"Czy chcesz, by w kraju żyło się lepiej i żeby suszy nie było" - Gugała proponuje trzecie referendum

Wykorzystywanie instytucji referendum do bzdurnych celów, to kolejny cios w naszą słabą państwowość. To zabawa z ogniem i skrajna nieodpowiedzialność ze strony całej klasy politycznej - ocenił w TOK FM Jarosław Gugała. Wg dziennikarza pytania w obu referendach są "szkodliwe i głupie". A dodatkowo, takie głosowanie to droga zabawa.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Skoro referendum jest w tym sezonie politycznym najmodniejsze, dziennikarz "Polsatu" proponuje trzecie głosowanie. - Trzeba zapytać Polaków, czy chcą, by w kraju żyło się lepiej, czy chcą żyć do stu lat w pełnym zdrowiu i żeby suszy nie było - proponował w "Poranku Radia TOK FM".

Jarosław Gugała nie zostawił suchej nitki na referendach zaproponowanych przez Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudę. - Wszystkie pytania są głupie, szkodliwe i demagogiczne. Wykorzystywanie instytucji referendum do takich bzdurnych celów, to kolejny cios w naszą słabą państwowość. To zabawa z ogniem - przestrzegał dziennikarz.

Zdaniem Gugały, organizowanie dwóch referendów jest nie tylko szkodliwe, ale także bardzo drogie. - A ja już dziś mogę powiedzieć, że żadne z nich nie będzie miało wymaganej frekwencji. W związku z tym to po prostu zawracanie głowy i wyrzucanie grubych pieniędzy z państwowej kasy.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (90)
"Czy chcesz, by w kraju żyło się lepiej i żeby suszy nie było" - Gugała proponuje trzecie referendum
Zaloguj się
 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 151 razy 99

  głosujcie na pis, to wszystko będzie za darmo a emerytura będzie przyznawana od momentu poczęcia.
  sialala.

 • pn-ski

  Oceniono 83 razy 59

  A po co w ogóle robić referenda?
  Przecież o wszystkim i tak decyduje Najwyższy, więc wystarczy zapytać episkopat, który ma wyłączność na kontakty z bogiem, albo biznesmena z Torunia, który siaduje po jego prawicy.

 • tegepe

  Oceniono 106 razy 46

  Kochani Rodacy! Drogi redaktorze Gugała! Przestańcie wreszcie ironizować. Sytuacja w kraju jest poważna, po upadku cwaniaczków z PO i PSLu rysuje się perspektywa objęcia rządów przez nieodpowiedzialnych katofundamentalistów-populistów. Tu trzeba działać, a nie wypisywać farmazony.

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 57 razy 27

  Panie Gugała. Chodzi o to by pojecie "referendum" tak obśmiać, tak poniżyć, tak ogłupić, takiego nadać mu odium idiotyzmu, że gdyby po wyborach zniecierpliwieni obywatele chcieli w referendum coś zmienić, to pana koledzy dziennikarze, chronieni odpowiednimi przepisami, utrwalą w narodzie przeświadczenie, że każde referendum to głupota.
  Szkoły i ich nauczanie należy zmienić, by rozumiano słowo demokracja.

  "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie….... Nadto przekonany jestem, że tylko edukacja publiczna zgodnych i dobrych robi obywateli. " 1600 rok Jan Zamojski

 • jezierskiadam

  Oceniono 34 razy 24

  Ciekawe jaki byłby wynik referendum z pytaniem:
  Ciekawe, jaki byłby wynik referendum w temacie:
  - CZY CHCIAŁBYŚ BYĆ ZDROWY I BOGATY ???

  Obawiam się, że to referendum byłoby nieważne. Z powodu za niskiej frekwencji ...:)

 • y.woodoo

  Oceniono 18 razy 16

  Na susze panie Gurgala to jest modlitwa, sposob juz praktykowany w polskim sejmie. Grupa poslow kretynow jest tam znaczna. Dodatkowe modlitwy w kosciolkach nic nie kosztuja skarb panstwa. Sa na koszt tackownika.

 • westgreg

  Oceniono 27 razy 13

  Gugała ma rację, ale są to (niestety) niezbędne koszty nauki demokracji przez "ciemnu lud". Jak zna metodę, aby ten etap pominąć, to niech ją poda - mędrkowata ironia w tym momencie na niewiele się zda.

 • byrcyn11

  Oceniono 9 razy 9

  I tak nasi mili politycy po ośmieszeniu śledczych komisji sejmowych, teraz "załatwią" jakże potrzebą instytucję referendum na amen - amen !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX