11 tys. zł.

- W tej historii nie chodzi o pieniądze, tylko o prawdomówność, wiarygodność i uczciwość. Myślę, że Andrzej Duda tym bardziej powinien odpowiedzieć na nasze pytania, bo jego partia w takich sprawach powiesiła poprzeczkę bardzo wysoko. W przypadku "kilometrówek" Adama Hofmana reakcja Jarosława Kaczyńskiego była bardzo szybka i bardzo ostra - mówił w TOK FM autor artykułu Michał Krzymowski.

- Poczekajmy więc, aż Jarosław Kaczyński wyciągnie konsekwencje wobec Andrzeja Dudy, skoro państwo polskie nie jest w stanie w tej sprawie nic zrobić - komentował Jarosław Gugała.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (177)
"Polskie państwo nie działa. Poczekajmy, aż Kaczyński wyciągnie konsekwencje wobec Dudy"
Zaloguj się
 • kowalskyy49

  Oceniono 469 razy 425

  Do tej pory nazywałem prezydenta Dudusiem Fircykiem. Było to określenie bardzo niekompletne, to jest Duduś Fircyk Lepka Ręka. Za braki poprzedniego określenia przepraszam.

 • getz54

  Oceniono 361 razy 329

  Dla Jarosława z Warszawy takie delegacje na 11 000,- zeta to zadne oszustwo. Oni z bratem to robili dopiero przekręty. FOZZ, nieruchomości w centrum Warszawy, Afera PC ze spółką ,,Telegraf,, (tylko Zalewski poszedł za niąsiedziec, braciom Soprano znowu się udało. Gdyby nie WSI to te dwa blizniaki bylyby niczym ,,Dziad,, z Wołomina, albo ,,Nikoś,, Pruszków Kaczyńskim po pizze by latał. Stało się jednak inaczej, bracia poszli w politykę, tam większe przekręty się robi, z mniejszym ryzykiem odwiedzenia Rakowieckiej. Dzielny Lech K. wspierał i chronił kolegów swojego zięcia i córki, ułaskawiał jak trzeba było, swój chłop. Gdy Jarosław z Warszawy wygra wybory, gazety będą tylko polskie, media tylko polskie na wzór tych radzieckich putinowskich, i koreańskich Kima. Jarosław bęzie ustalał co jest przestępstwem w danej chwili, kto jest przestępcą, kogo zamknąc w areszcie wydobywczym, a kogo aresztowac o świcie i wiezdz w swietle kamer TVN-24 przez całą Polskę na przesłuchanie. Taka informacja o jakis delegacjach opłacanych z kancelarii Sejmu nie ujrzy światła dziennego. Zaprawieni w tropieniu licznych afer PO, Karnowscy, Semka, Lisicki, Kania, Stankiewicz, Pospieszalski, Wildstein, Sakiewicz, zaszczują jeszcze jej autora. Jak śmiał próbowac naruszyc podstawy IV Rzeszy Kaczyńskiego, nastraszą go, ze skończy jak pani Blida, jak nie przestanie szkalowac dobrego imienia jakobinów z PiS. Oni są w tym dobrzy. Znowu na pierwszej lini staną Engelking, Święczkowski, Sierak, Mozemy jednak uniknąc tej katastrofy. 25 pazdziernika nie głosujemy na PiS. Zaciskamy kolejny raz zęby oddajemy głos za PO i przez 4 lata budujemy swoją organizacje.

 • rot.leszek

  Oceniono 294 razy 278

  "Polskiej panstwo nie dziala"
  "Stoimy nad przepascia...

  Przedwyborcze sondaze pokazuja jednak, ze mozemy
  jeszcze zrobic krok do przodu✴

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 248 razy 232

  prawdomówność, wiarygodność i uczciwość...
  -----
  pan Gugała powinien dołączyć Dudzie definicje tych słów, bo biedak nie będzie wiedział o co dziennikarzowi właściwie chodzi :-)
  czekam na to jak prezio opier..ala prezydenta jak bura sukę, może być niezły kabaret

 • kopandol

  Oceniono 180 razy 174

  Oj tam, oj tam - Kalemu ukraść krowę to być źle, Kali ukraść - o to być dobrze......

 • czasemczytamkomentarze

  Oceniono 178 razy 162

  Pan Gugała wini jedynie tych, którzy przyjmują w kancelarii oświadczenia. Ludzie, świat stoi na głowie, każdy z posłów otrzymuje wraz z aktem ślubowania dużą paczkę materiałów umożliwiających poruszanie się, także w sensie dosłownym, po parlamencie. Doktor prawa, nawet jeśli jest niedouczony i tępy, za pieniądze otrzymane na prowadzenie swojego biura zatrudnia zwykłego księgowego (nawet nie musi to być magister), który to dokonuje rozliczeń Pana Posła. Jeżeli złożono oświadczenia niezgodne z prawdą, to było to najzwyklejsze i pospolite złodziejstwo (podobnie jak innych naszych podróżników).
  Panie Gugała, jeśli ja starając się o pracę złożę nieprawdziwe oświadczenie o niekaralności, to ja powinienem ponosić konsekwencje a nie kadrówka przyjmująca ten papier. Chyba upały źle na Pana wpływają.

 • szosty1pazurek

  Oceniono 164 razy 148

  Duda zrzekł się członkostwa w partii i podziękował za wiele lat współpracy. Ma to wyglądać, że Kaczyński może mu nagwizdać. I pewnie skorzystają z tej opcji

 • tegepe

  Oceniono 169 razy 145

  W informacji Newsweeka o pracy Dudy na prywatnej uczelni w Tomyślu wynika, że zarobił tam w latach 2012-2014 280 tysięcy złotych. Znam prywatne uczelnie i kwota ta wydaje mi się mocno przesadzona. Profesorowie na prywatnych uczelniach zarabiają od 150 do 300 zł godzinę, co przy etacie od 150 do 210 godzin rocznie daje od 22500 do 31500 albo 45000 do 63000 zł rocznie. Adiunkci jak dr Duda mają stawki o co najmniej 1/3 niższe, więc jak tu wyszło redaktorom Newsweeka 280.000 za 3 lata po ok. 93.000 zł? Chyba że pan dr Duda miał stawkę specjalną, ustaloną przez rektora... No ale o to nie ma co pytać, bo pan kanclerz uczelni w Tomyślu kategorycznie odmawia odpowiedzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX