"Naszą armię możemy zmieścić na Stadionie Narodowym. Ale PiS nie szykuje obowiązku mobilizacyjnego"

- Mamy całe pokolenia młodych ludzi, którzy kompletnie nie wiedzą, jak wygląda broń, jak się nią posługiwać - mówi w TOK FM rzeczniczka PiS Elżbieta Witek. I proponuje powszechne szkolenia wojskowe. - Za wschodnią granicą nie jest spokojnie - przekonuje.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 - Naszą armię możemy zmieścić na Stadionie Narodowym - zdiagnozowała Elżbieta Witek w "Poranku Radia TOK FM".

Wg rzeczniczki Prawa i Sprawiedliwości niezbyt liczna armia nie wystarcza. - Powinniśmy mieć obronę terytorialną, której nie ma. Powinni być szkoleni rezerwiści, a szkoleń również nie ma. Ale żeby było jasne, PiS żadnego obowiązku mobilizacyjnego nie szykuje.

"Tłumy chętnych na przeszkolenie wojskowe. Wśród chętnych nawet osoby powyżej 60. roku życia">>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (158)
"Naszą armię możemy zmieścić na Stadionie Narodowym. Ale PiS nie szykuje obowiązku mobilizacyjnego"
Zaloguj się
 • bihepi

  Oceniono 227 razy 175

  "...Naszą armię możemy zmieścić na Stadionie Narodowym..."
  ...na szczęście mamy w tej armii najwyższy (oprócz Iranu) odsetek kapelanów, więc jak nam ktoś podskoczy, to go "ręka boska" pokarze.

 • musa-kusa

  Oceniono 111 razy 85

  to może niech PiS obieca wszystkim "młodym ludziom" kałasznikowa i 500 nabojów na głowę?

 • bobik57

  Oceniono 93 razy 69

  A kto z Was cwaniaczki z PiSu odbył prawdziwą służbę wojskową? Jak Wam brakuje defilad milionowej armii to poproście o azyl w Korei Północnej.
  I wolałbym żeby kobieta, która na spust mówi cyngiel a na pocisk kula nie wypowiadała się na temat tego gdzie może zmieścić się polska armia. Wszak nie ma o tym ZIELONEGO POJĘCIA.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 90 razy 68

  PISIS szybciej pójdzie z krucjatową armią na "zgniły i bezbożny Zachód" niż na bogobojną prawosławną Rosję.

 • gossam.2

  Oceniono 92 razy 64

  Witek to ta pani co oburzała się gdy Newsweek napisał " Duda" zamiast Prezydent Duda? To ta pani co jeździła taksówką 400 km na koszt podatników?

 • siwywaldi

  Oceniono 68 razy 42

  Niestety, ale i armia, i prawdziwa, profesjonalna Obrona Cywilna KOSZTUJE. I to całkiem sporo. Wprawdzie jeszcze niedawno te koszty obniżano przywilejami w typie wcześniejszych emerytur, ale jak się przywileje odbiera, to niestety, ale TRZEBA zacząć płacić.

  I dlatego m.in. "poległ" sztandarowy program pt.: Narodowe Siły Rezerwy, bo tylko idiota, lub co bardziej niebezpieczne, fanatyk, przybiegnie raz na kwartał do jednostki, by poczołgać się w poligonowym błocie za kilkaset złotych.

  Niby stworzyliśmy armię zawodową, ale tak na prawdę to póki godziwe pensje, zaczynać się będą od pułkownika w górę, to będzie to jedynie atrapa armii ładnie wyglądająca na defiladach.Więc dlatego mamy dziś WIECEJ admirałów niż okrętów i WIĘCEJ generałów niż jednostek wojskowych. Dlatego też, samolotem z Prezydentem RP jeszcze nie tak dawno dowodzili piloci o kwalifikacjach praktykanta, bo po wyrzuceniu z dnia na dzień na przymusowe emerytury starej, kształconej jeszcze w ZSRR "komuszej" kadry, ŻADEN wyszkolony W CYWILU pilot, nie przyjdzie do pracy w wojsku za proponowane 6-8 tys. zł. W dodatku do pracy w której przełożony NATYCHMIAST "postawi go do pionu" zawsze gdy uzna to za stosowne.

  Podobnie jest z innymi fachowcami. Absolwenci WAT "wieją" ze służby natychmiast po odsłużeniu obowiązkowych 5 lat, bo w cywilu od ręki dostaną trzy razy wyższe pieniądze plus szefa, który poprosi a nie ROZKAŻE, stawiając uprzednio na baczność. A ponieważ życie nie znosi pustki, to ich miejsce, coraz częściej zajmują nieudacznicy, którzy w wojsku i służbach mundurowych takich jak np. policja, postanowili znaleźć sobie ciepłe posadki na całe życie.
  Co widać, słychać i czuć...

  Ale czy "cywilny nadzór" oraz przymilający się zmienianym po wyborach kolejnym premierom ministrom i prezydentom generałowie to widzą? Watpię....

 • kapitan.kirk

  Oceniono 50 razy 32

  <<<Naszą armię możemy zmieścić na Stadionie Narodowym>>>

  Hmmm, pod względem liczebności polska armia jest na 8 miejscu spośród 28 państw NATO - za USA, Turcją, Wielką Brytanią, Francją, Niemcami, Włochami i Hiszpanią. To chyba jednak nie tak najgorzej...?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX